Uue koduga harjumine

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Uue koduga harjumine

PostitusPostitas pirruke (Teema autor) » 01. november 2004, 22:42

katrin537 kirjutas:Ostsin poest küüliku, vanus 2,5 kuud. Jänks küll päris armas, kuid kole arg :o . Nii kui keegi tema puuri poole liigub, nii tema pahandab- lööb tagajalgadega kõvasti vastu maad ja ise põgeneb hirmunult puuri nurka :cry: . Kas on lootust, et temast ka kord julge loom saab?


Saan su jutust aru, et sa ta alles ostsid. Sel juhul on täiesti loomulik, et jänku kardab. Jänkule tuleb anda aega harjumiseks. Tee puuriuks lahti ja las ta ise vaikselt uudistab ja tutvub olukorraga. Tavaliselt peaks jänku juba nädala ajaga kohanenud olema. Aga loomulikult oleneb kõik ka jänesest!
Hoia asjade käiguga meid kursis!
pirruke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas katrin537 » 02. november 2004, 18:56

Jänku on juba üle nädala olnud. Äkki põhjuseks see, et ostsin jänku väiksemast linnast, kus vähe külalisi ja seega pole jänku inimesi eriti näinud :o . Kuna poemüüa oli suhteliselt valelik-valetas sünniaega, sugu ei osanud määrata. Jänkud olid kõrgel väikeses puuris, kus peale heinte, (millel jänkud peal olid ema ja õega) ja joogitopsi ei olnud midagi :? . Müüa väitis end poe omanikuks ja jäneste aretajaks. Nüüd on jänku puuriga põrandal- äkki see talle ei meeldi? Alguses jänku ei söönudki peale heina midagi :( . Olen teda nüüd rohkem puurist võtnud, silitanud, meelitanud aga tema ikka puuri pannes pahandab ja lööb jalaga vastu maad :( . Mul kodus veel 5 a angoora (isane) kikk-kõrv. Väga rahumeelne ja sõbralik loom. Oleme pruutides käinud ja pesakondi nii 6 olnud. Vastukaja olen kuulnud, et emased tikuvad närvilised ja õelad olema :( . Kas ongi õige, et emased kurjemad :? ? Minu väike lontkõrv on emane :?
katrin537
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 02. november 2004, 19:11

Üldiselt on ikka nii, et kui sünnist alates ei näpi ja tegele jänesega, siis kardabki inimesi. Harjutamine võtab aga palju aega. Seepärast soovitan soojalt osta jänes käest mitte poest. Tavaliselt need väikesed karvapallid saavad kodus nii palju hellust ja pai, et ei oskagi teisiti. Loomapoes aga vahivad nädalate kaupa ainult mööda käivaid inimesi ja on võibolla pärit mingist 100 pealisest kasvandusest.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas Marit » 02. november 2004, 20:03

Minu kaks esimest (isast) jänkut olid ka ostes väga arad ja ääretult kurjad. Tigedusest saime lahti alles pärast kastreerimist. Aga araks jäid nad ikkagi. Üks jänkudest suri küll kaheaastaselt haigusesse, aga teine saab varsti kolmeaastaseks. Võtsin alles jäänud küülikule uue kaaslase, kes on väga sõbralik ja julge. Nüüd on nad viis kuud koos elanud ja see arg jänku on ka palju julgemaks muutunud. Selle pika jutuga tahaks siiski seda öelda, et sinu jänku võibki araks jääda, kuigi aastatega hakkab sind rohkem usaldama.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas Krussu » 03. november 2004, 14:25

Minu jänku on ka päris arg, ostsin ta samamoodi poest.
Alguses ei tahtnud ta isegi pai lasta teha, aga nüüd juba laseb. Kusjuures ise ei tule ta kunagi pai norima!
Sülle ei ole ma teda siiamaani veel saanud (ta on minu juures elanud 3 kuud)... aga tookord ostes tuli ta müüjale ilusti sülle... (võibolla on asi minu kogematuses teda sülle võtta, sest ta hakkab alati nii siplema ja kriimustama, et ma pigem loobun) .
Krussu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas Kessukene » 03. november 2004, 16:25

Kuigi palju sõltub looma iseloomust, usun, et tasapisi ja aegamööda ta harjub teiega ja muutub julgemaks. Meie ostsime ka Kessu poest, kui ta oli juba 6-kuune. Eks harjumine võttis ikka aega küll, kuid praegu on ta meil täielik suure toa valitseja :wink: . Ühtki asja ei tohi suures toas olla ega teha ilma tema teadmata, ikka tuleb ja vaatab oma silmaga üle (õigemini hambaga). Enam ei karda külalisi ka, käib neid pigem ninaga nügimas ja kommi nurumas. Mis aga sülle võtmisse ja käpaga põntsutamisse puutub, siis ega Kessule ka sülle võtmine ei meeldi ja alguses põntsutas peale igat korda pahaselt. Nüüdseks on meiega sedavõrd ära harjunud, et isegi peale küünte lõikamist ei viitsi põntsutada :wink:
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas katrin537 » 03. november 2004, 17:22

Mis soost need jänkud teil on? :o
katrin537
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas katrin537 » 03. november 2004, 17:44

Mida te oma jänkudele süüa annate? Müüa ütles, et need loomad peavadki ainult heina ja vee peal olema ja inimeste seltskonda nad ka ei talu ja ei tohigi neile inimesi näidata (kui teil kodus kolhoos on siis on see teie oma asi, et jänku ära olete rikkunud) :x . Nii, et jänkud peavadki kasvama ja elama seina vahel, nii, et nad ei kuule ega näe midagi. :cry:
katrin537
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas Jänkumamma » 03. november 2004, 18:00

Selle loomapoe müüja jutu järgi ei saa ma aru, miks on siis üldse vaja jänkusid lemmikuteks müüa? :o Kas on mõtet sellisel lemmikul, kes ei ole perekonna täieõiguslik liige?
Oma pikakõrvaliste bandiitide käitumise järgi võin ma küll öelda, et jänku on üsna seltskondlik loomake ning kui sa just ise neid ei hirmuta, siis tulevad nad üsna nobedalt sind uudistama. Ja seda nii meiega kui ka meie külalistega. Ainsad, kes on meie jänkusid siiamaani hirmsalt ehmatanud, on paariaastased lapsed, kes jalgu trampides toas ringi tatsasid.
Jänkude seltskondlikkusest: meie plikal on näiteks kombeks trügida oma kukalt inimese käe alla ja seda omal algatusel - talle nimelt hirmsasti meeldib kukla pealt sügamine.
Jänku peaks arg olema siis, kui ümbruses on midagi temale hirmutavat.
Ja kui täiskasvanud jänku omanikku vahetab, siis on ta samuti alguses üsna arake.
Ausalt öeldes, minule meeldib kodus nn. kolhoosielu: on sõbralikum, karvasem, lõbusam ja soojem. Mis sest, et pabulasem! :wink:
Kas jänkud peavad ainult heina ja vee dieedil olema, on üsna vaieldav küsimus. Meie omad saavad näiteks jänkukrõbinaid heina kõrvale.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas katrin537 » 03. november 2004, 18:12

Selle kolhoosi all oli mõeldud mitte looma vaid inimesi :roll: . Ostsid jänku vaiksest kohast, kus ei liikunud inimesi ja viisid kolhoosi, ajasid jänku hulluks ja nüüd julged helistada ja midagi üldse küsida. :x . Ja see, et jänkule krõbuskaid, meepulka ja mineraalsoola lakkuda annad - on sinu enda asi, et raha raiskad :o . Vot, kuidas inimesed raha teenivad :evil:
katrin537
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 03. november 2004, 18:13

Ma loodan, et ma seda müüjat nüüd ei solva (kui ta loeb siis ta solvub kindlasti ;) ) nii et ette palun vabandust.. aga see müüja peab vist peast soe olema :eek: . See oleks ju lausa piinamine. Ja inimesi ei tohi talle näidata...
Väga veider, ütleks ma.. Ja kui ma ei teaks jänestest mitte midagi, siis ma ei ostakski talt loomi...
Ise teeb nad maatasa :eek: .
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas Jänkumamma » 03. november 2004, 18:30

Ma ei leia, et keskmine kodu oleks hullem kolhoos kui loomapood. Viimasest ju ratsutab iga päev hulk erinevaid inimesi läbi, ja seda isegi väikelinnades.
Aga jänkuga sõbrunemiseks on vast vaja sooja sõbralikku kannatust, segatuna mõõdukate maiustustega. Võib proovida ka kukla pealt sügamist, päris paljudele jänkudele see meeldib.
Mitte ei saa aru sellisest loomapoe müüjast.
Minu, kui paadunud kolhoositari seisukoht on, et lemmikloom on ikkagi perekonnaliige. Loom tahab ka suhelda.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas Jänkumamma » 03. november 2004, 18:36

Ah jaa, kui loomapoe müüja kritiseerib seda, et sa oma lemmikule maiustusi ostad, siis lonkab ta loogika vähemalt ühest jalast... Tal ju seda kasulikum, mida rohkem maiustusi kliendid ostavad... (kuigi jah, maiustama peaks ikkagi mõistuse piires)
Mu ema sai ka korra loomapoes sõimata, kui läks ühte kindlat jänkutoitu ostma ja seda müügil ei olnud.
Meil nimelt Joss keeldub teistest kuivtoitudest ja sööb ainult ühte.
Tol korral me saime teada, et me oleme oma jänku absoluutselt ära hellitanud ja üldse oleme täiesti vastutustundetud loomapidajad.
...noh, ja mis siis!!! :lol:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas katrin537 » 03. november 2004, 19:29

Kliendid ostavad kõigepealt jänese ära ja siis võid teda maiustega nuumata, nii palju kui jõuad. Ostsin jänkule toitu (jänkulaste toitu, mis sisaldavat rohkem vitamiine) kuid jänkuke pole harjunud peale heina midagi saama ja seega ka ei söö, ega varsti 3 kuuseks saavale jänkule pole tita toitu enam mõtet anda ka. :roll: Nii, et poemüüa jutust järeldatuna, tuleb jänkuke metsa viia, kus tal siis loomulik elu saab olema. :cry:
katrin537
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas Krussu » 03. november 2004, 19:57

metsas küll su jänku ellu ei jää..mõtle ise..ta on kogu enda elu elanud kuskil puuris, vaikses kohas, kus ei liigu peaaegu kedagi (nii sain su jutust aru) ja nüüd äkki metsas...ta esiteks ei erista ära millised taimed on mürgised, millised mitte, sest koduküülik ei ole jänes, kes elab metsas! Ja teiseks võib ta tunduvalt lihtsamalt sattuda teiste loomade söögiks (tal puuduvad ju kogemused)!!! Nii, et mõtle ikka enne kui ta metsa viid!!!
Krussu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas katrin537 » 03. november 2004, 20:11

Ei, mina teda küll metsa ei vii. Saan ju isegi aru, et see vaene loom saab seal kohe hukka :cry: , pole see õnnetukene oma elu jooksul ju midagi näinud ega kuulnud :cry: . Aga müüa arust peaks nad oma edasise elukese kotis edasi veetma või laskma loodusliku elu elada :cry: . Mul üks tuttav rääkis (elab linnast natuke väljas metsa ääres), et temale tulnud metsast jänku. Aga jänku väiksevõitu ja jube julge. Pildistas siis jänkut ja tõi pilti vaadata. Jänku oli täiesti ilus- kääbusküülik, kes elavat tema maja juures oleva metsatuka sees ja kui ta teda hüüab, et kuivatatud saia anda siis tulevat ja võtvat saia lausa pihu pealt. Kätte ei lase võtta ja nii olevat ta juba kaks talve üle elanud. Nii, et (naabrinaiselt plehku lasknud koduküülik) elab päris ilusti metsas ära. Kuid see natuke ime küll, et on suutnud end teiste loomade eest varjata :eek:
katrin537
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas Jänkumamma » 04. november 2004, 10:47

Meie Jossu oli meile tulles umbes ühekuune ja ka jube arglik. Jalgadega just ei põntsutanud, aga ei julgenud end üldse liigutadagi. Isegi söömas-joomas ei käinud, kui meie olime kodus. Hiljem harjus nii, et traavis igal pool ringi ning käis inimesi oma koonukesega tonksamas.
Temal kestis harjumisperiood umbes kaks nädalat, siis hakkas ta aeglaselt meiega seltsima.
Ma lugesin su postitused uuesti läbi ja mul tekkis selline küsimus: kas uus jänku on ka niisama saanud oma uutes valdustes ringi vaadata, ringi uidata ja lõua sügamisega oma territooriumi märgistada? :wink:
Kui näiteks keegi omanikest saaks veel samal ajal samas kohas näiteks vaiba peal kõhuli olla, siis võib jänku uudistama tulla, et mis loom see ka on... :wink: Ka ei pruugi pikaliolev inimene siis enam nii suur ja hirmus tunduda.
Meie plikale hirmsasti meeldivad inimesed horisontaalis - kohe ronib neile otsa. Ka kükitavad inimesed on toredad - neile õlale ronimine on suurem väljakutse. :)
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas katrin537 » 04. november 2004, 16:03

Ei ei ole teda lahti lasknud. Arvan, et ta peaks kõigepealt oma puuriga harjunud olema ja siis veel sellega, et inimesed liiguvad. Aga jänks iga liigutuse peale põgeneb ja taob jalgadega :( . Kujutan ette, kui ta lahti lasen siis ta põgeneb kuhugi peitu ja ei julge end liigutadagi ammugi inimese juurde tulekust ei saa siin vist veel juttugi olla :cry: . Ise mõtlesin, et see küülikuke on vist küll väärkoheldud :cry: . Ei tea, kas vaeseke saabki kunagi nii kaugele, et kedagi usaldama hakata :o . Nii araks ei saa ju loomake minna ka kaupluses niisama istudes, tundub, et tal mingi kohutav elamus inimestega :x . Nii kui käe puuri panen, nii ta lausa põgeneb hirmunult :cry: Võtan loomakese siis vägisi, silitan kõrva tagant, kallistan õrnat, tundub justkui see talle meeldib- istub vaikselt, või siis kardab nii hirmsasti, et ei julge peadki liigutada :o Olen lausa nõutu :o :o :o
katrin537
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 04. november 2004, 16:09

Milline puur tal on? Pealt käib lahti või kõrvalt? Kui kõrvalt, siis sa võiksid puuriukse lahti jätta ja ise natuke eemal näiteks raamatut lugeda vms. Et kui jänkuke tahab tuleb ise välja ja uudistama. Las ta veel olla natuke ja ma arvan, et ta ikka harjub oma puuri ja sinuga kenasti ära. Alguses on ikka loomad kartlikud. Minu rotid ka kohe kolmepäeva jooksul julgeks ei muutunud. Arakesed ikka olid, kuid nüüd on nad kohanenud! :)
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas Jänkumamma » 04. november 2004, 16:59

Aga kuidas ta käitub, kui talle jänkumaiust või midagi muud isuäratavat (näiteks tükikese õuna) anda?
Ja kas ta teise jänkuga ka on kokku puutunud?
Kuidas ta poes (ostmise ajal) käitus? Ja millised olid oma käitumiselt tema ema ja õde?
Oota ja vaata veel nädalakese-paar, sest jänkude iseloomud võivad olla väga erinevad - mõni on arem, mõni flegmaatilisem, mõni julgem. Loodetavasti on ikka uus keskkond ja uued lõhnad need, mis teda hirmutavad...
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas katrin537 » 04. november 2004, 18:03

Jänkuke ei ole kolm päeva olnud vaid juba 2 nädalat :(
katrin537
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas Jänkumamma » 04. november 2004, 18:18

Kõlab küll sedamoodi, et ta on kusagil hirmsasti ära ehmatatud... :cry:
Aga kas oleks võimalik kasvõi ajutiselt tekitada selline ala põrandal, kus ta saaks ise ringi nuuskida, aga samal ajal poleks tal võimalik kusagile prakku pugeda ja/või ennast mingil moel vigastada?
(...ja meelitada teda hõrgutistega...)
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kole arg

PostitusPostitas katrin537 » 04. november 2004, 23:48

Ma võin jänkukesele ju igatsorti head maiust anda aga ta ju kardab kätt ja seega ei tule ka maiuse võtmine kõne alla, olen proovinud :o . Kui teda poes nägin siis olid rahulikud nii tema, kui ka nende ema. Aga kui järgi mõelda siis müüa võttis selle jänku kohe sülle ja ta oli samamoodi liikumatu. Aga ei osanud arvatagi, et loomakesel paaniline hirm tegelikult. Ja kui nende puuri juures olime, olid nad kõik end kuidagi nurka surunud :cry: . Ei osanud tõesti arvata, et asi nii hull võib olla :cry: . Ja mis veel üks kurb külg- kui poest hiljem nõu küsisin, sain sõimata- müüal oli jälle paaniline hirm, et peab raha tagasi maksma ja lubas looma minu kulul ekspertiisi saata, et mis ma loomakesega teinud olen :( ...
katrin537
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas r » 15. november 2004, 23:15

Kuidas jänkul läheb?Kas on kodunenud?
r
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Jänku on arg

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. detsember 2004, 14:46

Mida ma pean tegema et mu väike emane kikk-kõrvjänku oleks julgem.
Viimati muutis Endised kasutajad 15. detsember 2004, 09:57, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänku on arg

PostitusPostitas Jänkumamma » 14. detsember 2004, 15:21

Proovi teda endaga harjutada.
Kui ta on väga arg ja kipub sinu (või üldse inimeste) eest põgenema, siis hoia teda esialgu puuris, aga samal ajal paku talle peost maitsvaid asju: mõne rosina, pähkli, jänkukommi, porgandi- või õunatüki vms. Muidugi tuleb seda teha mõõdukalt, et jänku õrn kõht haigeks ei jääks. "Mõõdukalt" tähendab päevas 5-6 kommi või rosinat, paar-kolm porgandi- või õunatükikest.
Siis las ta nuusutab su kätt, võibolla hakkab lakkumagi.
Puurist ära teda esialgu välja tõsta, las ta uudistab ise üle puuri ääre.
Aremat seltsi jänkud võivad hakata inimese eest paanikas põgenema ning teevad tõenäoliselt sedasi endale viga. Kui teda siis veel taga ajada, läheb ta veel rohkem paanikasse.
Kui jänku on ise juba huvitatud puurist välja ronimisest, siis heida põrandale selili või kõhuli, las ta siis nuusutab sind ning trambib sinu peal. Sedasi on mõlemal palju lusti! :wink:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 01. august 2005, 23:28

Meelita teda jogurdtropside ja muu hea nämmaga. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas särasilm » 02. august 2005, 10:29

Ta peab aru saama, et sina oled inimene, kellest sõltub tema heaolu ja keda võib usaldada. Milles see väljendub, et ei harju? Ja kaks nädalat polegi veel kuigi pikk aeg. Kui vana su küülik on? Siin on palju asjaolusid, mis mõjutavad. Aega, aega.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: mis ma pean tegema kui loom minuga ei harju

PostitusPostitas Jänkumamma » 02. august 2005, 11:34

Las ta harjub uue koha, uute inimeste ja uute lõhnadega.
Proovi näiteks heita põrandale kõhuli või selili ning las ta siis uurib ja nuusutab Sind ning sekka tonksab ka oma ninaga (stiilis "Tere, mina siin!"). :wink:
Selja või kõhu peal ringi tatsav jänkujõmm on ka päris naljakas asjake... :D
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas särasilm » 02. august 2005, 16:13

Jah, see on vist hea soovitus. Heitsin ka vaibale pikali ja lihtsalt olin Tillu lähedal (siis kui ta alles hakkas puurist väljas käima, nooruke oli). Mitte mina ei lähenenud talle, vaid andsin temale võimaluse mind tundma õppida. Pealegi polnud ma siis nii kohutavalt suur. Uudishimu jänkudel on, nii et ta kindlasti tuleb asja uurima. Panin maiustusi kõhu peale ja lõpuks ta tuligi minu peale sööma, ent see tutvumisprotsess ei toimunud ühe õhtuga.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline