Toalilled - ohtlikud või ohutud papagoidele?

Kuidas suleliste eest hoolitseda - puhastamisest vaba ajani.

Moderaator: Annie

Toalilled - ohtlikud või ohutud papagoidele?

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 06. juuni 2004, 09:20

Kas keegi oskab öelda, millised toataimed ei ole viirudele ohtlikud ja isegi kas on selliseid, mida nad võivad näksida? Olen siiani toataimi hoolikalt nendest eemal hoidnud. Aga tegelikult on ilus, kui puuri juures on rohelist.
Viimati muutis Annie 07. november 2004, 15:52, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: viirud ja toalilled

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. juuni 2004, 12:02

kuskil oli minu meelest mingi leht netis, kus oli öeldud, et mida tohib nende läheduses hoida, mida mitte...aga see oli vict inglise keelne...ma soovitan netist otsida...mul on küll taimi toas ja papadoidele see midagi ei tee...ma arvan, et teeks, kui need oleks väga mürgised taimed jne...ma arvan, et pigem võib neile see midagi teha, kui sa nad puurist välja lased ja siis nad neid lehti nokkima hakkavad...aga jah...otsi netist, seal on mõnede lehtede peal kirjas, et mida kindlasti ei tohiks papadoide läheduses hoida..(ma mäletan, et vist kindlasti ei tohtinud selliseid tugeva lõhnaga taimi - mingi toominga oksi vms..)
:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirud ja toalilled

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 09. juuni 2004, 12:34

Ma tegelikult mõtlesingi rohkem seda, et kui nad puurist välja lasen ja siis nad lehti nokkima kipuvad. kaugemate lillede peale nad ei lenda, aga mis puuri ümbruses on, siis nende poole üritavad end küll upitada. Olen kõik puuri haardekaugusest eemale lükanud.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. juuni 2004, 16:10

Toataimedest Tohib anda juudihabemeid ja nende sugulasi. Kindlalt on neid taimi veel aga neid võib kindlalt anda
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kummipuu

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. juuli 2004, 15:45

Kummipuu ei ole ju mürgine. Kas papagoid selle otsas võivad mürgeldada ja lehti näksida :?:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 09. juuli 2004, 16:22

See mis sinu jaoks ei ole mürgine, võib olla linnukesle surmav. Linnu puur ei tohi olla köögis, sest poti keemisel aurub alumiiniumi auru vms.. ja see võid linnukese tappa minutitega.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kummipuu

PostitusPostitas Kissu » 09. juuli 2004, 16:24

Kummipuu peaks isegi inimesele mürgine olema mis siis veel lindudest ja loomadest rääkida. Seega mina küll ei laseks neil seal peal mängida.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. juuli 2004, 17:29

Äkki keegi teab mittemürgist suurt potitaime, mille peal oleks papagoidel huvitav mürgeldada.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kummipuu

PostitusPostitas kiwi » 22. juuli 2004, 18:52

üldiselt parem kui ükskõik millisest toalillest neid eemal hoida...iial ei tea mis võib olla, mis mitte, ses suhtes et neid nimekirju on küll mitmeid erinevaid millised taimed mürgised kuid samuti on erinevaid taimesorte ja ega kui neile piisavalt muud rohelist anda siis nad ei kipugi taimi näksima.
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. juuli 2004, 22:18

Minul kah eelmine papagoi hullas kummipuu peal aga midagi ei juhtunud
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kummipuu

PostitusPostitas Kissu » 26. juuli 2004, 22:19

Võibolla külvata mõnda teravilja potti. See võiks neile küll meeldida. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Lilled

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. juuli 2004, 14:35

Tere, kas kellegi papagoidele on kombeks lehti närida? Minu viirpapagoi igatahes närib ma olen mures. Kas see on loomulik?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kummipuu

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. juuli 2004, 23:31

Kissu kirjutas:Võibolla külvata mõnda teravilja potti. See võiks neile küll meeldida. :)
:):):) jah, pärast on terve põrand mulda täis :P .Kusjuures ma olen neile viljapõllult näpistanud paar kimpu rukist ja nisu, pudeliotsa kuivama ja küll alles mässavad.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Taas üks küsimus mürgiste taimede koha pealt

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. august 2004, 15:03

Papagoidel ei tohi lasta mürgiseid toataimi nokkida, kuid ometigi peaks ju neil endil nagu instinkt selle koha pealt olemas olema või mis?Kuidas muidu nad vabas looduses ise hakkama saavad, päris mürgiseid taimi ikka karjaga nokkima ei minda.Sama asi kehtib ju tegelikult kogu loomariigi kohta.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 20. august 2004, 15:55

Aga need linnud on keda puuris peetakse, neil ei ole seda instinkti, või vähewmalt nii välja paistab. Looduses on asjad teisiti. Nende papagoide vanemad on juba ammusest ajast puuris olnud, keda meie kodus peame.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Taas üks küsimus mürgiste taimede koha pealt

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. august 2004, 16:49

Ei oska midagi kindlat väita, kuid kui papagoi taime nokib ja see talle ei maitse, siis ta ka edaspidi seda ei puutu. Sama peaks paika pidama ka mürgiste taimede puhul. Sellest ühest proovimisest ei saa lind eluohtlikku mürgitust (kui pole tegemist just ülimürgise taimega) ja edaspidi on ta juba targem.
PS: eelnev ei tähenda seda, et võiksime lasta oma lindudel kõik toataimed järele proovida. :o
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. september 2004, 20:00

minul on küll üks austraalias metsas sündinud papagoi ja ma ei usu küll, et puuris sündinud papukatel teistsugused instinktid on! (Kas siis näiteks puuris sündinud hunt sööb marju ja ei oska ulguda??)
Mul on ka kodus üks kirjade järgi mürgine taim-monstera, aga papagoidele läheb küll peale, kuigi ma ajan nad sellel ära või katan kinni, kui näksimas nad taban...
arvatavasti on siiski parem karta kui kahetseda!
Viimati muutis Endised kasutajad 24. september 2004, 20:51, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 24. september 2004, 20:37

katjonka kirjutas:minul on küll üks austraalias metsas sündinud papagoi

Kuidas sa selle austraallase endale said?
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. september 2004, 20:53

Täitsa loomapoest. Poetädi ütles, et metsas sündinud ja sisse toodud-sellepärast suts kallim (ja vanem) ka. Kena läikiv rõngas jala ümber ja trullakas teine :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Taas üks küsimus mürgiste taimede koha pealt

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. oktoober 2004, 09:22

See huvi lillede vastu tuleneb viiruka enese isiklikust uudishimust.Mul isane ei huvitu üldse,aga eelmine emane kohe pidi kõike nö. hambaga proovima.Öeldakse,et uudishimu tappis kassi,mul läks uudishimu nahka linnuke... :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Taas üks küsimus mürgiste taimede koha pealt

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. oktoober 2004, 20:48

kas kaktused on ka mürgised???
ma tahaksin teda oma toas, elutoas ja esikus lahti lasta aga igal pool on kaktused. kas ma võin teda lahti lasta??? :eek:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 10. oktoober 2004, 20:50

Katust ei saa ta küll süüa. Ja seda ma arvabn et ta ei lähegi proovima. Minul on terve tuba taimi ja kaktuseid täis, ga alinnud ei huvitu neist üldse, ainult lendavad oma puuri katusele ja kardinapuule.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. oktoober 2004, 21:10

minu papagoi sööb poti sõnajalgu , ja temaga pole küll midagi juhtunud :P
väiksena näksisin neid isegi :mrgreen:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 28. oktoober 2004, 23:00

Ühed mürgised taimed, mida mu ema ütles, on ingeltropetid.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 29. oktoober 2004, 06:47

keteli123 kirjutas:minu papagoi sööb poti sõnajalgu , ja temaga pole küll midagi juhtunud :P
väiksena näksisin neid isegi :mrgreen:

Mis ei ole mürgine inimesele, ei tähenda et ta seda pole ka linnule (võrdle juba inimese ja linnu suurust). See on hea, et siiani midagi juhtunud pole ja ehk sõnajalg tõesti pole just mürgine, kuid parem on, kui sa neid näksida ei lase. Kui annad neile piisavalt oksi närida, siis nad lillede kallale ei tiku. Üks hea asi, mida nad töötlevad, on paberinöör, mis on täiesti ohutu. Riputasin sellega neile niidirulle ja kellukesi - nüüd nad tegelevad nendega ja ei lähe lilledele ligi.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toalilled mis on ja mis ei ole ohtlikud papagoidele?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. november 2004, 13:36

Alustan "Kiku" (Kristina Šmiguni) sõnadega, et" kõik mis ei tapa, teeb tugevaks"! :lol: Olen püüdnud endal kodus olukorda niiöelda "kontrolliall hoida" :lol: ja pole lasknud selliseid taimi, mis oleksid võõrad ja kahjulikud nendele ligi. Kasvatan juba aastaid Maroko apelsinipuud( jätsin nende seemned alles ja panin mulda), see on koht ja paik, mis on eriti ligitõmbav minu viirudele. Selle puu lehed eritavad ju eeterlikeõilsid, mis on mineraalide ja vitamiinidega küllastunud. Eriti mõnus on samal ajal nende taos viibida ja tunda apelsiniaroomi meeldivat lõhna, nautides samal ajal viirukate meloodilisi häälitsusi. :lol: Peale kirjeldatud "objekti" :lol: külastavad viirud ka datlipalmioksi. Nimelt kasvab mul kodus 36 aastane datlipalm, mis on kunagi mu isa pandud seemnest (ostis poest datleid, sõi ära ja jättis nende seemned alles ning pani mulda) kasvama. Seega kodu on nagu väike "džungel", kus viirukatel lõbus ringi siblida. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toalilled - ohtlikud või ohutud papagoidele?

PostitusPostitas koko » 08. detsember 2004, 18:05

Saatsin mõne aja eest järelpärimise lindude ja lillede sobivuse kohta Tallinna loomaaeda ja sain sellise vastuse:
Tere,
Meie viirpapagoide ja amadiinide ühispuuris elevandimajas on sellised taimed: Kanaari piimalill (sobivad ka teised piimalilled), erinevad kaktused, aaloe, Bougenvillea, Pereskia. Loodan, et leiate ka endale sobiva.
Plaanin igaks juhuks botaanikaaiast üle küsida, eks annan siis teistele ka teada. Parem maksimaalselt eeltööd teha, mitte asjatult riskida: minu Tibust sai orb kohe peale koorumist, sest tema ema näksis valet taime.
koko
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toalilled - ohtlikud või ohutud papagoidele?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. detsember 2004, 18:11

Kindlalt võin öelda,et tups-rohtliilia on surmavalt mürgine viirukatele. :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toalilled - ohtlikud või ohutud papagoidele?

PostitusPostitas Annie (Teema autor) » 12. detsember 2004, 20:01

Uurija kirjutas:Kindlalt võin öelda,et tups-rohtliilia on surmavalt mürgine viirukatele. :(

Miks sa nii arvad? See võib tõsi olla küll, kuid mina arvasin siiani, et see on üks ohtumaid, kuna muidu on ta ju näiteks õhku puhastava toimega. Viirpapagoi raamatus (sarjast "Lemmikloomad") ei ole seda ka mürgiste taimede hulgas mainitud.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toalilled - ohtlikud või ohutud papagoidele?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. jaanuar 2005, 21:30

Ei tea küll öelda, mis taimed viirukatele mürgised on, aga ma ei soovita neid eriti taimede ligi lasta. Esiteks võivad need papagoidele mürgised olla ja teiseks nad rüüstavad lilled täiesti ära. Minul näiteks olid kodus sõnajalad. Niigi kasvasid viletsalt ja nii kui linnud puurist välja lasin, siis läksid nad kohe lille peale. Ja tõmbasid lehed ikka kogu rootsuga maha. Kui kööki läksin ( jajaa, nad elavad mul köögis ja viga pole midagi) siis oli paar-kolm "oksa" ja pott veel järgi. Ja linnud ise õnnelikult laulmas.
Ja kunagi tuli mu isaslinnul mingi hoog peale - iga kord kui puurist välja lasin, lendas kiirelt mingi suvalise lille peale ja hakkas näksima. Ja kui ära ajasin, siis passis kapi otsas tükk aega ning kui mu valvsus kadus, ründas lille jälle. Aga see läks varsti üle. Äkki see ongi nii, et nad lõpuks tüdinevad ära....Mine sa tea :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Yandex [Bot] ja 1 külaline

cron