Välismaalt ostmine

Tiivulised mõtteterad

Moderaator: Annie

Välismaalt ostmine

PostitusPostitas SaluKat (Teema autor) » 06. märts 2013, 15:15

Ma olen lugenud, et paljud linnud on ostetud välismaalt. Mind huvitab, kuidas saab välismaalt linde osta? Kas tuleb ise otse ostma minna või linnud saadetakse või kuidas see asi käib? On kellelgi kogemusi? Tekkis mõte, et osta omale välismaalt mõni Eestis harvem esinev lind, kuid hakkasin mõtlema, kas üle piiri näiteks saab üldse tuua vms.
Kasutaja avatar
SaluKat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 286
Teemad: 12
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Välismaalt ostmine

PostitusPostitas Mercar » 06. märts 2013, 16:48

Toomise osas, ilmselt tuleb ikka ise tuua või leida keegi, kes on nõus tooma.
Olenevalt loomaliigist ja riigist, kust lind tuuakse, tuleb Eestisse tuues järgida CITES ja võõrliiginõudeid. Võimalik, et on ka mingid veterinaarsed nõuded. Tasub kindlasti vastavatest asutustest üle küsida.
CITES ja võõrliigi küsimustes võib mulle priva saata kui täpne liik teada, kes plaanis tuua on, sest võõrliikidega tegelen ise ja CITESiga minu kolleeg.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Välismaalt ostmine

PostitusPostitas nuki8 » 07. märts 2013, 11:06

SaluKat, mis liiki sind huvitab?
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Välismaalt ostmine

PostitusPostitas SaluKat (Teema autor) » 07. märts 2013, 12:09

Päris kindlat liiki pole veel mõelnud, aga olen vaadanud Senegale (keda küll leidub Eestis, aga kuskil ei müüda) ja siis sarnaste värvidega linde, nagu näiteks Mets-moorapapagoi (Jardines Parrot). Samas hakkasid huvitama ka Vööt-mägipapagoid (kes on praegu isegi müüa Eestis http://www.kuldnebors.ee/search/lemmikl ... uage_id=et), aga kuna ma pole veel väga uurinud nende lindude kohta, siis ei tea veel, mida teha. Need Vööt-mägipapagoid on väga ilusad.

EDIT: Suht suur huvi pakuvad Pruun-nestepapagoid, aga ma ei tea, kas neid saab kodus pidada. Netis olen näinud küll paari pilti, kus nad kood teiste (väikemate papagoidega) puuris on, aga siiski.
Välja näevad nad siis sellised, kes ei tea:
Pilt

Ja samuti meeldib väga must nestepapagoi, aga eks need jäävad kõik aind unistusteks. Ma arvan, et kui võimalik, siis soetan omale kas senegalid või vööt-mägipapagoid.
Kasutaja avatar
SaluKat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 286
Teemad: 12
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Välismaalt ostmine

PostitusPostitas nuki8 » 08. märts 2013, 08:54

Mägikaid müüb papagoimajas Pille, seal on ka kuulutus üleval 88 eurot 2tk. Kui ma õigesti mäletan, siis paarilised tellis ta loomapoe kaudu välismaalt. Üks lindudest on seega tema tibu ja paariline välismaalt tellitud. Igati korralik paar. Muidugi kui huvi on küsi ta käest üle.
Senegale on eestis päris palju, nagu ma viimasel ajal tähele olen pannud. Küll mitte tibusi, kuid täiskasvanud linde ikka pannakse müüki. Tundub, et omanikud ei saa nendega enam hakkama. Minu jaoks on senegalil jube vastik kisa. Nagu suitsuandur.
Arvan, et välismaalt saab linnu tellida ka loomapoe kaudu.

Soovitan kõigepealt muretseda suure puuri mis on tugevate trellidega, enne kui tellid suurema papagoi kui on viirpapagoi. Isegi senegal ja mõned nümfkakaduud on võimelised poes müüdavat tsingitud linnuvõrku läbi hammustama.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Välismaalt ostmine

PostitusPostitas margitikas » 08. mai 2013, 10:23

Välismaalt saab linde osta nii loomapoodidest, kui turgudelt. Küll on aga alati risk linnu aklimatiseerimisel ja tihti on ka parasiite ja haigusi palju. Kui lind on nt haiguse üle elanud, on ta ise väliselt terve, kuid ta on nakkav teistele olemasolevatele lindudele. Samuti üleminek uuele toidule ja isegi veekoostis on ju teine, mis võib lisaks toomisstressile linnule üleelamisi tekitada. Selleks on- peaks olema loomapoodides sissetoodud lindudele vähemalt 2 näd karantiin, mille jooksul linde ei müüda. Kunagi otsisin albiinonümfi ja 2 jõudsid enne seda karantiini lõppu ära surra, kui ma nad osta jõudsin, 1 suri 2 päeval kodus...seega see võib olla keeruline. Ise olen toonud ka 4 riigist linde ja pean ütlema, et on kadu ka kahjuks ikka olnud ja erinevatel põhjustel. Küll olen nokalesta vastu kohe neid pritsinud ja teinud ravimikuuri. Haigusi on VÄGA PALJU.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Välismaalt ostmine

PostitusPostitas SaluKat (Teema autor) » 20. mai 2013, 17:28

Mnjaa, seda küll. Risk on suur.
Kasutaja avatar
SaluKat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 286
Teemad: 12
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist