Kas oleks mõistlik?

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Kas oleks mõistlik?

PostitusPostitas Rapsik (Teema autor) » 23. mai 2014, 20:47

Tere siis!
Noh, saan juunis isase jänese. Sõbrannal on jällegi emane, 1 aastane. Noh, ta tuli mõtte peale, et paaritame. No tegelt see suht hea mõte ju :ups: . Noh pojad elaksid tema juures ja tema maksaks. Ta tahtis ühe poja endale jätta. Ülejäänud saaks maha müüa ja raha saaks tema, sest ta hooldas ja kasvatas. Muidugi mina ja üks sõber aitame teda. Teie käest tahaks küsida, et kas see oleks mõeldav? :dunno:
Rapsik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 15
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Kas oleks mõistlik?

PostitusPostitas Õntsu » 23. mai 2014, 21:33

Ja mis oleks see põhjus, et küülikud tuleks paaritada? Puhtast tahtest pole küll mõtet neid paaritada, kuid siiski.. kõik on mõeldav. Kuid enne ära hakka ühelegi paaritamisele mõtlema kui pole paaritamise alafoorumit põhjalikult läbi lugenud ja kamminud. Niimoodi uisa-päisa puhtast tahtest ei tohiks nüüd küll hakata jänkusid paaritama. Jänkupojad on väga armsad, ei saa vastu vaielda, aga kogu see asi tuleb põhjalikult läbi mõelda. Kas leiate kõigile kodud? Kas olete mõelnud mis saab siis kui sünnitus peaks mingil põhjusel nurjuma... nt emane loomake lahkub siit ilmast selle tagajärjel? Ühesõnaga kordan end veelkord: Asi tuleb läbi mõelda!
Kui soov saada lihtsalt 1 pojuke juurde siis pigem kontakteeru mõne kasvatajaga ning muretse temalt võimalikult noor loom. Lihtsalt ühe poja jaoks pole vaja küülikuid kohe paaritama hakata. :nono:
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Kas oleks mõistlik?

PostitusPostitas Kissu » 24. mai 2014, 09:48

Kuna siin oli mitmel korral rahast juttu, siis mainin ära, et paaritamisega raha teenimise lootuse võite küll maha matta. Tiine küülikuemme eest korralik hoolitsemine ja poegade toitmine/hoolitsemine võtab nii suure raha- ja ajakulu, et teenistust sellest küll loota ei tasuks. Tuleb arvestada, et toidu- (kuivtoit ja värske) ja aluspanu kulud mitmekordistuvad selle käigus ning lõpuks on hea, kui saate pesakonna peale kulutatud raha tagasi.

Samuti tuleb arvestada ka sellega, et mis siis kui tuleb 5-6 pojakest või rohkemgi ning neile kodusid ei leia? Kas olete valmis pidama kõiki neid küülikuid ise kodus? Kuna temal on emane küülik, siis ütleme, et tema võtab emased pojad. Kas sina oled valmis isased pojad enda juurde võtma? Või kuhu te üldse nad paneksite, kui see müümise plaan ebaõnnestuma peaks?

Soovitan alustada lugemist Pisi.ee eetikakoodeksist, kus on terve eraldi alaosa paaritamise kohta ja edasi lugeda põhjalikult Küülikute Paaritamine foorumit.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron