Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

Mida ja miks deegu teeb, mida tähendavad erinevad häälitsused. Kes kellega koos elama sobib?

Moderaator: postituvi

Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas DeegujaLeegu (Teema autor) » 28. detsember 2013, 21:06

Tere.

Mul on 2 deegut erinevatest pesakondadest: nimedega Deegu (sünd: 01/02/11) ja Leegu (sünd 02/03/11).Nad on sõbralikult koos elanud alates 2011-aasta juunist. Aga mõni kuu tagasi kaklesid nad nii, et Deegul oli kael mõlemalt poolt verine. Hoidsin neid mõni tund eraldi ja asi rahunes maha. Ja nüüd hakkasid nad uuesti kaklema ja Deegul on taas kael verine. Puur on neil suur (L 90cm x K 120cm x s 60cm) ja päeval saavad nad ka jalutusaias (diameeter 112cm) käia end liivas tolmutamas.
Kohtlen neid võrdselt- "maiustusi", närimispuid ja asju saavad alati mõlemad ühel ajal.
Deegu on selline suhtleja, talle meeldib suhelda inimestega- "jutustab" ja tuleb sülle. Leegu eriti suhtleja pole, süles talle väga ei meeldi ja eriti ei "jutusta" ka, talle meeldib rattas joosta. Leegu on kätte võttes tugevate lihaste ja väga teravate küüntega, Deegu seevastu on nõrgem ja pehmamete küüntega.Samas on Deegu hästi pisut suurem kui Leegu.

Loodan, et taustainfot on piisavalt ja keegi oskab öelda, miks nad nii kaklevad, ja mida ma saaksin teha, et nad enam ei kakleks.
Kasutaja avatar
DeegujaLeegu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 4
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas Pinto » 29. detsember 2013, 23:09

Taustainfost ei loe küll mingit erilist ärritajat välja.
Kas kodus on ka teisi lemmikuid, kes võiks deegusid ärritada? Kuulate valju muusikat? Kas puuris on mitu pesa kohta, et nad saaks vajadusel eraldi magada? Mitu söögijõud on? Kas puuris on 1 või mitu jooksuratast?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas DeegujaLeegu (Teema autor) » 30. detsember 2013, 04:03

Teisi lemmikuid pole. Samuti pole valjut muusikat. Pesakohti on kaks. Joogipudeleid on samuti 2 ja toidunõusid olen ka viimasel ajal 2 pannud. Jooksuratas oli siiani üks puuris ja teine jalutusaias. Aga kuna toimus kaklus ja ma pidin nad rahunemiseni eraldama, panin kumbagile oma ratta.
Hetkel hakkasin mõtlema, et kas äkki võib nende kakluse põhjus olla selles, et me olime hiljuti 10 päeva kodust ära, nende juures käis mu sõber, üle päeva. Kui me tagasi tulime ei andnud nad mulle kätte. Olid justkui solvunud- näiteks ei võtnud nad minu käest isegi maiust vastu ja keerasid selja. Järgmisel päeval nad juba hakkasid uuesti suhtlema minuga.
Kasutaja avatar
DeegujaLeegu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 4
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas Pinto » 30. detsember 2013, 21:35

Vaevalt et nad mitu päeva hiljem otsustavad kaklema hakata, sest te ära käisite. Pigem nad natukene võõrastasid esimesel päeval. Kui nad aga sel ajal, kui teid polnud, oma tavapäraseid toiminguid ei saanud teha (jooksuaias joosta nt), siis see võis natukene pingeid asjasse lisada aga siiski kahtlen, kas see kakluse põhjuseks oli. Tõenäoliselt on teil ka puuris igasugu tegevust ja närimist, nii et vaevalt, et see kaklus ka igavusest tuli. Teinekord võib kaklus alguse saada ka mõnest pisikesest söögitükist, mida mõlemad tahavad. Või on probleemiks see, et üks üritab teiselt võimu üle võtta.

Foorumis on üks deegude teema, mida võiksid sirvida- seal oli pikka aega probleemiks ühe deeguga, kes teisi kiusas, kuid nüüd on lõpuks vist rahu majas. LINK teemale (panin lingi sinna kohta, kuskohast see probleem hakkas tekkima, aga võid muidugi ka algust lugeda). Seal on ka erinevaid lahendusi pakutud ja ka arsti juures selle probleemiga käidud. Ehk leiad miskit kasulikku ka oma deegudele.

Kuidas nad hetkel muidu läbi saavad?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas DeegujaLeegu (Teema autor) » 07. jaanuar 2014, 02:48

Lugesin selle soovitatud teema läbi. Leidsin üsna mitu sarnast joont, aga samas on ka palju erinevusi.
Vahepealsete päevadega on palju juhtunud. Kippusid ikka kaklema ja ma lahutasin kohe kui pusklema läksid. Ööseks jätsin nad eraldi, kuna üks oli vigastatud. 1. jaanuaril lasin nad taas kokku. Algul nad nügisid üksteist täielikus vaikuses oma 2 tundi, siis hakkasid pusklema ja panin nad eraldi paariks tunniks rahunema. Mõne tunni pärast lasin kokku ja nad elasid rahulikult ja sõbralikult kuni 3-nda jaanuari õhtuni. Siis hakkasid tõsiselt kaklema, nii, et karvatuuste lendas. Mõlemal olid õlad katki küünistatud ja ühel oli ka silma juurest vigastatud. Kuna loomaarstile nädalavahetusel ei saand jäid nad selleks ajaks eraldi. Esmaspäeval ehk täna sain lõpuks arstile. Arst ütles, et haavadesse on tekkinud infektsioon ja lisaks vajab ta silma alla õmbluseid. Lasin vajalikud protseduurid talle ära teha, nüüd saab 10 päeva antibiootikume ja silmatilku tuleb ka panna. Loomukikult hoian neid kuni täieliku paranemiseni eraldi, mis edasi hetkel ei tea.
Kasutaja avatar
DeegujaLeegu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 4
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas Pinto » 08. jaanuar 2014, 20:08

Nemad on ikka kohe eriti vihaselt kaklema siis asunud, kui lausa õmmelda haavasid vaja :( Loodetavasti saavad nüüd mõlemad 10 päeva rahuneda ja siis lepitakse teineteisega paremini. Samas jääb selliste "kakupunnide" puhul alati oht, et ükspäev on nad taas karvupidi koos.

Kui nad aga ka peale 10 päevast lahusolekut ja siis aeglast ja rahulikku tutvustamist ei taha sõbrad olla, siis tasuks lükata tutvustamine edasi kevadesse. Talvel pidid deegud rohkem kaklema kippuma ja seepärast on vahest vajalik lihtsalt oodata kevadeni.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas DeegujaLeegu (Teema autor) » 11. jaanuar 2014, 21:13

9120

Meil läks juba päris hästi kui Deegu omad niidid ja veidi haava lahti otsustas kratsida :bang:
Seega tuli taas arstile õmblema minna, seekord pandi ta käpad kinni, et ta enam kratsida ei saaks. Ehk nüüd saavad haavad terveks.
Kasutaja avatar
DeegujaLeegu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 4
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas Pinto » 11. jaanuar 2014, 22:36

Loodame parimat! Deegu näeb üsna õnnetu niiviisi "kipsis" jalgadega välja, aga eks see tema enda huvides.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas DeegujaLeegu (Teema autor) » 18. jaanuar 2014, 01:45

No nii. Eile õhtul kraapis ta taas vaatamata plaastritele oma õmblused lahti. :bang: Seega tuli taas võtta ette tee arstile ja Deeguke jäi ööseks haiglasse, täna tehti talle uued õmblused ja pandi kaelus, et ta ei pääseks enam käppadega silmale lähedalegi. Ma loodan tõesti, et ehk seekord on abi. Kurb on vaadata kuidas ta selle kaelusega komberdab ja koperdab. Kuna ta söömisel käppasid kasutada ei saa, siis tegin talle toidupallid (Vitakraft vita special) peeneks. Jälgisin teda eemalt. Jõi ilusti ja söögi sai ka kätte. Samuti on tal Alfa-Alfa heina puru ja seda sõi ta samuti.
Peale pandi talle uus antibiootikumi kuur, lisaks haavale silmasalvi ja seekord ka Bene-Bac "häid baktereid" ehk probiootikume.
See ravimine on päris kalliks juba läinud, esimene kord kui käisime oli 150$ , teine kord 65$ (sain isegi hinnaalandust) ja viimane visiit 138$. Kokku teeb see 353$, lisaks tuleb veel niite välja võtma minna. Eurodes teeb see 261€. Dollaritest räägin, sest elame mõned aastad Ameerikas.9141
Kasutaja avatar
DeegujaLeegu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 4
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas Pinto » 18. jaanuar 2014, 13:00

Vaene loomake. See silm näeb pidlil ka üsna kole välja :(

Kas haav ei olnud veel paranenud, et pidi uuesti õmblema? Minu liivahiir näris oma kõhul olnud haavalt niidi 5 päeva peale operatsiooni ja nahk oli õnneks selleks ajaks ilusti kokku kasvanud, nii et uuesti ei pidanud õmblema ja haav paranes ilusti ära.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas DeegujaLeegu (Teema autor) » 18. jaanuar 2014, 16:02

Silm ongi päris kole. Kahjuks suutis ta selle haava kuidagi lahti saada jah, eks see hakkas paranedes sügelema.
Kasutaja avatar
DeegujaLeegu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 4
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas DeegujaLeegu (Teema autor) » 05. veebruar 2014, 18:37

Kuna pole ammu kirjutanud, siis kirjutan, mis meil siin vahepeal toimunud on. Viimane sissekanne oli see kui Deegu läks kolmandat korda õmblema, kuna ta suutis oma haava taas lahti kratsida. Viimase õmblemise tegi arst, kes on spetsialiseerunud silmadele. Et ta taas ei saaks oma haava puutuda sai ta kaela nn kollari (eesti keeles vist kaelus). Algul oli ta suht õnnetu, ei saanud käidud ega midagi. Aga hiljem harjus ta sellega ära ja sai lausa ringi joosta. Kuna nad kasutavad käppasid söömiseks, ja ta neid kaelusega kasutada ei saanud, siis pidin talle toidu peenemateks tükikesteks tegema.
Et nad üksteisest ei võõrduks, lasin neid iga päev natuke aega koos olla jalutusaias. Ise olin muidugi kohe kõrval ja jälgisin, et keegi kellelegi liiga ei teeks. Siiani on nad sõbralikult olnud,muidugi üritavad nad üksteist karata, aga ma ei lasknud.
Täna sai Deegu oma kaelusest lahti. Lasin nad kokku, aga siiski eemalt jälgin neid. Kodust ära minnes ma panen nad igaks juhuks eraldi. Eks ma jälgin ja vaatan, kuidas asjad kujunevad.

Deegu on selle haiguse ajal palju alla võtnud kui me arstile esimest korda läksime kaalus ta 239g, täna ilma kaeluseta jäi kaal kuskile 222g kanti.Eks ma jälgin teda ja kaalun iga nädal. Leegu on samas priskemaks läinud, kaalu nagu juurde tulnud pole, aga priskem on.
Vot sellised lood on meil.
deegud: Deegu, Leegu ja Seegu
Kasutaja avatar
DeegujaLeegu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 4
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas Aydy » 25. veebruar 2014, 17:53

Oeh, millised lood. Kas silm nüüd korras? Vaeseke oli nii õnnetu selle "kaelusega" pildil.
Parem on hoida neid pikemalt lahus, sest nii suur tüli neil kergesti ei unune. Soovin palju-palju kannatust!
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas DeegujaLeegu (Teema autor) » 25. veebruar 2014, 20:19

Deegu silm on korras. Lasin nad algul kokku enda juuresolekul. Iga päevaga said olla rohkem koos ja läksin ise ka eemale, et vaadata kuidas nad omavahel läbi saavad. Kõik oli korras. Aga nüüd paar päeva tagasi hakkasid nad taas pusklema. Kuna kaelus hõõrua Deegul kaelalt karvad maha sai ta kaelale kriimud. Õnneks ei miskit hullu. Täna hommikul nägin, et nad on taas küljed koos ja nügivad üksteist vaikides. Enamasti on selline käitumine viinud pusklemiseni ja säält edasi lausa kakluseni (hüppavad õhku ja löövad tagajalgadega teist). Et järgmist kaklust ära hoida panin nad eraldi. Vahepeal lasen nad kokku ja jälgin neid, niipea kui läheb nügimiseks , eraldan. Eks näis mis sellest saab.
deegud: Deegu, Leegu ja Seegu
Kasutaja avatar
DeegujaLeegu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 4
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas Aydy » 26. veebruar 2014, 12:20

Selline käitumine viib jah enamasti kakluseni.. nad peavad enne oma asjad ära klaarima, siis lõppeb see jant (kui lõppeb). Soovitan, kui nad eraldatud on, lisada peoga nende aluspanu teineteisele, et siis saavad mõlemad teineteise lõhna tunda.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas DeegujaLeegu (Teema autor) » 01. märts 2014, 23:07

Tundub, et deegude kakluse põhjuseks on jalutusaed. Mees ütles, et ta on märganud, et nad kipuvad just jalutusaias kaklema. Otsustasin, mehe teooriat kontrollida. Ei lasknud neid terve päeva jalutusaeda ja loomad said hästi läbi. Järgmine päev lasin ja tulemuseks taas pusklemine. Seejärel ei lasknud neid välja 2 päeva (käisin nendega suhtlemas ja võtsin neid sülle), taas olid loomad sõbralikult koos. Niipea kui jalutusaeda saavad on tüli üsna kiiresti üleval. Nüüd tean, et nad kaklevad jalutusaias, aga põhjus, miks just sääl on ikka veel teadmata. Aed on olnud Juba suvest ja varem said nad sääl ilusti hakkama, aga detsembrist alates, hakkavad nad sääl kaklema.
deegud: Deegu, Leegu ja Seegu
Kasutaja avatar
DeegujaLeegu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 4
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas DeegujaLeegu (Teema autor) » 20. juuli 2014, 20:24

Deegud jätkuvalt kaklevad. Nad olid nädal aega lahus (said üksteist nuusutada, aga ei saanud vigastada) ja peale seda oli kuu vaikust ja rahu. Siis aga hakkas jälle kaklus pihta, nii, et kaelale on haavad küüntega tõmmatud. Haavad paranevad ära ja kui kokku lasen, siis algul on sõbralikult, puhastavad üksteist ja nunnutavad, aga mingi aja pärast hakkavad uuesti kaklema, kuna nad teavad, et kaklus tähendab eraldatust, siis on hakanud nad varjatult kaklema, näiteks majas, kus neid ei näe kaklemas.
Puur on suur, kumbagil on oma toitukaus, joogipudel,jooksuratas ja magamiseks pesa. Kui nad on lahus, siis on nad väga õnnetud ja üritavad kokku saada, närides puuri. Siiani olen piirdunud nende lahus hoidmisel päeva- poleteisega.

Mure on seda suurem, et kuu aja pärast kolime me Ameerikast Eestisse tagasi ja see tähendab, et nad peavad nädal aega olema väikeses puuris, kus puudub võimalus neid eraldada kui nad kaklema lähevad. Pealegi kestab reis 20 tundi. Siia tulles (3 aastat tagasi) polnud probleemi, sest nad said hästi läbi. Pika lennureisi pidaid vastu hästi ja uue kohaga harjusid kiiresti.
Mida teha, kas teha see väike puur kuidagigi pooleks reisi ajaks või on neil ehk stressiolukorras parem koos olla, ehk ei lähe kaklema reisi ajal? :dunno:
deegud: Deegu, Leegu ja Seegu
Kasutaja avatar
DeegujaLeegu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 4
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas Pinto » 25. juuli 2014, 17:18

Ehku peale ma ei julgeks lootma jääda ja teeks ikkagi puuri võrega kaheks. Kui nad sul reisi ajal kaklevad ja eraldamisvõimalust ka pole, võib see reis ühele (või isegi mõlemale) neist viimaseks jääda.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas DeegujaLeegu (Teema autor) » 25. juuli 2014, 18:09

Olen ka ise sama meelt, et eraldi on neil ohutum. Hakkan otima võimalust kuidas puuri poolitaada.
deegud: Deegu, Leegu ja Seegu
Kasutaja avatar
DeegujaLeegu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 4
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas Aydy » 29. juuli 2014, 21:27

Mäletan, et minu omad leppisid ära kui ükskord tüli ajal oli tarvis reis arsti juurde ette võtta - ei olnud mingit kobinat, väikeses reisipuuris ninapidi koos said oldud.. et ju siis oli nii hirmus :D
Aga saab kinnitada võrejupi puuri keskele, siis nad näevad teineteist ja on kindlam, turvalisem olla. Aga mitte liiga suurte vahedega võre, muidu saab ninast näksata vms.

Edu teile ja loodan, et enne reisi lepivad tegelased ära!
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Deegud kaklevad nii, et veri väljas :(

PostitusPostitas DeegujaLeegu (Teema autor) » 23. august 2014, 11:19

Eelmine pühapäev (17.august) jõudsime tagasi Eestisse. Deegud on terved ja elasid 20 tunnise reisi vapralt üle. :-)

Kaklésid, mis nad kaklesid, aga kui nad nägid, pakkimist, said nad aru, et miskit kahtlast toimub, ja hakkasid rohkem kokku hoidma, nad ei läinud eraldi tasanditele isegi enam, kui üks kuhugi läks jooksis teine järgi. Ühel õhtul, kui ma üritasin neid eraldi panna (kakluse tõttu hoidsin neid öösiti ja kui kodust ära olin eraldi), siis jooksis deeguke kohe välkkiirusel tagasi teise juurde. Nii ma siis otsustasin nad kokku jätta ja vaadata, mis saab. Peale seda jäidki nad kokku, mingit kaklust enam polnud, muidugi paar väiksemat pusklemist oli aga see lõpetati kohe kui said aru, et keegi vaatas neid. Ostsin puuri poolitamiseks vajalikud vahendid valmis, aga kuna ma hotellis sain neid ööpäevaringselt jälgida ja kuulata 5 päeva, siis otsustasin, et neil on parem olla siiski koos, kuna oli näha, et nad stressiolukorras hoidsid kokku (2 nädalat kui pakkisime ja hotellis olime).

Kuna nende suur puur sai konteinerisse pandud ja see peaks jõudma sept. lõpus, okt. alguses, peavad nad leppima oma vana Eestis olnud puuriga, mis on ka üsnagi suur, panin selle puuri jalutusaeda ja nii on neil vabavoli käia purist aeda ja aiast puuri. Siiani on nad enamvähem läbi saanud, eks näis mis tulevik toob.

Kui Ameerikas oli Leegu see kakluste alustaja, siis eestis olen märganud, et Deegu alustab kiusu. Põhjuseks tundub olema Leegu argus uues kohas. Nimelt on Leegu veidi kartlik siin Eestis. Algul oli justkui kõik ok, aga mingi päev ei julgenud Leegu enam purist välja tulla ja puuriski liikus arglikult kõht vastu maad. Täna liigub ta juba julgelt ringi. Arvan, et ta arguse võis põhjustada mõne linnu nägemine (meil on siin palju kajakaid lendamas).
Täna oli neil üks incident veel, nimelt nad justkui puhastasid üksteist, aga seekord Leegu piuksus imelikult. Ühel hetkel hakkas Deegu ära minema ja Leegu võttis Deegul sabaotsast kinni ja hakkas Deegut sabast tirima. Olen varem ka Leegut näinud Deegu saba hammastega haaramas, aga olen alati kohe reagerrinud, täna aga lasin tal kinni võtta, et vaadata ,mis ta teeb. Sekkusin kohe kui nägin, et ta hakkab tirima. Puhastasin täna puuri ja aia ära, hetkel on olnud rahu.
deegud: Deegu, Leegu ja Seegu
Kasutaja avatar
DeegujaLeegu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 4
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist