Raamat "Loomult loom"

Kus on loomad sees.

Raamat "Loomult loom"

PostitusPostitas -Kristin- (Teema autor) » 06. jaanuar 2005, 12:40

Tuntud zooloog Aleksei Turovski on andnud välja raamatu "Loomult loom". Ise olen seda lugenud veel vähe, aga tundub üsna huvitav. Seal räägitakse väga paljudest erinevatest loomadest ja saab palju huvitavat teada. See raamat on rohkem täiskasvanutele, aga nt. minule tundus see üsna huvitav. Maksis see Apollo raamatukaupluses 159.-
Raamatu tagakaanel on selline tekst:
Kas te teate, et kui emalõvi soovib isalõviga lähemalt tuttavaks saada, on tema käitumisviis väga sarnane inimese käitumisele?
Kas te teate, et mõnigi kord on keha puhtus loomale tähtsam kui külluslik toit?
Kas te teate, et kaevurrott kasvatab endale ise köögivilja?
Tuntud zooloogi Aleksei Turovski raamat kirjeldab loomade käitumist söömise, soojätkamise, järeltulijate kasvatamise, rännete ja veel mõnest muustki vaatekohast. Ainevald on huvitav, tihti üllatav ja kummutab mõnegi senise arusaama. Lisaväärtuseks on autori humoorikalt soe suhtumine kogu elusloodusse, sealhulgas inimesse. Raamat on koostatud algselt Kuku raadios peetud vestluste põhjal ja sisaldab autori enda joonistusi.
NB! Raamat on kirjastuselt "Varrak".
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapall » 08. veebruar 2005, 16:33

Mina olen selle läbi lugenud ja mulle meeldis väga. Raamatusse on kokku kogutud just huvitavamad faktid loomade elust ja igav pole see kohe kindlasti. Mina sain palju sellist teada, mida poleks ettegi kujutanud. Nii et kui teil on võimalus, lugege! Kurb kuulda kui raamatupoodides seda enam pole... :?
karvapall
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: "Loomult loom"

PostitusPostitas nuu » 12. märts 2005, 22:14

Kes raamatusõber ei ole, saab Turovskit põnevaid loomajutte rääkimas kuulda vanades raadiosaadetes "Loomult loom", mille leiab aadressilt http://akamai.tehnokratt.net/tehnokratt ... omultloom/
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: "Loomult loom"

PostitusPostitas avalanche » 27. mai 2005, 10:49

Loomult Looma uus trükk on välja tulnud ja nüüd peaks seda ka poodides saada olema (hind on enam-vähem sama).
Siin keegi küsis, et kas noorematele lugejatele see igav pole. Mina arvan küll, et mulle oleks see 12-aastaselt väga meeldinud, nii et kui huvi on, siis lugege kindlasti!
Kinkisin selle raamatu oma emale emadepäevaks ja tema kiidab seda ka.
***
Muide, raamatu autor töötab loomaaias ja ma soovitan soojalt minna tema varahommikustele (kell 3 öösel) ekskursioonidele juunis. Ka loomad käituvad sellisel kellaajal hoopis teisiti!
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: "Loomult loom"

PostitusPostitas Pinto » 26. märts 2010, 19:20

Sain ka selle raamatu omale lugemiseks ja 200lk lendas nii kiiresti, et ei saanud arugi :D Pole just väga tavaline, et ma kahe päevaga mõne raamatu läbi loen, aga huvitavat raamatut ei saa ju ennem käest panna. Kellele loodus tervikuna huvi pakub, siis kindlasti soovitan ka seda raamatut lugeda.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Raamat "Loomult loom"

PostitusPostitas Merily » 09. august 2011, 21:21

Vahepeal käisin Rahva Raamatus küsimas, et kas seda raamatut müüakse. Tol ajal oli välja müüdud. Nüüd ükspäev nägin Selveris - ju vist uus trükk? Plaanisin osta, aga samas riiulis oli veel üks Turovski raamat - "Loomalood". Kuna olen selline lugeja, kes armastab vahel ka pilte piiluda, valisin selle. Raamatupoes sattusin veel sellise raamatu otsa nagu "Minu loomad. Aleksei Turovskiga loomaaias" Seal on palju fotosid ja huvitavat teksti. Täna lugesin pool läbi ja mõnipäev lähen ostan "Loomult looma" ka ära - mina, kes loeb väääääääga vähe! Hr. Turovski kirjutab tõesti hästi ja see on lihtsalt uskumatu, kui tark ta on :)
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Raamat "Loomult loom"

PostitusPostitas kristinaaa1992 » 29. detsember 2011, 20:28

http://www.vanaraamat.ee/Loodus/Loomult ... 47-t7.html
Leidsin netist kõige odavama koha, kust saaks osta/tellida seda raamatut. Koduleht on küll suunatud rohkem vanadele ja kasutatud raamatutele, kuid alates sellest aastast tegelevad ka uute raamatute müümisega, nii et, kes tõesti otsivad, pöörduge sinna :)
kristinaaa1992
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Raamat, film, veebileht

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron