Teie järeldused villakhiirtest

Puhvis pajatused

Moderaator: Imbeeh

Teie järeldused villakhiirtest

PostitusPostitas katu96 (Teema autor) » 23. september 2013, 16:31

Olles nüüd juba kuu aega villaku omanik, tahaksin teiega jagada oma emotsioone ja kuulda ka teie emotsioone.
Mida teie teete oma villakuga? Lasete ikka õhtuti lahti, või lihtsalt vaatate läbi puuri teda?
Ise olen üritanud lasta ikka iga õhtu teda välja jooksma. Tihtipeale ta aga ärkab peale 10´t või 11´st, see mind kõige rohkem häiribki. Ma pm ei saagi temaga koos olla, sest ise lähen juba kell 11 magama ja kui kõrvaltoas keegi teine veel varem magama läheb, siis on üldse võimatu. Tahaks ju temaga ikka rääkida ja mängida ka. Ja ka teine asi mis ei meeldi, on see et pabulaid laseb igalepoole(see on muidugi kõige väiksem prob.) ja tüütu korjata. Ja siis õhtul hakkab trall pihta, kui mina juba voodis. Muud nagu väga polegi tema vastu, väga armas on ja laseb ennast süles hoida, mängib isegi jpm.
Enne võtmis uurisin endaarust väga põhjalikult nende kohta, aga võta näpust, kahe silma vahele jäigi see, et nad ärkavad nii hilja, arvasin et juba kuuest vms on üleval. Enne villaku võtmist kaalusin ka tuhkru võtmist, aga kahjuks rahaliselt pole teda praegu võimalik võtta, samas poissõbraga oleme sellele mõelnud, kuna ta ise tahtis ka tuhkrut villaku asemel. Ja tuhkrute teemas lugesin, et nad kipuvad hammustama, mis mulle peale üldse ei lähe.
Kuidas siis teil lood on? Teid ei häiri, et nii hilja ärkavad? Ta on selle kuu ajaga väga hinge läinud, aga kuna ta nii hilja ärkab, siis ma peaaegu ei saagi temaga üldse koos olla ja sellest on väga kahju. Ei kujuta ettegi mida teha. Nägin tema pärast väga palju vaeva, ise ehitasime poissõbraga puuri jms, arvasin et saan sõbrakese kellega aega veeta, aga tund aega enne magamaminekut jääb mulle väheks.

Vabandust et nii pikk tuli, aga ootan teie arvamusi minu jutust ja teie villakutest.
Elu on täpselt selline nagu sa selle ise kujundad
ja
kalad on ikka kõige paremad kaaslased kogu eluks.
Kasutaja avatar
katu96
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 60
Teemad: 16
Pildid: 5
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Teie järeldused villakhiirtest

PostitusPostitas samton » 23. september 2013, 17:40

Eks see oleneb ilmselt konkreetsest villakust, minu poiss on küll vägagi valmis ka kell 6 õhtul puurist välja jooksma tulema. Tõsi, minust ta ei hooli, sülle ei tule ja mängida temaga pole seetõttu võimalik. (Kuni nad kahekesi olid, ei näinud ma selles probleemi, aga kui ta pärst venna surma üksi jäi, olen püüdnud küll rohkem seltsi pakkuda.)
Jooksma saab ta enam-vähem igal õhtul, kindlat kellaaega ei ole. Vähemalt tunniks, sageli kauemaks. Loomulikult suhtlen temaga alati ka muul ajal, kui puuri lähedusse satun.
Junnidega kaetud tuba (ja mööbel) pärast jooksu on meil paratamatus. Pluss keskmine Sahara kõrb, sest toanurgas on ka liivavann, kust kasukaga kaasa võetakse. Nii et tolmuimeja saab igal õhtul tööd, kui poiss puuri tagasi on suundunud.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Teie järeldused villakhiirtest

PostitusPostitas Sirtsu56 » 23. september 2013, 23:56

See unerežiim muutub tal ajapikku, ning kahjuks või õnneks on nad ikkagi ööloomad ning öösel trall ja pidu käib :)
Ma lihtsalt jumaldan neid, koos nende plusside ning väikeste vigadega :D
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Teie järeldused villakhiirtest

PostitusPostitas samton » 24. september 2013, 11:54

Huvitaval kombel pole meil öösiti kunagi mingit erilist tralli ega pidu peetud; väga üksikutel kordadel olen karglemist-müdinat kuulnud. Hoopis sagedamini olen ärganud (samuti kõrvaltoas nagu tsintsugi) mööbeldava rotikamba tõttu. Õhtuti kablutab poiss puuris ringi küll - ilmselt lahtiselt jooksmisest veel hoog sees? -, aga öösel käitub täiesti ontlikult.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Teie järeldused villakhiirtest

PostitusPostitas nuki8 » 24. september 2013, 13:29

Just teisaldasin oma poisi koos puuriga teise tuppa. Nii jubedalt kolistab öösel, et magada ei saa. Lööb öösel kaht kaussi kokku ning närib oma pesaauku suuremaks.
Et Sahara kõrbe toas vältida, saab Bibi ainult oma puuris liivavanne võtta. Varem oli mul pidevalt voodis liiv.
Üks asi mis mulle kohe üldse villakhiire juures ei meeldi on see, et vahel harva näkitseb ta oma pabula kallal ja muidugi just siis kui mina teda imetlen. Ja teine on selline vastik komme mida on piinlik siia kirjagi panna. Aga saan aru, et nii hoolitseb ta oma hügieeni eest. :chinch:
Mulle sobib villakhiir lemmikloomaks sest ta ei haise, ei aja karva nii nagu teised loomad, ei taha palju tähelepanu, sööta on lihtne jne. Plusse tuleb rohkem kui miinuseid. Mõnikord kui tuju pole, teeb Bibi kindlasti mõne vembu mis naerma ajab. Isegi kui lihtsalt vaadata tema rõõmsat kargamist läheb olemine rõõmsaks. Arvan, et chinchillad ongi rohkem vaatamise loomad. Kui tahab tuleb ise seltsi otsima ja kui ta ei taha siis temaga nagunii kontakti ei saa.
Chinchilla on laisa inimese loom.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Teie järeldused villakhiirtest

PostitusPostitas katu96 (Teema autor) » 25. september 2013, 07:11

Mõne väitega olen nõus, mõnega mitte. :) Nad tõesti ei haise, ei taha palju süüa, aga karva mul ajab küll, tähelepanu ta tahab, iga õhtu kui üles ärkab, siis ootab et tuleksin juba tema juurde. Ja see vaatamise asi, kui ta alles kell 10 mul ärkab, siis ei saagi teda vaadata, ega imetleda, aga armsad on nad tõesti ja tuju teeb küll heaks. :)
Elu on täpselt selline nagu sa selle ise kujundad
ja
kalad on ikka kõige paremad kaaslased kogu eluks.
Kasutaja avatar
katu96
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 60
Teemad: 16
Pildid: 5
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Teie järeldused villakhiirtest

PostitusPostitas Villapallikene » 18. oktoober 2013, 15:08

mina teen niimoodi et kui tsintsu on puuri nurgas siis panan näpud läbi võre ja nats lükkan teda siis on ta aktiivne natukese aja kahjuks- aga mulle meeldib see et ta on kogu aeg peaaegu üleval siis on hea vett ja süüa panna :-D + halb asi aga et mul on teda raske kätte saada ta kargab ringi nii kiiresti et raske kätte saaada - hea asi et tal on saba (millest kui on väga vaja kinni võtta) + halb asi et on hall (sellepärast et kui midagi on halli värvi on teda raske näha ja ei pane tähele) - hea asi et on uudisimulik (hea kinni võtta kui peidust välja tuleb) + miinuseid kokku 2 plusse kokku on 3 (:
tore
loomake
Inimesed on nagu Tuli Nad võivad sind kõrvetada aga nad võivad ka Soojust anda
Kasutaja avatar
Villapallikene
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 9
Pildid: 14
Asukoht: maardu ja tallinna vahel
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist