Kuidas pilti väiksemaks muuta?

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas Celion (Teema autor) » 28. august 2005, 20:16

Kõigepealt meeldetuletuseks lubatavad mõõtmed piltidel:
  • Avatar - 100x100 pikselit, 10 kB
  • Galerii foto - 700x700 pikselit, 128 kB
Järgnev õpetus on programmi IrfanView põhjal, kuna see on tasuta ja eestikeelne (täpsemalt eestikeelseks muudetav). Samuti ma eeldan, et tavaline Windowsi kasutamine on selge - kataloogides liikumine, failide kopeerimine/avamine/salvestamine jne. Kasutan eestikeelseid termineid, kuna inglise keele oskajad saavad tõenäoliselt ise hakkama.
Selle programmi eestikeelne versioon on saadaval siin. Sealt saab ka eesti keele faili ja juhendid, kuidas seda installida. Ülejäänud pluginad, mida seal pakutakse, ei ole vajalikud (kuigi võib installida).
Oletame, et meil on C-kettal kataloog "lontu pildid" ja seal on pilt "boing.jpg":
Pilt
(Kui tahate kaasa katsetada, siis pilt siin: http://www.chou.pri.ee/mode/boing.jpg )
Avame selle IrfanView's: Fail - Ava... - (valid pildi) - Open.
Pilt
Seal on ka näha, kui suur pilt praegu on. See pilt on hetkel 387x650, mis on profiilipildi jaoks liiga suur. Kuna pilt tohib olla vaid 500x500 pikslit, aga praegu on kõrgem - 650 pikslit, siis määrame uueks kõrguseks 500. Selleks tuleb vajutada Ctrl+R või võtta menüüst Pilt - Muuda suurust... , mille peale avaneb aken valikutega. Pilt
Sisestame kasti "Kõrgus" uue suuruse 500 pikslit. Kindlasti peab olema linnuke ka kastis "Säilita kuvasuhe", vastasel korral venitatakse pilt välja; praegu aga määratakse uus laius automaatselt.
Pilt
Vajutada OK.
Ja nüüd pole muud kui fail salvestada. Selleks võtame menüüst Fail - Salvesta eraldi... Tekib uus aken -
Pilt
Seal tuleb valida koht, kuhu salvestada (praegu valitud seesama kataloog "lontu pildid"), mis nimega salvestada (näiteks boing2) ja mis tüüpi failina. Profiili või galeriisse minevate piltide puhul sobib failitüübiks JPG või PNG, avatari puhul PNG või GIF (JPG võib avatarina liiga suure faili tekitada, aga see sõltub... :P). Samuti peaks olema linnuke kastis "Kuva valikute dialoog", kuna sel juhul näidatakse kasti täpsemate valikutega salvestamiseks. Selles aknas saab muuta ka faili salvestamiskvaliteeti. Jpg puhul on seal liigutatav riba, png puhul number, kui hea kvaliteet peab olema. Tavaliselt piisab jpg puhul näiteks 60.
Pilt
Kui kõik on korras, tuleb vajutada nuppu Save ja seejärel OK. Ja ongi pilt olemas. Peale salvestamist tuleks Windows Explorerist vaadata ka seda, kui suur fail on:
Pilt
Selleks My Computeris faili peal üks kord hiirega klõpsata ja siis on allservas näha failitüüp ja suurus. Praegu on see 23,4 kB, mis on piisav. Seega on pilt nüüd profiili panekuks paraja suurusega :)
Viimati muutis Celion 01. detsember 2005, 18:35, kokku muudetud 1 kord.
Cole'i aksioom: Intellekti summa planeedil on konstantne, rahvastik aga kasvab.
Kasutaja avatar
Celion
Karvane kahejalgne
Kasutajatugi
Kasutajatugi
 
Postitused: 492
Teemad: 79
Pildid: 321
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 42
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. august 2005, 12:00

Paintis saab minu teada kiiremini ja lihtsamalt. :roll: Paintis valid pildi ja siis ülevalt image ja image alt valid stretch/skew ning seal on horizontal ja vertical ning siis valid paned seal 100% asemel 45% ja pilt on kohe palju väiksem.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. august 2005, 12:06

Paintis on see asi just nii umbmäärane, et 100% asemele paned 45%, aga see ei muuda pilti poole väiksemaks, vaid mingi suvalise suuruse võrra väiksemaks. Nii et need pilditöötlejad, mis lubavad pildi pikemale küljele määrata sobiva pikkuse pikslites ja seavad vastavalt korda ka teise külje pikkuse, on siiski mugavamad kasutada.
Ise kasutan peale Irfan View veel sellist programmi nagu GIMP.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. august 2005, 13:01

gimpi kohta võin niipalju öelda, et kui pilti väiksemaks tahad teha, siis tuleb vajutada parema kiireklahviga klõpsti pilti peale. Pildi avad nagu tavaliselt, lihtsalt open file ja sealt validki. Nojah, kui oled klõpsu teinud, siis valid menüüst "Image" ja sealt scale image. gimpiga on selline asi, et ta ei võta pilti lahti originaalsuuruses vaid muudab enamasti väiksemaks. selleks et näha pilti originaalsuuruses, tuleb jällegi parema klahviga klõpsata pildid ja valida view, sealt edasi peast täpselt ei tea. üsna segane jutt tuli ka kokku :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas Celion (Teema autor) » 29. august 2005, 13:22

Põhjused, miks valisin just IrfanView:
  1. Esiteks on see eestikeelne. Osad siinsed kasutajad (eriti nooremad) ei pruugi inglise keelt piisavalt osata ja sel juhul on eestikeelne vähekenegi arusaadavam. Iseenesest oleks ma võinud nii mõndagi seletusest ära jätta, kuna lahtrid "Kõrgus" jne. on iseenesestmõistetavad.
  2. Photoshop/Paintshop/GIMP jne. on tõesti suuremate võimalustega, aga lihtsa resize jaoks pole nii võimast programmi vaja, seda enam, et nii Photoshop kui Paintshop on tasulised. Samuti on nad algajale keerulisevõitu.
  3. Paint on lihtsalt väga hädapärane asi, mis Windowsile külge poogitud (nagu ka palju muud). Üht-teist saab temaga ju teha, aga tulemuse kvaliteet võib kannatada. (Osaliselt ei kannata ma seda sellepärast, et Windows 98-ga kaasas olev tunnistas ainult jpg ja bmp formaate).
  4. Paljudel inimestel on oma harjumuspärased programmid olemas, näiteks ma ise kasutan tavaliselt Microsoft Office'ga kaasa tulnud Microsoft Photo Editori. Samas on selle õpetuse eesmärk teha võimalikult laiale ringile võimalikult lihtsalt selgeks, kuidas pildi suurust muuta. Seega tuleb valida programm, mis oleks kõigile kättesaadav JA võrdlemisi lihtne (ja mida ma põhjalikult tunnen :P)
Jutu eesmärk ei olnud kellegi eelistust "maha teha", vaid selgitada, miks just selline valik.
Cole'i aksioom: Intellekti summa planeedil on konstantne, rahvastik aga kasvab.
Kasutaja avatar
Celion
Karvane kahejalgne
Kasutajatugi
Kasutajatugi
 
Postitused: 492
Teemad: 79
Pildid: 321
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 42
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. august 2005, 17:29

Irfanview oli ka üks mu lemmikuid, enamiku piltide korrastamise tegin seal. Ma ei teadnudki, et eesti keelne versioon ka on :P kahju, et ma enam ei saa seda kasutada..
ahjaa..kas paintis pole mitte nii, et kui fail seal salvestada *jpg laiendiga, siis kvaliteet halveneb katastroofiliselt!? Ja *bmp laiendiga fail on mahult palju suurem kui .jpg..
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. august 2005, 09:46

Aru saab nii, et võtad programmi kõrvale ja hakkad samm-sammult tegema selle õpetuse järgi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Celion (Teema autor) » 31. august 2005, 10:49

Tõepoolest. Siin ei ole ei juhendit, kuidas IrfanView downloadida ja installida, ega seda, kuidas kataloog teha jne. Esimene neist vajaks võib-olla tõesti tegemist. Kataloogide tegemine jne. kuulub aga elementaarsete arvutiteadmiste hulka ja seda ma küll siin õpetama ei hakka. Kui tekib konkreetseid küsimusi, nt. "kuidas ma selle installin?", "miks ta ei näita mulle mu pilte seal kataloogis?" jne, siis saab vastata. Selline üldine kommentaar aga ei aita karvavõrdki.
Cole'i aksioom: Intellekti summa planeedil on konstantne, rahvastik aga kasvab.
Kasutaja avatar
Celion
Karvane kahejalgne
Kasutajatugi
Kasutajatugi
 
Postitused: 492
Teemad: 79
Pildid: 321
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 42
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas TsintsuKris » 04. juuli 2008, 12:58

Hmm.. Kas keegi teab kuidas Mac-ga saab pilte väiksemaks teha? Olen proovinud igatpidi - siiani tulemusteta:) Fotokas teeb 4-6M pilte:P
TsintsuKris
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas Mercar » 04. juuli 2008, 13:38

Tavaliselt tuleb ka fotokaga tarkvara kaasa millega saab pilte pisemaks teha. Kas seda oled proovinud?
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas TsintsuKris » 04. juuli 2008, 13:55

Vb isegi on midagi kaasas jah, praegu tõmban lihtsalt USB abil pildid arvutisse. Vanal fotokal (Canon) oli küll see programm, kuid kui ma hästi mäletan, siis see lihtsalt järjestas pildid kuupäeva ja kellaaja järgi erinevatesse kaustadesse, kuid kas seal oli ka mingi töötlemise programm - ei mäleta enam.

Mac-il on selline asi nagu iPhoto - otsisin sealt küll, aga ei leidnud kohta kus pilte saaks teha väiksemaks, kõik muu oli olemas.... Eks uurin veel, vb jäi kahesilmavahele. Ma mõtlesin, et äkki keegi teab mõnda head fotode töötlemise programmi vms, mille saaks tõmmata??
TsintsuKris
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas StiDi » 04. juuli 2008, 14:39

Ma päris tõmbamist ei soovitaks, aga on selline lehekülg nagu : http://www.picnik.com/ . See on online töötlemisprogramm, midagi erilist seal ei saa teha, aga pildi suurust saad muuta [resize]. Ainuke tingimus on see, et sa pead registreeruma, aga igakord kui sa sinna leheküljele satud, ei pea sa sisse logima - arvuti teeb selle töö sinu eest ära. Siis sa lihtsalt laed oma pildi sinna, töötled seda ja viimane samm on "save photo" [salvesta foto/pilt]. Seal valid pildi kvaliteedi, vajutad nuppu "save photo" ja foto salvestatakse sulle arvutisse. Midagi keerulist seal ei ole. Kõik on väga lihtne ja praktiline.
Kasutaja avatar
StiDi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 168
Teemad: 9
Asukoht: Tallinn, Haabersti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas TsintsuKris » 04. juuli 2008, 14:44

Oki, tänud:) Proovin järgi!
TsintsuKris
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas Teddy-Bear » 24. veebruar 2009, 20:18

Mina ei saa ka pilti kuidagi nii väikeseks, et saaks selle panna
"profiili Avatariks". Ma olen kasutanud "microsoft picture manager'i", "Painti", " http://www.picnik.com/ " etc... Panen 100 x 100 pikslit aga suurus on ikka mingi 16 KB ja kui üritan avatariks panna, siis ei lase panna ja ütleb et pilt peab olema 0 - 9 KiB. Proovisin ka mega väikeseks teha , et panin 50 x 50 ja ikka ei lase, ikka on suurus mingi 15.4 KB... :( Ma ei tea. :( Jään vist ilma pildita :(
Kasutaja avatar
Teddy-Bear
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Pealinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas Marilin » 24. veebruar 2009, 21:00

Kusjuures, mul oli mingiaeg täpselt sama jama.. isegi kui sain pildi suuruse õigeks, siis ikka ei saanud avatari pandud. Lõpuks loobusin ja lasin Kissul panna selle sinna.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas Mercar » 24. veebruar 2009, 21:35

Pildi saab pisemaks ka kui salvestada gif formaadis, või muuta must-valgeks / seepia toonideks.
Keerukamate programmidega saab tavaliselt valida ka nö kvaliteeti. Väiksema kvaliteediga salvestades väheneb faili suurus tunduvalt. Samas avatari suuruse pildi puhul pole silmaga erilist kvaliteedi vähenemist näha.

Teddy-Bear kui hakkama ei saa, saada mulle see pilt soovitud suuruses (100*100 siis ilmselt) ja püüan selle pisemaks teha ja sulle avatariks lisada. Mercar.mercar[at]gmail.com
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas Kissu » 24. veebruar 2009, 21:53

Oleks vist pidanud siin ikka ka ütlema, et ma saatsin kasutajale juba ammu-ammu priva selle kohta.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas Teddy-Bear » 03. märts 2009, 14:04

Jah, sain täna Kissule oma probleemist võitu ;)

Aga aitäh kõigile, kes proovisid aidata :)
Kasutaja avatar
Teddy-Bear
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Pealinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas Merily » 27. juuni 2009, 20:39

Mina ka ei saa seda avatari panna. Vähemalt kümme korda pannud ja no ei saa! Keegi oskab aidata?
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas Kissu » 27. juuni 2009, 20:42

Privatud. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas Merily » 27. juuni 2009, 21:07

Mis? Ütlesid seda mulle? :)
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas Kissu » 27. juuni 2009, 21:16

Jah, kui sa oma privaatsõnumite postkasti vaatad, siis leiad sealt ühe minult. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas kaitsuu » 08. juuli 2009, 21:19

Tõmbasin selle faili,panin pildi sinna siis vajutasin ctrl ja r.Siis sai seal valida ,et mis suurust sa soovid aga kui ma kirjutasin esimesse lahtrisse 100 siis teine muutus 56-ks.Kas keegi oskab aidata?

Ettetänades,
kaitsuu
Kasutaja avatar
kaitsuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 425
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Oma tuba:D.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas pilti väiksemaks muuta?

PostitusPostitas Celion (Teema autor) » 08. juuli 2009, 21:31

Peabki muutuma - kui sa pildi kõrgust muudad, peab laius ka muutuma samamoodi, muidu venib pilt välja. :) Programm lihtsalt arvutab selle sinu eest välja.
Cole'i aksioom: Intellekti summa planeedil on konstantne, rahvastik aga kasvab.
Kasutaja avatar
Celion
Karvane kahejalgne
Kasutajatugi
Kasutajatugi
 
Postitused: 492
Teemad: 79
Pildid: 321
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 42
Sugu: Mees
Prindi postitus


Tagasi: KKK

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist