Ei saa küülikut pärast jooksmist enam kätte

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 09. jaanuar 2004, 15:20

kalevipoeg kirjutas:Tere!
Jama on selles ,et alati (mõne erandiga) kui keegi jänese puurist välja laseb on teda hiljem raske kätte saada. Loomake pageb nagu tahaks ma tast jänkuvõileibu teha.
Kas see peabki nii olema?


Geeru kirjutas:Kutsu teda mingi maiusega anda juurde. Aga ära teda selle peale kohe kinni kraba ega puuri pista. Las ta õpib sind usaldama. Samuti saad teda maiusega treenida puuri hüppama. Sedagi on parem harjutada nii, et uks selja tagant kohe kinni ei lenda.



Ta ilmselt kardabki seda, et sa ta kohe puuri tagasi paned, kui kätte saad. :)
Tee nii: püüa ta kinni ja anna maiustust ja lase uuesti tuppa lahti. Sedasi mitu korda ühe lahtiolemise aja jooksul. Mõne aja pärast saab ta aru, et iga kord ei ole sul mitte kurjad plaanid, vaid vahel tahad talle hoopis maiust anda.
Siit edasi võiks teda treenida kutsumise peale ise kohale tulema, kuna siis saab kommi.. ;)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 16. jaanuar 2004, 14:40

Ma ka ei saa oma jänkut enam üldse kätte... :( Aga meie jänku on nii tubli, et läheb ise puuri kui tal on kõht tühjaks länd või midagi sellist.... :)
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 18. jaanuar 2004, 19:03

teate, ma olin ise ka ennem sellega hädas, aga nyyd proovisin seda nippi: sylle, põrandale; sylle, põrandale ja täitsa aitab, nyyd kui kööki lähen nad lausa jooxevad mu juurde..nii armas :D
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 19. jaanuar 2004, 22:56

Aga mis kasu sest on kui võttad sülle ja siis paned ta maha ja siis jälle sülle..........Ma ei tea, ma ei saaa sellest lihtsalt aru :oops:
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas geeru » 20. jaanuar 2004, 07:41

jana007 kirjutas:Aga mis kasu sest on kui võttad sülle ja siis paned ta maha ja siis jälle sülle..........Ma ei tea, ma ei saaa sellest lihtsalt aru :oops:

Siis ta saab aru, et kui sülle võetakse ei juhtugi tingimata midagi hirmsat ja ei peagi seda sülle võtmist ja ka perenaist üldse nii hirmsasti kartma :) Muidu kui sa ta näiteks iga kord sülle võttes kohe puuri pistad, arvab ta, et parem on perenaisest eemale hoida, muidu võetakse kinni ja pannakse luku taha.
geeru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 20. jaanuar 2004, 14:34

Aaaa nüüüd ma saan siis sellest aru....Ega ma ei panegi ju teda enam süles puuri...Ja võiks siis ise ka seda prooovida..Aga ma ei jõua teda ennem maha panna tema hakkab juba jalgadega togima mind...
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lili » 25. juuli 2004, 21:59

Jessie istub mul liigagi palju sabas, mõnikord kardan, et astun talle peale, sest ta kogu aeg minu juures ja uudistab, millega ma tegelen, kinni püüdmisega pole probleeme :)
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

PostitusPostitas panzer » 26. juuli 2004, 10:57

jorven6 kirjutas:Jessie istub mul liigagi palju sabas, mõnikord kardan, et astun talle peale, sest ta kogu aeg minu juures ja uudistab, millega ma tegelen, kinni püüdmisega pole probleeme :)

minul täpselt sama lugu. nii kui põrandal kõnnin on Dipsy kohe jalgade juures ja üritab jalgu pidi üles ronida :D (mis tal muidugi ei õnnestu) ja enamasti ei ole vaja teda taga ajada et kinni võtta. ainult siis kui tal midagi tõesti põnevat käsil on.
panzer
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas ilusjanes » 26. juuli 2004, 13:10

Kõik kirjutasid siin vist toas lahti laskmisest ja kinni püüdmisest.
Kui sul probleem aga on,et ÕUES proovib plehku panna ja enam kätte ei saa,siis viska talle mingi kerge käterätik või pluus nagu tekk tast üle ja võta koos sellega.
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

jänku ei lase kätte võtta

PostitusPostitas nännukas » 17. november 2004, 14:32

kas keegi teab, millest võiks olla tingitud see, et varem väga sõbralik jänku ei lase end enam kätte võtta?? jookseb paaniliselt eest ära kui käed ümber panen ja uriseb/ähvardab häälekalt...
kusjuures sülle tuleb ja ronib ise ja siis mõnuleb seal... aga kui ise hakkad tõstama siis kohe minema :?
puberteediga oleks sellist käitumist muidugi väga lihtne seostada, kuid mulle tundub et see peaks tal juba mööduma. jänks on üle 7 kuu vana ja muud pubekamured on juba seljatatud. kuidagiviisi teda aga omaarust pahandanud ka ei ole... selline asi on kestnud juba kuskil kuu aega ja mingeid paranemise märke ei paista :cry:
ega muidu ei peakski teda ju sülle võtma aga tahaks temaga reisile minna mõne nädala pärast, kuid kuidagi ei saa teda transpordipuuri niiviisi... sama lugu on tulevaste potentsiaalsete arstil käikudega.
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänku ei lase kätte võtta

PostitusPostitas Krussu » 17. november 2004, 18:08

See, kas jänku laseb ennast sülle võtta või mitte, pidi olenema tema iseloomust. Võibolla hakkab sinu jänkuke alles nüüd iseloomu näitama, ta ju nüüd peaaegu täiskasvanud.
Minu jänku ei lase ennast üldse sülle võtta :( . Kui alguses arvasin, et äkki on asi minu kogemattuses, siis nüüd tean, et asi ei ole mitte minus vaid jänkukeses endas. Isegi arst ehmus ära, kui ta tahtis teda sülle võtta ning viimane hakkas siis paaniliselt rabelema ja kriimustama. Ja nagu arstki mulle ütles, et ega küülikud ei ole süleloomad!
Arsti juures käime muidu transpordipuuriga, kuhu saan jänku niimoodi sisse, et panen puuri ukse vastu transpordipuuri ja jänku hüppab siis ise sisse.
Krussu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänku ei lase kätte võtta

PostitusPostitas Jänkumamma » 17. november 2004, 18:10

Meie plika on juba pooleteiseaastane, kuid sülle ta end võtta ei lase. See algas peale seda, kui olin ta steriliseerimisoperatsioonile viinud. :cry:
Samas on ta ise väga huvitatud sülle, selga, pähe jne. hüppamisest - ise tuleb ja ronib ja nuusutab ja lakub...
Üldiselt ma eriti sellest mitte-sülle-tahtmisest numbrit ei tee, sest transpordipuuri saab Pipit alati toidu või maiuspaladega meelitada - ta on meil väga ablas. :wink: ...ja ta on väga uudishimulik ka, seetõttu olen tema transportimise eelõhtul alati jätnud transpordipuuri keset tuba ja lahtise uksega, siis ta sai seal edasi-tagasi sõeluda. (Mul on ühest sellisest juhusest pilt oma galeriis ka.)
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas __Helen__ » 17. november 2004, 18:27

Minu Triny ei lase ka ennast sülle võtta :( , kuigi ma väga tahaksin teda kaisutada. Kunagi proovisin teda selle koha pealt õpetada, andsin kohe rosinat, kui sülle võtsin. Tema kahmas aga oma rosina ja siis hakkas mind nii kõvasti kriimustama, et pidin tal minna laskma. Pärast jänes suurest shokist tükk-aega hingeldas.
__Helen__
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänku ei lase kätte võtta

PostitusPostitas nännukas » 17. november 2004, 22:36

jänkumamma kirjutas:transpordipuuri saab Pipit alati toidu või maiuspaladega meelitada - ta on meil väga ablas. :wink: ...ja ta on väga uudishimulik ka, seetõttu olen tema transportimise eelõhtul alati jätnud transpordipuuri keset tuba ja lahtise uksega, siis ta sai seal edasi-tagasi sõeluda.

see eeldaks siis sellise kassipuuri olemasolu :? meil on siuke, mis käib ainult pealt lahti... olen üritanud teda sinna sisse hüppama meelitada kuid asjata, kardab seda pisikest auku... kuigi huvi on...
olen isegi mõelnud kassipuuri soetamise peale, kuna tundub et see praegune on juba sutsu pisike talle ja pikka teed paha sõita. aga olen ikka lootnud et äkki läheb siuke tuju mööda :cry:
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ei sa küülikut pärast jooksmist enam kätte

PostitusPostitas Tipsu12 » 06. oktoober 2008, 19:33

Mul sama probleem,aga teda ei huvita see ja kui saan kätte ja hakkan talle seda andma,siis pöörab pea ära ja ei taha seda.Kas võib nii olla,et ta on solvund,et katkestasin teda?Aga jah ei saa aru miks ta ei taha:D
Viimati muutis samton 06. oktoober 2008, 20:06, kokku muudetud 1 kord.
Tipsu12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 2
Asukoht: Läänemaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ei saa küülikut pärast jooksmist enam kätte

PostitusPostitas heily89 » 02. detsember 2008, 20:35

minu küülik ei taha ka väga tulla sest ta läheb kohe minu voodi alla.Ja kui tahan teda kinni püüda läheb ta rahulolevalt voodi alla magama ja kui talle järgi lähen löön enda pea ära. :bang:
Jänkud on nunnud!!!!!!
Kasutaja avatar
heily89
Mina ei oska kasutada otsingut!
 
Postitused: 30
Teemad: 1
Asukoht: Eesti tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ei saa küülikut pärast jooksmist enam kätte

PostitusPostitas KellyZ6 » 05. detsember 2008, 12:30

Okei, see on suhteliselt normaalne.Meil on kodus sama lugu jänkuga.Me laseme tal nii kaua joosta, kuni ta ise puuri hüppab ja siis paneme puuri ukse kinni. :thu:
Minny,Petsu,Mici,Mustik,Sofia,Hannah ja Lanna.
Kasutaja avatar
KellyZ6
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 3
Asukoht: Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ei saa küülikut pärast jooksmist enam kätte

PostitusPostitas jännu » 11. detsember 2008, 20:42

me teeme nii, et kui tahame teda puuri saada siis käime tal sabas ja vahel kui ta läheb valele poole siis plaksutame.
Ja siis ta läheb ise puuri.
jännu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ei saa küülikut pärast jooksmist enam kätte

PostitusPostitas Riin » 12. detsember 2008, 02:46

Soovitan teil panna puuri midagi head söödavat ja võite päris kindlad olla, et nende isu on suurem, kui soov olla vabaduses :razz: .
Meie teeme tihti õhtuti Nupsule nii, vahel on ta küll ka nii kaval, et minu toas olles ta puuri ei lähe, kuid nii, kui teise tuppa lähen, on tema puuris nosimas. Lähen siis tagasi ja panen puuriukse kinni.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist