Lahtiselt elav küülik ja kassipoeg

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Lahtiselt elav küülik ja kassipoeg

PostitusPostitas Aixxx91 (Teema autor) » 25. august 2009, 10:34

Meil on 7-kuune küülik ja mõtlesime, et võtame omale kassipoja. Ühekorra käisime küülikuga arstil, see tõi kaks kassipoega kuskilt tagant välja ja nii ilusti klappisid. Eile tõime siis koju väikse kassi, aga enam ei ole asi üldse nii lilleline. Küülik elab meil lahtiselt ja eks see on tema territooriumiks välja kujunenud. Kui kass ja küülik üksteist kaugelt uudistavad, on kõik korras, aga kui lähemale laseme, läheb küülik kassile kallale. Tänane öö möödus nii, et küülik oli elutoas ja kass köögis (vahepealt oli uks kinni). Nüüd tahaks abi paluda, kuidas ma neist sõbrad saaks teha? Ei tahaks ju nii elama jääda, et üks loom on sealpool ust ja teine siinpool ust.
Aixxx91
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lahtiselt elav küülik ja kassipoeg

PostitusPostitas riinu559 » 25. august 2009, 11:23

Ma arvan et nad ajapikku siiski harjuvad, kuid täpselt ei oska küll öelda. Äkki näiteks vahepeal küülik puuri panna?
Rullike, jään sind alatiseks igatsema
[Lupsu, Emma, Lisa, Tutsu, Charlotte, Rullike, Tuffy]
Kasutaja avatar
riinu559
♥♥♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 767
Teemad: 12
Pildid: 17
Asukoht: Tallinna lähedal.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lahtiselt elav küülik ja kassipoeg

PostitusPostitas Brunette » 25. august 2009, 16:53

Küülikul on välja kujunenud oma teritoorium juba...aga eks ta hakkab tõesti ajapikku kiisu omaks võtma....meil oli koer algul ja tõime jänese see kohe üldse ei läinud aga hiljem harjus ära ja kõik oli korras...aga kahjuks seda koera enam pole..Nii,et meil nüüd uus kutsikas ja jälle sama jama otsast peale:P
Paar kuud läheb,et neist parimad sõbrad saavad.Edu teile :wink:
Kasutaja avatar
Brunette
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn/Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lahtiselt elav küülik ja kassipoeg

PostitusPostitas Aixxx91 (Teema autor) » 25. august 2009, 20:29

Tahaks loota, et kõik hästi läheb ja loomad stressi ei peaks tundma üksteise pärast vm. Aga aitähh ! ;)
Aixxx91
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lahtiselt elav küülik ja kassipoeg

PostitusPostitas kertu0208 » 25. august 2009, 23:07

Me leidsime lakast 3 kassipoega umbes 2-3 nädalased olid. Ema jäi neil auto alla. Kui ma nad tuppa tõin siis hoidsin neid väikses küülikupuuris (60x40). Nad olid nii väiksed, et ühte nurka mahtusid kolmekesi ära. Alguses olid kassipojad kinni selles puuris ja küülik sai päeval joosta, aga kui kassipojad suuremaks kasvasid siis lasin neid ka jooksma. Alguses oli Jänks kinni siis ka vahest koos olid lahti. Alguses ma väga kardsin, et Jänks neile midagi teeb, kuna ta on ikkagi suurem ja eelnev kokkupuude kassiga ei olnud just meeldiv (kass andis käpaga). Igatahes ei teinud ta midagi ja sain juba lasta neid koos jooksma nii, et ise kogu aeg juures ei istunud. Siis hakkasid kassid küüliku puuri hüppama. Jänks käitus täitsa rahulikult, ei teinud väljagi. Ma korjasin ikka kassid kogu aeg ära, et Jänksi iseloomu teades talle meeldib naksata, kui keegi ühe järsema liigutuse teeb. Ühe korra ta ehmatas küll, et järsult keeras ühe kassipoja poole, aga viga ei teinud. Siis olen ma Jänksi väga tihti kinni ka hoidnud nii ülepäeva ainult lahti lasknud. Nüüd on aga kõik korras, täitsa rahulik on Jänks kassipoegadega. Need küll tahavad ta puuri minna, aga Jänks ei tee neist välja. Kassipojad ka mängivad Jänksiga, aga samamoodi Jänks ei tee neist üldse välja, vahest harva ainult nuusutab.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lahtiselt elav küülik ja kassipoeg

PostitusPostitas alina467 » 26. august 2009, 13:55

Meile toodi hoiule kaks kassi, täiskasvanut. Siis Küülik oli ka alguses väga kuri nende peale. Kassid liikusid ainult mööda kapipealseid:D
Aga juba mõne päeva möödudes said oma hierarhia paika ja elasid edasi rahulikult. Kassid ikka pelgasid natuke ja väga küüliku nina alla ei roninud, aga muidu oli kõik ok.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lahtiselt elav küülik ja kassipoeg

PostitusPostitas Riin » 28. august 2009, 16:37

Minul olid kunagi eelmise jänkuga ebameeldivad kogemused kassiga ja sellepärast ei usaldaks ma ise neid kunagi omapead jätta.
Käisime minu emal külas, kellel oli hellemast hellem kass, ei ta hammustanud ega löönud kunagi kedagi käpaga. Olles kõik koos ei liigutanud kass isegi pead Tupsu suunas, meie jänku küll käis teda uudistamas ja sõprust loomas, kuid asjatult, kassi ta ei huvitanud. Läksime aga korraks teise tuppa, kui sellest uinuvast kassist oli saanud äkki täielik kiskja. Ta oli välgukiirusel meie jänkule kallale kargamas. Sel korral oli Tupsu kiirema reageerimisega, sai joostes köögist välja ja tema õnneks jõudsime meie kohe vahele. Nii, kui kass meid nägi, läks kööki tagasi ja tegi näo, nagu poleks ta ennast kordagi liigutanudki.
Sel korral lõppes asi õnnelikult, ainult karvatuustid olid laiali, tundub, et kass ikka jõudis teda krahmata, kuid õnneks ei vigastanud.
Tean, et paljudel on koerad- kassid- jänkud kõik ühes peres rõõmsalt koos, kuid kunagi ei või teada.....
Inimene on ettearvamatu, mis siis veel loomast rääkida.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lahtiselt elav küülik ja kassipoeg

PostitusPostitas alina467 » 28. august 2009, 21:26

Jaaa eks ta ole. Meil siiamaani on ainult kasside tuustid korraks lendanud. Aga kuna kassid pärslased ja karva palju, siis see väike kaotus ei läinud neile korda :D
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lahtiselt elav küülik ja kassipoeg

PostitusPostitas Aixxx91 (Teema autor) » 29. august 2009, 20:50

Kiisu on meil nüüd kohe-kohe nädal aega olnud, aga küülikule ta ikka ei meeldi. Eile lasime nad kokku nii, et ise vaatasime kaugemalt. Ei juhtunudki eriti midagi. Kui küülik nuusutama tuli, hakkas kass taganema ja nii paar korda. Mul läka ka juba meel rõõmsamaks, et äkki hakkavadki leppima, aga täna näitas Jänks jälle oma võimu ja tahtis kallale minna (vist), urises küll.. Ma sain vahele ja tegin kõvemat häält, siis jäi küülik ka seisma. Hiljem mõtles kass jälle,et võiks selle valge liigutava palliga mängida. Küülik käitus jälle samamoodi.
Nad võivad ühes toas olla ja üksteist paari meetri kauguselt vaadata, aga kui kass mängima hakkab või ringi tahab joosta, hakkab küülik ähvardavaid liigutusi tegema. Ei tea, mis neist saab..
Aixxx91
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lahtiselt elav küülik ja kassipoeg

PostitusPostitas alina467 » 29. august 2009, 21:27

Lase neil olla, küll nad ära harjuvad. Jälgi ainult, et päris karvupidi kokku ei läheks.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lahtiselt elav küülik ja kassipoeg

PostitusPostitas Liisi » 30. september 2009, 20:21

Täiskasvanud kassid paistavad jah pelgavat, aga mina võtsin kastreeritud ja vagura küüliku juurde 5-kuuse mürgeldise. Nüüd käib küülik mööda seinaääri :(
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lahtiselt elav küülik ja kassipoeg

PostitusPostitas Haldjake » 15. august 2011, 00:49

Ma tean ,et see on vana teema aga ma ei hakanud uut teemat tegema

Kassipoeg saabus meile paar nädalat tagasi.Algul kõik sujus ,aga kassipoeg on üli energiline ja tahab küülikuga mägida.Küülikule see aga ei meeldi ja tahab kassipoega rünnata...

Mida teha?
Arukas kuts Potsu, väike Willi, suur memmekas Houdini ning kassid.
Kasutaja avatar
Haldjake
I know that life won't breake me...
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 384
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Lõuna-Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lahtiselt elav küülik ja kassipoeg

PostitusPostitas Mari8 » 26. juuni 2013, 08:58

Meie kassipoeg tahtis ka küülikuga mängida, aga meie küülikule tundus see meeldivat. Kui ta hammustada tahab, siis tasuks nad mõnda aega lahus hoida kuni kassike on suuremaks kasvanud, sest jänes võib talle kõvasti haiget teha. Suure tõenäosusega nad hakkavad hästi leppima.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist