Aeda tuli tuvi sarnane lind

Tiivulised mõtteterad

Moderaator: Annie

Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas peedu (Teema autor) » 23. mai 2011, 17:40

Hei!

Sorry, kui on vale alafoorum vms. reeglite rikkumine. Lind tekkis kaaslaseks minu soovist sõltumata. Soovin teda aidata ja kirjutan üldisesse koha reegleid täpselt lugemata.

Saabus valge lind meie aeda. Tuvi moodi, natuke saledam, kaela-kukla piirkonnas on mingi tuti või võru moodi asi (sulepuhmas).

Eile käis, täna tuli. Andsime natuke saia (ma usun, et see on vale), aga muud kraami ta ei taha nähagi. Isegi vett ei võta. Käe ja õla peal jalutab.

Ongi küsimus, et kas kellelgi on puurist plehku pannud või mis? Kuidas lindu aidata? Millega toita, kuidas juua anda? Omanik üles otsida?

Pildi panin endale kiiresti avatariks.


Peedu
Kasutaja avatar
peedu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas cougar » 23. mai 2011, 17:48

Täitsa tuvi mis tuvi, aga ilmselt mingi peenike tõutuvi, kui suletutt kuklas on ja õla peal jalutab, mitte lihtsalt metsiku linnatuvi valge eksemplar. Eks ta kuskilt leelet pannud on, aga võib ka olla, et välja visatud.. ega ulle on igasuguseid. Võibolla on ka noor isend alles.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas peedu (Teema autor) » 23. mai 2011, 18:21

Mis ma ta heaks teha saan?
Lasen koerakuuti (koera pole juba aastaid) tuule eest varju? (loobin laste mänguasjad välja, kuigi need vist ei sega.)
Peaks varjupaika helistama?


Mida ma kodusest kraamist talle pakkuda võiks?

Peedu
Kasutaja avatar
peedu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas cougar » 23. mai 2011, 18:35

Teri, putru ehk, keedetud ja peenekshakitud muna. Veenõu pane ikka igaks juhuks ka, kuigi ta hetkel seda ehk ei taha. Varjupaika võid helistada küll. Kas sinna kuuti mõni siil või kass või rott ei pääse?
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas peedu (Teema autor) » 23. mai 2011, 18:44

Nüüd ta pani lendu jälle. Võibolla läks 100m kaugusele kraavi juurde vett jooma. Õues on veepangesid ja väike veesilm ka olemas.

Tatart ei tahtnud, proovisin ka täistera kaerahelbeid, tatrahelbeid ja neid kaerahelbeid, mis kiirputrudes on.

Eks näis, kui tagasi ilmub, siis võin ka putru teha.

Tutvustasin talle kuuti, vaatas natuke ringi, tuli jälle õue kakerdama. Merisigade õuetarandikust improviseerin kasside-siilide vastase võre ette kuudile. Siile siin eriti ei käi aga kassid jalutavad küll nüüd, kus koera ka pole.



Peedu
Kasutaja avatar
peedu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas cougar » 23. mai 2011, 19:52

Ega toores tatar on ju liiga suur, ikke peenike tang peaks olema. Või siis need helbed jah, hirss. Ilmselt ta on ikka sihuke nooreke ja lollike, aga võibolla ka veidi šokis millestki.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas Annie » 23. mai 2011, 20:11

Peaksid kuulutuse üles panema, äkki keegi otsib teda.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas peedu (Teema autor) » 23. mai 2011, 21:27

Kuhu oleks kasulik kuulutus pista.
Praegu mul lindu käepärast ei ole aga kui ta peaks homme tagasi tulema, siis ilmselt on võimalik ta kätte ka saada.


Peedu
Kasutaja avatar
peedu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas Aydy » 23. mai 2011, 23:00

Nii ilus linnuke ;) Kui ta käe peale tuli ja õla peal jalutas, siis julge tegelane ja inimesega harjunud. Mulle tuli kohe meelde see, kui lapsena käisin jalutamas ja avastasin ühe koha, kus üks mees pidas tõutuvisi. Oli neile õue kõrge majakese lausa ehitanud ja igapäev käis nendega jutustamas, neid söötmas, jootmas ja ühe haaval lasi nad puurist välja, et nad lennata saaksid. Linnud tulid alati tagasi käe peale istuma, kui olid mõned tiirud sinise taeva all teinud. Olid samasugused ilusad valged tuvid mäletan :)

Loodame, et tuleb veel sind külastama, või siis lihtsalt lendas korra tervitama :D
Nuja kui peakski tagasi tulema, siis tuvidele peaks ka olema lemmikloomapoes eraldi söödad ja vajalikud vitamiinid.. kanatoit sobiks samuti.
Ehk äkki siia foorumisse lisada http://kodulinnud.4rumer.com/f11-tuvid-faasanidkindluse mõttes.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas peedu (Teema autor) » 24. mai 2011, 08:15

Viidatud foorumis on tuvide osakonna postitus rohkem, kui pool aastat vana.
Jätsin praegu kuulutuse sinna panemata.
(ei jäksa igale poole mudkui registreeruda ka)

Asjad on arenenud niimoodi, et hommikul oli pelikan tagasi. (Ma tögan lapsi nimetades lindu kord pardiks, kord kalkuniks, kord pelikaniks. :) )

Istus aknalaual just selle kohapeal, kus seespool akent on merisiga. Kardin on ka vahel, ilmselt merisea tõttu ta seda kohta ei valinud.

Pudistasin tööle tõtates eile spetsiaalselt kuivama jäetud pooliku saiaviilu. Tuli maha sööma.
Eile käis nüüdseks kanalisatsiooni jooksva kemmergu endise lampkasti plekist katte peal asjal. Hommikul oli asi tehtud trepile. Tühiasi ;)

Ma enam ei muretsegi ta pärast niiväga. Vaatasin, et erinevaid katusealuseid ja kuure on läheduses piisavalt, mis tuule ja kasside eest varju pakuvad.
Ilmselt on ta midagi endale leidnud, sest kusagil on ta järjekordse öö jälle veetnud. Ei hakanud ka koerakuuti kanakuudiks ringi ehitama praegu.

Las käib meil külas. Selline linnupidamine mulle isegi sobib. Käin lemmikloomapoest läbi täna, vaatan mida head ma saan. Õhtul plaanin talle pudrukest pakkuda.

Kogu see palagan toimub Tallinna kesklinnast ca 1.5-2 km kaugusel. Kõik osapooled paistavad rahul olevat.

Kui ma midagi hirmus valesti teen, siis kisage mu peale, korrigeerin kiiresti. Kui keegi oma lemmiklinnust puudust tunneb, siis 5129174.



Peedu
Kasutaja avatar
peedu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas cougar » 24. mai 2011, 09:12

Nii vahva sinust :) :) :) Võtaks omalegi, aga mul ju need kassid-röövikud :)
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas peedu (Teema autor) » 24. mai 2011, 13:22

Kiitused on toredad. Ma olen loomasõbralik olnud kogu aeg. Tuleb välja, et nüüd ka linnusõbralik.

Ma ei armasta kasse. Iseloomuga loomad võivad minuga suhtlema tulla aga tavalised miilustajad kerigu kus krat.

Jätkame stooriga...

Täna lõunapaiku oli "tuukan" jälle platsis. Valib aknalauda ilmselt päikese suuna ja seega soojuse järgi. Otsustasin, et see 5 minutit mind enam ei tapa ja keetsin kiirtatrahelvestest ainult veega siva-pudru. Sel ajal jõudis "kalkun" minema lennata. Lastele jagasin juhendid kätte, kuidas linnule pudrutassi näidata ja tõmbasin tööle tagasi.

Instruktsioonid endiselt samad: Kui ma valesti teen, siis röökige minu peale ja kui endine omanik linnu üles leiab, siis telefoni nr on ülalpool saadaval.

Peedu
Kasutaja avatar
peedu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas cougar » 24. mai 2011, 14:35

Äkki ta leiab omale veel kaaslase ka ja siis on sul ühel hetkel tibud majas :) :) :)
Kusjuures, ei taha arvustada, aga näiteks minu õuelinnud ja ka rotid neid kiirhelbeid ei söö, ja neljaviljaputru või helbeid ka ei söö. Ei tea, miks. A sinu "pelikan" ilmselt paneb kahe nokapoolega :)
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas pepe7 » 25. mai 2011, 11:03

Minul söövad naerutuvid viirpapagoidele mõeldud toidusegusid, kruupe, saia, tükeldatud õuna-kurki, purustatud ja kuivatatud kanamunakoori. Väga hästi lähevad peale kanepiseemned ja päevalilleseemned. Pakun neile supluseks leiget vett, mis neile vägagi meeldib. Muuseas tuvid armastavad päikese käes peesitada:D
Väga kaunis lind on :D Kui hiljem soovite võin kodu talle pakkuda :D
Edu !!
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas peedu (Teema autor) » 25. mai 2011, 21:16

Sai loomapoest ostetud mingi seemnete segu. Koti peal on kirjas 24/7, ultra, super, turbo, plus, quattro, laser, hit, hot, vitamin ja kõik teised sõnad.

Cunipic parakeets.

Matilda (me panime talle sellise nime) tahab sealt seest muidugi ainult päevalilleseemneid. Natuke võtab ka neid kruubi moodi asju, ma täpselt ei tea, mis need on.
Tatart ainult katsub, nagu ma juba ka varasemate katsete käigus kindlaks tegin. Aga siis on seal veel hirsiterad sees, vot neid ei söö isegi varblased mitte.

Pudrudega on ka nüüd selge sott. Täistera kaerahelbed on out, tatrahelvestest pudru on in.

Kui kanalas elavad kanad, siis varblased elavad varblalas vä? :)

Loomapoe inimesed vaatasid, et äkki on tiivad kärbitud. Võibolla ongi aga need kõige pikemad suled on ikka täies pikkuses alles, neid lühemaid on ehk piiratud.

Linnul on suurepärane oskus maanduda õlgadele ja kätele ka suure tuulega. Poisi pähe maandub, kui dressipluusi kapuuts peas on. Minu kiilakal pealael on natuke raske.
Vist on mingid käemärgid või dresseerimisnõksud selged. Mina neid ei tea aga me leppisime täna kokku, et käe sirgelt kõrvale sirutamine on see märguanne. Tema jaoks oli see võibolla loomulik, mina alles täna õppisin.

Aga naabrid täna vaatasid, et ahah, nüüd on ta siis seal aias. Elukas on siis juba üle nädala siin kandis erinevates aedades külaliseks olnud.

Kui ikka talveks läheb, siis äkki peaks pr. Matilda kellegi asjatundja kätte sooja juhatama.

Eks ma annan teada, kuidas edasi läheb. Ilmselt on ta hommikul jälle patrullimas maja päikesepoolsel aknalaual.


Peedu
Kasutaja avatar
peedu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas cougar » 25. mai 2011, 23:45

Varblased elavad Varbolas :) :) :)
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas nuki8 » 26. mai 2011, 11:23

Kas tal on rõngas jala ümber? Kas oled uurinud, mis info seal peal on? Vahepeal leiab omaniku nii üles, kui toksid rõngal oleva info otsingusse arvutis. Soovitan võtta ühendust margitikasega (pisi kasutaja), vbl tema lind on putku pannud. Tal palju sulelisi.
Selliste lindude pidajaid ei ole palju. Neid peaks olema lihtne leida. Kas sa ajalehes kuulutasid nt Soov või Kuldne Börs. Postimeest loevad paljud.

Tallinnast toimus linnunäitus. Kui leiad selle näituse kodulehe. Seal on pildid. Vbl. leiad infot tuvikasvatajate kohta, mis viib tuvi päris omaniku jälgedele.
On tulnud probleeme, kui keegi leiab looma ja sellega oma äranägemise järgi tegutseb. Pärast on jama paksult kaelas. Mida kallim loom, seda rohkem probleeme. Linnupidajad on üldiselt leebed, kuid nt. koerapidajad on varjupaikadele peavalu valmistanud mis sest, et varjupaik koera leidis hulkumast.

Mina saadaks ta loomade varjupaika. Seal ennegi eksootilisi loomi olnud. Varjuka töötajatel on kogemusi, kuidas omaniku jälgi ajada. Neil on seljatagune seadustega kaitstud, kui välja ilmunud omanik peaks süüdistusi esitama hakkama. Kui ma ei eksi, siis 2 nädalat otsitakse ja edasi võid selle tuvikese võtta endale ilma hirmuta. Varjant ka hoiukodu pakkuda algusest peale, kuid varjukaga peaks tegema koostööd.

Panin su kuulutuse siia http://papagoimaja.forum.co.ee/t946-lei ... -tuvi#5647
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas cougar » 26. mai 2011, 12:38

Mmm... venelased kasvatavad ka tuvisid, kas nad aga foorumites käivad..?
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas Annie » 28. mai 2011, 00:06

Nuki8-l väga asjalik jutt. Kindlasti peaks omanikku otsima, sest tundub, et lind on ikkagi kellegi lemmik olnud ja ta ei peaks vabalt ringi jooksma, võib endale viga teha, eriti kui tiivad kärbitud.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aeda tuli tuvi sarnane lind

PostitusPostitas pepe7 » 05. juuni 2011, 23:54

Kuidas Matildal nüüd läinud on või on omale juba päris kodu leidnud? Nii põnev oli lugu lugeda !!
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist