Merisea küüned

Kuidas hoolitseda notsu eest? Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jne.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Merisea küüned

PostitusPostitas anza87 (Teema autor) » 18. jaanuar 2012, 00:16

Tahaks küsida kuida lõigata tumedaid küüsi meriseal? Meie Bossel on kõik küüned tumedad ja juba pikad, tahaks lõigata aga kardan et võtan palju maha.
anza87
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teemad: 6
Pildid: 7
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea küüned

PostitusPostitas nirgike » 18. jaanuar 2012, 01:15

Ereda valguse käes vastu valgust vaadates peaks näha olema, milline osa küünest paistab läbi.

Mõnikord veab ja küüne ots ei olegi torukujuline, vaid kaares plaat nagu inimesel. Siis selle osa saab julgelt ära lõigata, kuna seal pole midagi sees.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea küüned

PostitusPostitas triini22 » 18. jaanuar 2012, 10:23

Soovitan varuda koju kaaliumpermanganaati, juhuks kui peaks sisse lõikama. Paar tera küüne otsa ja veri jääb kinni. Võid minna esimesel korral loomaarsti juurde küüsi lõikama, siis näed palju arst ära lõikab korraga.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea küüned

PostitusPostitas Kissu » 18. jaanuar 2012, 10:29

Meie Pisipehmel on õnneks küll vaid üks käpake musta värvi aga mina lõikan seda laualambi valguses vastu valgust vaadates. Musta käpa puhul lõikan küüsi üldiselt ettevaatlikumalt ja tõenäoliselt ka vähem, kui heleda käpa puhul, et vältida sisse lõikamist.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisea küüned

PostitusPostitas elen500 » 18. jaanuar 2012, 18:55

Mina olen ka valgustanud või lõikan umbes pisut vähem kui teisi (heledaid) küüni. Minu notsudele on loomaarsti juures käimine stressirohkem kui kodus nokitsemine ja üritame ise hakkama saada aga kui esimesel korral ei julge sisi on ehk siiski mõtekam arsti külastada ja küsida.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea küüned

PostitusPostitas Elllii » 20. veebruar 2012, 21:40

Ja kõige kergem on meriseal küüsi lõigata kahel inimesel , et üks hoiab notsikut ja teine lõikab , näiteks mina lõikan oma Nöpsiku küüsi alati koos emaga :P
Nöpsik ♥ (22.09.10-21.08.13)
Kasutaja avatar
Elllii
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 284
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea küüned

PostitusPostitas DessaMerisiga » 21. veebruar 2012, 00:19

Mina saan hakkama mõlema sea küünte lõikamisega. Mõlmad plikad on süles rahulikult ja lasevad kõike teha. Muidugi kui mingi asend ei meeldi siis hakatakse väänlema. Olen ka paaril korral sisse lõigand. Mõlemal juhul on viga olnud selles et siga hakkab just sel hetkel väänlema kui mina kavatsen lõigata. Aga pole midagi hullu juhtunud. Natuke hoidsin verd salvakaga kinni aga siis panin puuri. Tundub, et verejooks jäi kohesel kinni, sest puuris küll mingeid vere jälgi polnud.
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea küüned

PostitusPostitas margotx » 27. veebruar 2012, 18:43

Mäletan ,et kunagi läksin maale ja merisiga jäi koos minu vanematega koju :huh: ..Siis tulin mingi aja pärast koju ja nägin ,et merisea küüned olid juba otstest keergu hakanud minema.. :shock:
♥ enda merisiga ..Elu on raske!(eriti koolis)
Kasutaja avatar
margotx
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 338
Teemad: 10
Pildid: 23
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea küüned

PostitusPostitas Che » 11. märts 2012, 02:18

Mul on nii heledate kui tumedate küüntega merisigu olnud... Vastu valgust vaadates näeb kenast, kust maalt küünt lõigata tohib. Sellega peab ka arvestama, et igal meriseal on see küüneliha erineval kaugusel, st et kui näiteks ühel meriseal on heledad küüned, siis ei saa sellega arvestada, et lõikad tumedamate küüntega meriseal lihtsalt vähem kui heledate küüntega merisea puhul...
Enda Piggyl on täitsa mustad küüned, sest ta ise ka must nagu tont :-D , tal see küüneliha hästi pikk ka veel, nii et lõikan tal korraga vähe, aga suht tihti. Pole kunagi ühelegi meriseale sisse lõiganud ja küüsi olen lõiganud ise alates teisest klassist, alguses koos emaga, nii et ta hoidis siga kinni, aga õige pea sain sellega juba üksi hakkama. Siis on raske üksi küüsi lõigata, kui seda merisea jaoks esimest korda teha, siis oleks hea, kui keegi abistab ja looma kinni hoiab, kui loom lõikusega ära harjub, siis pole enam probleemi :happy: , vähemalt mul on asjad niimoodi välja kukkunud siiamaani.
Ja üks minu moto on see ka, et lõikan pigem korraga vähem, aga tihedamini, peaasi et sisse ei lõikaks ja loomale halba mälestust/kogemust ei tekitaks.
Kunagi sugulased käisid oma meriseaga LOOMAARSTI juures, kes lõikas mitmesse küünde sisse, nii et kogu see laud oli verest ujunud...jube, pigem lõikan ise, kui viin sellise lihuniku juurde :wacko: .
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea küüned

PostitusPostitas AlbinoFurets » 29. mai 2012, 17:15

Kuna minu merisead on täiesti süsimustad (silmad, karvad, käpad, küüned), siis on küüsi väga raske lõigata. Kunagi lõikasin liiga palju, see oli väga jube. Terve mu käsi oli verd täis. Õnneks sai kõik korda. Ei julge enam lõigata, kuigi seda tuleb regulaarselt teha.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Merisea küüned

PostitusPostitas Kissu » 02. juuni 2012, 13:27

Mustade küünte puhul tuleb vastu valgust vaadata, kus see küüne sisemine osa algab ja lõigata vastavalt sellele. Eks muidugi oht sisse lõigata ole nende puhul tunduvalt suurem isegi sellisel juhul.

Kui ise ei julge lõigata, siis võib külastada loomaarsti ja lasta küüned ära lõigata. Loomulikult maksab see mingil määral aga muidu on pärast käpakeste all korbad jms. Tõenäoliselt ravid hiljem neid käppi tunduvalt suurema raha eest.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisea küüned

PostitusPostitas Ripsik » 15. jaanuar 2013, 20:13

Tere!
Tahtsin küsida, et kui puuri telliskivi vms. panna kas notsu teritab siis ise oma küüned ära?
Või tuleb siiski küünekääridega lõigata?

Aitäh
Ripsik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisea küüned

PostitusPostitas nirgike » 17. jaanuar 2013, 00:12

Loomad ei oska teadlikult oma küüsi viilida, seega pole mõtet loota, et ta läheb kivi juurde ja nühib niikaua kuni küüned on lühikesed. Samuti ei kulu küüned ära, kui ta aeg-ajalt kogemata lihtsalt jookseb üle kivi. Kui kogu puuri põhi oleks kivist, siis võib küll olla, et küüned kuluvad ise ära. Kivide peal aga on ebamugav elada (külm ja kõva). Ehk siis, küünte lõikamisest paraku ei pääse.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea küüned

PostitusPostitas PossuJaNossu » 10. oktoober 2014, 20:11

Mina käisin nendega esimest korda küüsi lõikamas loomaarsti juures. See on tegelikult väga lihtne :A:
On kolm asja, mida ei saa kauaks peita: päike, kuu ja tõde.
Kasutaja avatar
PossuJaNossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 7
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Merisea küüned

PostitusPostitas musticas » 05. jaanuar 2015, 19:26

Tere foorumlased! Kui tihti te lõikate oma meriseal küüsi?
Petite Fleur 02.10.2005
Mai Thea 05.06.2009
Baby Benjamin Franklin 11.06.2014

http://instagram.com/musticas/
musticas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Pildid: 1
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea küüned

PostitusPostitas merisigutik » 29. jaanuar 2016, 19:04

musticas kirjutas:Tere foorumlased! Kui tihti te lõikate oma meriseal küüsi?

Iga nädal :-D ,ma ei vaja isegi valgust et neid tumedaid küüni lõigata kuna kui küüned on pikemad siis tuleb selline peenike terav ots nagu sellel poolel kus on kirjas BEFORE,muidugi lõikan ma ikka varem kui siin pildil näha aga selline pisike terav ots nagu tuleb :-D Ah segane jutt loodan et saite midagigi siit tekstist aru :-D



Pilt
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Merisea küüned

PostitusPostitas KellaPella » 11. juuli 2016, 22:51

Mul selline väike mure et notsiku esi käppade äärmised küüned, nii sisse- kui ka väljapoole jäävad küüned on kahe keskmise küüned poole kaardu kasvanud! Mida te teha soovitate? :sad:
KellaPella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline