Kuhu linnupuur panna ?

Kuidas suleliste eest hoolitseda - puhastamisest vaba ajani.

Moderaator: Annie

Kuhu linnupuur panna ?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 28. oktoober 2004, 12:44

kuhu peaks puuri panema ?
mul on 2 kohta üks on lillepostamendi küljes kus on palju taimi
,teine on enda toas kapi peal .
kuigi enda toas mõlemal pool on ahi ja seal läheb üsna palavaks.
Lillepostamendi juures on aga see jama et see on akna juures suures avaras toas ja seal on talvel jahedam :?
kuhu ma peaks siis puuri jätma kas palavasse või jahedamasse :o :o :o
kudas ma üldse aru saan et linnul on palav ?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuhu puur panna ?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 28. oktoober 2004, 13:28

Mõistan täielikult sinu probleemi, sest kirjeldatud olukord meenutab pigem tuntud fraasi:"nokk kinni, saba lahti!" :lol: Üldiselt on ju viirpapagoid soojalembelised linnud, sest nende sünnimaaks on ju kauge ja eksootiline Austraalia. Seega peaksid nad palavusega harjuma. Jahedust taluvad viirukad tunduvalt kehvemini, seda on näha eelkõige nende turri kiskunud sulestikuga. Ka minu kodus on pigem jahe kui palav, sest elan paneelmajas ja kütmine ei sõltu ainult minu soovist. Minu soovitus on, et viirukad peaksid asetsema võimalikult valges ja soovitavalt soojemas kohas. Muidugi pead vältima ahju liiga ligi paiknemist, sest sealt leviv kuumus võib mitte kahjustada linde ennast, vaid ka puuri, mille põhi on ju plastmassist. :( Soovitav optimaalne temperatuur oleks kusagil 23-25 kraadi. Siis oleksid mõlemad rahul, nii sina kui ka linnud. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuhu puur panna ?

PostitusPostitas Annie » 28. oktoober 2004, 13:42

keteli123, kui külm sul siis seal suures toas on? Ma arvan, et pigem võivad ohtlikuks saada lilled seal postamendi peal kui külm õhk. Sest kui linnud lahti lased, ja nad puuri peal istuvad, hakkavad need lilled neid ligi tõmbama.
Minul on linnud ka suures toas akna lähedal. Tõsi, seal pole muidugi külm. Põhiline on see, et nad tuuletõmbust ei saaks. Mina olen enda linnud ostnud kogenud kasvataja käest, kes ütles, et vähemalt tema käest ostetud linnud külma ei karda, sest on karastatud. Muidugi mõtlen ikkagi mõistlikkusepiires jahedat õhku. Samas ka kuum ei ole lindudele hea. Sa mõõda see temperatuur ära, sest ma usun, et ega lilledki väga külma õhku ei talu.
Aga äkki on veel mõni koht, näiteks kas sa ei saaks lasta puuri oma toas seina külge kinnitada, seega siis ahjust eemale? Minul oli kunagi puur seina küljes ja pean plaani uuesti seda teha (pole ainult veel püsivat head kohta leidnud). See hoiaks ju ka ruumi natuke kokku.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 28. oktoober 2004, 19:17

seal külmemas kohas on keskmiselt kuskil 20 kraadi. vahepeal madalam kui ei ole mitu päeva kodus olnud ja kütnud .
Aga seal soojemas toas on se temperatuur väga kõikuv kuna vahepeal on ahi väga kuum ja vahepeal külm.
suvel on olnud puur seal postamendi peal kus on palju taimi ja ta tunneb end kui tžunglis:)
nüüd kui on väljas külm on ka toas jahedam olen märkand et lind on väga puhevile oma suled ajand ja oletan et tal on külm .
aga soojas toas jälle muutub ta väga loiuks ei liiguta eriti kössitab niisama. NÜÜD olengi puuri pidevalt tõstnud edasi tagasi .
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuhu puur panna ?

PostitusPostitas Annie » 28. oktoober 2004, 19:29

Ega see puuri edasi-tagasi tõstmine ka väga hea mõte muidugi pole, välja arvatud siis, kui lind on harjunud kõikide tubadega ja nendes ringi lennanud.
Ma ise kaldun küll arvama, et see ahju kuumus on talle ohtlikum, kui jahe tuba. Aga samas ma ei julge ka soovitada, et pane ta jah sinna külma ruumi, kui temp. ikka alla 20 langeb.
Äkki leiad ikka mingi muu koha talle. Kas seinale, nagu juba mainisin või siis mingi muu mööblieseme peale. Kui suur puur su linnul on?
Sa ütled, et lind on külmas end puhevile ajanud ja soojas muutub loiuks ja kössitab. Need tundemärgid võivad küll soojast ja külmast olla, aga äkki on tal hoopis igav? Mis papagoi sul üldse on ja mis soost?
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

kuhu paigaldada puur?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 06. november 2004, 00:22

tere! minu papagoide puur on praegu laua peal aga see on suhteliselt halb koht, kuna kass saab neile kogu aeg ligi ja tõmbab puuri laua pealt maha. lakke ma puuri panna ei julge sest see on nii suur ja raske. ma kardan et äkki kukub maha vms... kas te annaksite mulle nõu, kuhu puur panna?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuhu paigaldada puur?

PostitusPostitas aialill » 06. november 2004, 10:13

Pane puur ja kass eraldi tubadesse. :)
aialill
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 32
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuhu paigaldada puur?

PostitusPostitas Annie » 06. november 2004, 11:04

Puur peaks olema natuke kõrgemal sinu näost. Seega mingi kapi peal näiteks.
Aga kui sa kardad, et kass ta maha tõmbab, kas ei saaks seda puuri kuidagi seina külge kinnitada. Ehk on sul keegi tuttav, kes aitab. Loe läbi ka eelnevad postitused sama teema alt (lisasin kaks sarnase pealkirjaga teemat üheks) ja mõtle, kus oleks kõige õigem koht (kus ei oleks väga palav ega väga külm ega tõmbetuult). See puur võib jääda sul kapi peale, aga seina pange mingid konksud, mille külge siis puur kinnitada.
Aialillel on õigus, et tegelikult peaksid kass ja linnud eri tubades olema. Kui sa linnud lendama lased, siis pead ju nagunii kassi teise tuppa viima. Parem juba, kui see saab harjumuseks, et kass lindude toas ei käi.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kuhu paigaldada puur?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 28. detsember 2004, 13:15

Kas puur peaks olema tingimata peakõrgusel või võib ka madalamal, nt põlvekõrgusel olla? Kas televiisor segab viirukaid?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 28. detsember 2004, 13:19

Viirudele ei meeldi kui neile ülalt alla vaadatakse. Seega tahavad nad üleval pool olla. Ja televiisor neid ei sega.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuhu paigaldada puur?

PostitusPostitas morfiid » 14. jaanuar 2005, 08:58

Tee, või lase teha kellegil lakke üks konks ja riputa puur sinna keti otsa. Kuigi siis võib puur kõikuma hakata ja ega seegi kõige parem lahendus ei ole :? . Zookaupsustes on ju ka müüa sellised puurialuseid, et puur kõrgemal oleks :) Endal on ka selline täica olemas. 8)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuhu paigaldada puur?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 27. jaanuar 2005, 19:13

Virpapagoile meeldib olla ühiskondlikult. St. inimestega ühes toas. Kuhu tuppa teie oma papagoide puuri panite? Räägitakse, et kööki ei tohi panna, aga minul ta just seal on. Ühelgi linnul pole midagi viga olnud (hea küll, üks suri, aga ma olen kindel, et mitte köögi pärast)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 28. jaanuar 2005, 14:09

Teflonpanni aurud on inimesele kahjulikud aga viirukatele on nad ju lausa surmavad....
Minu linnud elavad minu toas.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kuhu paigaldada puur?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 28. jaanuar 2005, 22:17

Jah, muidugi, igasugused aurud on köögis lindudele kahjulikud. Aga seni pole minu viirukatel midagi häda olnud. Elavad ilusti...Üks juba kuuene, täiesti elurõõmus lind.
Aga ega ma selle pärast soovita teistel puuri kööki panna.
Tuleb välja, et viirukad polegi nii väga õrnad, või mis? :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 11. mai 2005, 11:56

minu tädil olid ka viirud köögis ja algul suri üks ära..ostis siis endale uue viiru ning varsti oli järgmine surnud...kuna tädile viirud meeldivad ostis ta jälle UUE!! :) ja nüüd elavad kaks tükki tal õnnelikult :wink:
minul endal on viirud ikka minu toas..köögist väga eemal..ruumid asuvad täpselt erinevates maja otsades :D
igaksjuhuks soovitaks mina ikkagi puuri köögist ära viia..kui pole praegu midagi juhtunud,siis ei saa iial kindel olla,et seda üldse juhtuda ei või..!!
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 11. mai 2005, 14:39

Kõõgis tapab viirud pottidelt-pannidel eralduv gaas. See hakkab eralduma, kui pott/pann tulel on. Niiet edu su tädile.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi » 14. juuni 2005, 20:24

Kuhu panna puur siis, kui toas on suur aken (millest tuleb muidugi suviti lahtise aknaga õhku ja talviti pragudest külmust) ja kui ei tahaks teda pimedusse jätta. Mul on vaade päikeseloojangutele mis lõpevad metsa taga ja millest vist eriliselt suurt päikesekiirgust ei tule. Ka on mu tuba üpris väike...
Aidake!
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuhu linnupuur panna ?

PostitusPostitas Emmy- » 06. juuli 2008, 22:09

minu tädil on viirud köögis ja nad on juba ca 7 aastat vanad aga kõik on neil korras ja see on väga hea ! :-D
Emmy-
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist