Tsintsud jooksmas

Kuidas kõige paremini oma karvapalli eest hoolitseda - puhastamine, küüned, pesemine, jalutamine jne.

Moderaator: Imbeeh

Tsintsud jooksmas

PostitusPostitas Tuut Ursel (Teema autor) » 21. märts 2004, 14:23

Kas ja kui tihti teie tsintsud puurist väljas jooksevad?
Minu mummud saavad ikka ülepäeva väljas joosta :D.
Siis "lennatatakse" mööda riiuleid, voodit, kappe ning katsutakse hambaga kõike mis ette juhtub.(mis teeb mind küll natukene murelikuks,sest sisikond ju neil pisikestel õrnake) revideeritakse ehete karpi (tohutult meeldivad igasugused läikivad jubinad) ja tehakse muud "kodukino". Vahest on siiralt kahju ,et fotoaparaati pole õigel ajal kätte juhtunud või siis videokaamerat.
Olen kuulnud et paljudel on probleeme tsintsude puurisaamisega pärast jooksmist......
Minu tsintsud teavad, et kui ma puuri ette istun ja puuri ukse lahti teen siis on jooksmine läbi ja tulevad ise ilusti puuri :D veel mõned kuud tagasi pidin neid püüdma ja kui kätte sain siis oldi VÄGA solvunud ja keerati selg.
Praeguse kombe harjutamine võttis ikka aega ja närvi.... aga asja sai. Nii ,et võin julgelt öelda ,et tsintsud võtavad päris hästi õppust :D vaja on võita usaldus- see on põhiline.
Kuidas on teie kogemised tsintsude jooksmisega ja millise nipiga teie nad puuri saate?
Tuut Ursel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksus

PostitusPostitas kristiinat » 21. märts 2004, 14:43

Ennem,kui mu tsintsudel oli pisemat tüüpi puur,siis nad olid varmad ringi jooksma aga kui tegime nendele uue ja suure puuri,vot enam uksest välja ei tule ja kõik.Ja väga huvitav on see,et nad ei suhtle ka minuga enam nii palju.Ilmselt nende uus kodu rahuldab neid ja nendel on ka ilma minuta hea.aga ega ma ei pahanda nende peale.Kui nendele meeldib,siis lasku käia ja elagu oma täisväärtuslikku tsintsude elu.
kristiinat
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas riku riku » 21. märts 2004, 19:45

ennem pidin ma teda küll püüdma,aga nüüd enam ei pea,sest ta on juba harjunud,et kui puuri juurde minna siis läheb kenasti sisse!! :lol:
riku riku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. märts 2004, 22:39

minul küll mõlemad tsinnud jooksevad lahtiselt kogu aeg
pole lihtsalt südant neid sinna puuri pista
suht rahulikud ka nad ei näri nad mul siin midagi ja pole ka nendega midagi juhtunud.
ükskord panin puuri kinni siis kakkusid hammastega puuris ust mis hirmus et laske välja
vot kahju on
hommikuti koristan kõik pabulad ära ja kõik jälle hea
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksus

PostitusPostitas Tuut Ursel (Teema autor) » 30. märts 2004, 12:31

kätu kirjutas:minul küll mõlemad tsinnud jooksevad lahtiselt kogu aeg

Kuidas nende sisikonnad sellele tapeedi ja parketilaadungile vastu peavad, mida nad pidevalt närivad?
Mina ise ikka istun koguaeg mureliku näoga kõrval ja üritan neil suust tapeedi jm. tükke kätte saada :) ja kui pole aega jälgida siis - puuri!
Tuut Ursel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 30. märts 2004, 12:41

Ehk on nendega nagu rottidega? Mul on alati häda olnud uute täiskasvanud rottidega, kes kõike kohe hambaga proovima peavad kui välja saavad.
Omad rotid, kes alailma pool päeva lahtiselt laua peal tuiavad, ei puutu ühtki juhet.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksus

PostitusPostitas Kairi » 30. märts 2004, 15:46

Mina lasen enda omi ka õhtuti jooksma, aga ainult järelvalve all.
Kui kellelgi pole aega neid valvata, siis on puuris ja häda pole neil midagi, sest puurid on hästi suured. (Tõsi, uutel on puur võrreldes vanade olijatega, kellele me ise puuri ehitasime, tunduvalt väiksem, aga ruumi on sellegipoolest).
Ja kui nad jooksust väsinud on, lähevad ise ilusti puuri tuduma. :D
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Tuut Ursel (Teema autor) » 01. aprill 2004, 19:53

Liisa kirjutas:Ehk on nendega nagu rottidega? Mul on alati häda olnud uute täiskasvanud rottidega, kes kõike kohe hambaga proovima peavad kui välja saavad.

Kas see hambaga proovimise komme :wink: kaob mingi x aja jooksul?
Meenutama hakates- kui ise rotti pidasin, siis ei tule küll meelde ,et juhtmed oleks läbi näritud või suvaliselt kõike hambaga katsutud. (elas vabalt - puuris käis vaid söömas :D )
Ainult ühest toast teise tehti läbi seina otsekäik.(puumaja ja hambad teravad)
*jõuad sa siis oodata millal uks lahti tehakse :D
Tuut Ursel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 01. aprill 2004, 20:14

Eelmisel satsil (praegused täiskasvanud) läks paari kuuga see mööda. Praegused noored, kes parajas puuris ja kogu öö laual lahti, ei ole midagi veel närinud.
Eelmisel aastal võtsin enda juurde mõned täiskasvanud rotid, kes olid kitsastes oludes elanud ja vähe välja saanud. Nemad olid need, kes kõike kohe hambaga proovima pidid. Aga neil läks see ka aegamööda üle, kui rohkem välja said ja suuremas puuris elasid.
Lihtsalt selle kogemuse pealt mõtlen, et ehk teistel loomadel samamoodi. Kitsas puur ja vähe aega väljas ajavad hambad sügelema. Ehk, mida rohkem aega väljas, seda vähem närib. Võibolla algul silma rohkem peal hoida vaja?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Tuut Ursel (Teema autor) » 02. aprill 2004, 14:55

Liisa kirjutas: Ehk, mida rohkem aega väljas, seda vähem närib. Võibolla algul silma rohkem peal hoida vaja?

Jahh silm on peal koguaeg :D samas ei saa ma öelda, et nad vähe väljas saaksid olla...igal õhtul nii tunnike-poolteist. Muidugi on vähe/palju väga suhteline mõiste...
Eks iga loomake on ka erinev :D igatahes loodan, et see kõige proovimise komme varsti kaob.
Tuut Ursel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Moonalisa » 27. aprill 2004, 16:01

eks see üks näriliste viga ole, et nad kõike närivad...üks hommik avastasime, et netti pole...proovisime igat moodi arvuti kaudu ja helitasime netivaldaja numbrile...aga ei midagi...siis selgus, et jänkuke oli juhtme läbi närinud...jumal tänatud, et mitte kõva voldiga voolujuhe:)
Ja minu mängukiisul kadusid vurrud eest ära:D
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksus

PostitusPostitas pirtsak » 28. aprill 2004, 07:21

Meie tsintsud jooksevad ikka tihti toas ringi ja lastetoas tegime remondi nii, et juhtmeid pole kusagil maas. Isane tsintsu Ruudi on saanud aru, et kui põrandal läheb liiga suureks ralliks koos perelastega, siis hüppab diivani peale ja seal on puhkus lubatud, muide koos mõnusa kõrva sügamisega!!!!!!!
pirtsak
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksus

PostitusPostitas morosi » 29. detsember 2004, 20:16

Minu Sillu on täielik kaak. Kogu aeg üritab kuhugi pugeda, kust ise välja ei saa. Üks selline koht on diivan - ta poeb sinna sisse ja enam välja ei tule ning kui tal õnnestub kööki pääseda, siis on krapsti külmkapi taga ning ükskord puges ta mingi nipiga isegi külmkapi sisse - pärast oli tuline ja kõrbehais oli juures. Mul on tema pärast kohe mure - kas ta siis iialgi ei õpi normaalselt käituma :cry: Kui teda jooksma lasen, siis peab kogu aeg silma peal hoidma.
morosi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 03. jaanuar 2005, 15:29

MUl jookseb tsintsu igapäev lahti, aga mai tea mis tal viga on, igastahes ta i näri juhtmeid ja vetsupaberi rulle ta ka i näri. MUl on arvuti juures kõik juhtme d maas, ka teleka oma, aga teda üldse ei huvita. Ta ründab küll lilli :D Aga kui neid ka vahepeal maas i ole, siis ta ikka juhtmeid i näri ja tapeeti ka mitte :P
Puuri saamisex saan ma aga kõik toa nurgad läbi roomatud :P Aga vahest läheb ise ka :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas staarike3 » 31. jaanuar 2005, 18:31

Minu "Laamendaja" igatahes ei saa päris iga päev puurist välja ,sest kui ta iga päev välja lasta siis:
1.On terve elamine tema junne täis.
2.Tapeeti ei ekstisteeriks enam.
3.Tema kätte saamiseks kulub VÄGA palju aega...
Ta on väga kiire ja põikpäine.Aga juhtmed jätavad teda küll külmaks.(õnneks)
Aga ärge mõelge et ta üdse mu toas ringi ei saaks hüpata ja mu tuba läbustada ja pättusi teha..oh ei kaks-kolm korda nädalas saab ta seda väga kaua ja põhjalikult teha:D
staarike3
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksus

PostitusPostitas Sille » 01. veebruar 2005, 12:01

Mina jooksutan tsinnusid ainult ühes toas.Enne koristan ära kõok juhtmed ja plastmassist esemed.Need neile eriti meeldivad.Tapeeti ei saa kahjuks maha võtta,seda teevad nad ise! :D Aga praegu istuvad nad mul rahulikult kuudis ja ootavad järelkasvu,emane on nii trulla,et teda ei julge jooksma lastagi,ei tea kas jõuabki! :D :D :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksus

PostitusPostitas Syrle » 01. veebruar 2005, 21:01

Meie pisike(sed) saavad välja iga päev, u. kella 7 ajal. Väljas müratakse mitu tundi ja kui vahepeal väsitakse, siis ka puhatakse... Puuri minnakse iseseisvalt.. :)
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksus

PostitusPostitas morfiid » 02. veebruar 2005, 15:07

Ja minu nupsud saavad kah igapäev välja jooksma! :)
Kimavad tavaliselt koridoris, sest seal pole neil kuhugi alla pugeda, aga kappidel hüppavad ikkagi! Ja asju ajavad nad kah vahest maha. :o :lol:
Kui ära väsivad, siis lasevad ennast ilusasti kätte võtta ja puuri panna. :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kaydy1 » 11. veebruar 2005, 22:13

mina küll pean oma tsintsut mingi pool tundi mööda voodi aluseid taga ajama enne kui ta kätte saan ja puuri tagasi pandud...
kaydy1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksus

PostitusPostitas Sille » 13. veebruar 2005, 16:15

Aga mul on selline väiksem tagavara puur ja kui ma selle vastu suure kuudi ukseauku panen,vupsavad tsinnud sinna sisse ja nii ma nad väiksesse tuppa viin.Seal pole neil midagi ära närida ja sinna ma nad jooksma lasen.Kui nad enam ei taha joosta,kolivad nad kuuti tagasi ja ma viin nad suurde puuri.Siis heidavad nad külili maha ja magavad veidi aega.Ja selle tubli käitumise peale annan ma neile pähkli ka! :D :D :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. veebruar 2005, 15:23

Min oma saab viimasel ajal veidi harvem välja, kuna üsna kiire on, aga õnneks on tal suur puur ja tal jätkub seal seeski palju tegevust. Kuid kui ta jookseb siis ikka täie auruga ja loomulikult junnirida järgi. Juhtmed ei huvita, aga tapeedi osas on jah tal oma arvamus. Temast saaks väga hea remondi abilise, kes tapeeti maha kisuks siis. Lilli näksib ka heameelega. Ükskord juhtus nii, et jäi veerand tunniks üksi tuppa ja siis oli ta juba kõik nurmenuku õisikud pealt ära süüa, päris koomiline vaatepilt oli siis vaasis. Ilma järelvalveta enam ei jäta kunagi ja enne kui jooksma lasen panen teiste tubade uksed kinni, et ta kuskile taha ja vahele ronida ei saaks ja muidugi,et ta midagi katki ei näriks. Puuri läheb ise, kui ära väsib või süüa tahab. Puur on tema kindlus, kus keegi teda puutuda ei tohi kui ta juba sinna on läinud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksmas

PostitusPostitas k2tu » 10. oktoober 2009, 16:22

kas teie panete oma tsintsud ööseks ikka puuri või jätate lahti toapeale ?
Kasutaja avatar
k2tu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 6
Pildid: 9
Asukoht: simuna
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksmas

PostitusPostitas Grete » 11. oktoober 2009, 08:00

Minu pisikesed lähevad puuri. Ei riski neid omapäi jätta. :(
Lote ja Pipi
Kasutaja avatar
Grete
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 92
Teemad: 2
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksmas

PostitusPostitas Imbeeh » 15. oktoober 2009, 13:30

Ka minu loomakesed veedavad öö omas puuris, kuigi vahepeal olid nad meistrid puurist välja murdmisel ja said paar ööd vabaduses veeta.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksmas

PostitusPostitas Sirtsu56 » 16. oktoober 2009, 11:06

Mul on öösiti puuris ikka, enne õhtut lasen veel korra pikemale jalutuskäigule, et õhtul oleks veidi rahulikum. Olen tähele pannud et vanem chinchilla kui õhtul näiteks õigel ajal välja ei saa, siis vihastab ja hakkab ratta peal hullupööra jooksma, nagu teeks seda meelega kuna see ju krigiseb ja krägiseb :-D
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksmas

PostitusPostitas Kallikera » 24. jaanuar 2010, 22:43

Minu pisike Juku saab ikka iga päev välja jooksma. Ööseks aga välja jätta küll ei saa, ta närib liiga palju kõike :(
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksmas

PostitusPostitas Sheriff » 06. veebruar 2010, 17:39

Minu kiskja saab välja õhtu poole, kui pimedamaks läheb ja ta üles ärkab, siis ta ootab puuri ukse juures välja saamist ja lasen ta tuppa lahti jooksma... kinni panen ta öösel mingi 2-3 aeg, vahel varemgi. Juhtmed on kõik ära peidetud mul toas ja kõik pahad ja väiksemad asjad on kõrgemale tõstetud, kust ta neid kätte ei saa...
Sheriff
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksmas

PostitusPostitas ganjezz » 19. november 2010, 16:23

Meie tsintsud jooksevad ringi iga päev, tavaliselt päeva teisel poolel ja kuni me ise magama läheme. Kui väga kurva näe teevad, siis saavad isegi varem välja :P Kinni püüdmisega läheb vaja kahte paari kätt ja natukene aega. Vabatahtlikult nad tagasi puuri ei lähe, ainult siis kui kõht saab tühjaks :)
Chucky & Stevie
Kasutaja avatar
ganjezz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksmas

PostitusPostitas Tšinšiljahull » 08. veebruar 2011, 19:57

Nupsu käis õhtuti jooksmas, kuni talle miski ei meeldinud ja edaspidi oli ta puuris.
R.I.P. Nupsu
Kasutaja avatar
Tšinšiljahull
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud jooksmas

PostitusPostitas Merru96 » 21. august 2011, 18:51

Mina lasen ka Milly igal õhtul umbes tunniks jooksma järelvalve all, sest ta närib kõike. Mina teda püüdma ei hakka, lihtsalt ootan kui ta ise koju läheb ja siis panen puuri ukse kinni ja tema lepib sellega.
Milly
Kasutaja avatar
Merru96
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 449
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist