Liivahiirel tuli hammas ära

Kõik hiirte tervisega seotud küsimused.

Moderaator: triini22

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Liivahiirel tuli hammas ära

PostitusPostitas RotuXPiux (Teema autor) » 28. juuni 2009, 20:51

Mul on kaks liivahiirt ja ühel tuli hammas ära põhjust ma täpselt ei tea aga ta on oma käppadega koguaeg suu juures ja see veritseb kaa.Mida teha kas kasvab uus hammas või jääbki ühehambaliseks?Ja nad on veel suht noored kaa ma sain nad eelmisel aastal kuskil oktoobri lõpus või novembri alguses.
RotuXPiux
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirel tuli hammas ära

PostitusPostitas Pinto » 28. juuni 2009, 21:22

Tõenäoliselt jäi ta puuris kuskile hambaga kinni või on tegemist päriliku probleemiga. Jälgi teda täna, kas ta saab süüa ja juua ja homme mine näita arstile, kuna ei näe, mis veel suus võib olla vigastatud. Kui tal suu paiste läheb, siis võib ta keelduda söömisest/joomisest ja võib nälga/janusse surra ilma sekkumata.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirel tuli hammas ära

PostitusPostitas RotuXPiux (Teema autor) » 29. juuni 2009, 10:14

samuti proovib ta süüa ka kuna ma annan enda hiirtele iga päev mandlit või mingit pähklit nad lähevad alati hulluks selle peale kuid probleem on ka selles kuna see kellel üht hammast pole sööb aeglasemalt tuleb ta vend temalt seda ära kiskuma!ja see kellel hammast pole ta tõesti ei lähe ültse söögikausi juurde ega söö midagi ja pähli viskab ka maha!kui paar ampsu võtab siis viskab selle maha ja siis puhastab või teeb enda suu juures käppadega!olen tõesti mures!
RotuXPiux
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirel tuli hammas ära

PostitusPostitas mammu17 » 29. juuni 2009, 10:22

Arsti juurde!!!!!!!
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirel tuli hammas ära

PostitusPostitas RotuXPiux (Teema autor) » 30. juuni 2009, 16:37

Olgu käisin enda Liivahiirtega arsti juures ära ning arst ütles et ka see teine hammas oli ära tulemas kuid see peaks tagasi kasvama mingi 2 nädala pärast.Nüüdsest on ta muul toidul.Mu ema käis poes ja ostis sealt mandlit ja tükeldab need ära et see vaeseke saaks süüa.Aitähh abi eest!
RotuXPiux
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirel tuli hammas ära

PostitusPostitas Pinto » 30. juuni 2009, 19:19

Ainult purustatud mandliga toita pole just kõige parem mõte. Paku talle ka muid pisikesi ja pehmeid asju- igasugused helbed (nt müüakse mitmevilja omasid), vbl saab söödud ka kanaarilinnu/viirpapagoi seemnesegu ja siis natuke ka värsket (salatileht, võililleleht vms (vaata kindlasti toidu teemasid, et mida võib anda!)). Loodetavasti hiireke paraneb. Anna kindlasti teada, kuidas teil läheb!
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirel tuli hammas ära

PostitusPostitas RotuXPiux (Teema autor) » 01. juuli 2009, 10:13

Olgu
RotuXPiux
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirel tuli hammas ära

PostitusPostitas RotuXPiux (Teema autor) » 19. juuli 2009, 22:22

Jipii hiireke on terve nagu purikas närib kõike mis peaaegu ette jääb ja on ka rõõmsamas tujus.Toitub ka super hästi ja pole tal enam mingit probleemi !
Äitähh kõige abi eest!
RotuXPiux
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirel tuli hammas ära

PostitusPostitas tinx » 05. detsember 2009, 17:15

Jagan ka oma kogemust sama probleemiga. Meil 2 emast hiirt ning hammaste probleem on ilmselt pärilik. Seda on nüüd juhtunud ca kahe aasta jooksul juba vähemalt 6-7 korda, et hambad ära tulevad. Ühel neist rohkem, aga teisel ka paar korda. Esimesed korrad olid hästi õudsad, hiir oli hirmus stressis ja meie vist veel rohkem,kartsime ka, et äkki turnides kuskilt kukkus, sest nad ronivad meil igapool ringi ja teevad erilisi hüppeid vahel. Arst arvas alguses kohe, et kui veel juhtub, siis ilmselt on pärilik ja hakkab korduma. Ja nii ongi. Praeguseks on hiired üsna harjunud sellega vist, et vahepeal hambad ära kukuvad :8 Igatahes ei olnud nad viimastel kordadel üldse eriti traumeeritud, jooksid aga ringi ja olid üsna rõõmsad, ainult ise peab tähele panema, et hambad läinud (ei näri oma pappi enam) ja neile toitu väiksemaks hakkima, muidu jäävad nälga. Ja ka jälgima,et terve haige eest ära ei söö toitu - näiteks söögiajaks terve või haige hiir puurist välja võtta. Haigest peast söövad nad meil umbes sama sööki kui tervena, ainult hakime kõik noaga katki (nt kaerahelbed neile maitsevad ja neid on hea hakkida). Juustu saavad ja pehmet õuna ka ja vahepeal andsime ka mingit kaltsiumipreparaati, aga see ei muutnud midagi paremaks. Seda peab ka vaatama, et alumised hambad liiga pikaks ei kasvaks, muidu võivad suulaeni kasvada ja haiget teha. Arsti juures saab lasta lõigata neid kui vaja.
Iga kord kui see jälle juhtub, hoiame ikka hinge kinni, et ikka tagasi kasvaks, sest arst arvas, et võib ka juhtuda, et ei kasvagi ja see oleks küll hirmus.
tinx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Minu liivakal tuli üks hammas ära!

PostitusPostitas junsukas » 25. september 2010, 13:32

Mul on sellinne probleem et minu ühel liivakal tuli üks hammas ära ja teine kõrval ülemine hammas lõksub kõvasti :sad: :umm: Mida teha?Ma lootsin et te oskaksite abinõu anda!loodan et kõik saab korda! :hanky: See juhtus nii et kui ma lihtsalt oma liivaka kätte võtsin oli tal üks hammas ära tulnud ja teine kõvasti loksus aga ma helistasin emale tema ei saa mind aidata sest ta on tööl loodan et saan teie käest juba varsti ehk siis täna ja kohe varsti abi!
Loodan et asi päris hulluks ei lähe sest mu liivakas ei saa närida ja süüa!Vaeseke peab olema näljas!
Kasutaja avatar
junsukas
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 358
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: mustamäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu liivakal tuli üks hammas ära!

PostitusPostitas TuhkruPoiss » 25. september 2010, 16:58

Kuidas sa tead, et üks ära tuli ja teine loksub? Kas see liivakas on võrepuuris?

Soovitan anda pehmeid asju süüa, nt krõbinaid leotada vees. Ning kohe arstile!!
Tim & Chrys.
Kasutaja avatar
TuhkruPoiss
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1484
Teemad: 19
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere, Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu liivakal tuli üks hammas ära!

PostitusPostitas junsukas » 25. september 2010, 17:54

Sest ma vaatasin ta suhu ja siis ma nägingi ja tal on võretega puur aga ma arvan et see ei ole võrede närimisest sest ta ei näri võresid!Aga ma võin leotada aga ta ei saa ikkagi süüa!
Ja millal muidu arsti juurde minna täna õhtu enam kahjuks ei saa sest ema tööl ja isa ka!
Kasutaja avatar
junsukas
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 358
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: mustamäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu liivakal tuli üks hammas ära!

PostitusPostitas Pinto » 25. september 2010, 20:56

Anna pehmemat toitu- vees leotatud kaerahelbeid, mitmevilja helbeid ja võid need ka katki teha+ salati leht, võilille leht (mõlemat natukene, muidu läheb kõht lahti) ja vaata, et ta sööks ja jooks kuni uued hambad kasvavad. Kui ei söö/joo, pead ise nõelata süstla või pipetiga talle andma süüa.

Tegu on arvatavasti vanematelt pärit kehvade hammastega (see on suvaliste hiirte paaritamise tulemus) ja teha pole temaga muud midagi, kui jälgida et sööks ja vajadusel ise sööta. Suure tõenäosusega võib see hammaste välja kukkumine korduda. Ühtlasi vaata ka, et teised hambad liiga pikaks ei kasvaks sel ajal kui murdunud hammaste asemele uued kasvavad. Kui nii juhtub, siis peab arst neid lõikama lühemaks.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu liivakal tuli üks hammas ära!

PostitusPostitas LiivuFänn » 28. detsember 2010, 22:25

Mul on sama probleem , aga ta siin proovisin leotada kaerahelbeid ja salati lehte talle pakkusin , ta ei saa ikka süüa neid . Olen nii mure temaga ,et äkki peaks süstla või pipetiga talle andma süüa kuna ta nii kõhna , muidu väga aktiivne , et kaevab ja jookseb puuris ringi.
♥ minu musiidhh ;
Donna ♥
Teresa ♥
Mustu ♥
Häbelik ♥ ja Triibu ♥
Kasutaja avatar
LiivuFänn
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 6
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu liivakal tuli üks hammas ära!

PostitusPostitas Pinto » 30. detsember 2010, 20:22

Kui ta ei saa söödud, siis pead ilma nõelata süstlaga talle süüa andma. Ja seda mitte 1 kord päevas vaid ikka iga paari tunni tagant, kuni ta ise süüa saab. Nende seedimine on väga kiire ja kui väga harva süüa annad, siis ta lihtsalt nälgib aeglaselt.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu liivakal tuli üks hammas ära!

PostitusPostitas junsukas » 30. detsember 2010, 23:29

Minu liivahiirele kasvas see hammas väga ruttu tagasi.(Minu liivahiir sõi küll väga hea isuga seda kaerahelbe toitu)Nüüd on kõik korras ja peale seda juhtumit pole rohkem seda juhtunud.
Kasutaja avatar
junsukas
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 358
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: mustamäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist