Ootamatud pojad ning pesakasti puudumine

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Ootamatud pojad ning pesakasti puudumine

PostitusPostitas Juhe » 15. november 2011, 17:57

Tore on lugeda, et jänkud kosuvad ja suisa oma toanurga on saanud. :) Tee jah uus teema, see siis muidu ei lähe enam pealkirjaga kokku.
Pikad paid minu poolt ka! Ja lisa ikka pilte ka, senised on nii vahvad olnud. ;)
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ootamatud pojad ning pesakasti puudumine

PostitusPostitas Sipsu1204 (Teema autor) » 15. november 2011, 19:34

Täname paide eest :) Siin siis ka link lubatud teema kohta: viewtopic.php?f=67&t=16074
Sipsu1204
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 47
Teemad: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ootamatud pojad ning pesakasti puudumine

PostitusPostitas jonnipunn » 15. jaanuar 2015, 02:39

Appi mul on sarnane probleem!
omaarust võtsin suvel omale 2 isast jänkupoega, mingi hetk siis hakkas ikka kahtlus et eri soost, elavad nad meil õues puuris-pesas terrassil, mõned päevad tagasi tõin jänkud tuppa et puuri puhastada ja jätan nad siis mõneks päevaks tuppa...oleneb ilmast jne. 13-da õhtul siis avastasin järsku keset vannituba ühe roosa sipleva poja, korjasin yles ja hakkasin pojaga jäneseid taga ajama, need olid sama imestunud kui mina.. peale seda viisin isase õue puuri, vedasin vannituppa karbi ja põhku, panin poja sinna ja jäin ootama... 22.30 oli vannitoa põrandal veel 6 poega!?
ema vaatas mulle suurte silmadega otsa endal suu heina täis, viis selle pessa ja sõi ära, vaatasin pesas oli sokk ka, viisin siis vannituppa veel sokke, kuna paistis et no nyyd hakkab pesa ehitama...ja siis ta loobus... järgmisel hetkel viskas tooli kõrvale pikali, korjasin pojad riidelapikesele ja lohistasin tema juurde, nuusutas ja hakkas lakkuma..mina läksin magama. hommikul oli mul uued suured pesaehitusplaanid kuna vaatepilt oli selline et 2 poega roomasid ringi (vannituba on 12 ruutu suur) ja teised olid kuidagi rätiku sisse keeratud... tegin siis justkui uue pesa, alla panin bleedi ja pojad panin sisse, servale siis ka selle riidejupi, lükkasin jänese sisse, see tiris riide neile peale ja lahkus, paaril korral olen veel uurimas käinud ja jänest sisse lükanud, kraapis bleedi ka rulli ja pojad seal sees peidus....aga mul ei ole õrna aimugi kas ta toidab neid v6i kas leiab bleedi seest yles või mis? päris rahule ka ei saa nagu jätta, äkki pisikesed vajavad abi? 1 kysimus on veel...juhul kui jänesele mu uus pesa ei meeldi, siis kas ta on võimeline poegadega kolima näiteks sellesse pessa mis tal nagu pooleli jäi? tegelt on mul tunne et APPI MIS MA TEGEMA PEAN!? tups ise ka veel päris pubekas...kas on lootust et ta neid ikka toita oskab kui nad umbes 20 tundi peale syndimist veel elus on? kas peaksin jänkumammi poegadega kuhugi kinni panema? kas pojad ikka hingata saavad? ps, peale poegimist siis oli karvatutte terve vannitoapõrand täis aga pesades ei ole...
jonnipunn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ootamatud pojad ning pesakasti puudumine

PostitusPostitas Kissu » 16. jaanuar 2015, 09:08

Karvatutte on loomulikult - tissid tuleb paljaks kitkuda, et tited need üles leiaksid ja see on see millest jänkuemme titteldele sooja pesa ümber ehitab. Üldiselt küülikud ei sööda tittesid siis, kui keegi vaatamas käib ja pidevalt jälgib. Siis emme hoiabki pesast veidi eemale, et mitte tittedele liigset tähelepanu juhtida. Tihti söödavad küülikud poegi üldse öösiti, siis on rahu ja vaikus. Seega võimalda neile seda. Samuti on valdavalt soovitus esimestel päevadel küülikutittesid palja käega üldse mitte puutuda, kuna siis võib juhtuda, et emme jätab pojad maha (võõras lõhn). Tundub, et sul on senini õnneks läinud ja küülik on pojakesed siiski omaks võtnud. Samas praegu keskendu eelkõige emmele vajaliku toidu ning rahu ja vaikuse kindlustamisele. Siin küülikupesas on ka mitmeid teemasid tiinuse, poegimise ja poegade kasvatamise kohta, loe need läbi. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Ootamatud pojad ning pesakasti puudumine

PostitusPostitas jonnipunn » 18. jaanuar 2015, 15:06

tänaseks surnud pesakonnast 4 poega :( 3 eile ja 1 täna, nännu veab need pesast välja ja ulub...ma juba paaniliselt kardan kui ta seal mingit häält teeb.... viimati kui pesa piilusin, olid pojad tehtud kaheks portsuks, siit lugedes sain vastupidiseid vastuseid sellele et mida tegema peab...jätsin siis nii nagu on ja tundub et kui ta isegi oskab toita, siis unustas vist 4-se pusa nälga või ei leidnud bleedi seest üles...kohutavalt kahju on, et ei saa kuidagi aidata... mattes pisikesi, tegin otsuse et kui veel 1 peaks surema, siis püüan rakendada sundsöötmist..mis karvadesse puutub, siis tal on miski eriline tihe karvastik ja isegi mina pole katsudes tisse üles leidnud-vaid yhe...eriti ta vist neid karvust tühjaks pole kitkund-kas peaksin ise? Meie peres oli suur rõõm ja jänkulauda ehitusplaanid, nüüd aga hoia hinge kinni et noor emme hakkama saaks.. ahjaa, viimasel ajal on nännu hakand vannitoast välja tahtma, kas peaksin tal laskma nati toas möllata ja lõõgastuda või on ikka parem kui ta kogu aeg oma poegade lähedal on?
jonnipunn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ootamatud pojad ning pesakasti puudumine

PostitusPostitas Kissu » 24. jaanuar 2015, 12:09

Kuidas beebid välja näevad/nägid? Kas neil on kõhukesed kenasti ümarad ja täis, või on nad sellised kõhnakesed? Kui ikka väga kõhnakesed on, siis peaks kohe alustama lisasöötmisega. Kas Sul köögikaal on? Oleks hea titad üle ka kaaluda - 1 nädala vanuselt peaks nad kaaluma umbes 40 grammi ringis ja 2 nädala vanuselt 60 grammi ringis jne. (http://www.orphanedwildlifecare.com/rabbitandhare.htm). Mulle tundub, et poegi peab mingil määral olema toidetud, kui nad 8-9 päeva vanuseni elanud on. Võibolla ei jätku emal piima kõigi jaoks?

Titade mitte puudutamise soovitus oli esimeste päevade kohta, seega nüüd võiksid ikka juba julgesti vaadata, mis titadega toimub ja millised nad välja näevad. Siis saab edasiseid otsuseid teha, et kuidas neid aidata. Lisaks tuleb hakata sotsialiseerimisega tegelema. Peagi teevad titad silmad lahti ja hea oleks, kui nad selleks ajaks oleksid ikka inimese puudutust tunda saanud juba ja ei ehmataks päris ära, et kes see suur kole koll on, kes mind pihku võtab.

Kas tegu on fliisist bleediga? Endal on mul kogemused rotibeebidega mitte küülikutega, kuid mina pole julgenud kasutada fliisi pesamaterjalina. Kuna rotiemmed kipuvad oma tittesid väga agaralt sinna sisse pakkima, siis on väike ülekuumenemise oht (fliis on selline väga sooja hoidev materjal). Seega võiks igaks juhuks mõne teise pesamaterjali leida. Hetkel oma rotipesakonnal kasutan paberist köögirätikuid, mis on lõigatud sellisteks 1 sentimeetri laiusteks ribadeks ja siis selliseks suureks kohevaks pusaks lahti harutatud. Minu rotimamma on väga-väga rahul sellega, kuna sinna sisse annab tittesid hästi pakkida ja mina olen rahul, sest ei karda ülekuumenemist või hingamisprobleeme. Üks minu rotimamma üritas kunagi matta tittesid agaralt Megazorbi (paberi baasil pehme aluspanu) alla ja mina siis koguaeg kaevasin pesa lahti, kuna kartsin, et seal tited küll hingata ei saa. Seda ma ei oska küll kommentaarida, kuidas pesamaterjali muutus emmet mõjutab - see ei pruugi talle eriti meeldida.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Ootamatud pojad ning pesakasti puudumine

PostitusPostitas jonnipunn » 09. märts 2015, 17:06

no selle vastusega jäime nati hiljaks, kui vaatama läksin, olid teised pojad pesas surnud...aga nyyd uus üllatus... 20 jaanuar matsin viimased pojad, 21 jaanuar lasin emme issiga kokku tagasi, 7 märts oli nii kole ilm et t6in jänkud tuppa sooja, suurest laiskusest siis täna alles m6tlesin minna puuri puhastama...no ja vaatan, pesa augu juures jube palju karvu, vaatasin sisse, miski väike nina vaatas vastu... mis nüüd saab? kuidas see võimalik on? ehk siis ma olen poegi mitu päeva näljas hoidnud teadmatusest, kas ema nyyd hylgab nad? ja kas küüliku tiinus ei ole 2 kuud? ei klapi nagu ju? kas eelmise pesakonna poja nina nägin seal? et emme ei hakand pesa tegema ega toitnud kuna k6ik ei olnudki veel syndinud? või on mul midagi väga sassis? kaua see tiinus on siis? nägin valget nina..st karvadega...ja appi mis nüüd saab, ma ei taha et keegi jälle sureb
palun targad vastake seekord kiiremini...
jonnipunn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ootamatud pojad ning pesakasti puudumine

PostitusPostitas jonnipunn » 09. märts 2015, 17:54

tahtsin veel lisada et nii issi kui emme elavad samas puuris ja ei näe pisikestele issi poolt mingit ohtu... aga arvamustest oleksin huvitatud, st et kas peaksin (kuna olin 2 päeva pojad nälgas hoidnud) pesa lahti lammutama ja kontrollima poegade olukorda ja mis siis hiljem teha, ehitada uus pesa ja loota et ema omaks võtab? või jätta nii nagu on ja loota et kui poeg juba karvane oli, siis läheb kõik hästi...mis võib juhtuda kui jänkuema 2 päeva, (umbes 4 söögikorda) pesakonnast eemal hoida? praeguseks on karvatutid vist jälle pesasse tagasi nygitud ehk on siis lootust et emme ikka ei hülga ja hoolitseb edasi? :bang:
jonnipunn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ootamatud pojad ning pesakasti puudumine

PostitusPostitas 3rika » 13. märts 2015, 13:35

Mina ei saa jällegi aru, et kui küüliku emmel olid just titad, siis miks sa paned ta kohe peale tittesid uuesti isasega kokku, et ta uuesti tiineks jääks? Nii tihedalt toimuvad tiinused on ju emasele koormavad! Muideks, küüliku tiinus kestab ~42 päeva.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ootamatud pojad ning pesakasti puudumine

PostitusPostitas jonnipunn » 13. märts 2015, 22:58

mul on ainult 1 suur puur ja 2 isast jänest :D okei selgus et teine ilmselt ei ole isane...a mis ma siis teen? lähen näppima või ei?
ok kirjutan juurde...
1. :D nägin täna kahte poega pesast väljas ja ringi hyppamas...silmad peas jne :) jehuuuu! nüüd veel vaja uurida kui vanalt silmad tulevad jne, muidu tundus nii kuu aja vanune...ehk äkki siiski eelmisest pesakonnast jäänud?
2.see küüliku tiinus...mujal oli juttu väiksemast ajast kui 42 päeva...teema siis sellest et tahaks ju miski sünnipäeva välja arvutada :)
praegune matemaatika: eelmised pojad sündisid 13 jaanuar, 21 jaanuar panin jänkumuti oma puuri tagasi, jänestel tulevad silmad 3? nädalaselt, esimest korda nägin 9 märts valget karvast poega... seega kui tiinus kestab 42 päeva, peaks olema pojad sündinud 4 märts, mis tähendab et 9 märts nad veel asjapulgad ei ole... teiste andmete järel tiinus keskmiselt 31 päeva..seega lahutaks 4 märtsist 11 päeva tagasi...saan vabariigi aastapäeva nännud, mis teeb viljastamise aja 31 päevase tiinuse järel igati loogiliseks 21 jaanuar kui emme uuesti puuri panin....(ää seega silmad ilmselt tulevad ikka 2 nädalaselt?) 42 päevase tiinusega oleks ta pidanud rasestuma raseduse ajal?!?! noh tarkpead ahh ahh ahh!?
3.mis puutub aga sellesse, et emase isase juurde tagasi panin ja kurnab tervist siis... kes neid metsas eraldab? emane ikka ise reguleerib seda kas annab isasele kätte või annab tohlakat....kas te viskate oma mehe kodust välja kui lapse olete saanud?
okei ma ei ole tegelikult kuri, lihtsalt väga hirm ja paha tunne oli et siit abi ei saanud 6igel ajal..st et foorum pole aktiivne, ei olnud sellega harjunud... tänane ponsikute nägemine tegi aga elu jälle helgeks :) päikest!
jonnipunn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ootamatud pojad ning pesakasti puudumine

PostitusPostitas LEM » 14. märts 2015, 22:35

Minu kääbusküülikute tiinus on kestnud 29-31 päeva, ju on 30 päeva õige number. Sul kindlalt järgmised pojad. Tunne rõõmu ja eralda issi.
Kasutaja avatar
LEM
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ootamatud pojad ning pesakasti puudumine

PostitusPostitas jonnipunn » 15. märts 2015, 13:36

jah rõõm on suur :) eile õhtul oli 4 poega väljas, pisikesed karvapallid :) tõenäoliselt neid 4 ongi
jonnipunn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ootamatud pojad ning pesakasti puudumine

PostitusPostitas jonnipunn » 19. märts 2015, 12:50

täna tuli 8 poega välja :O esialgu vaatasin ohh 4 nähtud kõik on ok, siis a 5? ohohh 6 hoopis?! ja lõpuks siis 8 :)
väga vahvad jne aga päris kolooniat ka pidama ei taha hakata, seega kes soovib endale väikest nunnut valget kääbusküülikut andku teada :) 2 tk on põhimõtteliselt endale kodu leidnud,soovitakse isasteid, nati palju ikka vist, mis puudutab suurt isast jänest, siis plaanisin ta ära kastreerida, natuke muretsen kuna preagu ei ole üldse raha, päris eraldi hoida ka nagu ei tahaks, nad harjunud koos olema ja hoolitsevad poegade eest ka koos...väga armas vaadata muidu, loodan et asi üle pea ei kasva :)
jonnipunn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ootamatud pojad ning pesakasti puudumine

PostitusPostitas 3rika » 19. märts 2015, 15:55

Vabandust, aga hetkel sa eksid pisi.ee eetikakoodeksi vastu sellise paaritamisega. Palun loe läbi: viewtopic.php?f=100&t=8134

Jah, ma vabandan ka selle eest, et eksisin tiinuse päevadega. Ajasin hetkel tuhkru omadega segi. Tõepoolest, küüliku tiinus kestab ligikaudu 31 päeva.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist