Õigekirjast

Foorumiga seotud informatsioon

Õigekirjast

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 10. jaanuar 2004, 19:27

Meil on kogunenud siia hulk lapsi, kes ennast foorumites äraütlemata mõnusasti tunnevad.
Andrat teavad muidugi kõik, aga on veel teisigi - ja mitte vähe. Üks Lontulehe kasutaja kirjutas Liisale ja avaldas arvamust, et las noored möllavad, pole mõtet neid tähele panna ja "tõsised" kasutajad leiavad vajaliku info nii ehk teisiti kätte.
Mina nii ei arva, sest
1. Selline lollitamine ja läbustamine näitab, et loomad on tegelikult hoopis teisejärgulised, pigem on lapsed siia kogunenud selleks, et ennast näidata ja esineda.
2. Mõttetute postituste hulk kasvab ning see hakkab eemale peletama teisi kasutajaid, kes tulevad siia tõesti selleks, et infot saada/jagada.
Kui midagi kohe ette ei võeta, on seda pärast väga raske teha. Ja järjest raskemaks läheb, sest praegused läbustajad annavad eeskuju ka uutele Lontuga liituvatele varapuberteetikutele.
Kaks tõsisemat probleemi on hetkel:
1. Läbustajad ehk need, kes lihtsalt ennast ja oma postitusi (ning nende üha kasvavat arvu) naudivad. Mõned lühiteated, nt. õnnesoovid või tänamised mingi info eest jms. võiks esialgu sisse jääda, aga kunagi hiljem võiks ka need välja rookida.
ja
2. Coolilt kirjutajad.
Ma saan aru, et mõni viga võib sisse tulla (kellel ei tuleks, eksju) või et mõni inimene on lausa düsgraafik. OK, see on aktepteeritav niikaua, kuni ta suudab oma mõtet teistele arusaadavaks teha. Aga sellised meelega "hästi coolilt kirjutatud sõnad" (yxx, vict, veica, nunca, cipakene) on lubamatud! Isegi 10 aastane peaks teadma, et "uks" ei kirjutata X-ga. Coolilt võib kirjutada Delfi Noortekas, Hoti Lastekas või Jippi.ee-s. Üks tüdruk kirjutab meil kõik kirjavahemärgid kolmekordselt - ,,, ... ((( jne.
Ühesõnaga - läbustamine ja/või tahtlikult valesti kirjutamine võib viia konto sulgemiseni!
Võiks rakendada mingit hoiatuste süsteemi. Iga mode, kes leiab oma foorumites selliseid lollitamisi, saadab kasutajale privaatteate. Seal võiks kirja panna ka selle, et kui ta ennast käsile ei võta, siis järgneb teine hoiatus ning seejärel juba konto sulgemine. Nende nimed, kes on hoiatuse saanud, tuleks siia postitada. Muidu võib tekkida olukord, et Liisa teeb kellelegi esimese hoiatuse ja järgmisel päeval teen mina sedasama.
Mida teised arvavad? Kui keegi vastu pole, siis peaks selle kenasti kirja panema. Peaks koondama kõik need reeglid, mis juba praegu kirjas on, ühte postitusse ning panema teemasse "LOE MIND jne". Kõik ülejäänu võiks sel juhul sealt teemast kustutada ning teema üldse lukku panna.
Vastukajad?
Viimati muutis Endised kasutajad 14. jaanuar 2004, 03:30, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 10. jaanuar 2004, 19:56

Konto avamisel võiks olla see tüütu protseduur, et nõustu reeglitega.
Aga jah, kasutajaid juba päris palju, reeglid peavad üleval olema ning sisaldama ka võimalust kõrgemal võimul kontot sulgeda.
Hoiatuste saatmisega ja nn musta nimekirja tegemisega olen ka päri.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 10. jaanuar 2004, 20:06

Reeglitega nõustuvad nagunii kõik juba sellel põhjusel, et keegi ei viitsi neid liitumisel läbi lugeda. Kui reeglid on foorumis eraldi teemana üleval ja neile ka kogu aeg viidatakse, on neist ehk rohkem kasu.
Pealegi - osad liituvad ainult selleks, et galeriis pilte kommida või uusi lisada. Nende puhul pole ka sellistel reeglitel suuremat mõtet.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 10. jaanuar 2004, 20:54

Tuleb teha teema "Mida sa pead teadma, enne kui hakkad Lontu kasutajaks"vmt. Seal oleks siis kõikidele külastajatele nähtavad need reeglid, mida täitsa tuleb ning hoiatused/sanktsioonid, mis järgnevad, kui neid ei täideta. Samas ahvatleks selline pealdis rohkem lugema kui lihtsalt "Reeglid".
On veel üks variant - kõikidele liitujatele saadetakse automaatselt need reeglid/sanktsioonid kaaskirjana (nagu praegu saadetakse kasutaja ja parool) e-mailile. Pealkiri peaks olema lugemakutsuv (näiteks nagu ülaltoodu või kui on paremaid ideid, siis väga hea). Kuid ei tea ma, kas selline asi on võimalik.
Õnneks pole minu "sigalas" veel suurt sigatsetud... :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kõigile moderaatoritele!

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 09. veebruar 2004, 18:53

nuu kirjutas:Me kõik ju ikkagi inimesed. Või kuidas?
Just. Kui postitus ikka päris suvaline tähtedejoru on, siis tuleks muidugi maha võtta (nagu siin mõned kalakese varasemad postitused ja kerly91 ja teised, kes aeg-ajalt kirjutada ei oska). Lihtne "oo mai gaad" kusagil muu teksti sees ei tee vist otseselt kellelgi kahju.
Iseasi muidugi, kui see ongi kogu postitus.
Et kokkuvõte siis selline: liiga karmiks ei maksa ka minna ;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kõigile moderaatoritele!

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. veebruar 2004, 11:32

Mina jätkan aga endistviisi enda foorumites lihtsalt niisama-kirjutajate mõttetute tekstiosade kustutamist. Leian, et Lontu on mõeldud eeskätt informatiivse teabe edastamiseks, eksju? Ja kui soovime, et siin suureneks ka täiskasvanute osakaal (kes muide siiani on k o r d u v a l t avaldanud headmeelt mõttetute ja slängitüüpi postituste puudumise üle), siis on tark tegu alati kustutada mõttetud postituse osad ning jätta alles vaid asjalik pool.
Olen siiani päris mitmel tema teksti korrigeerinud või osa kustutanud just nende teksti mõttetuse/sobimatuse tõttu, selles neid ka teavitades. Ning ei ole keegi veel solvunud - vastupidi: kui kuulevad põhjendust, miks selline foorumite korrashoidmine vajalik on, siis noogutavad õhinal kaasa.
Seega - kui soovime, et Lontus valitseks ka edaspidi asjalik diskussioon, millest ka veidi täiskasvanumad osa võtaksid, ilma kahtlustamata, et tegu on vaid teismeliste jutuveetmise kohaga, siis - tuld mõttetule plämale!
Uhh, kui karm kiri sai...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Õigekirjast ja õigekeelsusest

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 24. veebruar 2004, 11:29

Tom kirjutas:Ja muide - need, kes arvavad, et ü=y ja ks=x ja ts=c, hakkavad ka oma nimede alla midagi huvitavat saama... Aga see on juba nii huvitav, et ilmselt nad seda heameelega ei tahaks.

aga mis siis on kui näiteks mõnel ei ole Ü tähte siin klaveatuuril?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 24. veebruar 2004, 13:06

Carita kirjutas:aga mis siis on kui näiteks mõnel ei ole Ü tähte siin klaveatuuril?

Alt+129 teeb ü-tähe.
Ja on väga raske uskuda, et klaviatuuril ei ole ka k, t ja s tähte...
Ma tahaks näha nende laste eesti keele etteütlusi. Kas ka seal on kõik ü-d asendatud y-ga ja ks-id x-iga? Või ongi internet kohaks, kus oma rumaluse ja kirjaoskamatusega uhkeldada :roll: ?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 24. veebruar 2004, 13:32

Täpitähtedega võib probleem olla ainult välismaal asuvail lontulastel. Meil on siin paar sellist küll.
KUI sul on sellega probleem, palu abi. Variante, kuidas täpitähti tekitada, kui neid klaviatuuril pole, on mitmeid.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 24. veebruar 2004, 17:59

Tom kirjutas:
Carita kirjutas:aga mis siis on kui näiteks mõnel ei ole Ü tähte siin klaveatuuril?

Alt+129 teeb ü-tähe.
Ja on väga raske uskuda, et klaviatuuril ei ole ka k, t ja s tähte...
Ma tahaks näha nende laste eesti keele etteütlusi. Kas ka seal on kõik ü-d asendatud y-ga ja ks-id x-iga? Või ongi internet kohaks, kus oma rumaluse ja kirjaoskamatusega uhkeldada :roll: ?

Noh mina kirjutan siin ka päris tihti nagu yx jne..aga eesti keele etteütlused on mul alati 5+ või 5 olnud. Lihtsalt, et see on nagu "popp ja noortepärane" hetkel niimoodi netis kirjutada. Jah saan aru, et see pole läbufoorum, enam ei kirjuta siin siis niimoodi, hakkan korralikuks :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kasuõde piinab

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 24. veebruar 2004, 18:36

metsmaasikas kirjutas:KNP JA KALAKE
saan aru kui mõni kirjaviga satub teksti sisse, eks seda juhtub meil kõigil. Aga meelega kasutada selliseid sõnu nagu nääks, kääst ???
Need ei ole eestikeelsed sõnad :twisted:

Ma küll neid sõnu siin ei kasuta(võibolla harva), aga ma olen näiteks Setumaalt(setu) ja siin räägitakse paljusid sõnu teismoodi, noh eesti keelne kool ikka ja kõik, aga kodus vahel räägitakse teismoodi, eriti veel seal, kus vanavanemad on koos lastega. Ja näiteks öeldakse siin kääst(hääldus) mitte käest, nääks ka, siis veel öeldakse kuna?(muidu on ju millal, aga seda öeldakse üle Eesti). Ikka vahel ütlen selliseid sõnu. Aga nemad vist nagu kuskilt Setumaalt või Võrust pärit pole ja nende puhul on võibolla väike riid õigustatud :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 24. veebruar 2004, 19:12

Tahaksin nseda öelda,et väikesed vead on minumeelest täiesti mõistetavad,siis kui need harva juhtuvad:kui sa oled ikka igalpool internetis x-ide y-de ja c-dega kirjutnud,siis käsi on kohe klaviatuuril nii harjunud.Ka minul vahest juhtub kuid üritan (siin vähemalt)korralik olla! :wink: Aga täitsa õige et see õigekiri hoitakse siin puhas.. :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 24. veebruar 2004, 20:52

mina ei kirjuta suurte algustähtedega..ma lihtsalt ei viitsi..
aga neid lühendeid nagu x ja y kasutan ma mobiiliga sõnumeid kirjutades ainult ruumi kokkuhoiu mõttes rohkem.
see, et harjutate end sedasi kirjutama...popp ja noortepärane...lõpuks saabki see harjumuseks mis pole just eriti hea...ümber harjuda on hiljem aga raske...tuleks kirjutada ikka nii, et ka teised saaksid aru ilma, et nad peaks teksti 3x lugema enne.
kirjavead on aga hoopis muu ja selle kallal pole siin keegi õiendanud ja vahel kiiruga jääb mõni täht vahele või lipsab vale pole ka probleem...juhtub..
ma saan aru ja pole vist nii "muld" ka veel aga loetamatut teksti ma lihtsalt ei loe ja sel juhul võib mõnel midagi olulist teada saamata jääda...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. märts 2004, 10:20

Mina saan popist ja noortepärasest küll aru, aga sellest ei saa aru kui inimene üldse ei vaata mida kirjutab. Sõrmeapsakaid on nii palju. Võiks ikka oma teksti enne üle lugeda kui "Tuld!" vajutad.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. märts 2004, 10:25

berta1250 kirjutas:
müüs odavalt roti või hamstri puur...ise asun tartus....hind kokkulepel...vähe kasutatud....üks puur on kahe korrusega teine yhega aga see kus [img] kahe korrusega puuril on kaasas jooksuratas... [/img]

No on see siis mingi arusaadav tekst? Sihuke tuleks üldse kustutada.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 30. märts 2004, 12:37

Õigekiri longab
Vat selline lugu, et kõik, kel õigekirjaga probleeme, saavad nüüd külge tiitli "Õigekiri longab" [tiitli nimi võib jooksvalt muutuda, aga mõte jääb samaks].
Mis on õigekirja lonkamine?
* puuduvad tühikud, komad, punktid, suurtähed
* pikk, segane, lohisev lause
* lõpetamata, poolikud laused
* postituses palju kirjavigu - tähed sassi ja vahetusse läinud [kasuta eelvaadet ja nupukest "muuda"!]
* kuulid võtted - x, y, z, c eestikeelsete tähtede asemel
* postitus, mida tehes pole mõeldud selle peale, et teistel seda mugav lugeda oleks.
Kuidas tiitlist lahti saab?
* parandad oma vanu postitusi
* uued postitused on korralikult tehtud
Need, kes on välismaal ning kellel pole klaviatuuril täpitähti, on erandid.
Aga eestimaised noored peavad end küll parandama! Kui näed kedagi, kel arvutiga kirjutamise oskus veel poolik, anna vihje.
Sest miks me seda teeme? Me tahame, et Lontulehte oleks mugav lugeda! Et ei peaks mõistatama, mida üks või teine asi tähendab, kas ma ikka sain õigesti aru, mida teine öelda tahtis. Ja et te ei peaks paari aasta pärast eesti õigekeele kursustele minema. ;)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Kissu » 30. märts 2004, 13:01

lissalt leian et foorum pole koht kus ma peaks ametlikke kirju kirjutama ... olen siin oma vabast ajast ja seda peaks nautima mitte muretsema kirjavigade ja muu säärase pärast... milleks see kõik saan aru et mingid reeglid võib kehtestada ... aga lause õpetus ? kas me ei võiks seda eestikeeleõpetajatele jätta ... ja kirjavahemärgid ... hmmz ytlen ausalt kirjandites toppisin kas liigapalju või liiga vähe neid ... (yks kirjand oli 47 koma üle teine 52 koma puudu) seega olen loobunud nende kasutamisest üldse ... mõttetu üritus ...
niih ja siis järgmine teema ... see et inimene on düsgraafik ei tähenda et ta ei võiks foorumis olla .. ja see ei tähenda et teda peaks eriti esile tõstma ;-)
ühesõnaga saan aru y x keelamisest aga eestikeeleõpetajatöö jätaksin eestikeele õpetajatele ;-)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 30. märts 2004, 13:15

Päris paljud kirjad siin on nõu küsimiseks ja andmiseks. Aga kui ma arugi ei saa, mida inimene kirjutab? Kui ma suudan välja lugeda, millist olukorda ta kirjeldab, aga mitte, kas ta sellega rahul on?
Me kõik oleme siin vabast ajast. Kes veel ei tea, siis Lontulehe pani püsti Tom ning tema ka maksab Lontu serveripinna eest. Modede tasuks on võimalus teiste loomaomanikega suhelda ja lootus, et nende nõust loomadel kasu on.
Ja just kuna see on meie vaba aeg, tahaks, et seda ei peaks kulutama nuputades, mida üks kirjavigane postitus öelda proovis ja kirjutades meeldetuletusteateid, et meile on korralik eesti keel südamelähedane.
Minu isikliku arvamuse kohaselt on vigaselt kirjutamine peamiselt laiskuse asi. On kindlasti neid, kes ei suudagi päris õigesti kirjutada. On neid, kellel eesti keel pole emakeel. Üksiku komavea ja täheapsu pärast polegi kunagi tähti näritud. Samas on siin palju neid, kes kui vaid pingutaks, saaks paremini kirjutada. Neile väike vaev, meile suur rõõm. :!: :D
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 30. märts 2004, 13:24

Kissu kirjutas:lissalt leian et foorum pole koht kus ma peaks ametlikke kirju kirjutama

Keegi seda ei ootagi. Aga arusaadavalt kirjutada võiks ju ikkagi. Mul võttis tükk aega, enne kui ma aru sain, mida tähendab sõna "lissalt". See peaks olema "lihtsalt", eks?
Kissu kirjutas:see et inimene on düsgraafik ei tähenda et ta ei võiks foorumis olla ...

Muidugi mitte. Samas ei saa me ka kindlaks teha, kes on düsgraafik ja kes lihtsalt liiga mugav ning ei viitsi arusaadavalt kirjutada.
Üksikuid tähevigu jms. tuleb kõigil ette. Mitte keegi pole selliste vigade pärast norinud ja ei hakka ka. Teadlikult ja tahtlikult valesti kirjutamine näitab aga seda, et sa ei austa lugejaid ja ei hooli neist absoluutselt.
Teeme nii, et kõik kirjutavad nii, nagu neile meeldib ja kuidas nad paremaks peavad. Moderaatorid seevastu võivad neile kirjutajatele jälle omakorda selliseid tiitleid külge kleepida, nagu nad õigemaks peavad. Või kustutavad segase postituse lihtsalt ära. Või kõrvaldavad kasutajakonto.
Aamen.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 30. märts 2004, 17:09

Äähh.. kissu, ma kahtlen et sa tegelt 20 oled!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Kissu » 30. märts 2004, 17:33

minugipoolest ... passis kahjuks või õnneks nii kirjas ... ;-)
pealegi pole kunagi eriti uskunud oma vanuse valetamisse ... mis selle mõte oleks ... aga eks näitusel näha ole kas ma olen nii vana või mitte kes ei usu saavad seal selgust ;-)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 30. märts 2004, 17:41

Milline lapsik suhtumine, nagu mingis puberteetidede jutukas. Ja muide, lugenud üle oma teksti, parandasin ära kaks sõrme apsakat.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Celion » 30. märts 2004, 17:46

Teemast kõrvale pisut: mis sõna on puberteetidede? ;) Aga... "teeme klubi" oli ilmselt nalja mõttes öeldud... Ning mis Kissu vanusesse puutub, siis ma võin seda kinnitada. Ja Liisa peaks mind üsna hästi tundma :P
Cole'i aksioom: Intellekti summa planeedil on konstantne, rahvastik aga kasvab.
Kasutaja avatar
Celion
Karvane kahejalgne
Kasutajatugi
Kasutajatugi
 
Postitused: 492
Teemad: 79
Pildid: 321
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 42
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 05. mai 2004, 12:23

Huvitav mis mina siis nyyd tegema pean? Kasutan netipunkti arvutit, siin lihtsalt ei ole t2pit2hti ja Alt ka ei t66ta :cry: Uue netipunkti otsima?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 05. mai 2004, 12:58

Ma arvan, et kui igaüks üle vaatab mida kirjutas, siis ongi kõik korras. Põhilised vead on ju lohakusest tingitud või siis lihtsalt mingi pudrutamine mida tuleb enne mitu korda lugeda kui üldse sisust aru saad. Selge see, et meil kõigil pole eesti keel 5+. Eesti keele grammatika on ju raske asi. Mina arvan, et õigekeelsuse probleem on küll kõige väiksem probleem. Samuti see kui täpitähtede asemel mingeid muid vigureid kasutatakse. Lohakus ja mula on aga isiklikult mulle vastukarva.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Liisa » 05. mai 2004, 13:15

pisi kirjutas:Kasutan netipunkti arvutit, siin lihtsalt ei ole t2pit2hti ja Alt ka ei t66ta :cry:

Sellisel juhul tuleb suurele kurjale Liisale teada anda, et selline mure on - tema süda härdub ja ta säästab kasutaja õblukesed õlad julmast koormast. :) Arusaadav, et sul raske midagi sinna parata.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

ei taha sellist...kurvaks teeb:(

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 17. mai 2004, 09:37

kas keegi oskab öelda, miks tuleb sinna kõrvale vahel (sinna, kus peaksid olema käpajäljed) kiri : õigekiri longab :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ei taha sellist...kurvaks teeb:(

PostitusPostitas Kissu » 17. mai 2004, 09:39

Sellepärast, et sa ei kirjuta ilusas eestikeeles.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 17. mai 2004, 15:28

xKIKIx kirjutas:Kas see, et ma õigesti kirjutan, tähendab seda ka, et kõik laused algavad suure tähega?

Loomulikult. Ma ei saa aru, kuidas selline küsimus üldse tekkida saab? Vähemalt mina olen omal ajal koolis nii õppinud, et laused algavad suure tähega.
Kallis rahvas! Seda on juba nii palju korrutatud, aga ma ütlen korra veel:
Foorumid on avalik koht. Korrektselt kirjutamine on elementaarne viisakus.
On ju suur vahe, kas räägid sõbrannaga vaikselt omavahel või esined kõnega suure rahvahulga ees. Kahjuks tundub, et nii mõnigi lontu.ee kasutaja ei ole võimeline või suuteline seda vahet märkama...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 21. juuni 2004, 12:26

ei no mina küll ei viitsi iga kord kirjutada suurte tähtedega, on ju arusaadav..
lihtsalt-liccalt
viitsi-viici,viizi
klahvi-klaffi
üle-yle --Ja üldse-- ü - y ä - 2 hv - ff hts,ts - cc,c jne.
ma ei kirjutagi seda mitte sellepärast et see oleks niinimetatult popp ja noortepärane vaid sellepärast, et niimoodi on palju parem kirjutada, inimesed kes neid slänge ei kasuta, ei saa aru kuidas see parem on, aga see lihtsalt on... selle kirja jooksul ma olen saanud küll ka ilma kirjutada, aga et mul oleks siin foorumistes hea ja meeelpärane ringi vaadata ja kommenteerida, tahaks ma kirjutada keeles mis on mulle meelepärane, Olgu, ma saan aru ja proovin ilma saada, aga te võiks mõelda natukene inimestele kellele meeldib niimoodi kirjutada(ma olen kindel et ma pole ainuke) ma ei kasuta neid palju ja ei kavatse ka hakata aga ... ja ma tavaliselt vajutan "tuld" klahvi ennem kui vaatan oma kirja üle, poole peal tuleb meelde üle vaadata... ja siis on suur mõte hakata veel muutma jne. jne. mõttetu... ex te tehke nagu heaks arvate, aga mõelge mu jutu üle natuke... seda ma tean et lontu.ee on parim loomaleht ja selleks ta ka jääb!!!!
-----------------------------------------------------------
ja mind huvitas ka see et kas lontus ei võiks olla natuke ka koertest ja kassidest?? kuigi ma tean et see on pisiloomade pesa, võiks siin ikkagi olla natuke, see on lihtsalt mõte...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Teadaanded ja info

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 7 külalist

cron