Küülik pissib "püksi"?

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Oskar pissib "püksi"???

PostitusPostitas Jänkumamma (Teema autor) » 05. detsember 2005, 16:49

oskar kirjutas:Mure järgmine....Lontkõrv Oskar kes hetkel ootab oma 4 sünnipäeva on hakanud "püksi" pissima..Ei taha enam potil käija(siiani on koguaeg ilusti potti pissinud) Nüüd pissib poti ette või siis uhkelt kesk tuba.Oskar on nn. vabakäigu peal st on terved päevad lahtiselt korteris. Ja nüüs kui pissib põrandale on tema suur ja karvane tagapool pidevalt pissine :oops:
Pidev pepu pesemine on vaevaline peale selle ei kuiva see paks karv ära ka ja lõhnab ebameeldivalt...Nüüd olen märganud,et märg pepu teeb talle liiga nahk on punane ja nagu põletikus.
Loomulikult võib asi olla kassikraanulites olen erinevaid sorte proovinud kuid mulle tundub nagu ta ei üritakski potile minna.Ehk on tal ebamuga või on tal "põiepõletik". :eek: ..Ehhh lihtsalt ehk on kellegil sarnaseid kogemusi?
Oskar 8)


Oma jänkudega mul sellist kogemust olnud ei ole, kuigi poisid kipuvad aeg-ajalt oma loike ikka poti serva taha sokutama. Enamasti teeb selliseid "üllatusi" Joss, kes on juba tublisti ole 5 aasta vana.
Nagu ma aru saan, on Oskar üksik jänku, st. tal ei ole kõrvikseltsilist, kes tekitaks temas himu hoogsalt mööda elamist ringi kapata. (Olen nimelt tähele pannud, et kui peres on mitu jänkut, siis nad pidevalt askeldavad teineteisega ning kappavad mööda elamist üksteise järel ringi. Mis aga omakorda hoiab neid paremas vormis, kui seda on üksikud jänkud.)
Milleni ma tahan oma aruteluga jõuda - milline pissipott Sul on? Kui kõrgete servadega? Kas võib olla, et ta ei viitsi end sinna vinnata?
Kas Sul õnnestub tal nii palju silma peal hoida, et kui ta oma saba pissimispoosis uppi ajab, siis tõstad ta ise pissipotti. Meil õnnestus jänkuplika sedasi korralikuks õpetada, tõsi küll, ta oli siis alles jänkutitt.
Sa mainisid, et kasutad allapanuna kassigraanuleid. Kas puidust või kivikesi? Oled Sa saepuru kasutanud, järsku oleks see jänkule parem?
Igaks juhuks soovitan konsulteerida mõne loomaarstiga, tegemist võib olla ka mõne tervisehäda kõrvalnähuga.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik pissib "püksi"?

PostitusPostitas Mio » 12. detsember 2005, 20:38

Mul on sulle kaks nõuannet:
:idea: Ära kasuta kassigraanuleid, mis on "savist". Need on küülikule eluohtlikud. Oska puidust kassigraanuleid, mis ei kahjusta küüliku tervist.
:idea: Kui kardad põiepõletikku: anna küülikule palju c-vitamiinirikast toitu. Võid vabalt veele lisada c-vitamiinitilku (näriliste omi) või sutsu apelsinimahla. Hapu keskkond pole võimalikele bakteritele põies soodus. Kui aga tõsiselt kardad meditsiinilist põhjust, võta veterinaariga ühendust. Juba naha pärast, mis kannatada on saanud. Vaheta aluspanu tihti.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mercar » 12. detsember 2005, 22:20

Võibolla on see nõuanne nüüd väga mööda aga:
Äkki talle meeldib pesemine?
Tuttavatel oli (inim- :D ) laps kes tegi kodus alati püksi, kuigi külas küsis ennast õigeaegselt potile. Tuli välja et kuna kodus pesti alati sooja veega, siis see meeldis talle. Külas aga igalpool polnud kraanist tulevat sooja vett ja vahel oli külmaga pestud :P Ja see muidugi ei meeldinud.
Kui see avastati hakati kodus ka külma veega pesema ja poiss õppis ruttu kodus ka potil käima...
Seega äkki sama asi? Küülik avastas, et kui maha pissib saab sooja vanni...
Lihtsalt üks mõte :oops:
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik pissib "püksi"?

PostitusPostitas Mio » 12. detsember 2005, 22:24

Naljakas idee, aga selle võimalikkus on nullilähedane :lol:
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 12. detsember 2005, 22:25

Küülikud kardavad suhteliselt paaniliselt vette sattumist (ka looduses). Hästi ei usu, et asi selles on. Eriti, kui see komme järsku tekkis.
EDIT: just, tõenäosus on nullile väga lähedal.
Viimati muutis Endised kasutajad 12. detsember 2005, 22:33, kokku muudetud 1 kord.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mercar » 12. detsember 2005, 22:29

Aga samas kui pesemine meeldib (olen sellist küülikut näinud :) ), siis on tegu ju ehtsa Pavlovi refleksiga. (Bioloogia tudengi arusaam asjast...)
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 12. detsember 2005, 22:33

Geenitehnoloog/bioloog ei usu enne, kui sellist küülikut oma silmaga vannis näeb :D.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron