Päevane toidumenüü

Söök, jook, maiustused ja närimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas Kallyke23 » 06. mai 2009, 15:48

Minu jänksil on vesi, hein, kivi koguaeg. Hommikul annan kuivtoitu, õhtul annan midagi värsket, talle maitseb kõige rohkem brokoli ja lillkapsas
Kallyke23
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas vollimamma » 18. juuni 2009, 10:41

Nüüd, suvel, ma toon Vollile iga päev värskeid võilille lehti ja vaatan, et ta enam kuivatatud heina praktiliselt ei söö. Nii et päeval ta saab võililli, natuke porgandit, natuke rosinaid (ok, ma tean et neid väga palju ei tohi, aga Volli on nii nunnu ja tal maitsevad nad nii väga- ta vist oleks nõus oma vanaema maha müüma, et neid saada... nii et hommikul ja õhtul mõned ikka, kui ta on tubli...) ja ülepäeviti natuke kuivtoitu. Muide, ta joob ka nüüd väga vähe- ilmselt sellepärast, et sööb palju mahlast toortoitu. Kõht paistab korras olema, tuju hea... Mis te arvate, kui tähtis see hein ikkagi on?
vollimamma
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas To0uch » 04. august 2009, 14:12

Hommikul vahetan alati vee ära ja täidan kuivtoidukausi (päeval Juss ja Pätu eriti kuivtoitu ei söö, aga kui hommikul üles ärkan on kauss peaaegu tühi). Suvel täidan nende heinaküna rohuga (mis ei tohiks kindlasti märg olla - on vist nii :O). Talvel hein. Igapäev annan neile juurvilju. Saiakuivikut ka väikestes kogustes, neile see hirmsasti maitseb :P. Puuris on neil veel ka see samune soolakivi, aga nad pole seda puutunudki!

Sain teda, et kui sa tahad nende seedimist korras hoida, tuleks neile pakkuda u 3 erinevat juurvilja päevas! Ja veel 5-7 päeva tagant tuleks vahetada neid sorte jne. Ma pakkusin täna oma küülikule redist, aga see ei tahnud neid proovidagi :umm:. Kas keegi teab kuidas neid harjutada uusi maitseid proovima? Ahjaa, kas rosinaid võib anda?
Kasutaja avatar
To0uch
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas Maarja-Liis » 13. august 2009, 10:33

Minu omad saavad hommikul ja õhtul peotäie graanuleid, va üks kes saab rohkem kuna ma tahan, et ta kaalus juurdevõtaks. Vesi on mul väikestes kaussides, neid ajavad nad järjekindlalt ümber. Niisiis tuleb vett väga tihti juurde panna. Hein on ees koguaeg. Vahel annan porgandeid, porgandipealseid, kurki, kapsast, õuna jne.
To0uch-kui nad kuivtoitu saavad pole nii palju juurvilju vaja. Üks porgand/kapsas/õun/kurk päevas oleks hea. Ja nendega nt nii, et esmaspäev porgand, teisipäev kurk jne. Uute asjadega teistmoodi ei saagi, kui et tuleb neid puuris hoida. Kui hakkab sööma, siis hakkab, kui ei hakka, siis ei hakka. Mina rosinaid ei soovita. Need on väga kaloririkkad ja ei ole ka küüliku loomupärane toit.
Kasutaja avatar
Maarja-Liis
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 1
Asukoht: Põlva City
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas jännu » 15. detsember 2009, 15:33

Endised kasutajad kirjutas:hommikul saab ta peotäis kuivtoitu,siis tuleb ta puurist välja ja kepsleb ringi,kuni lõunani siis saab ta kas: salatilehti,peedilehti,porgandit,kurki või kapsast. Värske toit lõunast kuni õhtuni ja õhtul vaatan mida lõunal ei andnud,siis saab ta ööseks seda mis päeval puudu oli.Praegu kui käin temaga maal siis jookseb ta õues ringi ja meil õuemuru on ristik,siis närib ta päev otsa seda ja muu värske tuleb õhtul.


Kas tal kõht lahti ei lähe. Eks ma annan ka, aga nii suures koguses pole veel katsetanud igaks-juhuks. Kokku päevas annan umbes tassitäie.
jännu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas K2thlin » 16. oktoober 2010, 16:26

See on küll vägaväga vana teema, aga räägin ikkagi mis ma oma jänkukesele annan süüa. Tegelikult on ta mul ainult mõned päevad olnud, varem pole kunagi sellist looma olnud ka. Täna hommikul andsin talle ühe kapsalehe ja natuke kurki, siis lõunal andsin ühe porgandi, kuivtoit on ka tal ees. Kuna ta on päris väiksekene veel, võibolla toidan teda valesti üldse. Äkki keegi oskaks soovitada kui palju ja mida ma talle anda võiksin süüa? Ahjaa, üks maiusepulk on ka tal puuris, aga teda ei huvita see eriti.
K2thlin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas Kallikera » 16. detsember 2010, 13:28

vollimamma kirjutas: Mis te arvate, kui tähtis see hein ikkagi on?


Kuiv hein on küüliku jaoks väga oluline. Mitte niivõrd toiteainete pärast, vaid hammaste kulumise poolest. Tagumised lõikehambad kuluvad enamikel pisilemmikutel vaid siis, kui need kaheksasse liiguvad. Ja Küüliku hambad liiguvad kaheksasse vaid kuiva heina süües. Seega kuivtoitu tuleks anda vähem mitte küüliku paksuks minemise pärast, vaid sellepärast, et küülikule maitseb see rohkem ja heina enam ei taha. Paksuks võib minna küülik ka ainult heina süües, kui loom puurist välja ei saa.
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas Nupsik2011 » 07. august 2011, 22:44

Minu jänesel on toit koguaeg ees, jooki vahetan umbes nelja päeva tagant ja hein on ka koguaeg puuris olemas,puuris on mul veel koguaeg soolakivi, mineraalkivi, maius pulk ja veel mingi närimis kivi. Igapäev annan veel oma jänesele maius tropse ja spetsiaalset jänese küpsist väikese tükki. Päris tihti annan ka juur-ja puuvilju näiteks : salati lehte, võilille lehte, porgandit ja õuna.
Nupsik2011
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas Caroliyna » 18. jaanuar 2012, 14:43

Vesi ja hein on alati ees.
Hommik: kuivtoit
Õhtul: kell 7 midagi toorest ta jookseb meil ringi toas ja ta ise teab milla kell 7 saab tuleb oma puuri juurde ja vaatab kas süüa on või mitte. :happy: :-) :happy:
Caroliyna
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 73
Teemad: 18
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas jänkuke11 » 14. juuni 2012, 09:17

Meie jänksu toidumenüü on selline:
Hommikul:
panen talle toidukausi täis kuivtoitu ja saab vahel ka porksi natuke. Hein, vesi on loomulikult koguaeg ees ja vahetan iga ühe, kahe päeva tagant.
Õhtul: täiendan kuivtoidukaussi, saab jällegi paar porksi v salatilehti ja kujutate ette: pätu sööb terve kausi ära päeva jooksul. Kas peaksin õhtul ka küülikule täis kausi panema või pool??
Mu pisike Rosin-Tipsi! Oled igavesti minu nunnukas! ♥ Sa oled nii pehme, nii armas, nii väike, nii sõbralik, nii uudishimulik,
nii mänguhimuline, nii... tore...♥
Jänkud ruulivad ! ^^ ♥ ©
Kasutaja avatar
jänkuke11
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 421
Teemad: 22
Pildid: 3
Asukoht: Eesti, Valgamaa, Valga
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas Kissu » 14. juuni 2012, 10:09

Küüliku toidulaual peaks olema esikohal hein (80-90% kogu toidust) ja mitte kuivtoit. Ma arvan, et sa tugevalt liialdad kuivtoiduga, mis noore küüliku puhul ei ole küll väga hull aga tulevikus võib tekitada suuri kaaluprobleeme. Samuti jääb sellise kuivtoidu koguse juures heina söömine tahaplaanile ja see ei ole hea.

Loe siit teemast küülikute toidulaua tasakaalustamise kohta - viewtopic.php?f=8&t=8640 Kuigi seal on kirjas, et 8 kuu vanuseni võib küülikule anda nii palju graanuleid kui ta soovib, siis seda mitte heina söömise arvelt. Pead jälgima, et enamuse tema toidukogusest moodustaks hein ja graanulid on vaid lisaks!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas jänkuke11 » 14. juuni 2012, 13:30

Aitäh vastuse eest, panen talle nüüdsest vähem kuivtoitu ning toon heina esiplaanile tagasi. Lugesin teise foorumi ka läbi ning sain palju vajalikku teavet. Suur-suur tänu!!
Mu pisike Rosin-Tipsi! Oled igavesti minu nunnukas! ♥ Sa oled nii pehme, nii armas, nii väike, nii sõbralik, nii uudishimulik,
nii mänguhimuline, nii... tore...♥
Jänkud ruulivad ! ^^ ♥ ©
Kasutaja avatar
jänkuke11
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 421
Teemad: 22
Pildid: 3
Asukoht: Eesti, Valgamaa, Valga
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas Haldjake » 14. juuni 2012, 16:32

Kas küülikule on kuivtoit väga tähtis?Minu küülik saab kuivtoitu korra nädalas või korra kahe nädala jooksul?On seda liiga vähe?Muidu mu küülik sööb päevas hunniku heina, värsket rohtu ning porgandeid.Peaksin ma kuivtoidu andmist suurendama? :roll:
Arukas kuts Potsu, väike Willi, suur memmekas Houdini ning kassid.
Kasutaja avatar
Haldjake
I know that life won't breake me...
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 384
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Lõuna-Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas AlbinoFurets » 14. juuni 2012, 16:47

OT: Kuivtoitu antakse lisana, kuna põhitoit on siiski hein ja värske vesi peab olema ees kogu aeg, samamoodi ka hein. Hein peab muidugi olema puhas ja kuiv. Mina arvan, et kui küülik saab mitmekesist ja tervislikku toitu- st heina ja värsket piisavalt, siis pole kuivtoitu üldse vaja. Kuivtoidus on ained, mis võivad puudu jääda. Seega, kui ei ole alati võimalik anda piisavalt värsket ja heina, siis võib anda lisana kuivtoitu. :-)
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas Haldjake » 14. juuni 2012, 16:51

Aitäh! :happy:
Arukas kuts Potsu, väike Willi, suur memmekas Houdini ning kassid.
Kasutaja avatar
Haldjake
I know that life won't breake me...
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 384
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Lõuna-Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas Kissu » 14. juuni 2012, 16:58

Kuivtoidu võib vabalt üldse ära jätta või anda vahetevahel maiustusena. Samas võib ka piiratud koguses anda seda igapäevaselt, kui see ei sega heina ja värske söömist. Nimelt on kuivtoit küülikule nagu rämpstoit inimesele - maitseb hästi ja väga palju kasulikku juurde ei anna. Kui anda liiga palju kuivtoitu võib küülik jätta heina või värske söömata ja eelistada kuivtoitu neile. Seega tuleks jälgida, et küülik ei täidaks kõhtu ainult kuivtoiduga.

Samuti tasuks jälgida küüliku kaalu, kui küülik liiga pontsakaks kipub minema, tuleks kuivtoidu kogust kindlasti vähendada. Liialt kõhnale küülikule (nt. haiguse tagajärjel) võiks aga kuivtoidu rohkem anda, et kiiremini kaalu tõsta. Omanik peab püüdma leida selle õige tasakaalu oma küüliku jaoks.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas Liinuska » 14. juuni 2012, 21:08

Bailey päevamenüü oleneb suuresti ka sellest, kui vara hommikul meie ärkame ja kas keegi koju jääb/hiljem kodust lahkub. Üldjuhul saab varahommikul näpuotsaga krõbinaid ja veidi värsket muru. Heina läheb ka künasse, veidi alla poole - tal on tekkinud komme pool endale põrandale sikutada. Õhtupoole saab u supilusikatäie kuivtoitu ja veidi värsket muru juurde. Päeva jooksul saab porgandi tükke näiteks ja mõni üksik rosin tuleb ka. Ja pidevalt on tal õunapuuoks puuris närimiseks.
Kasutaja avatar
Liinuska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas jänkuke11 » 16. juuni 2012, 10:53

Rosinaga(minu küülikuga) on nüüdsest selline lugu, et panen talle paar supilusikatäit kuivtoitu hommikul ning 1 lusikatäis õhtul. Kuivtoiduks on meil " Cuni Complete" 500g pakk. Paki taga on annustamisest niipalju: "Annustamine: andke 50-80g. Värsket toitu ja vett andke loomale iga päev. Andke ka piisav kogus heina."
Cuni Complete on ka minuarust nagu heinagraanulid ning taha on ka nii kirjutatud, kas see on ka siis nagu muu kuivtoit? :)
Internetist(see on siis see koostis vist:) ) :
Crude protein 15 %
Crude fat 3 %
Crude fibre 20 %
Crude ash 8 %
Calcium 0,9 %
Phosphorus 0,6 %
Vitamin A 10.000 IU/kg
Vitamin D3 1.500 IU/kg
Vitamin E 30 mg/kg
Vitamin C 100 mg/kg
Copper-cupric(II)sulfat 10 mg/kg
Graanulid näevad välja sellised:
Pilt
Mu pisike Rosin-Tipsi! Oled igavesti minu nunnukas! ♥ Sa oled nii pehme, nii armas, nii väike, nii sõbralik, nii uudishimulik,
nii mänguhimuline, nii... tore...♥
Jänkud ruulivad ! ^^ ♥ ©
Kasutaja avatar
jänkuke11
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 421
Teemad: 22
Pildid: 3
Asukoht: Eesti, Valgamaa, Valga
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Päevane toidumenüü

PostitusPostitas Juhe » 16. juuni 2012, 18:44

No kuivtoit on kuivtoit. Ka siis kui ta heina sisaldab. Värske hein peab ikka alati olemas olema, kuna kuivtoidus heina kogus on ju siiski pisike ja minu jänes vähemalt seda eriti tahtnud ei olegi.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist