Küüliku ootamatu surm!

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küüliku ootamatu surm!

PostitusPostitas Mariiie (Teema autor) » 23. november 2013, 03:53

Tere!
Ma ei tea, kas see on öige teema all, aga minu küülik, kes oleks kahe päeva pärast 7-kuuseks saanud, suri täna öösel, kuskil kella 03:30 paiku ära.
Lugu järgmine: Kui ma läksin vannituppa, jäi mu mees küülikuga magamistuppa. Mehe sönul Sälly pesi ennast ning üht äkki hakkas edasi-tagasi jooksma puuris. Mees tuli jooksuga vannitoa ukse taga ning ütles, et küülik hakkab ära surema. Nii siis... Jöudsin magamistuppa ja nägin, et terve pörand oli saepuru täis ja Sälly lamas puuris. Ma kuulsin kuidas ta raskesti hingas... Ja siis oligi köik. Samas tema käitumisest ei saanud ma midagi aru, et temaga midagi lahti oleks. Mees ütles, ta oleks nagu kartnud midagi... Ma olen väga örna südamega inimene, kes puhkeb kiiresti nutma. See on meil juba teine küülik.
I LOVE BUNNIES!!!!
...Bunnies make everything BETTER!
Kasutaja avatar
Mariiie
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 13
Pildid: 13
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Küüliku ootamatu surm!

PostitusPostitas 3rika » 23. november 2013, 12:22

Sellel võib olla mitu põhjust.. ise hetkel kahtlustan ehk VHD viirust, sest see haigus ei näita tavaliselt mitte mingeid sümptomeid ja surm tuleb kiire (mõnikord võib ka ninast, suust või pärakust veidi verd tulla). Kui see teema ei anna aru, siis helista mõnele loomaarstile ja küsi, mis võis selle põhjustada :)
Igaljuhul, siiras kaastunne teile! :lein:
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küüliku ootamatu surm!

PostitusPostitas Mariiie (Teema autor) » 26. november 2013, 22:21

Samas me ei osanud ka ette aimata sellist juhtumit, et tal nüüd midagi viga oleks, kuna ta söi ikka korralikult, jöi ning jooksis ja uuris ringi. Aga tol öhtul, kui mu mees tahtis ta kinni püüda, et puuri panna kuna oli magamise aeg, hammustas küülik teda käest nii, et sellest vöib isegi arm jääda.
Oleme küll loomaarstide juures käinud ja maksnud niisama tühja, aga esimest korda saime midagi silmatilga taolist, kuna Sällyl oli kuni tema surmani mingit hallid täpid silmades ning see rohi ka ei aidanud.
I LOVE BUNNIES!!!!
...Bunnies make everything BETTER!
Kasutaja avatar
Mariiie
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 13
Pildid: 13
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Küüliku ootamatu surm!

PostitusPostitas 3rika » 26. november 2013, 22:48

Kui mees sul teda niiviisi kinni püüdis, et loom hambad sisse lõi, siis võis ta hoopiski infartkti suure ehmatuse tagajärjel saada..
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küüliku ootamatu surm!

PostitusPostitas Mariiie (Teema autor) » 26. november 2013, 23:14

Sälly istus rahulikult tema läheduses ning nägi, kui mu mees tema juurde tuli. Samas vöttis ta teda täiesti rahulikult sülle. Ta oli viimasel ajal jah selline, kes hammustas pidevalt, ning isegi mina olen paar korda tema "ohvriks" sattunud, kuigi ma olin täiesti paigal ning rahulik. Ma olen kuulnud kui ka lugenud, et küülikud varjavad oma haigusi hästi, seega ei osanud me töesti ette teada. :(
Mainin selle ka ära, et ühe korra oli ta juba surma suus äkitselt: oli loid ning ei suutnud püstigi seista ja vajus ära. Kui tema juurde läksime, hüppas ta eest ära, aga ma ei suutnud vaadata pealt, milline ta oli ning läksin uuesti tema juurde ja vötsin rahulikult sülle ning hellitasin. Vaikselt hakkas see üle minema ning järgmisel päeval oli juba parem. Loomaarst ei osanud pöhjust öelda ja selle asemel, et uurida kuidagi, mis temaga juhtus, hakkas ta silmi uurima, mille silmatilkade töttu silmad ei läinudki korda ning sellel kuul oli üks ta silm vägagi punane seest, nagu verine... Okei, ma tean, et pikk tekst, kuna ma loodan siiski saada küsimustele vastuseid ning töesti ei ole iga loomaarsti ülevaatusele minevat 10€ käepärast.
I LOVE BUNNIES!!!!
...Bunnies make everything BETTER!
Kasutaja avatar
Mariiie
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 13
Pildid: 13
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Küüliku ootamatu surm!

PostitusPostitas 3rika » 26. november 2013, 23:18

Selles on sul õigus, küülikud varjavad tõesti hästi oma haigusi. See on tõesti imelik, et oli loid ja järgmine päev läks üle. Ma siiski sel juhul kahtlustan mõnda viirust, kui silmades olid vereplekid ja minek siit maailmast nii kiire. Kas vaktsiinid olid muidu tehtud talle?
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küüliku ootamatu surm!

PostitusPostitas Mariiie (Teema autor) » 26. november 2013, 23:24

Kui me ta ostsime ning hallide täppide pärast järgmisel päeval loomaarsti juurde läksime, küsisin küll arstilt, et millal peaks laskma teda vaktsineerida. Imelikult kombel ma öiget vastust nagu ei saanudki, kui selle, et tulge alles paari kuu pärast. Ei hakanud üle ka rohkem küsima, kuna ma ei talu eriti sellist kriitikat, kui arvasin et küüliku silmadega midagi lahti on. Mul oli plaanis Sälly 7-kuuseks saamisel minna temaga vaktsineerimisele, aga kahjuks jäin ma kaks päeva hiljaks.
I LOVE BUNNIES!!!!
...Bunnies make everything BETTER!
Kasutaja avatar
Mariiie
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 13
Pildid: 13
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Küüliku ootamatu surm!

PostitusPostitas 3rika » 26. november 2013, 23:39

Igaljuhul võiks varem minna küülikut vaktsineerima. Kõige olulisem on seda teha kevadel või enne kevadet. Müksomatoos näiteks levib läbi sinu enda, kokku puutudes haige looma või siis verd imevate lendavate olluskite kaudu. Ja kevadel hakkavadki need olluskid lendama. Ise võid selle haiguse lihtsalt tuppa tassida jalanõudega. Mina lasin oma poisil esimese vaktsiini teha juba 2 kuuselt. See kevad nõuan talle ka VHD tegemist, paljud kohad kahjuks ei tee seda. Aga Mikuga nüüd, marss vaktsineerima (okei, päris käskida ma sind ei saa- ise otsustad oma looma eest aga see on minu soovitus)! Helista vet-ile, küsi kui noorelt teevad ja kui vastust ei saa, siis hiljemalt 3 kuusele küülikule võiks teha. Mida varem, seda parem. Ega haigus hüüa tulles.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küüliku ootamatu surm!

PostitusPostitas Mariiie (Teema autor) » 26. november 2013, 23:58

Samas ei tea ma täpsemalt et millal minna, kuna ma pole kursis üldse nende asjadega. Ilmselt kui ka saaksin vastuse veel selle küsimuse kohta, siis ilmselgelt pöördun Mikuga teise loomaarsti juurde.
I LOVE BUNNIES!!!!
...Bunnies make everything BETTER!
Kasutaja avatar
Mariiie
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 13
Pildid: 13
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline