pissib voodisse

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas Helis » 10. august 2005, 13:50

minu jänku küll ei oska "nurgas" hädal käija ta teeb kuidas juhtub.Kuidas sa teda õpetasid et ta nurgas hädal käiks?
palun öelge
Helis
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pissib/kakab voodile

PostitusPostitas Jänkumamma » 10. august 2005, 14:21

Loe näiteks siit:
http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=6342
Foorumis "Käitumine ja harjumused" on sellest varem üsna palju räägitud.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. august 2005, 15:46

Kui ma omale jänku ostsin ütles poe see tädike, et ei tohi 3 esimesel nädalal tal toas ringi lipata kuna ta peab harjuma et pissi ja kaka nurk on ikka puuris.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 14. august 2005, 02:21

funnylove kirjutas:Kui ma omale jänku ostsin ütles poe see tädike, et ei tohi 3 esimesel nädalal tal toas ringi lipata kuna ta peab harjuma et pissi ja kaka nurk on ikka puuris.

Off Topic:3 nädalat on vast natuke liiga kaua, aga selles osas oli poetädil õigus, et esimestel päevadel ei ole vaja küülikut väntsutada, tal on niigi harjumiseks rahu vaja. Selle aja jooksul hakkab küülik ka oma uues puuris pissi-kakanurka sisse seadma. Osad küülikud on selles osas juba algusest peale väga hoolikad ja ei lase ühtegi pabulat mujale, mõni teine on lohakas ja jätab pabulaid enda taha, ükskõik, kus. Kui tahad küülikut katsuda, ava puur külje pealt (mitte ülevalt, sest siis ta võib väga hirmuda) ja silita teda natuke. Sellest jätkub, et ta lõhnaga harjuks.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. august 2005, 11:04

jänkumamma rääkis et jänksi tuleb pritsida, kui ta voodisse pissib aga kuhu teda võib pritsida?kas vastu nägu äkki?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pissib/kakab voodile

PostitusPostitas Jänkumamma » 17. august 2005, 13:40

Pigem sihi selga või tagumikku.
Loomadel on kõrvad väga õrnad, neisse ei tohiks vett lasta - isegi pesemisel mitte. Kui Sa veejoa näkku sihid, siis võib vesi kergesti ka kõrvadesse sattuda.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pissib/kakab voodile

PostitusPostitas Riin » 17. august 2005, 13:46

Eks see oleneb jänkust, meie Nupsu ei tee teist nägu ka, kui vett pritsida :P . Ta on harjunud, et palavaga väljas käies on meil prits kaasas ja siis ma ikka aegajalt pritsin, et liialt palav poleks.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pissib/kakab voodile

PostitusPostitas Jänkumamma » 17. august 2005, 14:38

Oma jänkusid ma ei pritsi. Meil on laminaatplaatidest isetehtud mööbel ja kui ma kogemata mõne serva seal märjaks pritsin, siis hakkab sisemine puitlaastplaat paisuma ja ongi böööö... :cry:
Kasutan oma jänkude ohjashoidmiseks mõõdukat kisamist ja pättusekohalt mahaajamist. :P
Ema juures ma aga muidu liikuda ei saagi, kui veepüstol vööl. Seal on tige kass, kes annab inimestele kolki. :wink:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helis » 28. august 2005, 11:33

minu jänku hüppab ka voodisse, mõnikord isegi siis kui mina seal pikutan äge on kui ta tuleb uudistama et mida ma siin teen :) :P aga õnneks ta ei pissi ega pabulda sinna :P
Helis
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas PusaL » 31. august 2005, 19:37

nonii... mind pani see lihaste lõtvumise jutt nüüd väga mõtlema. Nimelt on viimase poole aasta jooksul meie jänkul hakanud sagenema öised märjutushood... Ta on öösiti lahti ja tuleb siis enamasti voodisse meie kaissu magama. Viimase kuu jooksul olen aga juba mitu korda öösiti selle peale üles ärganud, et küljealune märg. Mina mõtlesin, et loom onlihtsalt laisk. Kusjuures jänku on siis selline unine, ise kah sabapidi loigus ja paistab üldse mitte aru saavat, mis ta teinud on. Ta on vahel ka päevasel ajal meelega voodisse pissinud aga sellele on tavaliselt eelnenud kas arstilkäik vms ebameeldiv toiming. Olen teda peale öiseid pissimisi distsiplinaarses korras puuri pistnud, kuid tundub, et see ei aita. Päevasel ajal saaksin teda voodist küll ära ajada (mida ma seni pole küll teinud, sest ta pikutab kattetekil nagu ingel ja pahandust ei tee), kuid öösiti ei saa ma tema käike ju kontrollida. Kas sa Jänkumamma saaksid veel täpsustada, mida loomapoes sulle lihaste lõtvumisest räägiti. Ma kuulen sellist juttu esmakordselt ja olen suhteliselt nõutu, mis siis sellise käitumise puhul ette võtta. Hakkan jänkut kahe aasta vanusena ööseks uuesti puuri pistma? Kas see teda ei šokeeri? Voodit ma ära barrikadeerida ei saa ning elamiseks üks suur tuba, nii et jänest pole nagu kah kuskile pista. Jänes on voodis lebotamisega juba nii ära harjunud, kas ma peaksin teda nüüd ümber kasvatama hakkama? Nõutu olen...
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku pabuldab ja pissib voodisse, mida teha?

PostitusPostitas Jänkumamma » 31. august 2005, 22:08

Seda lihaste lõtvumise juttu ma kuulsin ühelt loomapoe (Bramham Trade) müüjalt kunagi ammu-ammu (siis, kui Joss oli alles hiljuti ostetud). Nimelt väitis tema, et kui jänku on pikka aega pehmel pinnal, siis ta ei suuda enam oma lihaseid taltsutada ja loik on kerge tulema. Ja Jossi puhul see kehtis tõepoolest, sest 10 minutit diivanil ja loik oli taga. Põrandal võis ta tatsata paar tundi, enne kui vaiba serva taha saba kergitas.
Samas, Pusa, kui Sinu jänku on kogu aeg harjunud vabaduses olema ning on tihtipeale Sinu voodis ja magab Sinu lähedal, siis peaks ta olema selle lihaste lõtvumise refleksi suhtes treenitum kui Joss. Kahe-aastane jänku pole ometi mingi pensionär kah, mul on Joss juba 5-aastane ning loikusid juhtub ikka veel väga harva ja sedagi pigem konkurentsist Radariga. (Aga arvesse tuleb võtta seda, et meil askeldavad jänkud rohkem põrandal ja ööseks kolivad puuridesse.)
Muidugi, need loomapoodide jutud võivad ka üsna kahtlase väärtusega olla, sest ma olen sealt ka muud jama kuulnud, mis sugugi tõele ei vastanud.
Ma ei oska Sinu juhtumi suhtes midagi kosta... Voodit ju ööseks barrikadeerima ka ei hakka... :? ? Ja kas tal juhtub samasuguseid äpardusi ka mõne muu pehme mööblitüki peal?
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas PusaL » 08. september 2005, 16:02

Aitäh Jänkumamma nõustamast. Olen hakanud nüüd jänest voodist ära ajama - magab öösiti voodi ees matil hoopiski. Praegu (sülitan kolm korda üle õla) ei ole paari nädala jooksul énam pissimist ette tulnud. Ehk oli lihtsalt selline periood. Eks me saame hakkama, teda puuri toppida süda siiski ei luba...
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helis » 08. september 2005, 17:34

minu jänku hüppab voodisse ja hakkab seal tekkikotti närima ja seal kõrval on üks väike laud kuhu ta saab vabalt minna ja seal on igast nänni peal mida ta närib :(
Helis
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku pabuldab ja pissib voodisse, mida teha?

PostitusPostitas Olari » 24. september 2005, 11:54

Mina arvan, et see voodisse pabuldamine on noortel jänksidel puhtalt märgistamise teema. Oli meilgi selline asi , et nii kui voodisse sai ole pabularida järgi ja tekki sai ka mõned korrad ikka pissist puhtaks pesta:)
Tegime nii , et ei lasnud tal enam voodisse minna ja kui salaja ta sinna saigi ja pabuldas siis lendas puuri kohe. Nüüd on jänks aastane ja asi on nii selge et jube, pole ühtegi pabulat enam voodis. Ta on omale võtnud ühe kindla koha voodis kus ta käib vahest päeval pikutamas ja pesemas :)
Ta on vist aru saanud, et kui ta on voodis korralikult siis teda paitatakse, sügatakse ja musitatakse ja see on parem kui puuris kükitada :P
Olari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kui jänku pissib diivanile, kas ta tahab siis pruuti?

PostitusPostitas Snii-Snaa » 20. november 2005, 13:22

Tere! Olen 11.aastane tüdruk tallinnast! Ning mul on jänes,ta on isane ning jaanuaris saab aastaseks. Tal on kole harjumus et pissida diivanile. Arst rääkis et see on sellepärast et ta tahab paarilist endale,ja siis otsustasime me et laseme tal ühekorra pojad saada! Jänes on musta-valge kirju (tallinna jäneseid). Meilige j2nx11@hotmail.com (see on ka mu msn) Ja kui numbrit tahate siis saatke meil või msn siis:)
tänades! 8)
Snii-Snaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Asukoht: Jõhvi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike mure...aidake kellel on jäntsud !

PostitusPostitas Riin » 20. november 2005, 16:57

Võin oma kogemustest öelda, et ega see paaritamine ei aita. Olin ka rumal ja lasin aga paaritada oma eelmist jänkut, kuid üldiselt olid ta pissituurid mõne päeva või mõne nädala pärast tagasi. Targem on ta kastreerida või lihtsalt olla valvas ja mitte lubada voodisse, paaritamine kahjuks lahendust ei anna.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. november 2005, 20:51

nõustun Riinuga, kui sa ei taha lasta teda kastreerida siis lihtsalt vaata hoolega, et diivanile ei pääseks
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väike mure...aidake kellel on jäntsud !

PostitusPostitas Snii-Snaa » 20. november 2005, 21:06

no jah aga ikkagi poegi tahaks küll ilus jänes muidu:) mul on üks pilt kah;)
Snii-Snaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Asukoht: Jõhvi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 21. november 2005, 09:28

Isane jänku tahab koguaeg paarituda. See üks kord ei muuda küll midagi. Muretse talle mingi karvaloom või midagi....
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väike mure...aidake kellel on jäntsud !

PostitusPostitas ilusjanes » 21. november 2005, 10:32

Olen ka näinud,et isastele on isiklik kaisuloom puuri ostetud.
Leidsin ka ühe scorpio77 poolt kunagi pakutud pildi.:lol:
http://www.kyylik.pri.ee/images/kipper.jpg
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väike mure...aidake kellel on jäntsud !

PostitusPostitas Jänkumamma » 21. november 2005, 10:52

Kui mina oma esimese küüliku sain, siis hoiatati mind, et jänkudel kipuvad pehmetel pindadel põielihased mõne aja pärast lõtvuma ning tagajärjeks mõnusalt aurav rammus loik. Mulle tundub, et sellel jutul on ka teatav tõepõhi taga, sest ema juures diivanil kippus Joss ikka loike tegema, kui ta sinna 10 minutiks tatsama jäi. Seevastu põrandal rigi askeldades ei juhtunud sellist õnnetust kunagi.
Meil ratsutavad jänkud pidevalt tugitooli ja tagasi vaibale, aga loike enam ei tee. Üheks põhjuseks on vast see, et püstitasime neile elutuppa "välikempsu", aga samas pole nad kunagi tugitoolide peal eriti pikalt.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui jänku pissib diivanile, kas ta tahab siis pruuti?

PostitusPostitas Snii-Snaa » 21. november 2005, 14:50

okeyy
Snii-Snaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Asukoht: Jõhvi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. november 2005, 13:55

Meil on juhtunud seda täpselt kaks korda. Ja loik on lastud tüdruku padjale. Tuli välja, et tüdruk oli jänksi kiusanud. Kättemaksuks kipuvad nad nii tegema. Kui riidlen siis kõmistab tagumise jalaga mulle vastu ja kui sakutan, laseb pabulahunniku kasti kõrvale. Riielda saab jänes väiksema lapse terroriseerimise eest.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas särasilm » 01. detsember 2005, 21:50

Tillu on juba suur, varsti kolmene. Pubeka ajal juhtus tihti, et pissis voodisse. Aga ega see päriselt ära kadunud ei ole. Just eile leidsin jälje kuivanud loigukesest. Oli teine salaja magamistoas käinud ja ma ei tea, mida ta tahtis öelda, võib-olla avaldas pahameelt, et polegi kedagi, aga võib-olla jättis heatahtliku teate, et näe, mina käisin. Juhtub. Me vist ei saa lihtsalt alati aru oma sõprade märgisüsteemist, et mida nad öelda tahavad.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: pissib voodisse

PostitusPostitas Trinzu » 26. mai 2009, 20:34

Meie Nässu juunior samamoodi pissib/pissis voodisse. Mujale tuppa mitte. Nüüd kui ta voodisse tuleb, siis jälgime teda hoolega ja kui kahtlaselt istub, siis utsitame teda liikuma või tõstame voodist maha. Samas on nii kurb, sest kui me ise voodis telekat vaatame, tahab ta ju lihtsalt seltsi tulla, aga me kardame, et ta võib jälle sortsutama hakata. Vaatame, kuidas asjad lähevad ja kas on aru saand, et voodisse ei tohi pissida :)
Trinzu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: pissib voodisse

PostitusPostitas mini » 22. märts 2011, 20:39

Mul emane 4kuune jänku teeb mõlemat häda diivanile ja voodisse,ei tea millest see tal tuleb?Me proovisime spetsiaalset vahendit selle jaoks, ja piserdasime seda voodi peale, aga ka see ei aita :sad:
mini
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: pissib voodisse

PostitusPostitas Helli » 22. juuli 2011, 08:50

Meil oli ka see probleem, keelasime siis jänestel üldse pehmel mööblil olemis ja käimise. Mingi aeg hiljem (Paar kuud) oli mure murtud ja pisikesed jälle seal kus tahavad Diivan vajas põhjalikku küürimist. :wacko:
Praegu meil titad, nendega muret pole, kui olid väga väiksed siis lasid ennast kohe tühjaks kui sülle, või kätte võtsime.Lapsed lubasid pampud alla panna :rofl:
Kasutaja avatar
Helli
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: pissib voodisse

PostitusPostitas pujään » 28. september 2011, 10:26

Väga tore lugeda, et teistel ka sellised mured on :-D Meil eelmine jänes otsustas (algul kui ostime) et tema tahab lapse voodisse pissida, paar korda õnnestuski, siis sai valvatud ja keelatud ja toa ust kinni hoitud ja miski hetk ta enam lapse voodisse ei läinudki. Nüüd on meil uus armas väike jänes, kes lapsega suur sõber ajab taga ja mängib ja puha aga jälle on mul see mure et pissib voodisse :wacko: . Peab jälle pahandama ja valvama hakkama. Õnneks on nad päris taibukad, et suht ruttu saavad aru kui nad midagi teha ei tohi või kuhugi ronida ei tohi. Vähemalt sain siit kinnitust et ainult minul ei ole jänesed kes lapse voodis asjal käivad ja et siin on inimesi kelle loomad on veel ulakamad kui minu oma :) Jõudu kõigile selle ebamugava ülesandega :bang:
Kasutaja avatar
pujään
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist