Kui vanalt pojad emast lahutada?

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas rotipoeg (Teema autor) » 11. jaanuar 2004, 17:09

Külaline kirjutas:Kui vanalt poegi emast võõrutada ?

hiljemalt kahe kuuselt aga kui kauemaks jätta ei juhtu muud kui isased lapsed kipuvad emaga paarituma, hiljem ka õdedega :)
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Võõrutamine .

PostitusPostitas Ivika » 17. veebruar 2004, 14:45

Mitte varem, kui kuuselt. Pisike küülik võib küll hakata juba 16 päevaselt ise sööma, kuid tal on siiski ka emapiima lisaks vaja. Mina oma viimast pesakonda hoidsin rangelt 1,5 kuud ema juures, kuigi uued peremehed oleks pisikesed juba kuuselt hää meelega uude koju viinud, lihtsalt jänkupoeg on tugevam ja hakkajam, kui ta saab kauem emme juures olla.
Mis aga puutub sellesse, et 2-e kuused isased hakkavad emaga paarituma, tõenäoliselt võib juhtuda, aga minul pole küll kunagi juhtunud. Küll aga on juhtunud hoopis seda, et ema kargab ise oma pojale selga, mis on hulga hullem.
Minu arusaam on selline, et pojad võivad ema juures olla nii kaua, kui nad hästi läbi saavad (isastel muidugi jah sigimisvõimeliseks saamiseni)
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. juuni 2004, 10:44

Meie lähme homme jänku peikale külla,ja siis on äkki meilgi pojakesi oodata,ega ma ka ei oska nendega algul midagi ette vötta,kas nad vöivad öues ka olla?Kas jänkuemmet ikka katsuda vöib,vöi ei taha tema ka häirimist,kuidas ma puuri puhastan kui titad sees on?Täitsa ebanormaalsed küsimused,aga kuna jänes nii örn loomake tahaks ikka köike teada. :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. juuni 2004, 23:39

Jänkumamma katsumise kohapealt ma ei tea.. kuid puuri puhastamisega pidi nii olema et seni kuni lapsed pesast välja pole tulnud ei tohi vast puuri kah puhastada.. kindlasti pesa juurest mitte?!
Ehk teadjamad asjatundjad teavad :)
Mulgi oleks hea teada saada :P Meie plika ka valmistab siin pesasi ;) Kuid jah tiine ta pole, alles liiga pisike et sellistest asjadest mõeldagi :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kui vanalt oleks õige poegi loovutada?

PostitusPostitas Mio » 07. detsember 2004, 10:37

Loen imestunult kuulutusi, kus müüakse kuiseid jänesepoegi ja tunnen ennast nagu küsimärk. Kas lihtsalt varakult kuulutus väljas või tõsimeeli müüakse poegi 4-5-nädalasena? :o
Enne 8-ndat elunädalat ema juurest äravõtmine on ka küülikute puhul loomapiinamine. Asi pole mitte ainult tissitamises, selle lõpetavad paljud juba varem, aga poegadele on väga tähtis emalt ja õdedelt-vendadelt ära õppida küülikuühiskonna reeglid: "küülikukeel", joomine, söömine, käitumine, ohud jne. Mina küll ei ostaks alla seda iga. Isegi, kui ema nendega enam tegeleda ei taha, on ikkagi tähtis, et nad koos õdede ja vendadega suhelda saab. :?
Viimati muutis Endised kasutajad 26. jaanuar 2005, 12:54, kokku muudetud 1 kord.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 07. detsember 2004, 10:43

Normaalseks peetakse 6-8 nädalat.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: poegade vanus äraandmisel

PostitusPostitas Riin » 07. detsember 2004, 16:17

Mina olen oma Tupsu ja Nupsu saanud just ühekuuselt ja oleme siis püüdnud igati emme eest neile olla, s.t. võimalikult palju kaisus hoida, paiuda ja muskitada :lol: . Õnneks on nad mõlemad väga hakkajad olnud :) . Tupsu ostsime poest ja Nupsu emmel oli väike puur, kus kahe poja jaoks jäi ruumi väheks. Kindlasti on muidugi parem, kui pojad emme soojust kauem saaksid nautida :) .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas AnnikaL » 11. detsember 2004, 10:24

Iseseisvat elu elab juba 3 nädalane. :lol: Mul just ühel tuttaval selline juhus, et ema hakkas poegi tallama kui nad olid 16 päevased. 2 poega tallas surnuks. Soovitasin tuttaval siis pojad eraldi panna, et nad ellu jääksid. Pojad pandi eraldi ja jäid elama. Sõid ja jõid ise. Ema juures hoides oleks nad kindlasti surnud kuna emal oli piim otsas ja nii kui pojake sööma läks, pani jalaga..
Kuna 3 nädalane elab iseseisvat elu, siis võib teda ka nii vanalt loovutada. Aga kes tahab, hoidku või mitu kuud ema juures kui tema arvates nii parem on. :roll:
AnnikaL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui vanalt oleks õige poegi loovitada?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. detsember 2004, 12:12

päriselt peaks olema väike jänes ema juures vähemalt 4 kuud kui sa kindlasti ei hoolitse ta eest nii hullult
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas ilusjanes » 15. detsember 2004, 18:51

mulinanr!
Sa oled ikka naljanina.
4-kuune on juba täiskasvanud.Kui nii kauaks emaga kokku jätad,siis võid varsti ema ja poja ühiseid poegi oodata.
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui vanalt oleks õige poegi loovitada?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. detsember 2004, 23:05

Nelja kuused on piisavalt emalt õpinud aga 2 kuustena võib neid vabalt ära võta suguküpsed on nad mingi 3 kuuga
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 15. detsember 2004, 23:17

Mulinanr, millele seda väites toetud?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui vanalt oleks õige poegi loovitada?

PostitusPostitas Riin » 16. detsember 2004, 17:33

mulinanr! Väidad ju isegi, et jänkud suguküpsed juba kolmekuuselt, kuidas siis on õige neid neljanda elukuuni koos hoida :roll: :eek: ? Jänkudel pole sellist teadmist, et üks on ema ja teine õde, nemad paarituvad valimatult, kuid seda ei tohi lubada, võivad hälvetega järglased tulla :( .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui vanalt oleks õige poegi loovitada?

PostitusPostitas kairi77 » 17. detsember 2004, 17:28

Küülikupojad pole kindlasti 3 kuuselt veel suguküpsed. Suguküpsus saabub keskmiselt 5 kuuselt (suurematel tõugudel nats hiljem).Üldiselt poole aastaselt. Küülikuid oleks soovitav paaritada nii, et emane oleks vähemalt 6 kuune ja isane 8 kuune.
Küülikupoeg ei ole 3 nädalaselt iseseisev veel. Asi on selles, et peale 3 nädalat hakkab küülikupoeg tahket sööta sööma piima kõrvale, kuid imetamine jätkub, kuid piima on siis küüliku emal juba vähem.
Kuskilt lugesin, et loovutamisiga peaks olema 1,5-2 kuud kuid mitte varem. Kuid kõige paremini ostetakse ja tahetakse küülikupoegi kui nad on 1 kuused ja nats peale, siis nad on kõige nunnumad.
kairi77
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui vanalt oleks õige poegi loovutada?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. detsember 2004, 18:52

See ma kirjutasin seda sest mu õde ********** selle kohta niimoodi siis hiljem ma lugesin ühest kohast kus oli kirjas nii et nad ei joo enam piima 2 kuuselt ja 3 kuuselt on nad suguküpsed ma selgitasin talle alles täna kuidas on õige
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. jaanuar 2005, 00:01

mina arvan et poegi ei tasu enne 2 kuuseks saamis ära anda...olen ise näinud kuidas kuuvanune poeg,loomapoes ära suri:(...õnneks mitte minu oma....suguküpseks saab poeg 5 kuuselt.......
endal on mul praegu 10 päevane väike pojake kodus...imearmas.....talle meeldib minu süles magada:P
head uut aastat kõigile:P :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui vanalt oleks õige poegi loovutada?

PostitusPostitas maasikas » 07. jaanuar 2005, 15:22

Poegi oleks õige loovutada 1,5-2 kuuselt......
maasikas
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 11
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Millal loovutada?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. jaanuar 2005, 12:42

Mul on praegu 1kuune jänkupoeg,kes sööb ja joob iseseisvalt, ühesõnaga saab endaga kenasti hakkama, kas teda võiks juba loovutada uude perre või peaks veel ootama?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millal loovutada?

PostitusPostitas Riin » 16. jaanuar 2005, 17:45

Hea oleks seda teha paari nädala pärast, kuigi mina olen oma Tupsu ja Nupsu saanud ühekuuselt, kuid jänkule endale on parem, mida kauem emmega koos on :) .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millal loovutada?

PostitusPostitas -Kristin- » 16. jaanuar 2005, 18:35

Jah, parem on kui emaga kauem koos saab olla. Aga praegu minu arvates võib juba küll ära anda.
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 19. jaanuar 2005, 14:59

8-nädalasena on ideaalne, eriti, kui ta emmega hästi läbi saab!
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millal võib poegi puutuda?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. veebruar 2005, 13:03

Ikka toidab edasi. :wink: Üsna suur poja ronib veel võimalusel emme kõhu alla maiustama.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui vanalt oleks õige poegi loovutada?

PostitusPostitas Chilvares » 26. märts 2005, 17:22

Umbes 1,5-2 kuuselt juba võib.
Chilvares
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 26. märts 2005, 22:07

parandan ennast: 4-8 nädalaselt on normaalne
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui vanalt pojad emast lahutada?

PostitusPostitas shalaa » 23. november 2012, 22:20

Aga minu küülikul sündis 29.oktoober 8 väikest poega kes juba 3 nädalaselt hakkasid täiesti iseseisvat elu elama ja kusjuures ma pole veel see nädal kordagi kuulnud et ema neid enam imetaks, võrreldes eelmise nädalaga. Isegi ükski poeg ei roni enam niisama ema kõhu alla... Ju tal siis sai piim otsa. Kuid pojad söövad küll väga usinalt porgandit, kurki, lillkapsast, tilli, saiia ja kõike muud mida emagi. Ning mingeid kõhu probleeme neil ka ei ole (kõhu lahtisust mõtlen). Järgmine nädal läheme loomaartile sugu määrama, et kas 4. nädala lõpus oleks juba normaalne vahepeal ema hoida teises puuris? Ma mõtlen nii mingi 3-4 tundi päevas?
shalaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui vanalt pojad emast lahutada?

PostitusPostitas Kissu » 10. detsember 2012, 18:22

Eks see 8 poja toitmine ole tõesti kurnav emale ja tal võis piim tänu sellele varakult otsa saada. Samas ei tähenda see, et küülikud iseseisvalt söövad, et nad oleks valmis minema uutesse kodudesse. Tegelikult algab 3 nädalaselt umbes see kõige kriitilisem periood, kus väike küülik õpib nii emalt kui õdedelt vendadelt küülikumaailma käitumisreegleid ja piire. Koos proovitakse mängu käigus läbi erinevaid situatsioone ja stsenaariume. See osa arengust on väga tähtis, kuid kahjuks unustatakse tihti peale ära, kuna pole silmaga näha.

4. nädala lõpus võib hakata harjutama emast lahutamist just nõnda 3-4 tundi päevas ja enne uude koju minekut tuleks ideeliselt harjutada ka poegade üksteisest lahutamist veidi. Siis ei tule see minek ja üksindus nii järsku.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist