Kuidas meriseaga mängida?

Mida ja kuidas teeb? Miks ta nii teeb? Õpetamine ja mängimine.

Moderaatorid: triini22, nirgike

PostitusPostitas muztikas (Teema autor) » 21. september 2004, 20:01

Mumm kirjutas:Merisead armastavad pimedust sellepärast on neid hästi lahe jälgida teki all. Seal ei peagi pime olema lihtsalt hämaram.Teki all hakkab merisiga võibolla ringi käima ja hüppama. Ma alguses arvasin , et tal on mingi kiiks küljes , et niimoodi imelikult keksib , aga poes selle kohta küsides tuli välja , et ta hoopis mängida tahab. Veel võib talle VHS kassettidest valmistada labürindi ja sinna ka torusid ja muid asju panna.Teejuhatuseks sobivad hästi salatilehe tükid mida notsu hea meelega nosib.Et ruigam paksuks ei läheks tuleb ta vahel toas ka lahti lasta , kuid juhtmetega peab ettevaatlik olema , et ta neid närima ei läheks.Ja kindlasti vaadake et teie loomake kuskile prakku ei poe muidu võib õnnetus juhtuda. :( Ja väga rutakalt ärge oma põssat kinni püüdke , muidu võib loomake ehmuda... :!:


Nojah, pimedas meeldib ka hamstritel ja rottidel olla, hakkavad kohe sibima.
Juhtmetega on selline lugu, etn kuna jänkud ja notsud nii armastavad neid närida, äkki anda mingi paksem nöörijupp?
Ma olen ise teinud seda vhs-kassetivärki... ! Jube lahe, vaadata kuidas närilinem ringi paneb labürindis :d
muztikas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kix » 22. september 2004, 19:37

Minu eelmine merisiga tegi nii ekui ma panin ühe papp karbi voodi peale ja ruigami ka sinna siis tal tuli suur mängu tuju ja ta hakkas ümber karbi keksima ja hüples ümber karbi koguaeg ja kui ma hakkasin temaga tagaajamist mängima ei jooksnud ta ära nagu hirmuga vaid jooksis ära ja kui ma käe ära võtsin jooksis minujuurde tagasi ja tahtis et ma teda karbitagant piiluks siis hakkas ta eriti veel hüppama ja ruigama:D
kix
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 24. jaanuar 2005, 16:58

Kuidas sa need kasettid ,siis paned?Need on ju kerged lähvad kohe maha,või ei?
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 25. jaanuar 2005, 11:12

vanasti, kui oli rohkem aega nendega mässata, tegin neile raamatutega labürinte. lihtsalt sättisin kõvakaanelised raamatud püsti seisma. algul käis suur jooksmine, siis kaotati üksteist ära ning kaaslase üles leidmiseks puksiti raamatud pikali.... :D
praegused noored tegelased lasen lihtsalt põrandale jooksma, omavahelist karglemist on kõvasti...tundub, et koos kaaslasega liiguvad nad rohkem, on julgemad ringi karglema ja hüplema 8)
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mängimine.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. veebruar 2005, 19:45

tehke ikka seda kasseti värki. mina panin oma meriseal sinna maisikrõpse (kellogs)( rämpstoit :D ) ja siis salatitükikesi. ja labürindi otsa panin pappkarbi ja sinna ta siis jäigi :) .
*
nööri ma ei soovita küll närida anda sest mõtle kui need kiud talle kõhtu kinnijäävad :? ?
*
veel saab merisiga sitsima õpetada. ma õpetasin hoides salatitükki kõrgel ja siis ta ei jäta ju enne järele kui selle lehe kätte saab. :wink:
ja mina tegin veel nii et kui ma võtsin ta enda juurde ja tõmbasin teki peale siis ta hakkas ringi ronima ja keksima niimoodi imelikult ja see oli parem kui tsirkusetuur. :D
*
tegelt on mul see tekst juba varem räägitud aga noh...savi. :mrgreen:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 19. mai 2005, 10:12

Merisead mängivad omaette väga toredasti. Minu omade meelismäng on diivani seljatoele ronimise mäng. Nügivad üksteist ja võidu turnivad ja lükkavad üksteist alla ja suur ruigamine ja kisa käib... küüned kuluvad väga ilusti..ja diivani katteriie samuti :o
Aga kui sul on üksik notsik, siis pead jah ise talle kaaslase eest olema...teda jooksma ergutama, temaga koos põrandal roomama jne :D
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 19. mai 2005, 17:52

Oi jaa, neid põrandal roomamisi ma tean. :P
Kui tema põrandal on, siis pean mina ka olema ja siis ta teeb algul paar tiiru mu ümber ja siis jääb seisma ja on paigal.
Mäng misugune. :P
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas meriseaga mängida?

PostitusPostitas Ruigaminni » 19. mai 2005, 21:38

Minu omad kaovad nagu keravälk "ohutusse kaugusesse" haardeulatusest välja, kui põrandale pääsevad, mingit mängimist siis küll pole, neil ainult omavahel trall ja tagaajamine :D.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 20. mai 2005, 08:30

No minu omadest kolm ajavad mind taga põrandal, poevad minu alla, peale, riiete vahele..
aga teised kaks ei vaevu sellisteks lollusteks :D
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas meriseaga mängida?

PostitusPostitas Kissu » 11. september 2009, 14:49

Minu omad on suhteliselt ebasotsiaalsed ja seega nad minuga eriti mängida ei taha, pigem isekeskis ringi joosta ja jutustada. Mis minu tüdrukutele aga meeldib on tagumiku pealt sügamine. Siis nad keskivad notsutantsu ja mugisevad meeleldi. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas meriseaga mängida?

PostitusPostitas MinuMerisiga » 28. oktoober 2009, 22:29

Kui anda meriseale nöörijupp või mis iganes kas ta seda sodi alla ei neela ? :huh: Või näiteks pappi ? :umm: Mis on üldjuhul nende lemmik asjake mida nad närivad peale närimiskivi ja mida ei tohi neile kindlasti anda , või puuri panna ? :wink:
MinuMerisiga
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas meriseaga mängida?

PostitusPostitas nirgike » 29. oktoober 2009, 11:22

Nööri küll ei tohiks meriseale anda, selle nad tõesti võivad alla neelata. Näiteks osadele merisigadele meeldib vaiba narmaid närida. :nono:
Pappi ja paberit tehakse puidust, seega neid võivad merisead närida, kui tahavad. Peaasi, et paber ei oleks mürgise värviga või liimiga koos.

Kõige paremini närivad nad muidugi heina ja porgandit ja see on ka kõige tervislikum närimismaterjal. Hea närimismaterjal on ka viljapuude (nt õunapuu) oksad. Aga niisama mängimiseks annavad mõned ka WC-paberi sisemisi papist rulle. Poes müüakse ka heinast tehtud majakesi. Ja papist karpe (nt kingakarpe) meeldib neile ninaga ringi visata.
Minu merisigadele meeldib väga ka heinte sees mängida - selle sees tehakse koopaid ja käike, pillutakse heina ninaga ja mängitakse tagaajamist.

Üldiselt on merisiga laisk loom, kes sööb ja magab. Nad ei ole nagu koerad või kassid, kes igasuguste mänguasjadega mängivad. Merisigu huvitavad mänguasjad peamiselt siis, kui nad on söödavad või kui sinna saab sisse pugeda.
Kindlasti ei tohi puuri mängimiseks panna asju, mis ei kõlba süüa, kuid on lihtsasti alla neelatavad, näiteks nöörid, kile jms.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas meriseaga mängida?

PostitusPostitas Cracilis » 13. jaanuar 2010, 19:56

Uba sai kunagi kätte selle väikse läbipaistva kilekoti. Seda ta siis tuuseldas ja tiris päris tükk aega ja tegevus paistis talle meeldivat. :rofl: Suht naljakas oli vaadata.
Cracilis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas meriseaga mängida?

PostitusPostitas Kissu » 14. jaanuar 2010, 01:51

Loomad armastavad kilekotte tõesti, samas tuleb nendega ettevaatlik olla. Esiteks tuleb jälgida, et nad seda endale pähe ei tõmbaks või sinna sisse ei roniks. Muidu võib notsu seal sees ka ära lämbuda. Teiseks tuleb jägida, et ta seda omale sisse ei sööks. Kõhukesele ei mõju kile kindlasti kohe hästi.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas meriseaga mängida?

PostitusPostitas ali » 22. jaanuar 2010, 22:56

plastpudelitest (otsad ära lõigata) ja kingakarpidest saab suurepärase uru/labürintide maja valmis meisterdada. Nubli ja Ali igatahes armastavad seda. majale võib lisada ka teisi korruseid.
ali
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas meriseaga mängida?

PostitusPostitas Sonnu » 17. mai 2010, 17:48

Meil samuti käib hull tagaajamine põrandal :D vahepeal teeme niiöelda ''trenni'' et jookseme koos ringikesi ja edasi-tagasi.
Tihti peale on nii, et kui tahan teda püüda siis ta jookseb ära ja kui natuke selja pööran tuleb ta kohe tagasi ja annab märku et ta on siin ja tahab veel mängida :-D Siis ta on veel õudsalt uudishimulik ,nt kui ma võtan mingi asja ja teesklen et vaatan seda siis ta kohe tuleb ja hakkab seda asja uurima ning kui ta seda hästi pole üle vaadanud siis ta üritab seda mult ära tirida :-)
Sonnu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas meriseaga mängida?

PostitusPostitas terenka » 29. juuli 2010, 17:35

Minagi poovisin kassettidega LABORÜNTI ja minu tupsule ( tupsu:notsu nimi) väga MEELDIS too! Praegu, hetk tagasi tulin vaatama mis notsu teeb:üks kassettidest KÕRVALE LÜKATUD! katsin koha kinni, ja hakkasin mõõda tuba ringi otsima, nii tiivanite alt kui ka laua. Lõpuks vaatasin laborünti:sealt plagab notsu mõõda laborinti! Võtsin ta siis sülle, algul plagas ta eest, siis rahustasin ta maha. :A: MA VANNUN ET EI AJANND TEDA TAGA! :A: Tulin mõttele: tuleks laborünti aja lehed panna :Esiteks, kui notsu pissib või kakab, ei pea pärast puhastama :Teiseks, nii on väiksel mõnusam käia, sest mõndadel on ju põrand libe :hmstr: :dry: Ise pole proovinud, kuid tasub ära vist ikka! :razz: Ma arvan :-D :wohoo:
terenka
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas meriseaga mängida?

PostitusPostitas hellu963 » 12. august 2010, 10:00

Pole veel laburinti proovinud,aga kindlasti proovin,olen juba selle peale mõelnud! :-D
Kasutaja avatar
hellu963
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas meriseaga mängida?

PostitusPostitas Che » 31. august 2010, 00:26

Mina tegin Piggyle pappkarbist pesa, kus ta saab hullata. Veel on tal üks klaasist silinder, kuhu vajadusel peitu pugeda ja tema lõbustamiseks kasutan ma vahel ka traadist söögipalli...
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas meriseaga mängida?

PostitusPostitas PossuJaNossu » 02. oktoober 2014, 19:17

Mina meelitan neid toiduga enda järel kõndima ;)
On kolm asja, mida ei saa kauaks peita: päike, kuu ja tõde.
Kasutaja avatar
PossuJaNossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 7
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist