Kas ja miks liivahiired kaklevad?

Miks mu hiir nõnda käitub? Kuidas hiired tavaliselt..? Ja palju muud. Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?

Moderaator: triini22

Kas ja miks liivahiired kaklevad?

PostitusPostitas NärilineL (Teema autor) » 15. juuli 2004, 18:35

Käisin täna Nõmme loodusmajas ja seal oli üks liivahiir kellel oli saba juurest kärnas ja verine. Loodusmaja omanik (vist) ütles, et liivahiir oli teistega kakelnud ja sellepärast see nii ongi. Panime ta teisse puuri, aga mul tekkis ikkagi küsimus, et miks nad nii hirmsasti olid kakelnud, sest ma olen lugenud, et liivahiired on karjaloomad ja saavad omavahel hästi läbi. Pealegi olid need hiired ühest pesakonnast (minu hiired on ka samast pesakonnast aga ei kakle). Siis oli seal üks teine liivahiir kellel oli mingi silmapõletik vist, aga ma alguses vaatasin, et tal pole silmi peas. :cry:
NärilineL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas liivahiired kaklevad?

PostitusPostitas Caty » 15. juuli 2004, 19:31

Kaklevad ja kuidas veel. Aga põhjus peab olema. 2 ühest soost isendit tavaliselt ei kakle kui pole teise soo esindaja läheduses. Emas(t)e juuresolekul kipuvad isased kaklema. Võib lõppeda väga traagiliselt.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas liivahiired kaklevad?

PostitusPostitas Alar » 16. juuli 2004, 00:24

Isased kaklevad emastega, emased isastega ja kõik omavahel. Mul juhtus ka selline suurem arveteklaarimine, mille käigus pandi paika karja struktuur ning mille käigus pealikule vastuhakkajad hävitati.
Alar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas liivahiired kaklevad?

PostitusPostitas LiivuKiisu » 23. detsember 2007, 15:20

Minul pigem mängivad kui kaklevad.Mul on isased aga emaste kohta olen ma kuulnud,et need kalkevad:D
Allkiri eemaldatud - palun tutvu foorumi reeglitega!
Kasutaja avatar
LiivuKiisu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas liivahiired kaklevad?

PostitusPostitas triini22 » 23. detsember 2007, 15:53

Kui liivahiired on väikesest peale koos kasvanud, siis ei hakka nad üldjuhl heast peast kaklema. Et nad kaklema hakkaks, peab miskit juhtuma, nt puur liiga väike, teine on puurist plehku pannud ja on siis võõra lõhnaga, ka liiga suures puuris võib kakluseks minna.
Emaseid soovitatakse jah kahekaupa pidada, kuna suurtemates gruppides on kaklusvõimalused suuremad.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas liivahiired kaklevad?

PostitusPostitas RoosaNinagaNuustik- » 28. detsember 2007, 11:06

:-) Ma nõustun ka eelmiste postitustega ja olen nendega nõus :) liivahiired tavaliselt kaklevad jah selle vastasoost isendi pärast.
Viimati muutis sindrinahk 28. detsember 2007, 23:19, kokku muudetud 1 kord.
Loomad pole vähemväärtuslikumad kui meie.
RoosaNinagaNuustik-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 4
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas liivahiired kaklevad?

PostitusPostitas Killjoy23 » 09. aprill 2011, 12:24

Mul on 4 liivahiirt, kõik isased ja ühest pesakonnast. Neil on päris suur puur ja nad said kõik väga hästi läbi kuni üks päev vaatasin, et kolm liivahiirt teevad ühele sihukest kambakat. Vaeseke piiksus ja oli nii hirmul ja stressis kui ma ta välja võtsin. Teised olid teda päris korralikult mitu korda sabast hammustanud. Nüüd panin ma ta teistest eraldi, aga kogu eluks ei tahaks teda teistest eraldada. Mis ma teha saan?
Killjoy23
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas liivahiired kaklevad?

PostitusPostitas Pinto » 09. aprill 2011, 21:20

Suure tõenäosusega hakatakse teda ikkagi mingi aeg taas kiusama kui selline asi juba kord juhtunud. Proovida ju võid tagasi tutvustada kokku, aga pead olema valmsi võimaluseks, et üks hetk on talle taas kallale mindud.
Võibolla su hiired paaridena saaksid ilusti läbi, siis oleks kakluste oht ka tunduvalt väiksem ja keegi poleks üksikult.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas liivahiired kaklevad?

PostitusPostitas AdeeleT » 02. august 2011, 11:23

Minu liivakad kaklesid ka kui me proovisime Ühte kolme jalaga liivakat teiste juurde tagasi panna. Siis nad kaklesid nii kõvasti et aru ei saanud milline hiir kus asub.

(hiired olid kõik emased)
AdeeleT
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 2
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline