Hein

Mida ja kui palju põske pista?

Moderaatorid: E4-, Saara

Hein

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 21. märts 2004, 08:43

Tere! Kas hamstrile on ka vaja panna heina, nagu jänestele ja merisigadele? Vahel harva olen ma pannud oma kääbustele heina, aga ei tea kas nad ka seda näksivad?! Mis te arvate kas on vaja neil heanakuhjake ees hoida puuris
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hein

PostitusPostitas Siq » 21. märts 2004, 21:52

Ma kah mõnikord panen oma hamstrile heina puuri. Ta alguses tiba näksib kah seda, kuid enamjaolt see teda toiduna ei huvita.... rohkem tassitakse see pessa pesavooderduse eesmärgil...
Siq
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 22. märts 2004, 12:57

Hamsulistis öeldi mulle kunagi, et see pole neile oluline. St nad ei söö seda nagu notsud ja jänkud. Aga vahel panna ikka võib.
Ja siis oli veel paar inimest, kelle hamsul oli terav heinakõrs põsepauna katki torganud ja nemad vandusid, et enam kunagi ei anna neile heina.
Niiet arvamusi on seinast seina. :)
Ma arvan, et enamikus hamsutoitudes on mingid heinagraanulid ka sees, niiet kui tahab siis saab seda ikka.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hein

PostitusPostitas SigneL » 22. märts 2004, 13:16

Üldiselt hamster toiduks väga heina ei vaja - tema seedesüsteem on küüliku ja merisea omast erinev. Kirjanduses mainitakse samuti, et heina võib neile panna pesa ehituseks.
Meie hamstrid ei söö heina mitte üks gramm. ja ka kuivtoidus olevad heinagraanulid jäetakse kõik puutumata.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. aprill 2004, 15:50

aga kas peab mingi spets hein olema ????
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 21. aprill 2004, 14:14

Ei pea. Meil poes müüdav on kas lutsern või timut. Üldiselt, kui sul kohalik talu hein käepärast, võid pakkuda küll. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 21. aprill 2004, 14:53

Humm. Ei oska öelda. Kui see niisket on saanud, võib seal olla mingit hallitust. Muidugi kui natuke kannatad, siis varsti rohi väljas ja võid värsket rohtu kuivatada talle - peotäie kaupa. :)
Kuulge, Rotipoeg võiks heinast ja selle säilimisest palju teada?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hein

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. aprill 2004, 09:40

Tjah ma seda tahaksingi teada et millist heina panna kas värsket (otse põllult) või kuivanud (poest või küünist)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 22. aprill 2004, 13:53

Mõlemat võib. Talvel pole muidugi valida. Praegu võid juba võililli, naate, jm pakkuda. Kergelt kraani alla veega üle igaks juhuks ja siis katsetama, mida hamsik eelistab. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hein

PostitusPostitas Andra » 13. juuni 2004, 11:28

Söögiks võib see olla päris riskantne nagu Liisa rääkis. :?
Aga oma hamsikutele panin ma pessa natuke heina. Siis nad tegid omale mõnusa olemise heina sisse. Ma ei tea, merisead väga armsatavad heina alla peitu minna, aga hamstrid. Hmm, minu omadele igaljuhul meeldis, kui nad heinas magada said. :)
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hein

PostitusPostitas Pilleriin » 25. detsember 2004, 00:44

Signe kirjutas: Meie hamstrid ei söö heina mitte üks gramm. ja ka kuivtoidus olevad heinagraanulid jäetakse kõik puutumata.

Kas need heinagraanulid on hamstrite spets kuivtoidus? Kui on, siis kas need on need tumedad pulgad?
Kui ongi nii, siis tähendab see vist seda, et mu hamsud siis üldse ei ole huvitatud heinast, sest kui ma ostsin hamsudele nende spets toitu, siis nad jätsid need graanulid kõik alles.
Ma loodan, et ma olen siin ikka õieti oletanud. :roll:
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hein

PostitusPostitas Saara » 04. detsember 2005, 20:42

Pilleriin kirjutas: Kas need heinagraanulid on hamstrite spets kuivtoidus? Kui on, siis kas need on need tumedad pulgad?

Jah, arvatavasti. Ma ise maitsesin järgi ka ükskord :oops: , tundus küll mingi rohttaimeline olevat :D .
Pilleriin kirjutas: Kui ongi nii, siis tähendab see vist seda, et mu hamsud siis üldse ei ole huvitatud heinast, sest kui ma ostsin hamsudele nende spets toitu, siis nad jätsid need graanulid kõik alles.

Mulle on mulje jäänud, et hamstrid ei söögi heinagraanuleid...
Igatahes, ükskord panin ma neid pesamaterjaliks, sorteerisin toidust välja. Vett(ja hamsupissi) imavad nad küll väga hästi ;) .
Hein aluspanuks on täitsa okei, aga värsket muru ja võilillelehti see ei ületa ;) ...
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 05. detsember 2005, 15:53

Heh!
See viimane postitus siia on mul nii ammu kirjutatud - siis kui ei teadnud pea midagi. :)
Vahepeal olen ise samuti vastuse teada saanud ja nõustun miausiga - tegemist on heinagraanulitega. :)
Kuigi neile ei maitse heinagraanulid, meeldib neile hein. Eriti meeldib neile heina pesamaterjalina kasutada ning vahest seda isegi näksida.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist