Liivahiirte poegadele kodude leidmine/söödaks jagamine

Küsimused, mis seotud liivahiirte paljunemisega

Moderaator: triini22

Liivahiirte poegadele kodude leidmine/söödaks jagamine

PostitusPostitas Mõmm (Teema autor) » 14. juuli 2005, 18:29

Moorike kirjutas:Mul on 2 isast mongoolia liivahiirt. Elavad koos yhes puuris ja saavad ok-lt läbi, Tahaxin neiö aga paljundada, s.t, et võtta neile 2 emast juurde... Kuidas seda kõige parem teha olex ja kas see yldse võimalik on`?


Üldiselt uued tutvused liivahiirtele ei meeldi, kuigi mul oleks ära anda kaks liivahiirt. Emased.
Mõmm
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 17
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kaaslased isastele

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. juuli 2005, 18:36

Hmm...ma arvan, et asi toimib, kui llahutan isased mõnex ajax ja siis panen neile mõlemale emased juurde... mälemad paarid eraldi puuridesse muidugi :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kaaslased isastele

PostitusPostitas Erathia » 14. juuli 2005, 21:07

jah paarid peavad eraldi olema muidu võivad emased näiteks teineteise lapsed ära süüa. AGA! soovitan mõtelda selle peale kas sa suudad leida kahele pesakonnale head peremehed. kuna poes juba eriti hea meelega ei võeta neid ja pealegi poes ei ole neil hea. soovitan tõsiselt mõtelda sel teemal kuna kui sul sündib mõlemas pesakonnas näiteks 8 last siis sul on 16 hiirt kes vajavad uut kodu.
Erathia
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. juuli 2005, 21:11

See pole probleem..kyll leian...minu meelest on normaalne, et emased hiired saavad vähemalt yhe pesakonna...teisex on selle kaudu hea oma lapsi õpetada- kuidas toimub viljastumine jne...muidu nad arvavadki, et 2 isast koos on normaalne :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kaaslased isastele

PostitusPostitas Kerly91 » 14. juuli 2005, 21:12

Isased läheksid kaklema. Võimalus on et võtad emase ja annad isase ära, ei võtagi või siis paned eraldi elama, aga siis jääks üks isane üksi.
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. juuli 2005, 21:13

Ma võtax 2 emast juurde- seega näex asi tulevikus välja nii- mul on kahes eraldi puuris 2 paari :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Erathia » 14. juuli 2005, 22:06

vot see suhtumine et 'küll leian' tundub paljudel liivahiirte omanikel siin olevat. ega ei ole nii lihtne ikka leida. lihtsalt hoiatan.
Erathia
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 14. juuli 2005, 22:32

Moorike kirjutas:Heh...kyll saab... see ei ole probleem :)

Ma ei taha midagi öelda, aga tekkis küsimus, et kuhu sa siis nad annaksid?
Liivahiirtel sünnib kuni 9 poega, võib ka rohkem. Poed on neid täis ja inimesed hiiri vägapalju ei võta.
Hiired kannavad poegi 20-23päeva ja mul oli kunagi juhus,e t kui ma pojad ära sain antud, olid juba uued 1nädalased pojad juures.
Ja mul oli vaid 2hiirt, mis siis veel 4-ga oleks:S
No tõesti mõelge enne, poegi ei saa ju niisama kuhugi keldrisse visata kui nendest lõpuks ikkagi lahti ei saa :(
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas NärilineL » 15. juuli 2005, 10:45

Mina ka ei saa aru miks on vaja oma hiiri paaritada.Endal on kodus kaks emast liivahiirt ja ,kui tahaksin endale hiiri juurde siis kindlasti samast soost.Olen Lontus ja ka teistes kuulutuste kohtades tähele pannud ,et liivahiiri pakutakse päris palju.Mõned annavad lausa puuriga ära,et ainult lahti saaks.Ja ka poodides on neid piisavalt.Ja muidugi ka see nagu Sipzy mainis,et inimesed eriti hiiri ei võta.
Muidugi,kui Sul Moorike on näiteks tuttavad,kes hiiri soovivad siis võid ju paaritada.
Aga ma soovitaks Sul võtta juurde ühe emase ja ühe isase.Siis jääks sul ühte puuri emane ja isane ja teisse kaks isast.Ja poegi oleks ka vähem.
NärilineL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. juuli 2005, 15:45

Pole vaja keldrisse visata...neile leiab alati koha...kui mitte inimeste juures lemmikloomana, siis lähevad toiduks :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kelraat » 15. juuli 2005, 18:18

Toiduks :o kellele, kas sul on kodus roomajaid :?:
kelraat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Erathia » 15. juuli 2005, 19:26

jah kas sul on kodus roomajaid v6i lihtsalt tahad maopidajale anda? miks lapsi teha kui kavatsed nad maole anda kui neile kodu ei leia.. pealegi paljud maopidajad ei taha liivahiiri mis on juba natuke kasvanud..
Erathia
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kelraat » 15. juuli 2005, 20:06

Ja sõna toiduks juures on :)
Mina paneksin :(
kelraat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. juuli 2005, 20:06

Maopidajad tahavad hiiri, mis on natuke kasvanud :) ja ämmelgate pidajad jällegi pinke :)
Seega- kõik leiavad oma koha.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kelraat » 15. juuli 2005, 20:09

Sa oled nii julm :x
Milleks sul neid poegasid vaja on :cry:
kelraat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. juuli 2005, 20:12

Ja veel- jah, mul on kodus mõned roomajad :) Need on minu lemmikud...aga kuna mul on ka livahiired, siis mõtlesin neil lasta kummalgi yhe pesakonna tittesid tuua Lihtsalt proovix ja nägemisex- kuidas see kõik toimub. Tänagi toitsin oma madu 2 liivahiire pojaga. Olge õnnelikud- need 2 olid justnimelt need, kes keldrisse olid visatud :@
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. juuli 2005, 20:13

Ja ma ei ole julm- see on elu, oleks aeg juba aru saada :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 15. juuli 2005, 22:08

Moorike, jättes igasugused kaalutlused sellest, mis poegadest saab, kõrvale, on veel paar asja, millele mõelda.
Emased ei peaks saama poegi väga noorelt. Mis oleks neile paras vanus, ei oska öelda - kindlasti on sellest juttu olnud. Küll aga on kindel, et kõik väikesed närilised saavad suguküpseks enne kui nad tegelikult füsioloogiliselt on valmis lapsi saama. Nagu ka inimlapsed. Seega kui võtta isasele kaaslane, ei tohiks see olla noor loovutuseas emane pojake, vaid veidi vanem emane. Võib mõelda küll, et looduses nad ju hakkavad noorelt sigima, aga looduses ei ole nad väga piiratud territooriumil koos suguküpse ja ägedaid lähenemiskatseid tegeva isasega. Samuti, looduses ei ela enamik üle aasta vanaks. Pidevalt poegivad emased ei ela ka vangistuses üle paari aasta vanuseks.
Teiseks, tegelikult ei ole loomadel mitte mingit vajadust üks pesakond elus saada. Enamikul imetajal, kelle kohta seda on uuritud, vähemasti, soodustab poegimine rinnanäärmevähi teket. Poegade saamine ei aita tegelikult mitte kuidagi kaasa ei füsioloogilisele ega mentaalsele küpsemisele. Koerte puhul paljud usuvad seda legendi - tegelikult aitab vaid koera vanemaks saamine.
Kolmandaks, sellest ei pruugi su lastele positiivset kogemust kujuneda. Mis siis, kui pojad sünnivad surnult, või üks vanematest otsustab nad tappa. Jah, ka see on elu, ka selle peale tuleb mõelda.
KUI sa selle ette võtad ning emastest saavad elussööda produtseerijad, siis vähim, mis sa nende heaks teha saad, on neile pesakondade vahel puhkust pakkuda (st eraldada isane, et nad taastuda saaks; võõrutuse ja uue paarituse vahel vähemalt kuu aega) ning toita neid pidevalt tiinele ja imetavale emasele sobiva toiduga.
Ja veel ka see - mis saab siis, kui emane muutub viljatuks? Enamik närilisi, taaskord, muutub viljatuks ammu enne seda kui vanadusse sureb. Kui emane on poegimisest kurnatud, võib muidugi surm tulla enne kui viljatus. Aga juhul kui see nii ei lähe - kas oled valmis neile elu lõpuni kodu pakkuma, või läheks siis ka nemad toiduks?
Mulle tegelikult ei meeldi elussööda pidamisest rääkida, aga kui sul on lapsed ja sa kavatsed liivahiiri neile näitliku õppevahendina kasutada, soovitan sul kõik võimalused lõpuni läbi mõelda. Ka see, mida see väärtushinnanguid mõjutada võib. Näiteks, kas see võib tähendada seda, et nende arvates on loomulik, kui kassid-koerad piiramatult paljunevad ning neid aastas tuhandeid hukatakse? Või kas neist võiks saada koeraomanikud, kes vana koera varjupaika viivad, kuna ta enam majavalvuriks ei sobi? Kuidas teha vahet lemmikul ja lihaloomal?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 15. juuli 2005, 22:10

Siia lõppu oleks paslik mainida, et isiklikult mina ei kiida üldse seda heaks, kui emane misiganes põhjusel pidevalt poegi saab. Mitmed neist asjadest, mis ma Moorikesele kirjutasin, käivad tegelikult paljude foorumlaste kohta.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Erathia » 15. juuli 2005, 22:54

moorike, kysimus sulle. uudishimust suht tegelt. mulle on jutustatud et maopidajad ei taha liivahiiri kellel silmad peas ja karv seljas kuna nad v6ivad maole viga teha. kas see v2ide vastab t6ele?
ja ma ei kiida seda tegevust heaks aga mul on lihtsalt huvitav
Erathia
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. juuli 2005, 08:34

Nonii..katsun siis otsast peale hakata...liivahiired on mul olnud enne, kui ma võtsin endale leeguani, geko ja boa. Neist kolmest vaid yx on laste lemmik, tesitega nad peaaegu ei suhtlegi...teised on minu lemmikud. Keegi polegi rääkinud pidevast poegade produtseerimisest ning ka elustoidust mitte. Madudele ei antagi elusat toitu, kuna meil veel kylmutatud toitu ei myyda, tuleb peremehel ise see töö ära teha. Ja ma ei teagi enam, kumb inimlikum olex.
Aga jah- ka surnult syndinud pojad on elu, samuti on elu see, kui emane mõne poja ära sööb. See lihtsalt on nii.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. juuli 2005, 08:36

No ma ei saa aru, mix ma nii lyhikesi kirju saan kirjutada. :P
Edasi- ma rääkisin yhest pesakonnas ja nii ma mõtlesingi. Lastele olex vast eriti julm, kui nende lemmikute poegi hakataxe toitma...või mis...
Ma pole koletis, olen tavaline inimene, omaenda meelest koguni heax näitex hiirepidajatele- võib armastada nii hiiri, kui madusid :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. juuli 2005, 08:38

Erathia- vastus sulle- liivahiired ei tee midagi...pojad vähemalt mitte., muidex maod ei söögi pinke, ämmelgad söövad. Aga suuremad närilised võivad jah maole viga teha oma hammastega....tavaliselt mitte surmavalt, aga nad rikuvad armidega ta kena mustri ära. Muidugi on olnud juhuseid, kus rott murrab mao, mitte vastupidi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kaaslased isastele

PostitusPostitas Erathia » 16. juuli 2005, 09:38

ma mõtlesin pigem täiskasvanud liivahiiri. ladina keelest tõlgituna tähendab nende liigi nimi 'küünistega sõdalane' ja nad pidavat väga raevukalt võitlema oma elu eest.
Erathia
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. juuli 2005, 09:44

No kyyned ei tee eriti midagi, nendest ei jää eriti arme...aga hammastest kyll...Nad võivad hammustada väga sygavaid haavu ja kui seehaav on strateegiliselt tähtsas kohas, viskabki madu lusika nurka :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Röövelpastor » 29. juuli 2005, 11:13

Liisa kirjutas:Moorike, jättes igasugused kaalutlused sellest, mis poegadest saab, kõrvale, on veel paar asja, millele mõelda.
Kolmandaks, sellest ei pruugi su lastele positiivset kogemust kujuneda. Mis siis, kui pojad sünnivad surnult, või üks vanematest otsustab nad tappa. Jah, ka see on elu, ka selle peale tuleb mõelda.


Liisa, aga lemmikloomad ja nende omavahelised suhted on tegelikult ka läbi surma peaaegu ainus võimalus tänapäeva linnalapsele looduse tegelikku toimimist õpetada. Et neist ei kasvaks need inimesed (Mati Kaalu sõnul) kelle meelest metsas elavad hea metskits ja paha ilves.
Ka on lemmikloomade pidamine lapse jaoks võimalus elada läbi esimesed leinad, õppida leinama - et ükskord, kui midagi juhtub kellegagi lähedastest inimestest, ei oleks nad enam päris abitud oma emotsioonide käes.
Olen selle läbi mõelnud, näen tulemusi oma 9aastase peal, olen suhelnud paari psühholoogi ja ühe kunstiterapeudiga - igati tundub, et see toimib, kui kodus muud väärtushinnangud paigas on. Eeskätt see, et iga elu eest, mis sinu majapidamisse tekib, vastutad sina kui inimene - paratamatult. ja et kõigi eest, kes on sinust nõrgemad ning sinu vastutusel, tuleb hoolitseda - hoolitseda isegi enne, kui iseenda eest, sest nende eest vastutad sina ja sa oled nende ees vägagi kohustatud.
Röövelpastor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. juuli 2005, 12:48

Olen sellega täiesti nõus...Ma ise töötan õpetajana ja paljud minu õpilased on mul kodus käinud....tegelikult ei ela ma linnas, vaid maal...mu isa on bioloog ja samuti suur loomaarmastaja...Yhesõnaga, need lapsed, kes on mu kodus käinud ja mu exootilisi lemmikuid näinud, ei arva enam, et hiirte söömine on julm- see on elu...
Loomulikult, ma ei kiida heax, et kodusolevate hiirte poegi maole sööta v et neid hiiri aint sel eesmärgil pidada...aga...poest võid ju osta, keda tahad ja kuipalju tahad, keegi ei kysi, millex need hiired-rotid-hamstrid lähevad...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline