Koera hammustus - küülik ei julge puurist välja tulla

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Koera hammustus - küülik ei julge puurist välja tulla

PostitusPostitas Mio (Teema autor) » 17. juuli 2005, 00:00

Mailiis kirjutas:Jänksuke on meil mingi 9 kuune juba. :) Armas valgekarvaline..
Saime hiljuti kutsika. Tõuks on Dogi. Armastab joosta, elab toas meil. Nüüd oleme koera juba õue ajanud kuna päris suureks saanud.. 5-6 kuune on kui mitte vähem.
Teada oli et jänes ja koer teevad ümber laua nn. "auringe" ehk siis jänes ees ja koer taga.. jooksevad nii et hirmus.. Kõigil oli naljakas seda vaadata..
Kui jänksuke meil ära väsis jooksust, jooksis diivani taha peitu ja lõi jalaga. Peale seda me enal koera ja jänksut ühes toas ei hoidnud. Suur tuba oli jänese oma siis panime ukse vahelt kinni.
Kuid hiljuti juhtus päris suur õnnetus :( Laps nimelt oli toas ja uks oli lahti.
Koer sai tuppa ja jänes oli lahti.. ühel hetkel läks ema uurima miks laps vait on.. laps istus ja vaatas loomi.. Ta(koer) hammustas jänksut ütles laps rahulikult, kuid vaikselt..
:cry: jänes lamas maas... jalad kõik laiali.. koer tema karvade kallal.. Nüüd pole jänese karvadest midagi alles. Teine on suureks õnneks elus.. Uriseb meie peale.. talle oli see suur shokk.. enam ei taha puurist välja ka tulla.. kui sülle saab siis maha (põrandale) ei ole nõus minema:(
Mida teha et tea uuesti roniks armsasti sülle, jookseks mööda põrandat ja oleks nõus õue jalutama ka minema.. ja et ta lõpetaks hammustamise.?!
Mida peaksime tegema :(


Tead, mina läheks kiiresti veti juurde, sest koer võib olnud küülikut raputanud ja tal võivad olla sisemised kahjustused ning väga valus!
See on selline õnnetus, mida me kõik püüame ära hoida, aga mis ometi juhtub. Kole kahju on ja tunnen kaasa. Küülikul võib elusse taas usu saamisega väga kaua aega minna, kui ta kunagi üldse samasuguseks saab. (Ehk ikka saab). Aga ta on umbes sellist surmaängistust tundnud nagu, kui Sind püstoliga kuklas ähvardataks. :( Kas ta sööb ja joob? Mina meelitaks väga hää nänniga käes. Prooviks, meelitaks... poeks vist nahast välja. :oops:
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida nüüd teha?

PostitusPostitas mailis » 18. juuli 2005, 21:51

ta meil ikka sööb päris hästi..
maiusi annan ka..
kardan hammustada saada..
poputame teda niipalju kui suudame :(
endiseks ei sa ta vist enam kunagi :cry:
aga puurist ta välja ei tule.. teed puuri lahti.. nuustuab jah.. lõpuks..
kuid ei.. välja ei tule... eks ootab veel :(
mailis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Koer hammustas jänkut

PostitusPostitas Mio (Teema autor) » 18. juuli 2005, 23:31

Ma hoian pöialt, kohe südamest hoian. :|
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas särasilm » 19. juuli 2005, 09:15

Endiseks ei saa sõbrake muidugi, sest ta ju saab ka vanemaks ja targemaks. Aga tema endise sõbralikkuse suhtes ära kaota lootust. Usun (ehkki pole kogemusi), et aeg parandab ka tema hingehaavad. Tema turvaline maailm varises põrmuks ja läheb aega, enne kui ta uuesti veendub, et just sina oled see, kes teda kaitseb ja armastab. Et ta sööb, on väga hea. Tema harjumine sinuga algab nüüd justkui otsast peale - et kas julgeb puurist välja tulla ja kas lõpetab hammustamise. Eks me kõik taha, et päevaga oleks endine ilus seis tagasi, aga elu on vahel selline... Kui sinus on armastust oma sõbra vastu, siis ta tunnetab seda ja usaldus ja sõprus tulevad tagasi. Jah, aseta end mõttes tema olukorda ja mõtle, kui kaua sinul läheks, enne kui hirmudest lahti saaksid. Edu igal juhul!
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Koer hammustas jänkut

PostitusPostitas mailis » 20. juuli 2005, 13:34

olen nii õnnelik :) ta tuli eile puurist välja...
edusammud :)
kuigi iga krõbina peale oli puuris tagasi on see sellises olukorras tavaline..
olin vist liiga tormakas.. ta tuli välja läksin lähemale talle.. esimene asi oli jalaga vastu maad.. proovisin nagu rahustada ja pai teha.. nüüd pöial vähe verine :oops:
aga tundub et tema saab aru et puur teda kaitseb. :) maiuse peale on ta meil ikka maias.. ei tohi mina alla anda :)
mina kardan koeri siiani :oops:
mailis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas särasilm » 26. juuli 2005, 16:40

Nädal mööda läinud. Kuidas teil edeneb? Kas sõbrake julgeb juba välja tulla ja väljas (puurist) olla. Kas usub juba jälle, et sina ei tee talle halba?
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Koer hammustas jänkut

PostitusPostitas mailis » 26. juuli 2005, 23:47

tundus et asi korras..
kuid nüüd on puur tema kindlus ja ei lase sinna kedagi peale minu ja isa..
teisied pereliikmed ei tohi kätt puuri panna sest siis on teada et hammustab.
täna käis ka väljas... iga pisema heli peale lööb jalaga ja on varsti puuris tagasi..
kuid tujud on tal ka kuidas on...
loodame edasi!
mailis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist