Kurgikoored.

Söök, jook, maiustused ja närimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Kurgikoored.

PostitusPostitas -Kristin- (Teema autor) » 02. juuli 2004, 12:12

Ma käisin täna oma küülikuga loomaarsti juures, kontrollis. Ta ütles mulle, et küülikutele ei tohi anda kurgikoori. Seda sellepärast, et mõndades kurgrikoortes võib olla sees liiga palju nitraate. See on kahjulik. Ta ütles, et oli just olnud üks küülik, kes oli söönud kurgikoori. Ta ütles, et need kurgikoored olid päris Luunjast, et seal oli nitraadi sisaldus 3 korda normist üle. Ja seda ei saa hästi kindlaks ka teha, et kurgikoortes poleks palju nitraate. Nii, et hoidke oma küülikuid. :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lili » 02. juuli 2004, 12:29

tänan info eest:)
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Kurgikoored.

PostitusPostitas Kissu » 02. juuli 2004, 12:42

Mina ka kuulasin üllatunudlt aga tegelikult loogiline. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kurgikoored.

PostitusPostitas Triin » 02. juuli 2004, 16:07

On jah, tegelikult. Mõtle millised ilusad need kurgid välja näevad. Selliste kasvatamiseks läheb kindlasti vaja igasuguseid erilisi väetiseid ja muid kasvuvärke. Aga kurgi võib ju ära koorida :) Ja õunad ka :)
jagatud rõõm on see
kui olete koos, sõbrad,
su elu, su päikselisem pool
las silmis kukub pisar
mille naeratus toond
Kasutaja avatar
Triin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 49
Teemad: 4
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kurgikoored.

PostitusPostitas paraboa » 06. juuli 2004, 20:25

Huvitav...ühtede lühikeste kurkide puhul ma just vaatasin ,et näe sigudik sööb kurgi ära ja jätab koored ümbert järgi. :? Ju ta siis ise aru sai ,et asi pole päris õige.Kurk mu notsude lemmiksöök ja seda läheb päris palju...hakka või koorima sest loom on ikka hulga väiksem ,kui inimene ja kehakaalu kilogrammi kohta võib see nitraatide hulk päris suur tulla.Äkki oleks kellelegi äriidee-mahepõllumajandus saadused lemmikloomadele :wink: Igatahes aitähh info eest.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kurgikoored.

PostitusPostitas Annie » 07. juuli 2004, 08:39

Mitte ainult jänkusõbralikke vaid üldse looma- ja ka inimsõbralikke :) . Ehk sunnivad meie lemmikloomad ka meid puhtama toidu juurde. Iseenda jaoks ju ei viitsi alati kurki koorida, aga kui juba koorimiseks läheb, siis ka ikka endale.
Minu koer näiteks tahab õunakoori, aga mitte alati. Mõne õuna omad kõlbavad, mõne mitte. Põhjus ilmselt selge.
Kahjuks on Eesti inimesed mahepõllumajandusest nii vähe teadlikud, et siin ei tasu see tootmine ennast ära. Hinnad oleksid palju kõrgemad ja seda, mis hinna taga, ei osata hinnata :( .
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui jänes ei söö porgandit?

PostitusPostitas -Kristin- (Teema autor) » 18. jaanuar 2005, 18:50

Tegelikult ei tohikski küülikule ette panna kurki, mis on koorimata. Loomaarst ise ütles mulle, et ühel olevat küülik ära surnud, kuna oli andnud talle kurgikoori. Põhjus on selles, et seal võib olla nitraadi sisaldus liiga suur. See on kahjulik.
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui jänes ei söö porgandit?

PostitusPostitas nännukas » 18. jaanuar 2005, 19:02

nitraate ei ole kurgis palju, kui kurki ei ole nitraate sisaldavate väetistega väetatud. st mahepõllumajanduslikud/kodused kurgid ei tohiks küll miskit teha ega koorimist vajada.
kuigi jah, eestis pidi esinema piirkondi kus pinnase nitraaditase on lubatust suurem ja seetõttu seda ka kurgis rohkem...
aga põhiliselt on see ikka suurte tootjate probleem, niiet poest ostet kurk tuleks jah kindlasti ära koorida.
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui jänes ei söö porgandit?

PostitusPostitas -Kristin- (Teema autor) » 18. jaanuar 2005, 19:04

Kuigi jah, eestis pidi esinema piirkondi kus pinnase nitraaditase on lubatust suurem ja seetõttu seda ka kurgis rohkem.

Üks nendest piirkondadest on Luunja. Luunja kurgi pärast surigi see jänku ära. :cry:
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 22. jaanuar 2005, 17:13

Sellisel juhul peaks ju ka Luunjas kasvatatud juurviljad ja salat väga nitraadirikkad olema! Inimestele söögist rääkides peaks ju eeskätt seeni sealt kandist kartma.
Mõtiskleb Mio ja Maia emme
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kurgikoored on ohtlikud

PostitusPostitas nännukas » 22. jaanuar 2005, 19:06

kurgiteema on eriti aktuaalne seetõttu, et luunjas asub eesti üks suurimaid kurgikasvatusi ja praktiliselt kõik poekurgid on sealt pärit. ma pole küll väga kindel kas nende kurkide nitraadirohkus tuleb sellest, et nad luunjast on või siiski sellest et seal neid suures mahus kasvatatakse... usun et väetised mängivad asja juures ikka suuremat rolli...
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kurgikoored on ohtlikud

PostitusPostitas Jänkumamma » 28. aprill 2005, 12:05

Kuna olen botaanikas ja bioloogias üsna nõrk, tekkis mul seoses nitraatidega selline küsimus: kuidas jaotuvad nitraadid teistes juurviljades, näiteks porgandis? Kurgi puhul aitab koorimisest, aga kas porgandi puhul piisaks nt. kartulikoorimisnoaga pealmise kihi eemaldamisest?
Olen oma jänkudele mahepõllumajandatud porgandeid ostnud küll, aga samas on neid harva ja vähestes kohtades müügil ning need, mis ma olen saanud, on olnud üsna maitsetud ning kuivanud. :?
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kurgikoored on ohtlikud

PostitusPostitas nännukas » 28. aprill 2005, 13:15

kusjuures ei ole jah kuulnud teiste asjade kohta, peale kurgi :eek:
äkki kurgikoored koguvad nitraati kuidagi eriliselt palju :oops:
minu loomaarst hoiatas küll just kurkide eest ja lisaks poeõunte ja teiste puuviljade eest, mille koort ilusama värvi saamiseks mingi säilituskemikaaliga pritsitakse.
aga oleks ka huvitatud sellele küsimusele konktreetse vastuse saamisest, niiet bioloogid/botaanikud - jagage oma teadmisi!
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kurgikoored on ohtlikud

PostitusPostitas Ryo-Ohki » 16. mai 2005, 12:00

Mis nitraatidesse puutub, siis mulle öeldi Tervisekaitsetalituse laboris kunagi seda, et Soomes oli hiina kapsa kasvatamine vahepeal keelatud, kuna see kontsentreerib endasse väga palju nitraate. Kurkide kohta tervikuna seda pole kuulnud, aga kurgikoor eraldi võetuna on siis ka ilmselt ohtlik. Väikelastele ka, mitte ainult küülikutele.
Aga nitraate saab täitsa naturaalsest sõnnikust ka vabalt kätte. Kunstväetisega on üledoseerimine muidugi palju lihtsam.
Talv läbi kasutamata seisnud kaevu vesi pidi ka näiteks ohtlik olema. Vähemalt vene ajal oli, aga siis väetati palju rohkem ka.
Ryo-Ohki
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kurgikoored.

PostitusPostitas Mercar » 22. juuli 2007, 16:38

Üldiselt kui kurk on ikkagi selliselt kasvatatud, et kõlbab inimesele süüa kõlbab ka küülikule. Kui mõni "hea" inimene küülikut just vaid kurgikoortega toidab võib see tõesti tervisehädasid põhjustada aga kui muu toidu hulgas anda koos koorega (pestud!) kurki siis see küll midagi ei tohiks teha.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kurgikoored.

PostitusPostitas ospen » 08. august 2011, 20:13

Kodukasvatatud kurkide kohta sama jutt?
ospen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kurgikoored.

PostitusPostitas riverdarkness » 08. august 2011, 23:07

No kui sa kodukurke ülima lämmastikväetise hulgaga ei kasvata, siis pole midagi hullu :)

See kurgikoorte jutt käib ilmselt nende "poe"kurkide kohta, mis on Mendelejevi-tabeli peal üles kasvatatud, sest nende koortesse kogunebki nitraat.
Kasutaja avatar
riverdarkness
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 5
Pildid: 20
Asukoht: Võrumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Tuju: Lahe
Prindi postitus

Re: Kurgikoored.

PostitusPostitas Jännu1 » 09. august 2011, 11:22

Mina ei ole ka igaksjuhuks poe kurkide koori andnud, aga kodukurkide kasvatamiseks ei kasuta me mingeid väetisi niiet need ei tohiks midagi teha :D
I DoGs
Kasutaja avatar
Jännu1
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 177
Teemad: 5
Pildid: 4
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kurgikoored.

PostitusPostitas riverdarkness » 09. august 2011, 12:41

Koorte all pidigi olema palju vitamiine, aga ma ei tea kas poe köögi-ja puuviljades neid vitamiine enam ongi. Põhiliselt ikka igasugused kemikaalid.
Aga see jutt ei kehti vaid kurkide kohta, kemikaalid võivad koguneda ja õunte, pirnide, arbuuside, tomatite, paprikate "koorte" alla, kapsastesse jms.. Nii, et miski pole kemikaalivaba. Aga samas väikseses koguses pole asi nii hull, inimsesed söövad poole rohkem saasta ja elavad edasi. :)
Kasutaja avatar
riverdarkness
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 5
Pildid: 20
Asukoht: Võrumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Tuju: Lahe
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist