Allaaetud loomad

Loomateemalised uudised Eestist ja mujalt.

Allaaetud loomad

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 22. august 2004, 20:14

Täna kui tulime ema-isa sõbra juurest nägime tee peal suurt valget koera maas lamamas. Kui sõitsime vähe edasi siis oli näha kuidas tal suu oli lahti ja sealt voolas verd. See oli nii õudne vaatepilt. Mul on siiani paha olla ja sellest koerast kahju. Selle inimese, kes nii tegi, ma ajaks ise alla. Koer oli suur ja valge, kindlasti mõni tõukoer. Karvane. Seal oli päris mitu inimest seda koera paitamas. Eks omanikud. Ise arvasin, et äkki kõndis koer omanikuga autoteel, see oli just juhtunud ennem ühele tänavale sissepööret, eks nad tahtsid sinna minna. Igastahes oli koer vasakul pool, ehgk siis autoteel ja mõni vastik rullnokk kihutas. See on nii jube. Mul on ikka selle koera pilk silme-ees. Kui see koer oelks olnud hulkuv, vaevalt mõi teda paitanud oleks. Igastahes oli see väga jube, ja ei lähe mul tükk aega meelest ära.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Allaaetud loomad

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 22. august 2004, 20:25

mina olen kah paljusid loomi näinud kellele on autod otsa sõitnud see on jube :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Allaaetud loomad

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 23. august 2004, 13:45

Selliseid loomi on kahjuks tee ääres palju :cry: . Alati ei saa juhti ka süüdistada. Ka meil on juhtunud, et koer hüppast põõsast auto ette. Õnneks ta alla ei jäänud kuid mina sain küll šoki kui isa järsku pidurit vajutas :o
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Allaaetud loomad

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 23. august 2004, 14:06

meie kutsikas aeti kunagi alla, aga ma seda õnneks ise ei mäleta, autojuht sõittis ise edasi, hakkas kartma vist.... :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 23. august 2004, 17:04

eriti hämaratel aegadel (vara hommikul ja õhtul päikeseloojangul) muutuvad metsloomad aktiivsemaks ja siis satub neid päris palju teele. kui sulle loom auto ette hüppab, siis ega suurt teha ei anna. vaevalt et nüüd keegi meelega loomi surnuks sõitmas käib. looma psühhika on lihtsalt nii erinev, et ta ei mõsta inimese kombel teed ületada. eri liikidel on erinevad harjumused - kes hüppab auto tulede vihku sattudes kiire sammu edasi, kes tagasi, kes kangstub paigale. täielik õnnemäng, kas saad auto pidama või suudad õigel poolt mööda põigata.
meil on küll seni suhteliselt õnneks läinud, viimase aastaga oleme näinud teed ületamas põdrakarja, 2 kitsekarja, 2 väikest jänesepoega, ja muidugi lugematut arvu siile, sisalikke, konni ja linde. enamasti oleme õnneks suutnud otsasõitu vältida (ühe jänese pääsemise hind oli küll vist vastutuleva autojuhi närvishokk, sest me auto tegi suurel kiirusel järsu haagi vastassuunavööndisse otse vastutuleva auto nina eest läbi). aga näiteks linde ja konni on küll alla jäänud, sest neid lihtsalt ei suuda näha ja nii kiiresti reageerida.
lindudega on tegelikult nii, et liiga kiiresti (vist oli see üle 120 km/h või midagi sellist) liikuvat autot lind ei taju. siis võib ta lihtsalt autole otsa lennata, sest see jääb talle "kahe silma vahele".
väga ebameeldiv asi on minu meelest kõrvaliste piirkondade metsistunud suured koerad, kes möödasõitvaid autosid jälitama hakkavad. sel suvel oleme vist vähemalt 3 sellist kohanud - tormavad ligi, jooksevad ja lõrisevad ringiratast ümbr auto. ma imestan, kuidas sellised koerad veel elus on, nad ju ise ronivad otse sõitva auto ette. peremehe meelest on selline muidugi hea valvur - ei lase ühtki võõrast ligi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 25. august 2004, 17:50

Minu koer jäi ka auto alla.Kuna ta oli nii pisikene siis autojuht ei märganud vist teda. :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 25. august 2004, 21:14

Metsloomad jah. Tee ääres olen ma ka palju surnud jäneseid, siile, hiiri ( :P ), ja vahel ka kitsi näinud. Nii kahju on nendest. Eriti jube on muidugi veel see kui sinu silme ees mõni loom alla jääb.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Allaaetud loomad

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 26. august 2004, 23:06

Kui me isa autoga kuskil Eestimaal sõitmas käime siis jõuame alati öösel koju ja paljud metsloomad hüppavad auto ette.Kuid seni on jõudnud isa veel pidurdada. :)
Ise olen näinud teeääres kah igasuguseid surnuid loomi.Näiteks vareseid. :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 18. september 2004, 20:08

Siin on küll selline piiratud kiirus ja nii, aga siiski on palju loomi alla aetud, ja isegi inimesi (surma õnneks ükski inimene pole saanud).
Ühel perel on eriti õnnetu elu olnud siin elades; Neil on alla jäänud 2 väikest soti terjerit ja üks ... Ka mingi tõuker selline madal nagu taks ja selline lõtv näonahk. Tõunimi ei tule praegu meelde.
Ka paljude kassid on siin alla jäänud. Ja see kevad jäi ka mu endise klassiõe vend rattaga mingile kaubikule alla. Asi lõppes tema jaoks hästi.
Kui laura188 rääkis varestest, siis tõesti, nad ju lendavad vahel kogemata vastu esiklaasi.. :(.. Aga eriti nõme on see et paljud inimesed ei tee laipadest välja vaid kihutavad minema, jutt taga.
Ma mäletan surnud lindude osast, et ükskord koristasime mingi kambaga üht vana maja. Seal oli hästi palju surnuid tuvisid.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 08. oktoober 2004, 11:12

mina kord jalutasin maal oma koeraga (eks tegelikult on nii et mina jalutan ja koer jookseb) ja äkki vaatan, tee peal mingi väike karvatuust. üks surnud orav tee peal. mõtlen, et noh, eks ikka juhtub, kurb olen ja lähen edasi. siis äkki tahan teda veel kord näha ja vaatangi. aga-mida ma näen- oraval on SABA JA KÕRVAD ÄRA LÕIGATUD ning palju-palju valgeid usse peal. kutsun siis oma ühe sõbranna ja näitan talle seda oravat. mõlemad nutame. korraldasime oravale matused. siiamaani on selle väikse nunnu orava pilk meeles. aga kes teeks nii, et lõikaks südamerahuga oraval kõrvad ja saba ära???? -J-U-B-E-!!!!!!!
p.s. vabandan, kui veidi segaseks jäi asi
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 08. november 2004, 17:28

Aga ega ei ole ju miagi teha kui sulle teepeal lihtsalt kass ette hüppab.
meil oli ükskord emaga nii, et nägime,et kass oli tee peal. Istus. me sõitsime edasi. (ta istus teisel pool teed) Me sõitsime ja siis ta hüppas meile auto ette. Mis siis teha. Ega ei lähe võta ju teda teepealt ära ka( selleks peavad ikka väga tugevad närvid olema) ja sellepärast ei hakka ju kolme inimese eluga ka riskima(et võpsikusse keerata ja et kass pääseks)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 08. november 2004, 17:34

Parandage mind, kes tunneb liiklusseadust paremini (minul lube pole), aga kas allaaetud loomast pole juht kohustatud kedagi informeerima?
Kui loom teele ette jookseb, on asi hoopis teine, kui meelega loomale otsa sõidetakse. Suurte loomade põdrad) puhul on juhid vist ka pigem võssa keeranud, kuna pole kindel, kummast suuremaid kahjustusi saada võib.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Allaaetud loomad

PostitusPostitas Celion » 08. november 2004, 23:02

Postimehes oli hiljuti artikkel, mille lõpus mainitud ka, et kuna looma alla ajamise eest trahvi ei saa, siis tuleb politseisse helistada:
«Loomaga juhtunud õnnetuse eest kellelegi trahvi ei tehta,» kinnitab politseiameti pressiesindaja Jana Zdanovitš. Sestap võib õnnetuse korral oma naha pärast värisemata politseiga lühinumbril 110 ühendust võtta ning juhtunust teatada.
Vajadusel võtab politsei ühendust kohalike jahimeestega, kes looma piinad lõpetavad.
Väiksemad ulukid, kes autoga kokku põrgates haruharva ellu jäävad, koristab teeservast tee hooldaja. Autojuhil tuleks siiski hoolitseda, et loomakorjus seniks kaasliiklejaid häirima ei jääks.

Ja enda esimene koer jäi Lasnamäel jänest (!) taga ajades ka auto alla... :(
Cole'i aksioom: Intellekti summa planeedil on konstantne, rahvastik aga kasvab.
Kasutaja avatar
Celion
Karvane kahejalgne
Kasutajatugi
Kasutajatugi
 
Postitused: 492
Teemad: 79
Pildid: 321
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 42
Sugu: Mees
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 10. november 2004, 20:18

minu enda maja ees oli ammu aga palju kasse allaaetud ja olen näinud kuidas väikesed kiisu on prügikasti kõrval...buuhhu...jube...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 10. november 2004, 20:50

ma olen ise näinud kui koer auto alla aeti käisn teeääres ja noor loom ajas autosi taga ... önneks eriti hullu ei juhtunud aga imelik suhtumine oli inimesel kes seda tegi ..see oli Käina Kaunite Kunstide Kooli direktor... loom ei huvitqanud teda üldse tuli autost korra välja vaatas et te Ziguli oleks ikka terve ja sõimas meid läbi ...ilma koerast mingit huvi tundmata...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Surnud kass autoteel

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. detsember 2004, 13:11

Minu kodu lähedal juhtuvad nii jubedad asjad. :cry: Ma räägin ühest täpsemalt.Kui tulin täna koolist ja olin üks bussipeatus enne mu kodu nägin ma väga hullu vaatepilti.Seal on surnud must kass kellel olid soolikad väljas ja verine oli ka aga ma ei julgenud teda eest vaadata.See oli esimene nii hullusti surnud loom keda olen kodu juures näinud ja ma olin peaaegu minestamas. :cry: Tema suu oli lahti ja ta oli otse sõidutee kõrval. :cry: Ma arvan et auto oli ta alla ajanud.Igaljuhul tal olid soolikad ka väljas ma olen täiesti kindel et need olid soolikad kuna ma olen uurinud kassi raamatuid ka.Igaljuhul mul oli sellest surnud kassist väga väga kahju. :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. detsember 2004, 15:28

Nu eks ikka juhtub. Mõned tüübid sõidavad ju meelega looma nähes tast üle...räme :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. detsember 2004, 22:05

mul läks ema ükspäev poodi, u.10 minutit oli ära ja tagasi tulles oli naabri kass tapetult teeääres.Ma usun et tean kes seda tegid(naabripoistel tavaks loomi piinata),kahjuks pole neile kordagi otseselt peale sattunud ,muidu oleks mõlemil juba sellised keretäied käes.....
Kahju loomadest , aga see on ka jube kyll kui autojuht ajab looma alla ja jätab vedelema.tõstku siis teeservast veidi kaugemale ikka.Ise olen küll hoolimattute inimeste läbi surma saanud loomi teeserva toimetanud.. :(...
Kahju on mul neist alati ,aga kui jube see vaatepilt ka poleks ,tuleb ise üle elada. Mõtle et su endqa sees on ju tegelikult peaaegu samasugused asjad (soolikad).
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Allaaetud loomad

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 20. detsember 2004, 20:34

Päris jube värk...Aga mis teha, mõnikord hüppavad loomad ise tee peale ette ja veel nii äkitselt ,et pidurdamiseks ei jää aega ning otsasõit on paratamatu.
Vastik vaadata, kui kuskil vedeleb mõni allaetud loomake :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 20. detsember 2004, 20:37

Jube...
Ma läksin ükspäev hommikul kooli ja üks allaaetud kass vedeles tee peal.Ma ei läinud üldse vaatamagi, muidu oleksin terve päeva selle vaese kiisu peale mõelnud :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Surnud kass autoteel

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 20. detsember 2004, 20:49

Minu üleeelmine kass jäi samuti auto alla, kuid meie oma hoovis, meie enda auto alla, nimelt isa hakkas autoga just tagurdama, et aiast välja sõita ja kass oli just nuuskinud tagaratta juures ning ei pannud auto tööle panemist tähelegi. :(
Ka on minu maja lähedal kasse alla aetud, paar koera ning 1 rebane, kellel olid samuti soolikad rõvedal väljas. Aga see paistis olevat marutaudis loom, kuna esiteks ta tuli majadle nii lähedale ja teiseks oli ta väga rääbakas(saba oli kokku tõmbunud ja ta oli koledat värvi, kuigi oli alles paar tundi tagasi surma saanud), nii et hea selles mõttes, et surma sai. :o
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 22. detsember 2004, 21:43

üks meie maja ees elav õue kass(tuli umbes 2 kuuselt ning oli juba 9 kuune)kui ühel päeval aknast välja vaatasin ja nägin teele,et kass keset teed.Õnneks oli ta täiesti terve,selles mõttes,et verd ega soolikaid polnud,ta oli lihtsalt otseses mõttes keskelt löts.Me siis nutsime,keegi ei julgenud teda puutuda,aga kuna meie kasvatasime ja toitsime,võtsin ta sülle ja viisin põllule,seal matsime ta ära.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Allaaetud loomad

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 23. detsember 2004, 16:55

ma mäletan, et kui ma veel lasteaias käisin, oli naabriaias üks kass, kellel polnud silmi.. noh, ta ei elanud muidugi..
olen näinud veel pooleldi ära lagunenud jänest tee servas.. ribid olid väljas ja üleni kärbseid täis..
siis olen ühest siilist üle sõitnud rattaga, aga tema oli juba surnud, ma lihtsalt ei suutnud nii kiiresti reageerida, et kõrvalt mööda sõita..
olen näinud lugematuid pannkook alias konne..
kunagi oli nii, et üks väike koer peesitas autoteel, seal keskel.. issi aeglustas ja kui vaatas, et koer ei kavatse talle ette hüpata, siis kiirendas ja just siis koer jooksis autole ette.. muidugi issi pidurdas ja vaatas, kas sai eest ära, õnneks sai.
mitu korda on issi pidurdanud, kui metskitsed on teed ületanud pimedas.. neid alla ajanud ta pole.
tallinnas ma olen näinud lugematult palju surnuid ja laiaks litsutuid hakke ja tuvisid ning harakaid kah.. tartus olen kah neid näinud..
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Allaaetud loomad

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 07. jaanuar 2005, 12:32

kõige "toredam" on veel see, et mõned inimesed surnud looma nähes kohe kotist fotoaparaadi välja tõmbavad ning usinalt klõpsutama asuvad. Näiteks http://www.foto.kala.ee's on mitu pilti allaaetud kassidest ning rottidest ning kommentaarideks on a'la "kõige parem kass on surnud kass" jne.
http://www.looduspilt.ee's on üks pilt kus kassil on hiir suus ja mille autor veel kiitleb mitu hiirt tal läks enne kui lõpuks korraliku pildi kätte sai. Sellised inimesed ajavad lihtsalt nutma :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 22. jaanuar 2005, 22:14

Eile rääkis, kui mu õde Tallinnast tuli rääkis ta, et Tallinna maanteel on üks surnud kass, kellele on auto otsa sõitnud ja ta pea oli täiesti pooleks sõidetud. Ma just lootsin, et mina seda kassi ei näe, sest ma olen kohutavalt nõrganärviline. Ning täna (jah, laupäeval) tulin koolist koju. Jõudsin Tallinna maantee bussipeatusesse ja mõtlesin, et polegi täna nagu söönud ja kõht oli väga tühi. Kui nägin, et üks vananaine näitas sõrmega autotee peale... Ma vaatasin ka uudishimust, et mis ta siis seal nii näitab. Ja, oi, kuidas ma kahetsesin seda.. Seal oligi see kass. Ikka veel! Mul läks hoobi pealt süda pahaks ja läksin ruttu koju ja üritasin maha rahuneda.. See oli tõesti jube vaatepilt! Kiisust on kohutavalt kahju, aga hea on see, et ta sai arvatavasti koheselt surma ja ta ei pidanud piinlema.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Allaaetud loomad

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 23. jaanuar 2005, 01:16

linnatänavatel olen palju allaaetud kasse näinud.
ühe korra ajasime ise ka kassi alla, sõitsime pimedas ja äkki nägin, kuidas kiisu üle tee hakkas jooksma, pidurdada oli hilja ja käis mütsakas. kiisu oli autolt löögi saanud ja kohapeal surnud. päris üle me temast ei sõitnud.
piinamist olen ka näinud. mingid suvalised poisid viskasid ühe katkise tiivaga varese kividega surnuks :(
Viimati muutis Endised kasutajad 27. veebruar 2005, 00:26, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Allaaetud loomad

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 23. jaanuar 2005, 10:18

:( Minu maja ees oli kord kohutav asi. Kasse on seal küll ja küll alla ajatud kuna just seal tee ääres elavad nad maa sees ... Ei tiaküll kuidas nad mingeid auke sinna tegid maa sisse aga seal nad elavad. Mutikesed käivad neid toitmas, ja mõned ka pesevad neid. Aga üks kord üks pisikene kiisupoedg oli ka vist alla aetud. Ta lamas keset teed ja tal oli pea otsast :( ja keha lödi. Igatahes sellel päeval ma õue ei läinud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Allaaetud loomad

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 25. jaanuar 2005, 17:42

Kord kui me isaga Tallinnast Tartusse sõitsime (öösel), Tuli tee peal üks kitseke. Isa pidurdas ja kustutas tuled ära ja siis see kitseke tahtis üle tee minna, kuid jäi seisma ja vaatas hoopis meid. Ning siis ta läks tuldud teed tagasi. :) Ta oli nii nunnu!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 25. jaanuar 2005, 18:31

Aga vot nii nad lollikesed alla jäävadki. Et jäävad vahtima ja siis jäävad alla, ei märka ära joosta.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 27. jaanuar 2005, 03:49

kalakene kirjutas:Aga vot nii nad lollikesed alla jäävadki. Et jäävad vahtima ja siis jäävad alla, ei märka ära joosta.

Jänestel on ka refleks selline, et äkki kui ma ei liiguta, siis kiskja ei märka mind. Tarduvad paigale. Ja alles siis, kui on kindel, et kiskja ikka pani tähele küll, võtavad jalad alla ja plagavad minema. Looduses tuleb selline käitumine kasuks, autoga muidugi mitte. Sest äkki tõesti ei märka ja polegi vaja elu eest liduda ja kõigega riskida.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Loomad meedias

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline