Kui vanalt võib poegasi katsuda?

Küsimused, mis seotud liivahiirte paljunemisega

Moderaator: triini22

Kui vanalt võib poegasi katsuda?

PostitusPostitas Piiksu&Jossu (Teema autor) » 06. juuni 2005, 09:08

Mitmepäevaselt võib liivahiire poegi puutuda,et pesa puhastada.Emake veab poegade juurde igasuguasju ja vahel on tunne et peaks juba poegade olemise puhtamaks tegema aga ei julge veel,kuna täna nad alles 5 päevased ja ei riski seda asja veel ette võtta..Kas on võimalik et kui praegu puhastaks et ema ei võta poegi enam omax kaua peaks veel ootama? :oops:
Piiksu&Jossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Erathia » 06. juuni 2005, 09:17

tegelikult mina olen esimesest päevas neid puutunud. ema näitab kui talle see ei meeldi. kui ta vastu ei ole siis võib vabalt neid natukene hoida aga mitte liiga kaua.. puuri puhastamisega soovitan aga oodata. tavaliselt soovitatakse 2 esimest nädalat mitte vahetada midagi muidu võib ema närviliseks muutuda (aga ei pruugi). mida sa võid teha on lihtsalt käega natuke saepuru ära võtta ja värsket peale raputada
Erathia
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Piiksu&Jossu (Teema autor) » 06. juuni 2005, 10:07

oeh mul oleks tegelt liiv vaja ära võtta,kuna tegi liiva topsi pesakese ja pani vetsupaberit sinna hulka ,paberist ple ullu aga liiv paneb muretsema et äkki võib midagi juhtuda poegadega kuna ema käib seal neid tuuseldamas liiva kraapides ja pojad on üleni liivased või siis vahel liiva all ja ma ajan lihtsalt liiva pealt ära topsi kallutades...
Piiksu&Jossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 06. juuni 2005, 11:37

Mina teeks nii, et selle pesa jätaks paigale ja ülejäänud osa puhastaks siis ära.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Piiksu&Jossu (Teema autor) » 06. juuni 2005, 14:44

oeh neil ei ole pesa nad niisama laiali liivakarbis 10 x 20 x15 karbikeses...ja sisi kui emmeke kraapima hakkab on pojad kord ühes seinas kord teises seinas:S
Piiksu&Jossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 06. juuni 2005, 16:33

Aa, no siis on jah imelik, ma ei tea.
Minul tegi emane pesa ja seal nad olidki.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Piiksu&Jossu (Teema autor) » 08. juuni 2005, 07:55

niih nüüd siis pojad ka ära katsutud ja vaadatud kuidas emake reageerib ja üllatus oli see et kui pojat kätte võtsin hakkas emake peopesas oma tittesid söötma kuigi on teine mul musimaias aga et nõnna usaldab seda ei teadnud:)igatahes jah 1-te usaldab täielikult aga teisi eriti mitte ... nüüd ootan kuna saan pesakese korda teha ja millal titekesed suuremaks kasvavad
Liivahiired on ju niiarmzad
Piiksu&Jossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Erathia » 08. juuni 2005, 09:47

mul elasid lapsed liivakastis kah mingi aeg. ei usu et praegu see neil halba teeb. pealegi nad on liivahiired :P
Erathia
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline