Allergia lindudest?

Tiivulised mõtteterad

Moderaator: Annie

Allergia lindudest?

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 25. juuni 2009, 20:39

nuki8 kirjutas:Arst ütles, et lapsel lindude vastu allergia, kuid ma kindlasti uurin teise arsti käest ka, sest esinene arst proove ei võtnud. Ma ise arvan, et allergia on mõne õitseva taime vastu, kui kindel ei ole. Linnud panin müüki, sest nagu nii läheb palju aega, enne kui nad kodud leiavad ja kui tuleb välja, et ei olegi lindude vastu allergia, siis jäävad mulle osad linnud alles. Võib ka selline asi olla, et nii palju linde tekitavad palju tolmu ja sellest on lapsel nohu ning silmad vesised (kuigi ma koristan iga päev).

Allergia võib ka üle minna, kuid loomulikult on lapse tervis kõige tähtsam. Aga teed õigesti, kui arutad teise arstiga ka, sest võib-olla tõesti on asi milleski muus ja pärast on ikka väga kahju, kui oled asjatult lindudest loobunud.

Minul on linnud olnud eluaeg (4. eluaastast peale). Alguses elasime ema-isaga ühiskorteri ühes toas, kus oli vahepeal isegi 4 lindu koos. Kui uue korteri saime, elasid ka seal linnud algul minu toas, kuid mingil hetkel kolisid teise tuppa (olin siis umbes 9-10 aastane) ja ema sõnul kadusid siis mu kurgutõved, mis varem mind sageli piinasid. Ega teagi, oli siis põhjuseks linnusuled, nende tolm või kasvasin ma niisama sellest kõigest vanusega välja.

Kui praegu tõesti asi linududes, siis võib-olla ka Sinu laps muutub vanemaks saades tugevamaks ja võite hiljem uuesti linnud võtta.
Hoia meid siis siin kursis.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nuki8 nümfid ja viirpapagoid, ning väiksed kanaarilinnud.

PostitusPostitas nuki8 » 25. juuni 2009, 23:36

Ma praegu tulin mõttele, et hakkasin kasutama, hästi palju kuivatatud heina linnupuuris.... Ma homme koristan selle ära ja vaatan, mis siis saab. Varem tal ei olnud allergiat ja mul linnud olnud ju tema sünnist alates (laps on 1,5 a) Muidugi mitte nii palju sulelisi, kuid kolm lindu oli mul küll. Arst jälle ütles, et allergia võib nii ootamatult välja lüüa... ei ole ja siis järsku on. :sad:
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nuki8 nümfid ja viirpapagoid, ning väiksed kanaarilinnud.

PostitusPostitas nuki8 » 26. juuni 2009, 10:05

Täna varahommikul (poole viie ajal), puhastasin, pühkisin, pesin puuri....eemaldsin heina ja kogu aluspanu. Isegi puuriseinad ja õrred, mänguasjad pesin üle. Terves toas tegin samuti põhjalikku puhastust. Kõige lõpuks tuulutasin korralikult ruumi, kus viibivad linnud. Hetkel lapsel nohu ja vesiseid silmi ei ole. Ootan ja loodan, et viga oli heinas, sest seda saan ma ju vältida. Arvan, et enne paari-kolme päeva, ma siiski ei või kindlalt väita, et allergia põhjuseks pole linnud.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nuki8 nümfid ja viirpapagoid, ning väiksed kanaarilinnud.

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 26. juuni 2009, 10:10

Ma ei taha arste kuidagi kritiseerida, aga kas ei või nii olla, et ta küsis võimalusi, mis kodus võiks allergiat põhjustada ja kui kuulis, et teil on linnud, siis oli tema meelest kohe asi selge... Peaksid ikka ootama ära testi tulemused (minu meelest tehakse neid nii linnusulgede, tolmu kui loomakarvade jms kohta).

Hein on päris loogiline seletus.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nuki8 nümfid ja viirpapagoid, ning väiksed kanaarilinnud.

PostitusPostitas maris2 » 26. juuni 2009, 11:45

Jah allergoloogi poole pöördudes saad kõige õigema vastuse, tehakse testid ära ja valmis, juba samal päeval saad teada mis põhjustab allergiat. Ma ise ka igasuguste asjade vastu allergiline, nohu ja nina kinnisus.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Allergia lindudest?

PostitusPostitas Mercar » 26. juuni 2009, 13:22

nuki, mis padjal laps magab? Kui seni olnud sulepadjad (suletekk) ja allergiat pole olnud, siis vaevalt et lindude vastu allergia. Heinanohu tõesti tõenäolisem.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Allergia lindudest?

PostitusPostitas maris2 » 26. juuni 2009, 15:20

Minul ka sulgede vastu, kuid juba ammu ei maga ma sulepadjal. Hein ja toalilled mulle üldse ei sobi, tulevad täpid ja hakkan punetama.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Allergia lindudest?

PostitusPostitas nuki8 » 26. juuni 2009, 17:39

Padjast vist ei ole, sest padi on alati sama olnud. Eemaldasin heina ja terve päev ei ole lapsel nohu olnud. Ma siiski ootan ja vaatan veel. Sõbranna, kes on oma lapsega neid proove tegemas käinud, ütles, et lastel võetakse vereproov. Arvestades minu lapse üleelamisi arstide juures, ei soovitanud ta kohe proove andma kiirustada, vaid proovida eemaldada ennem kahtlased asjad, mis allergiat võivad tekitada. Ta ei usu, et linnud on põhjuseks, sest nad on ju mul alati olemas olnud.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Allergia lindudest?

PostitusPostitas maris2 » 26. juuni 2009, 17:52

Minu teada tehakse lastele ka samuti kui täiskasvanutele. Kui ma oma testi tegemas olin, siis küll minu järgi läks sisse mingi 2-3 aastane pisike poiss. Ja talle tehti samuti kui mulle, nägin sest uks oli lahti. Mulle pandi mingid erinevad vedelikud käele ja siis ootasin ja arst vaatas millised neist punetama hakkasid.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Allergia lindudest?

PostitusPostitas nuki8 » 26. juuni 2009, 17:54

Aga minu laps on noorem kui kahe aastane. Ma vaatan, kui nüüd nädala jooksul allergiat enam ei teki, siis oli see kuivatatud heinast, mille täna likvideerisin. Kui allergia tuleb tagasi, siis lähen testi tegema.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Allergia lindudest?

PostitusPostitas maris2 » 26. juuni 2009, 18:00

Jahh lindudest ikka ka kahju, harjunud juba ühe perenaidega. Aga samas lapsele mingi püsiva allergia tekitamine ka hea ei ole. Tean omast käest mis tunne on elada nii, et midagi süüa ei saa ja lilli ei kannata,ja kui see puude tolmnemine veel hakkab, siis on päris paha. Mul see jama ka juba päris väiksest peale, kuid nüüd oman ise ka looma ja tema juures olekul ennast küll halvasti ei tunne. Nüüd läks veidi teemast välja, vabandust.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline