Küülik igatseb vist seltsilist

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küülik igatseb vist seltsilist

PostitusPostitas merlyn (Teema autor) » 20. oktoober 2010, 12:45

Minu isane lontkõrv viimasel ajal ainult nukrutseb üksi nurgas. Kui maal käime, siis ta hoopis teine loom, mängib koos kassiga jne. Nii kui linna tuleme, siis jälle nukrus majas. Lasime aasta alguses talle ka kastreerimise teha, sest kippus kõik kohad ära märgistama ja maal kassi vägistama.

Mis te arvate talle seltsilise võtmisest? Kassi korterisse võtta ei tahaks, kuid emase küüliku või merisea võtmine tuleks kõne alla küll. On teil sellise teema juures nõu anda?


Tänades,
Merlyn
Kasutaja avatar
merlyn
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 3
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn ja vahel Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik igatseb vist seltsilist

PostitusPostitas siky87 » 20. oktoober 2010, 13:08

No, minul on samuti võetud esimesele küülikule seltsiline, mõlemad on emased. Saavad väga kenasti läbi, poevad üksteise kaissu ja on muidu nunnud:) Eks pead hoolega asja kaaluma, kuid mina enda loomade puhul pole kordagi kahetsenud, et sai teine küülik juurde võetud.
Kasutaja avatar
siky87
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 9
Pildid: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik igatseb vist seltsilist

PostitusPostitas darkhelen » 20. oktoober 2010, 13:47

Kastreeritud isasele peaks kõige paremini sobima seltsiliseks emane jänku. Eks neil koos ole ikka lõbusam- saab joosta ja trallitada.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik igatseb vist seltsilist

PostitusPostitas Kissu » 20. oktoober 2010, 14:28

Merisiga mina võtta ei soovitaks, kuna vägagi tõenäoliselt ei saa nad omavahel läbi. On olnud juhuseid, kus merisiga elab kenasti koos küülikuga aga sellisel juhul on nad enamasti väiksest peale koos kasvanud. Vanemale küülikule ma merisiga juurde kindlasti ei võtaks, kuna küülik võib teda rünnata või ka kogemata talle häda teha. Merisiga on küülikukust ikkagi tunduvalt väiksem ju ja ta ei jaksa ennast kaitsta nii suure looma vastu. Vastupidine variant oleks veel võimalik - vanemale meriseale küülikukutsikas sõbraks võtta aga teistpidi ma ei usu, et sellest midagi välja tuleks. Lõppkokkuvõttes oleks sul kaks looma, kes mõlemad omale oma liigist kaaslast sooviksid.

Usun, et darkhelenil on õigus ja parim variant on emane küülik. Neil peaks koos täitsa lõbus olema. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist