Õigekirjast

Foorumiga seotud informatsioon

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 21. juuni 2004, 12:48

Ei noh, õigekiri on ikkagi elementaarne. See küsimus, et kas ma PEAN kirjutama suurte algustähtedega lauseid ning komasid ja punkte õigesti panema, on samuti elementaarne. Ega tegelikult keegi ju ei käsi nii kirjutada, aga valesti kirjutades ei käsi keegi siin teiste silmi ka risustada :(
Olen ise juba pikemat aega tõlk ning peaksin mainima, et see, mis toimub eesti keelega... see on lihtsalt jube. Kahju on ka muidugi. Pisikesi apsakaid juhtub kõigil, ega minagi teab mis hea kirjutaja ei ole, aga põhilised asjad võiks selgeks saada. Koolis kogu aeg korrutatakse ju, kus käib koma kus ei käi, mis vahet on vahel ja vahest... jne.
Neile, kes eelistavad "poppi ja noortepärast kirjaviisi" - ma saan aru, et nii on lihtsam ja lahedam. Kasutan ise ka kui on hirmus kiire või suhtlen hoopis võõrkeeles, ent nii palju suudab igaüks end kokku võtta, et foorumisse enam-vähem loetav tekst ilmuks :)
Oleme küll mitmekeelsed, aga emakeelt võiks natukene ka austada :wink:
P.S. Vabandan oma tohutu moraalitsemishoo pärast.. eesti keel on mulle lihtsalt väga meeltmööda :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 21. juuni 2004, 12:49

koerloom kirjutas:aga te võiks mõelda natukene inimestele kellele meeldib niimoodi kirjutada

Sa võiksid hoopis mõelda neile inimestele, kes sinu postitusi loevad.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 21. juuni 2004, 16:03

Ja mõned ei pane absoluutselt kirjavahemärke (punktid ikka on tavaliselt). Kirjutatakse nii, et mina küll aru ei saa, pean enne teksti mitu korda üle lugema, kui aru saan. Väga raske on mõnikord tekstist aru saada, kui pole komasid pandud. :evil:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. juuli 2004, 21:18

Heakene küll, ma siis pean ka ennast parandama, aga see on mulle küll üpriski raske,sest y on mulle juba käe sisse kulunud. See tähendab, et lihtsalt lupsab kirjateksti!
P.S Ma muudkui loen ja loen ja ikka mõtlen, et mina enam küll ei julge siin lontu.ee-s mitte üheski foorumis suud lahti teha,äkki on midagi jälle valesti tehtud, vabandust, ma ei taha viriseda, aga teie nõudmised on küll natuke suured. Ü asemel y kirjutamine ei ole ju tegelikult üldsegi hull ja sellest lihtsast asjast saavad kõik aru, mis see y peaks selles sõnas tähendama. Aga noh mina pole siin mingi ütleja, nii et palun väga vabandage.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. juuli 2004, 21:35

Alguses paistab, et ü asemel y ei olegi ju nii hull, aga kui veel õ 6-ga asendada ja ä asemel veel mingi sümbol panna, mis seal siis halba on? On ju halb lugeda, kui pead leiutama, mida üks või teine sümbol tähendab.
Tegelikult on endal lihtsam, kui õigesti üritad kirjutada, vahest, kui koolis midagi on vaja kirjutada läheb päris raskeks selle ´jutukakeelega´. Ma olen ise nii viisi vaevelnud nende ü, õ, lüh. jt. Hirmus raske oli õigesti kirjutada, kuna olin teisiti harjunud.. Kirjandi kirjutamisega(arvuti tunnis) läks peaaegu poole rohkem aega, kuna selliseid nõmedaid vigu oli rohkem ja pidin kümme korda läbi lugema :eek:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 17. juuli 2004, 08:12

Mina kah neist numbritest ja sümbolitest aru ei saa. Minu nimi on kerly mitte kerlü.( :) )
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 18. juuli 2004, 20:13

Üks asi, mille peale te veel tulnud pole, on see, et foorumis midagi otsida on täitsa võimatu, kui täpitähed on muude sümbolitega asendatud. Seesama otsing, mis üleval vasakul on, otsib ikka ainult seda, mis sa sisse kirjutad, mitte kõiki variante, mis tekkida võivad.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 14. august 2004, 12:12

see kirjaoskamatus tuleb jutukatest, seal korraga alati hunnik inimesi koos kes kirjtavadki tahtlikult y, x, c, jne. (nad peavad seda lahedamaks kui tavaline kiri, kus juures jäävad niiviisi paljud tekstid arusaamatuks) . sealt see külge jääbki, isegi mu onu kirjutab neid tobedaid lühendeid nagu kle, jne. (kuigi ta on üle 30.) ma ise kirjutasin ka vahepeal x, c ja y sest mu klaver oli seadistatud inglise keelele, see võib olla ka põhjus miks nii kirjutatakse.
põhiline aga on see et üks loll teeb ette ja teised järgi, muud midagi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Kissu » 14. august 2004, 12:17

Tegelikult tuleneb see x, y ja 2, 6 -tega kirjutamine telneti jututubadest. Varem ei olnud võimalik nondes jututubades kasutada ä, ö, ü, õ tähti, ning need inimesed kes seal harjunud käima on mõtlesid välja aliased vastavatele tähededele. Mõned neist aga hakkasid käima ka teistes jututubades ning harjunud kirjutama nii ei hakanud nad seda ümber õppima. Teised aga arvasid, et see "hullult lahe" ning võtsid selle üle.
Seega on inimesi kellel oli vajadus nii kirjutada ning on inimesi kes lihtsalt oma lolluses arvavad et see "nii lahe".
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 14. august 2004, 14:08

Kui ma ka jututuppa satun,siis ma kirjutan ikka ü ja õ.Tuleb lihtsalt valida teine tähestik.Ma kunagi ei osanud seda aga nüüd oskan. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Kissu » 14. august 2004, 14:15

Telneti jutukates ei anna valida tähestiku. See oleneb pigem servu seadetest vähemalt tänapäeval. Kuid tegelikult rääkisin ma hoopis seda, et vanasti ei olnud selliseid võimalusi, siis ei saanud lihtsalt kasutada täpitähti. Loomulikult tänapäeval ircu, java ja muudes jutukates saab, isegi telneti on kohandatud nüüdseks sellele vastavalt.
Need numbrid ja y-gid ei ole viimase aja leiutis vaid neid kasutatakse juba 10 aastat vähemalt. Lihtsalt tänapäeva noored arvavad, et nende leiutis ja nii popp. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 28. oktoober 2004, 20:55

Lugesin praegu siin foorumis kõik kirjad läbi. Hästi huvitav oli neid lugeda ja ma võtsin praegu kätte ja otsustasin kirjutada korralikult. Varem kirjutasin kogu aeg väikeste tähtedega, aga nüüd ma kohe tahaks end parandada. Vähem emotikone kasutada ja mitte toppida iga lause lõppu 3 punkti (see oli millegi pärast mu harjumus). Õigekiri on mul koolis kogu aeg 5 olnud ja ma ei tahaks endale kohe sisse harjutada mingit netikeelt.
Ma isegi ei saanud alguses aru, mida tähendab 2, nüüd tean - see tähendab ä-d. Number 6 tähendab õ-d, aga mis see 8 tähendab? Kas ö-d?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 28. oktoober 2004, 21:02

Just nii. Aga mina ei kirjuta numbritega. Enda meelest parandasin ka vanades postitustes ära kirjavead. Kõige suurem nõrkus oligi kirjutada kolm punkti iga lause lõppu(see võib ka praegu nii olla vahest) ja siis kirjutasin ma ''sis''.Muud polegi. Aga ikka mu õigekiri longab. Mida ma veel teha saan?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Kissu » 28. oktoober 2004, 21:11

Tegelikult Liisa ikkagi võtab neid vaikselt maha ka kui korralikult kirjutatakse. Ta võibolla ei ole lihtsalt märganud seda veel. Kirjuta talle privaat kiri. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 21. märts 2005, 22:08

Msn'is kirjutan(kirjan) ka nii, kuidas(kudas) on "popp ja noortepärane", aga muudes interneti saitidel kasutan ikka õigekirja. Enne ma kirjutasin(kirjasin) pika teksti(texti) ilma komade ja punktideta :D Suuri tähti ka ei kasutanud. Etteütlused on ka minul alati 5-d. Kui lontusse tulin ja vaatasin teiste kommentaare(komme) ja imestasin, et kas keegi viitsib(viicib) ka nii korralikult kirjutada(kirjada)? Aga(a) näe(nää), viitsib(viicib), ise ka mõtlesin(mõtisin), et parem kirjutada(kirjada) korralikult, kui jäädagi imelikuks.
*Sulgudes kirjutatud sõnad on eelnevate sõnade kirjalik pilt neti slängist.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kas kirjutada popilt ja noortepäraselt?

PostitusPostitas Kissu » 21. aprill 2005, 09:54

MAUSH! kirjutas:mina ytlexin kyll et notsu ei haise pea ylce... siis peab puur ikka väga pikka aega must olema, et haisema hakkax... mul on nii et kui puur on isegi juba väga must ei haise see ikkagi muu kui heina järele
enne kui mu notsu oli veel väike ei hammustanud ta ylce, aga nyyd on teine juba 7 aastat vana ja tigedax vanamehex muutunud.... valest kohast puudud kohe näxab, aga tõesõna niimoodi et seda pole pea tundagi nagu puudutab vaid hammastega erinevalt tsintsiljast kes on mul alles uus ja oma teravate väikeste hammastega kogu aeg kätte kinni hakkab nii et peaaegu veri väljas
mina raban tal tavaliselt lihtsalt kesk kõhtu kinni, sest ega talle eriti ei meeldi kinni püütud saada... ja tõstmisel toetan ta käpakesi eriti puuri tagasi panemisel, et ta nii väga ei kardax lennata:)
Tiitel pandud. Sest see postitus oli isegi hullem kui enamusel noortel. :eek: Nii vana inimene võiks natukenegi vaadata, mida ja kuidas kirjutab, eeldades, et vanus on ikka õieti märgitud?
Aga minu notsud ei haise. Kui korralikult puuri puhastada ei tohiks notsud haisema hakkata.
Hammustamisest nii palju, et kui notsuga üldse ei tegeleta siis võib ta kurjaks minna, kuid pideva tegelemise tulemusena läheb notsu sotsiaalseks ning äärmiselt juhul limpsib ja näksab sõrmi. :P[/quote]
Viimati muutis Kissu 22. aprill 2005, 09:30, kokku muudetud 1 kord.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 21. aprill 2005, 12:01

aga mul on küsimus, et kui see inimene, kes kirjutab siia on düsgraafik. tal on niigi paha tunne, et ta õigekiri longab ja siis saab ta veel sellise tiitli... see on suht vastik ju ja ebaõiglane.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 21. aprill 2005, 12:05

Ma tean, et ma olen harimata blond aga mis asi on düsgraafik? :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õigekeelsusest

PostitusPostitas Annie » 21. aprill 2005, 12:06

Vigadel ja vigadel on vahe. Mulle tundub, et enamus "õigekiri longab" tiitli saanutest on siiski need, kes lihtsalt lohakusvigu teevad (nt ärajäetud tähed) või liiga palju slängi kasutavad.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 21. aprill 2005, 12:13

düsgraafik on inimene, kes ei tunne õigekirja... nt mina ei tee vahet sulghäälikutel - minu jaoks kõlavad nad kõik ühtemoodi. seetähendab, et ei tee vahet kas on tugev või nõrk täht.
no siis on hea, kui vigadel ning vigadel tehakse vahet :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 21. aprill 2005, 12:16

Kabu kirjutas:aga mul on küsimus, et kui see inimene, kes kirjutab siia on düsgraafik. tal on niigi paha tunne, et ta õigekiri longab ja siis saab ta veel sellise tiitli... see on suht vastik ju ja ebaõiglane.

Tegelikult on näha kui inimene ikkagi püüab. Väikesed vead on kõigile lubatud. Aga kui inimene kirjutab lihtsalt lohkausest
*ilma korralikke lausedeta
*kasutades palju Y, X, 6, 2 jne. poppi kirjapilti
*tehes väga palju näpukaid ja mitte viitsides üle kontrollida oma postitusi
*kasutades põhjendamatult palju samilisid ning "..."
jne.
siis saab see kasutaja "Õigekiri longab" tiitli. Tegelikult on see kõik foorumi teiste kasutajate hulgas, sest osades postitustes on lausa kurdetud, et ei saa teema teinud postitajast aru ja seega ei saa vastata adekvaatselt tema küsimustele.
Samuti on võimalik tiitlist vabaneda kas siis parandades eelnevaid postitusi või kirjutades edaspidi korralikult.
Muide Kabu, mina olen ka düsgraafik ning alati olnud aga see ei tähenda, et ma kirjutaksin "Yx v2ike j2nx hyppas yle aia" nagu paljud siin kirjutavad. :P
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas notsu haiseb? Kas ta hammustab? Kuidas teda kätte võ

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 21. aprill 2005, 20:43

tõesti? :evil:
no tänan väga.... ma vaatangi mida kirjutan! netis kirjutan ma alati nii ja seda teevad ka mu tuttavad... sest nii saab kiiremini kui ks asendad x jne
mõni teine siin selgitas kenamini, et mõni ei saa vb sellisest kirjaviisist aru ja seega võtan seda edaspidi arvesse
sina võiks aga küll viisakam olla :x tuli kohe tahtmine kogu see sait kuu peale saata...
pealegi võiksid ka oma kirjaoskust kontrollida! kas sa pole kuulnud, et sõnad õieti ja õigesti on täiesti erinevate tähendustega? :P samuti ei öelda mitte enamusel vaid enamikul noortest
loodan siiski siiralt, et see mis ütlesid polnud nii halvasti mõeldud.... või?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 21. aprill 2005, 21:10

MAUSH! kuule,
Tead, ega võib olla parem olekski kui Sa selle saidi kuu peale viskaksidki.See pole mitte mingi läbu koht eks, teema käib loomadest ja oleks meeldiv kui kõik su postitustest aru saaks.
21 a. inimene võiks sellest aru saada ja oma sõnu valida ja sammuti kirjastiili.Mõtle hetke, kui arvad et kõik õigesti on siis viska sait tõesti kuu peale ..
Vabandust, kui solvasin :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas notsu haiseb? Kas ta hammustab? Kuidas teda kätte võ

PostitusPostitas Kissu » 21. aprill 2005, 21:33

MAUSH! kirjutas:tõesti? :evil:
no tänan väga.... ma vaatangi mida kirjutan! netis kirjutan ma alati nii ja seda teevad ka mu tuttavad... sest nii saab kiiremini kui ks asendad x jne
mõni teine siin selgitas kenamini, et mõni ei saa vb sellisest kirjaviisist aru ja seega võtan seda edaspidi arvesse
sina võiks aga küll viisakam olla :x tuli kohe tahtmine kogu see sait kuu peale saata...

Kahjuks pole see tõesti jutukas või msn, kus võiks kirjutada täpselt nii kuidas tuju on. Siin tuleks arvestada teiste kasutajatega ka, lihtsalt ebaviisakas on niimoodi kirjutada.
Kui kiire on siis jäta lihtsalt kirjutamata see postitus ning kirjuta siis kui aega rohkem. Ma arvan, et niimoodi saavad kõik sellest rohkem kasu.
Pisivead andestatakse kõigile aga sinu kirjastiil ei ole enam pisiviga.
Ka mina kirjutasin algul kasutades x, y, 6, 2-te jne. ning kandsin samuti "Õigekiri longab" tiitlit. Nüüdseks olen jõudnud arusaamale, et foorumites tuleb ikkagi korralikult kirjutada ja teistega ka arvestada. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 22. aprill 2005, 08:44

Vahest teeks nii, et MAUSH!, sa muuda oma postituses need x-d ja c-d õigeteks tähekombinatsioonideks ja ära edaspidi enam nii kirjuta, ning õigekeelsuse kiirkursus sellel saidil ongi läbitud ja Kissu võib sult selle tiitli maha võtta :)
Teiseks ei lähe see vaidlus siin enam teemaga kokku, ja hoopis meie ise rikume siin saidi reegleid. Paneks meile ka tiitlid: Kirjutan, kuhu juhtub. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 22. aprill 2005, 09:33

Seda Offtopicu asja annab parandada, tõestes postitused eraldi. Samas aga arutlus on tõsine, kuidas me saame nõuda, et noored õigesti kirjutaksid, kui isegi vanemad kasutajad seda ei tee?
MAUSH!`lt olen nõus tiitli maha võtma, kui ta parandab oma vanad postitused ning umbes nädalakese vähemalt korralikult kirjutab. See, et ta vanem on ei tähenda erikohtlemist. Ma isegi annan aru, et häbi võib olla aga foorumis on kõik võrdsed reeglite kohapealt.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas kirjutada popilt ja noortepäraselt?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 22. aprill 2005, 10:40

Kui ma selles teemas lugesin MAUSH!i postitust, siis mulle jäi mulje, et selle teksti on kirjutanud 11-14 aastane laps. Kuid nüüd, kui MAUSH! ise kirjutas siia teemasse ja ma tema vanust nägin... :roll: Lontus kirjutavad isegi 9 aastased lapsed eesti keeles, mitte popilt ja noortepäraselt. Ja kui 21 aastane inimene kirjutab sellises slängis...Peaks ise omad järeldused tegema. Ebaviisakas, mis muud! :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 22. aprill 2005, 10:46

Eks see ole samas harjumise asi, MAUSH! kohkus vist ise ka natuke ära, kui me talle kõik karjaga nüüd emakeele solkimise pärast turja hüppasime :)
Mis teha, kui sellised kirjakeele-alased pedandid koos siin :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 22. aprill 2005, 11:33

Oh jeerum, kes patuta, visaku esimene kivi... Ma ütleks, et need x-d mind isiklikult ei häirigi niivõrd, kui see, et harilike, igapäevaste sõnade kirjapilti ei tunta. Tegematta, varjant, materjalism, õudsalt, vahel-vahest, ültse jne... Ja see, et ei kontrollita postitustes oma teksti enne üle, kui tuld antakse. Näpukaid juhtub meil kõigil, aga vahel on küll tunne, et on lastud ülejala... ja loe siis ja saa aru! Sulaselge hoolimatus ja lugupidamatus teiste vastu. See pole ainult siinse foorumi häda aegajalt (palun väga, kirjutasin omast arust aegajalt, aga välja tuli algul agejalat!!), igasugused kommentaarid igasugustel saitidel..vabandust - lehtedel, need panevad vahel lausa juukseid katkuma. Ja mis me räägime eesti keelest, kui inglise keeles suheldeski tuleb ette selliseid jubedusi, et ma pean hakkama ameeriklasele tema enda emakeelt õpetama, igasugustest pidžini-kõnelejatest rääkimata. Ma annan aru, et mu postitus kõlab ehk irisemisena, aga kes meie oma kirjakeele eest hoolitseb, kui mitte meie ise. Kui isegi ajalehtedes ja tv-s on täiesti totraid vigu, mille eest vana aja õpetajad oleksid hernestele pannud! Püüda siiski tasub, ma arvan.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas notsu haiseb? Kas ta hammustab? Kuidas teda kätte võ

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 22. aprill 2005, 16:07

Kissu kirjutas: Kui kiire on siis jäta lihtsalt kirjutamata see postitus ning kirjuta siis kui aega rohkem. Ma arvan, et niimoodi saavad kõik sellest rohkem kasu.

Paljud on oma x, y-ga kirjutamist siin foorumis põhjendanud, et nii saab kiiremini. Olen ka mõelnud, et huvitav, kuhu siis nii kiire on? Selles osas nõustun täiseti Kissuga, et kui aega pole, pole vaja ka kirjutada.
Pealegi mina ei kasuta msn-is c, x, y-keid, vaid kirjutan vastavad tähekombinatsioonid välja ja ma ei leia küll, et ma nüüd poole aeglasemalt oma kirjutisega valmis saaksin :roll:
Mis veel kiirusesse puutub, siis teatavasti kirjutatakse "y" "ü"- tähe asemel, mõlema puhul peab tegema 1 klahvi vajutuse- millest tuleb kiiruse vahe, et "y"-ga kiiremini saab? Seega ei usu hästi, et kiiremini kirjutamine tegelik põhjus on.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Teadaanded ja info

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist

cron