Kääbusküüliku ema kardab omaenda vastusündinud poegi!

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Kääbusküüliku ema kardab omaenda vastusündinud poegi!

PostitusPostitas ragnerajaveer (Teema autor) » 12. juuni 2011, 00:56

Tere. meie kääbusküülik Lontkõrv sai eile öösel pojad. Küülik kardab oma poegi ning samuti ei ole ka pojad pesas. Küülik polegi pesa üldse teinud. Nad siplevad ja üritavad end sättida emme kõhualla, aga emme hüppab kohe eemale, kui poeg talle läheneb. Üks poeg on surnud. Kardan, et pojad ei pea kaua vastu, kui emme neist väljagi ei tee ja neid kardab. Kas ma peaksin neile pesa tegema ja nad kapsalehe abil sinna tõstma? Kuidas ema küülikule selgeks teha, et need on tema pojad. Ta ei saa absoluutselt aru, mis toimub.

Olen tänulik, kui keegi vastaks!

Ragne
ragnerajaveer
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: APPI- Kääbusküüliku ema kardab omaenda vastusündinud poegi!

PostitusPostitas Kissu » 12. juuni 2011, 07:27

Kissu kirjutas:Osadel küülikutel puudubgi see tõeline emainstinkt eriti esimese pesakonna puhul ja ta vajab abi. Kui ta ei tee omale pesa ise, siis tuleb teda lihtsalt pesa meisterdamisel abistada. Soe pesa on äärmiselt tähtis, kuna emmed ei istugi kogu aeg tittede juures ja seega peab just pesa hoidma tita kehatemperatuuri stabiilsena.

Paljud kardavad, et küülikuemme on pojad hüljanud, kuna ta ei valva pidevalt pesa ääres ja ei sööda tittesid 24/7 nagu koerad ja kassid. Tegelikult on see täiesti normaalne küülikulik käitumine kuna neil on säilinud mõningad oma metsikute esivanemate instinktid. Looduses on küülik saakloom ja seega ei istu emasloom poegade juures, kuna ta võiks nõnda neile liigset tähelepanu tõmmata. Täiskasvanud küülikul on tugev lõhn aga poegadel seda veel ei ole. Seega käib küülik oma poegi toitmas 1-2 korda päevas ja seda enamasti siis, kui läheduses ei ole ohtu sealhulgas inimesi. Kõige tihedamini valib ta söötmiseks just öötunnid. Samas jälgib ta oma poegi koguaeg ohutust kaugusest.


Huvitav kas pesa mittemeisterdamine võib olla seotud selle palava ilmaga?

Mina soovitaks sul kapsalehega piiluda, kas poegadel on piimatriip kõhus, sest võibolla oled sa selle õige söötmise aja maha maganud? Põhiline on mitte liigselt paanikasse sattuda ja liialt sekkuda, muidu võib hoopis selle tulemusena poegade hülgamine või hävitamine tekkida.

Samas on reegel, et kui ema poegi omaks ei võta, siis teda sundida ei anna. Siis on need pojad hukkumisele määratud. Võid üritada neid ise toita aga nii pisikeste puhul ei ole mina veel kuulnud, et asi positiivselt lõppeks. Valdavalt peaks pojakene olema ikka vähemalt nädala+ vanune, et oleks mingitgi lootust. Käsitsi toitmisest on juttu siin: viewtopic.php?f=9&t=8394
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline