Kuidas harjutada jänkut traksidega?

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Kuidas harjutada jänkut traksidega?

PostitusPostitas tolmunina (Teema autor) » 27. veebruar 2004, 19:09

mikaku kirjutas:no mida ma teen kui mu lontu ei taha rihmaga kaia ma olen proovinud eelmine suvi aga ta tahtis selle rihma ara vota teate mis juhtus ta jooksis ara aga mee puudsime ta kinni meil vedas aga kui mee puudsime tegime talle kogemata haiget nii ei aidake


Haiget ära mitte mingil juhul tee, parem jäta jalutamata!!!!
kas sa pole siit lugenud: alguses pane peale, võta ära, pane jälle peale, jälle võta ära- igakord hoia nac rohkem.. siis pane rihm ka oca ja lase tal vabalt joost (nöör taga lohisemas) ja lõpux hoia nöörist kinni ka aga alguses tõmba õrnalt tagasi (kui vajadus tekib)- kõike sead proovi alguses toas järgi, P.S. kõike peab harjutama, mitte nii, et noor oca ja kohe õue jooxma, tasa ja targu!
(P.S.- kevadel, suvel on rohu andmisega sama lugu!)
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mida ma peaksin tegema mu lonto ei taha lihmaga kaia

PostitusPostitas minufluffi » 01. märts 2004, 15:49

Mõnele jänesele ei meeldi,kuna jänesed ju vabad hinged.Tolmuninal õigus,ära haiget tee,aga miks sa peaksidki?! :D Ära siis jaluta kuna jänes võib ennast sellega halvasti tunda!
minufluffi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 75
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mida ma peaksin tegema mu lonto ei taha lihmaga kaia

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. märts 2004, 19:24

aga kus sa temaga jalutama tahad minna??mina ostsin kah alguses talle rihma,talle ei meeldinud,lõppude lõpuks pole ta ju koer..... :?
Nüüd,kui ma temaga välja lähen(üpris harva,sest elan linnas)siis tuleb sõbranna ja elukaaslane kaasa...moodustame ringi ja laseme tal siis rahulikult tegutseda :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 01. märts 2004, 21:59

Ei ole võimalik, et sellise kirjastiiliga kirjale üldse reageeritakse. Vaata krt. mida ja kuidas kirjutad.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 01. märts 2004, 22:29

caty kirjutas:Ei ole võimalik, et sellise kirjastiiliga kirjale üldse reageeritakse. Vaata krt. mida ja kuidas kirjutad.
mida sa irised ta kallal!!!!
to:mikaku, vahest sa siis ei piina oma jänkut selle rihmaga enam või lased tal toas sellega tasapisi harjuda, et kui tubane jalutamine sujub siis tasapisi proovite õues liikuda. ära ainult jänkut sellega nüüd hirmsasti ahistama hakka, ta tõesti pole koer....
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas trinnux » 28. veebruar 2005, 21:41

minu jänks tirib hirmsasti ja kardan et ehk kägistab end ä või siis sikutab lahti end
trinnux
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kuidas õpetada jänkut rihma otsas käima?

PostitusPostitas Marianna » 29. september 2005, 02:56

Olen mitu korda proovinud oma jänkut õpetada rihmaga käima, aga no ei õnnestu :x Iga kord hakkab ta hüppama ja ära jooksma ja siis rihm kägistab teda. Olen proovinud teda rihmaga harjutada ka enda süles ja paitanud ja rahustanud teda, aga niipea kui põrandale panen, siis hakkab jälle "hullumine" (paremat sõna ei leia) pihta! Rihm iseenesest ei ole kõvasti kinnitatud, ikka mitu sõrme mahub vahele, aga talle see ei meeldi, ikka kratsib seda ja püüab välja rabeleda. Mismoodi te olete harjutanud oma jänkusi rihma otsas käima? Ja kui teie jänku on juba harjunud rihmaga, siis mismoodi näeb välja teie jalutuskäik rihma otsas- kas jänku järgib teid või käib jänku ees ja teie järgite teda?
Marianna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänkut rihma otsas käima?

PostitusPostitas nännukas » 29. september 2005, 10:18

heh, jänku jalutab meil ikka inimestega. tema ees ja meie järgi. kuigi, meil jooksevad nad ringi tegelikult nii, et rihm ainult lohiseb järel. käivad põhimõtteliselt kus tahavad.
usun, et kui ta rihmaga õue viid, siis seal ta nii hullult ei rabele. õues on kõik uus ja ta unustab rihma. edaspidi seostubki rihm talle õue minekuga ja kui talle seal meeldib, ei protesti ka rihma vastu...
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänkut rihma otsas käima?

PostitusPostitas Jänkumamma » 29. september 2005, 12:18

Rihma pealepanemise ajal käib meil ikka mõningane siputamine, aga õues läheb tõepoolest kõik meelest ja siis on jänkudel palju teha - kaevata, nuusutada, närida, minu eest ära joosta... :wink:
Mina ei julge oma kõrvadega pätte sedasi jooksma lasta, et rihm lohiseb järel ja seetõttu lohiseb tavaliselt põrgatava jänku järel rihma otsas kahejalgne. :P Eriti hästi on seda näha siis, kui on aeg tagasi tuppa minna ning vaja jänkud kinni püüda... :D
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänkut rihma otsas käima?

PostitusPostitas karru » 29. september 2005, 13:36

Meie jänkuga on nii et ta laseb rihma ilusti peale panna(selle eest saab ta ka pisikese maiustuse) ning aias jalutades jookseb ta iga võimaliku põõsa alla(arvatavasti selleks, et ta on paar korda oma õuepuurist välja saanud ja kautsi läinud ning siis arvatavasti nende samade põõsesate all olnud :roll: )kuid väljaspool aeda on ta mega rhulik...vahest isegi on ta lihtsalt paigal ja hakkab muru õgima(eriti veel siis kui me ristikupõllu juurde lähme :D )...siis on temaga üüpris igav olla, lihtsalt istu ja oota kuni ta oma kõhu täis saab ja siis järsku kargab ta püsti ja hakkab jooksma, mina pean siis ka sama kiiresti püsti saama ning see on väga keeruline, kui olen temaga natuke ringi jooksnud siis ta pidurdab(just kõige suurema kiiruse ajal) ning mina lendan käpuli :lol: ...ning siis kordub sama asi nii kaua kuni ma ta kaenlasse võtan ja koju tassin :P ...
Lõpetuseks annan sulle õpetuse Kuidas õpetada küülik rihma otsas käima
Küülikut saab õpetada ka rihma otsas käima, aga ainult noorest peast(Mina õpetasin oma Benjat 3.kuuselt ning Deemonit 1.kuuselt-Minu ülemine jutt käis Benjast) Selleks harjuta teda alul rakmetega: pane need ümber ja võta ära, pane jälle ümber ja võta ära ja nii mitu korda järjest, kuni loomake rakmete panemisega harjunud on. Siis pane talle rakmed ümber ja jätagi need talle mõneks ajaks ümber (algul vaid paariks minutiks, siis aga järjest kauemaks). Kui loomake rakmetega täiesti harjunud on, siis hakka teda õpetama jalutusrihmaga: algul lase sellel lihtsalt mööda maad lohiseda, siis võta rihma otsast ning hakka loomakest tagasi hoidma, algul muidugi õrnalt ja ettevaatlikult, et küülikut mitte śokeerida. Iga kord, kui küülik käitub nii nagu vaja, kiida teda, silita ja anna preemiaks tükike värsket. Varsti oskab su jänes rihma otsas korralikult käituda.
Loodan, et minust oli habi 8)
karru
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. oktoober 2005, 11:21

Minu Tupsu alguses urises ja hammustas, kui tahtsin talle rakmeid peale panna, aga hiljem harjus üllatavalt kiiresti ära. Õues ka juba enam ei tiri nii metsikult ja laseb ennast üpriski hästi jalutada. Asi vajab lihtsalt harjumist :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas õpetada jänkut rihma otsas käima?

PostitusPostitas Riin » 24. oktoober 2005, 13:04

Meie saame traksid peale pandud, kuid pisut vastupunnimist on minu arvates nende puhul vist loomulik. Õues on tõesti neil tegemist ja siis see rihm unustatakse, aga sõltub ka jänkust, meie eelmine jänku ei harjunud sellega kunagi ja esimesel võimalusel putkas kuhugi peitu, et siis rihm katki närida :P . Lõpuks me loobusimegi rihmast, sest muidu ta ei saanudki väljas olekust mõnu tunda vaid näris aga rihma. Muidugi tuleb sel juhul tal pidevalt sabas olla, sest neil on ikka väga väledad jalad, eriti siis, kui hirmust jooksu pistavad. Nupsuga meil just nii juhtuski ja enam ei lase ma teda hetkekski ilma rihmata välja, pikk rihm lihtsalt lohiseb järgi, et saaksin vajadusel ta ikka kätte :) .
Seda, et ta kutsu kombel kombekalt rihma otsas oleks, ma ei loodagi, mina olen ikka see, kes tuhatnelja järgi kappab :lol: .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist