Uue koduga harjumine

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Uue koduga harjumine

PostitusPostitas Liisi » 09. veebruar 2010, 18:38

Tegelikult soovitatakse iga looma, mitte ainult jänest, esialgu puuris hoida, kui kodus on teisi loomi veel. Siis saab vana olija uuega harjuda ega pea hakkama kohe oma territooriumi pärast muretsema. Uus saab omakorda rahulikult olla.
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: saime uue küüliku!

PostitusPostitas Anete12 » 13. juuni 2010, 13:38

kairi77 kirjutas:Lugesin kuskilt, et algul kui küülikupoja koju toote, siis pole soovitav algul 2 esimest nädalat, et teda maha jooksma pannakse, vaid tuleb ainult süles hoida ning puuris, et küülikupoeg harjuks inimesega ja hakkaks ka inimese süles olekut oma territooriumiks pidama ning siis on ka teda süles hoida kergem ning ta ei karda süles olekut.


Minu meelest oleks see vägisi kinni hoidmine. Ning mõnele küülikule ei meeldi näiteks olla ültse süles, siis võtad ta koguaeg sülle ja ei lase ringi joosta tal, siis võib ta ju ültsegi sind kartma hakada.
I love photography...
Kasutaja avatar
Anete12
Smile with me
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2351
Teemad: 10
Pildid: 6
Asukoht: Pärnumaakond
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uue koduga harjumine

PostitusPostitas Helli » 14. detsember 2010, 11:02

Tere!

Paneks omad kogemused ka siia kirja.
Helli oli 4 n. kui koju tõime, algul oli naiselikult pelglik, ise olin sellel ajal haiglas ja seega on vist loomulik, et musi juures meeldib talle rohkem olla. Teise jänksi mõte oli mul kohe. Teoks sai see siiski mitu kuud hiljem. Ruudi tõime teisest kohast ja ta oli juba suur (3kuune) (muidu on ühevanused) Esimesed kaks päeva olid lootusetud, kokku lasime ainult lahtiselt, terve aeg oli üks tants ja tagaajamine. ööseks jätsime eraldi puuridesse. (meie jänksid ongi enamasti vabalt lahti) Pigem oli Ruudi see ründaja, kes Hellit ei lasknud elada. Kolmandal päeval said sõpradeks.

Aga on vahe küll, kus on jänks kasvanud, Ruudi siia maani pelgab (2 kuud.) asi on nii palju paranenud, enam ei jookse eest ära, aga nii kui paitad tõmbab krampi, silmad suured. Kurb nad on mõlemad nii nunnud. Ruudi armastusest Hellile vist jagub, sülle ei kipu enam aga ise nuuskima ja pai normas käib ikka.

Oma nimega ja kutsumis heliga harjusid küll mõlemad ime ruttu ära.

Olen kindel, et loomade ja väikeste lastega on sama jama, kui tahad sõbraks saada ära üldse välja tee, natukese ajaga tulevad ise uurima, kes sa selline oled. Ja siis mida eba huvitavam sa algul oled seda tugevam side tekib.
Kasutaja avatar
Helli
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron