Millal hakkavad küülikud närima

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas Ruigaminni (Teema autor) » 05. detsember 2005, 09:33

jinxy kirjutas:Meil on jänku olnud tänaseks alles 5-6 päeva, siiani on ta küll igati vahva olnud, ei ta ole midagi veel närinud ega ka kedagi hammustanud, jookseb vabalt toas ringi ja puuris on öösiti või siis, kui me ise kodust ära oleme. Ta veel muidugi beebi ka, vanust alles tsipa üle kuu. Kõik vajalik on tal puuris olemas (soola-ja kaltsiumikivi, mida ta siiani veel puutunud ei ole), sööb ikka meelsamini porgandit ja kapsast, kui kuiva heina, ka kuivtoit on koguaeg olemas. Nüüd siis küsimus teile, kel küülikukasvatuses rohkem kogemusi, millal teie jänkubeebid närima hakkasid? Ma ise nii loodan, et kui ma talle kõik eeldused loon, et ta oma närimisrahulduse söögi ja mänguasjade peal kätte saab ehk siis jätab mööbli ja seina üldse ära. Või on see ainult rumal lootus?


Lootus pidi olema teadagi mis ... :)
Aga tegelikult... Minu oma hakkas närima, kui oli 2-3 nädalat minu juures olnud. Siis läks veel mõni nädal mööda ja hakkas krohvi ka seinanurkadst närima. Päris sellist küülikut, kes midagi ei näri, ilmselt ei oe lihtsalt olemas. :)
Seda mida ja kuidas küülikud närivad ja kuidas seda ära hoida ning toidu kohta loe siitsamast foorumist kasutades otsingut, et teema korduma ei hakkaks.
PS! Küüliku põhitoit peaks ikka olema kuiv hein ja kuivtoiduga ei tohiks liialdada (ülekaalulisus ei mõju ka tervisele hästi). Värske maitseb muidugi kõigile küülikutele, aga kapsast tohib anda vaid harva.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millal hakkavad küülikud närima

PostitusPostitas Jänkumamma » 05. detsember 2005, 10:42

Üldiselt ei lange lemmikloomade ja inimeste arvamused säilitamist väärt mööblist jms. sisustusest kokku. :P Ja tavaliselt katsuvad jänkud ikka hambaga üle, kes asi on nende tähelepanu väärt või mitte. :wink:
Jinxy, Sinu jänku on Sinu juures alles niivõrd vähe olnud, et ta pole veel jõudnud uue elukohaga kohaneda. Oota paar-kolm nädalat, küll ta siis hakkab oma territooriumi aktiivsemalt uurima - ka hambakestega. :P
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist

cron