Millist kuivtoitu sina oma jänkule annad?

Söök, jook, maiustused ja närimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Millist kuivtoitu sina oma jänkule annad?

PostitusPostitas lexus (Teema autor) » 02. jaanuar 2004, 16:51

Endised kasutajad kirjutas:Jänkudele mõeldud kuivtoidusegusid on müügil igasuguseid ja väga erinevate hindadega (19.- kuni 65.- kr/kg). Millisega sina põhiliselt oma lontut toidad?
Ja miks just sellega?

Vitakraft premium Menu for kids, sest selles on titajänkule vajalikud ained tglt on see põhitoit dekoratiiv jänkule!.Ja Vitakraft Kräcker
Vegatable Funny Fitness, sest see on maiustus ja kulutab hambaid ka !VOT
lexus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 04. jaanuar 2004, 02:39

Olen andnud Tupsule kahte erinevat jänkudele mõeldud kuivtoidusegu mõnel korral, kuid Tupsul läks tihti sellest kõht lahti ja mõned asjad jättis ta üldse puutumata ja nüüd ei anna ma seda üldse pikemat aega. Loomaarst ütles mulle,et tegelikult on jänkudele põhitoiduks ikka hein, vesi ja värsked juurviljad ja vajadust jänku organismil nende kuivtoitude järgi sel juhul ei ole,vaid ajab jänkud lihtsalt ülekaaluliseks.Muidugi annan ma talle eraldi ikka aegajalt pähkleid ja närimispulka.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas sateliit » 05. jaanuar 2004, 14:08

njaa. mina toidan oma jänest kuivtoiduga, see nn põhitoit. ostnud olen seda, mis poes saadaval. doggy`l on kahtesorti toite, neid olen andnud, aga see väiksemas pakis talle enam ei sobi. ja siis veel mingisugust odavat. olen loomapoodidest vaadanud seda toitu, mis mingi 60kr vist maxab ja mõelnud, kas osta. on ta hea? kuidas ma üldse toidu headusest aru saan? peale selle on tal veel hein ees ning aegajalt annan õunu, kuivanud saia, köögivilju jms.
sateliit
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Marit » 06. jaanuar 2004, 00:45

Mina annan jänkudele kõikvõimalikke erinevaid kuivtoite. Muidugi viimasel ajal eriti neid, kus on ka rohugraanuleid, sest üks jänku ei söö heina. Kvaliteeti ei ole kontrollinud, aga ostan toitu oma loomaarsti juurest. Tal on endal ka pikka aega küülikud olnud. Usaldan pimesi teda. Harva annan ka kaera- või mitmeviljahelbeid, mõnikord müslit. Küülikutoidud on suhteliselt kallid (50-65 krooni kilo), aga pigem on endal kõht tühi, kui jänkude pealt kokku hoian.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. jaanuar 2004, 07:57

Meie poiss sõi ka algul kuivtoitu aga nüüd sööb ta enamasti idusi(Mungaidu). Kuivtoit ei maitse enam ja tegelikult on mul ka mure, sest ta peaks seda siiski sööma. Oleme proovinud vist kõiki kuivtoite, mis meie lettil müüakse aga kasu pole olnud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi » 06. jaanuar 2004, 09:27

Meie jänkud söövad kuivtoitu "Tripps", mida siin lontude netipoes müüakse. Väga hästi maitseb. Veel annan neile tsintsiljadele mõeldud rohukraanuleid ja muidugi porgandeid ja õunu jms. :wink:
Varem sõi meie 3 aastane jänks kogu aeg müslit (naturaalset, ilma suhkruga töötlemata) ja pole sugugi ülekaaluline.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sateliit » 06. jaanuar 2004, 11:36

ma tahax ka oma jänesele osta Tripps toitu, aga kuna ma elan Tlns, siis tuleb ju see kauba kohaletoimetamise tasu jube suur. kas seda kusagil poodides ka müüakse, pole nagu silma hakanud?
sateliit
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. jaanuar 2004, 12:01

sateliit kirjutas:ma tahax ka oma jänesele osta Tripps toitu, aga kuna ma elan Tlns, siis tuleb ju see kauba kohaletoimetamise tasu jube suur. kas seda kusagil poodides ka müüakse, pole nagu silma hakanud?
Seda toodame me ise ;) Oleme nii umbes 6-7 kuud katsetanud oma jänkude peal ja nad lähevad iga kord peast segi, kui söögiaeg kätte jõuab. Meie jänksidel on välja kujunenud täiesti oma nn. tripsitants - hirmsa hooga ringiratast ümber söögikausi + sekka veel vigurhüpped.
Poodides müüakse seda praegu ainult Pärnus (Port Arturi toidupood, Foodmarket, T-Market, Terveksi 3 loomapoodi). Pole veel lihtsalt jõudnud turustamisega tegelema hakata, ka Pärnus on toit müügil alles detsembrist saadik.
Ühe-kahe paki kaupa tellides on postikulu muidugi suur, aga kui kogud Tallinnast oma sõbrad-tuttavad kokku, siis kamba peale tellides pole ju midagi hullu. Viie ja kümne paki kaupa saadame seda siit pidevalt välja.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sateliit » 07. jaanuar 2004, 16:18

kahjux ei tunne ühtegi jänkuomanikku peale iseenda :P ex näis, võibolla tulen ükskord pärnusse ja ostan seda loomapoest.
sateliit
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 07. jaanuar 2004, 18:42

Millest see Tripps koosneb,et jänksid seda nii armastavad? Palju see pakk täpselt maksma läheks Tallinnasse saatmisel koos saatekuludega ja kui suur see pakk on?
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 07. jaanuar 2004, 18:46

Vaatasin juba Lontupoest ise kõik järgi,aga hinda koos kohaletoimetamisega soovin ikka teada!
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 07. jaanuar 2004, 20:10

rotipoeg annab kodust segu.....ma segan ise kuivtoidu ja poest ostan harva.lugesin korra pakil millest koosneb ja leidsin, et kõik on ju ise teostatav ja seega jääb poel meie kasum saamata.suurtele õue omadsele tellin ju ikka viljasegu suure kotiga(100kg) ja sealt siis segan muud juurde.aga eriline lemmik on kuivikud hoopis. :)
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 08. jaanuar 2004, 12:02

kas tavalist peenleiba võib anda, natuke..see ei peax ju midagi hullu tegema..pisikestes kogustes
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 09. jaanuar 2004, 05:02

Lindudel teeb näiteks leib kõhu lahti ja seda ei tohi üldse anda.Anna parem kuivatatud saia!
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. jaanuar 2004, 16:37

Leib on tegelikult jänksidele maiustus ja sellega pidevalt sööta ei soovitata ja muidugi kui maiustada, siis ikka kuivatatud leivakoorukesega :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. jaanuar 2004, 18:53

Ida-Virumaal ei ole leidnud odavamat kuivtoitu kui alates 45 krooni (viimati Rakverest Banquet 57 krooni), seega ei pea meie Pärnust postiga saadetud "Tripp`si " koos saatekuluga (49 krooni ELS post) sugugi kalliks. Paki kogukaal oli ligi 8 kg, millest kuivtoitu tellisime 5 kg
Tripp`s paistab päris hästi maitsvat. :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 16. jaanuar 2004, 15:12

Riin kirjutas:Loomaarst ütles mulle,et tegelikult on jänkudele põhitoiduks ikka hein, vesi ja värsked juurviljad ja vajadust jänku organismil nende kuivtoitude järgi sel juhul ei ole,vaid ajab jänkud lihtsalt ülekaaluliseks.Muidugi annan ma talle eraldi ikka aegajalt pähkleid ja närimispulka.

huvitav... :?: Mina olen igalt poolt lugenud-kuulnud, et pigem tuleb ettevaatlikum olla värskete juur- ja puuviljadega (võivad kergesti põhjustada seedehäireid) ning küüliku kuivtoidusegud on igati õige toit küülikule? Ning et ka pähklite andmisega tuleb selle liiga kõrge proteiinisisalduse tõttu olla ettevaatlik. Mis siis õige on?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. jaanuar 2004, 15:35

Värskega tuleb olla suht ettevaatlik, sest sellega liialdamisel võib tekkida (st. tekibki) kõhulahtisus. Kui diarröa kestab pikemat aega, siis järgneb tõenäoliselt juba soolepõletik ja vältimatu kiirvisiit arsti juurde.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 21. jaanuar 2004, 01:19

Värske juurviljaga ei tohi muidugi liialdada, annan porgandi päevas ja veidi kapsast,kõht on igatahes korras,aga kuivtoit (poe oma)ei sobi Tupsule,siis on kõht lahti. Kuivtoitu ei pidanud loomaarst vajalikuks sellepärast,et nad sisaldavad väga palju selliseid toiduaineid, mida looduses nad kunagi ei sööks. Koostised on muidugi kuivtoitudel erinevad. Ma muidugi ei tea, võib olla jääb Tupsul selle tõttu midagi olulist saamata.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas lontu » 21. jaanuar 2004, 15:37

mina annan oma Orlandole: Cliffi pippo-kuivtoidusegu minijänestele 700g 53kr; Cliffi jolly- kuivtoidusegu närilistele 800g 44kr; Witte molen komplekssööt kääbusküülikutele 1250g 42kr; Dwarfrabbit food- klassikaline kvaliteetne kuivtoidusegu kääbusküülikutele 1kg 61 kr... veel andsin mingit hästi pisikest ja kallit kuivtoidusegu, aga nime vot ei mäleta ja pakendit pole kah käepärast võtta :wink:
lontu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millist kuivtoitu sina oma jänkule annad?

PostitusPostitas KiisuMiisu » 21. juuni 2004, 11:40

mina ostsin oma j2nkule preStige cuni crispy't....
Kiri sildil:
Prestige Cuni Cripsy 70005
Täissööt (kääbus-) küülikutele
Koosneb naturaalsetest komponenuidest, mis sisaldavad loomadele vajalikke amino-happeid,mineraale ja elemente.
TOITMISJUHIS: anda mitu teelusikat2it p2evas.J2lgige, et loomal oeks pidevalt v2rsket vett
KOOSTIS:teraviljad, aedviljade subproktid, aedviljad (8%), mineraalid. ANALÜÜS: toorvalku 16.0%, toorkiudu 15,0%,toortuhka 7,0%toorrasva3,5%. Lisanduvad toote 1kg kohta: A vitamiini 8750 RÜ, D3 vitamiini 1800 RÜ, E vitamiini 50mg
Hoida kuivas ja jahedas kohas
NETOMASS, PARTII NUMBER JA PARIM ENNE VAATA PAKENDILT
maaletooja: OÜ Leigiv, Keava 5, 11312 tallinn,tel: 6 512 764,faks 6 512 763, e-post: leigiv@hot.ee
KiisuMiisu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. juuni 2004, 21:15

Mina annan Trippsi
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. september 2004, 09:14

minu jänx sööb zippy kuivtoitu aga nüüd ostsime mingit uut toitu ja see maitseb märksa paremini.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millist kuivtoitu sina oma jänkule annad?

PostitusPostitas Olari » 29. september 2004, 13:46

Mina kasutan Sluis - Superior Menu (850g) kuivtoitu . Minu küsimus oleks mitu pakki kuivtoitu teil kuus läheb ühe lontu peale ? Hea oleks kui kirjutaksite kas ühe paki koguse või siis üldse kokku grammides/kilodes.
Olari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millist kuivtoitu sina oma jänkule annad?

PostitusPostitas nännukas » 29. september 2004, 14:37

Olari kirjutas:Minu küsimus oleks mitu pakki kuivtoitu teil kuus läheb ühe lontu peale ?

kuuga läheb üks pakk vast ära küll ehk 1 kg siis...
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millist kuivtoitu sina oma jänkule annad?

PostitusPostitas Olari » 29. september 2004, 15:43

Sain lontu omale 14.09.04 ja juba saab teine 850g pakk otsa :O
Ehk on asi ka lontus, et ta on noor ja loobib toitu palju laiali.
Olari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas r » 30. september 2004, 10:12

Olen katsetanud igasugu kuivtoite.Nii kalleid kui odavaid.
Meeldib OÜ Leigivi poodides olev kohapeal pakendatav kuivtoit.See on 25.-/kg ja seal hulgas on peale erinevate terade ja seemnete palju ka igasugu värvilisi rõngaid ja tropside moodi asju.Neid pressheina tükke peaaegu polegi.Inimsilmale näeb see segu välja samasugune kallis kraam,nagu tunduvalt kallimates väljamaa pakkides olev toit.
Tripps tundus kuidagi ühekülgne.
Söödi küll mõlemat.
r
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millist kuivtoitu sina oma jänkule annad?

PostitusPostitas Krussu » 30. september 2004, 12:05

Olari kirjutas:Mina kasutan Sluis - Superior Menu (850g) kuivtoitu . Minu küsimus oleks mitu pakki kuivtoitu teil kuus läheb ühe lontu peale ? Hea oleks kui kirjutaksite kas ühe paki koguse või siis üldse kokku grammides/kilodes.

Minul läheb umbes 1kg kuivtoitu kuus.
Hetkel annan oma jännule Zippy kuivtotu ja seda kord päevas.
Krussu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas __Helen__ » 14. november 2004, 19:17

Mina olen ka andnud oma jänkule Trippsi kuivtoitu ja viimane kord ostsin ka Trippsi heina. Enne seda andsin aga ühte teist kuivtoitu...... nimi ei tule praegu meelde, maksis Pärnu Citymarketis u. 20.- ja oli 1kg pakk.
__Helen__
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Enku » 14. november 2004, 21:35

Ma annan ka hetkel Zippy kuivtoitu, tulevikus on plaanis hankida ka seda kurikuulsat Tripp'si :)
Kahju, et seda eriti kuskil poodides müüa ei ole :(
Enku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist