emane hülgab pojad -vajan kiiret abi

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

emane hülgab pojad -vajan kiiret abi

PostitusPostitas Annike (Teema autor) » 14. mai 2012, 11:13

Mida teha kui ema hülgab oma pojad? Hetkel on nad mul kangast ja heintest tehtud pesas ja soojendan neid lambiga.
Mida edasi teha??? Osa on soovitanud sundimetamist, osa, et anda pipetiga ise süüa.
Palun jagade soovitusi ja nõuanded.
Kahjuks mul teist samavana pesakonda ei ole, kuhu juurde panna.
Annike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: emane hülgab pojad -vajan kiiret abi

PostitusPostitas postituvi » 14. mai 2012, 15:04

Loe SEDA TEEMAT , ehk on abiks :)
Kuigi jätsid mainimata beebide vanuse ja selle mille alusel arvad, et ema nad hülgas ( jänesed ei olegi ööpäev tittede juures neid toitmas, tihti teevad seda nii, et inimesed ei näegi- siis kui "õhk" on rahulikum)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: emane hülgab pojad -vajan kiiret abi

PostitusPostitas Annike (Teema autor) » 14. mai 2012, 15:39

Aitäh, ma otsisin küll enne teema tegemist, aga milleipärast tundus, et seal teemas on muu jutt. Aga praegu vaatasin, et seal on mulle vajalikku infot küll.
Tegemist on äsja sündinud poegadega, ema ei ole pesa teinud ja pojad olid mööda puuri laiali.
Sellel emal on see kolmas pesakond, kaks esimest pesakonda olen avastanud hommikul, siis kui juba on hilja. Sel korral õnneks märkasin kiiremini.
Praegu on veel lootust, tegin poegadele ise pesa ja panin nad puuri pesakastiga. 2h on nad seal olnud ja ema ei ole neid laiali vedanud. Vahepeal istub pesas, ilmselt siis äkki toidab neid...ootan ja vaatan, mis saab.
Annike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: emane hülgab pojad -vajan kiiret abi

PostitusPostitas Annike (Teema autor) » 14. mai 2012, 15:55

Käisin jälle vaatamas, pojad on kenasti pesas - ta enda karvu ei ole pannud sinna, aga tundub et ta siiski on veidike kohendatud pesa. Aga nüüd avastasin pabulad pesast, poegade pealt. Mis see võiks tähendada?

Kuna ma ju ei tea kindlalt, kas tema pesal käimine tähendas ka tissi andmist, siis peaksin neid poegi praegu jälgima. Mis see aeg peale poegimist on, millal pojad peaksid süüa saama?
Annike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist