Klemmi meisterdatud merisigade puur

Milliseid vahendeid läheb notsu eest hoolitsemiseks vaja. Puurid, puuri sisustus, mänguasjad, jalutamisrihmad jne.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Klemmi meisterdatud merisigade puur

PostitusPostitas klemm (Teema autor) » 13. august 2005, 15:55

Tere nodzu sõbrad.
Oleme mõnda aega plaaninud lemmiku toomist maija. Nüüdseks juba nii ära planeeritud, et hakkasin ise puuri tegema meie tulevasele meriseale.
Vaatasin neid poe omi ja mõtlesin, et need plastist ja traadist kastid meenutavad mulle rohkem vanglat ja ei ihaldanud neid koju tuua.
Plaanisin kasutada vineeri ja puitlaastplaati, esiseina juures kasutaks enam plexiklaasi ja puuri jätaks pealt lahti.
Ruumi on mul 100x45 cm ühe madala kapi peal kuhu tahan tema kodu panna, loodan et see on piisav kui ma teen ka 2/3 osas teise korruse peale.
Siin aga tekkis küsimus, et kas saan ikka kindel olla et nad üle ääre välja ei kavatse ronida, või siis isegi üle serva hüpata? Milline on turvaline puuri serva kõrgus ? Ja milline oleks hea kõrgus kahe korruse vahel, et meriseal oleks hea ja õhu liikumiseks oleks samuti piisav ruum? (30-40 cm?)
Milline on kõrgus mille peale ta suudab ise hüpata või ronida ilma "trepi" või "redeli" abita?
Milline on turvaline kõrgus kust alla hüpates ta veel jalga ei murra ega omale viga ei tee?
Siis oleks ka hea teada milline on teie merisea keskmine vööümbermõõt... Seda oleks hea teada, et plaanida puuri ka mõningaid atraktsioone ja peiduurkaid...
Siis veel kuidas teie kogemused on meriseaga, kas ta sobib 6 ja 3 aastase tüdrukuga kokku. Kusklit lugesin, et alla 10 aastaste lastega hästi ei sobi, aga mul on seda väga raske uskuda ja võtan ta ikkagi.
Tänud siis ette heade nõüannete eest.
Kristjan
klemm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 13. august 2005, 17:13

Selle kohta võin öelda, et merisead hüpavad palju kõrgemale kui asi paistab. ;)
Nii et kui neil uudishimu suur hüpavad nad kõrgele.
Enda sigadel mõõtsin vöö ümber mõõdud ära.
Nooremal 4, 5 kuusel on see 29 suuremal 4 aastasel 32 cm.
Ja tasub ka mõelda, et teha see suurem jne ja merisead suuremaks saades kasvavad, et ta ka pärast sealt käima mahub.
nende lastega on nii, et oleneb ju ka lapse iseloomust...
Ma arvan, et niisama küll nendele kätte anda ei tohi, kui istuvad siis sülle jne. ikka võib.
Merisead kardavad järske liigutusi ehmatavad kergesti ja ehmunult võivad küll putku panna sealt sülest alla hüpata ja siis luid murda.
Sellega tasuks ettevaatlik olla..
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapalll » 15. august 2005, 00:20

Mõned mõtted puurist võid leida ka juba kirjutatud teemade alt, kuid konkreetsetele küsimustele:
Kui teed teise korruse, mõtle kuidas see ühendada puuri põhjaga, sest olgugi et merisead võivad ootamatult kõrgeid hüppeid teha, on igapäevane üles-alla turnimine raske ja kurnav, kui platvorm liiga kõrgel on. Kaldtee oleks hea idee ja ei võta palju ruumi, kuid ilma selleta võiks kahe korruse vahemaa olla maksimum 20cm.(Minu praktika näitab, et hooletu või ebaõnnestunud hüpe lõpeb selja peale maha kukkumisega).
Turvalisem oleks teine korrus ka võrguga piirata, sest siis ei ole allakukkumist karta. (Kahe looma puhul võib ka trügimiseks minnes keegi üle serva potsata)
Puuri serva kõrgus ülemisest korrusest võiks olla tõesti vähemalt 40cm, kui võre pole ja puur lahtine on.
Millest sa puuri põhja teed? Hea oleks plastik või midagi taolist, sest puidu kasuks otsustamisel võib põhi saepurust hoolimata mädanema ja lagunema hakkata. Samuti on seda raskem pesta ja hakkab haisema.
Alla kümne aastased saavad ka edukalt seakantseldamisega hakkama, kui seletada kuidas seaga käituda. Loomulikult üksi ei maksa last loomaga jätta ja parem ning turvalisem on pai teha istudes, kui püsti seistes.
Edu puuri ehitamisel! :D
karvapalll
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hakaksin puuri tegema

PostitusPostitas klemm (Teema autor) » 15. august 2005, 10:13

Tänud nõu eest.
Praeguseks olen saanud põhja ja seinad omavahel juba kokku.
Teise korruse tegin 30 cm kõrgusele ja panen kaldtee et liikumine mugavam oleks. Teise korruse servades on samuti piirded juba olemas.
Kasutasin küll puitmaterjali... kuid plaanisin põhja ära värvida õli värviga ja seinad ja muud pinnad töödelda lina õliga.... see on 100% naturaalne õli ja muudab puidu vastupidavamaks mustusele ja niiskusele ... Võibolla panen põhja peale ka veel mõne katte peale, eks näis.
Täna õhtul peaks saama ka majakese ja muud nipet näpet tehtud.
Siis jääb veel see teine mure, kust endale marsu leida.
Mei eelistustes on pehme lühikese ja siledakarvaline hollandlanna
klemm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hakaksin puuri tegema

PostitusPostitas klemm (Teema autor) » 22. august 2005, 10:28

Tere taas
Ei oleks uskunud et ühe väikese asja tegemine nii kaua võib võtta.
Puuri põhja mõõdud on 45x115 cm ja teine korrus on 30x70 cm
Esimesel korrusel on ees võrksein, mis on ka ettepoole lahti tehtav, et oleks lihtsam puuri puhastada.
Teisel korrusel on ees plexiklaasist sein mis on samuti ära võetav.
Esimeselt korruselt viib teisele kaldtee. (jälle on tükid lahti käivad, et puuri nurgale puhastamise käigus paremini ligi saaks.) Ilmselt on vaja veel kaldteele midagi peale panna et parem ronida oleks ja ei libiseks.
Mõne aja eest sai majast välja visatud kirjutuslaud. Selle sahtlist sai nüüd sae abil puurile väike varjualune pesakast kuhu nad ennast peita saaks. Ruumi peaks selles jaguma kahelegi. Iseasi kas nad seal ka kahekesi olla tahavad.
Materjalina kasutasin puitlaast plaati. Seda jäi mul just sobilikud tükid suvisest remondist üle, et sain neid siia kasutada. Puuri põrana värvisin õlivärviga, et see nii kergelt midagi sisse ei imaks. Seinad töötlesin linaõliga. Linaõli annab veits tooni juurde ja tulemusena ei võta nii kergelt enam mustust ega niiskust sisse.
Lapsed on aga juba väga ärevil ja ei jõua oodata kuni põssad sisse saame.
Pildid ka, meenutab veidi tööriista kasti vist.
Pilt
Pilt
klemm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas ise notsule puuri teha?

PostitusPostitas Liz13 » 22. august 2005, 13:46

Ohsa raks!
See puur on nagu juba cavycages.com-is.
Väga tubli töö ära tehtud!!! :)
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helery » 26. august 2005, 13:30

Väga ilus aga kohe tekkisid sellised küsimused
1) Kas puuri puhastamisega ei teki probleeme? Kuidas see lahendatud on?( ehk siis kas puur ei muutu selliste materjalidega koledaks kui loom sinna peale pissib)
2) Kas loomad sealt välja ei saa hüpata?
Helery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 115
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas klemm (Teema autor) » 26. august 2005, 15:46

1) Kas puuri puhastamisega ei teki probleeme? Kuidas see lahendatud on?( ehk siis kas puur ei muutu selliste materjalidega koledaks kui loom sinna peale pissib)

Kui puitmaterjalist teha siis ikka oleks vaja puit töödelda. töötlemata puit muutub ka ilma merisea juuresolekuta kiiresti koledaks üstapuha, mis sellest ka ei tehtaks..
Kindlasti aja jooksul muutub ka see koledamaks, aga ka plastik muutub ajaga tuhmiks. Seda puuri ei anna jah otseselt kraani alla panna kuid kuna puuri põrand on värvitud siis enam see sisse ei ima midagi. Vaja vaid niiske lapiga pesta.
PS! Töötlemisel on vaja anda kindlasti piisavalt kaua kuivamiseks aega ja soovitavalt looduslike vahenditega. Mul on küll põrandavõrvi osas erand tentud, selleks on tavaline põranda värv. Aga kuna seal on peal aluspanu ja muudki siis vaevalt tema hammas just põranda sisse sattub.
2) Kas loomad sealt välja ei saa hüpata?

Ma ei tea, Seal on esmaspäevast alates elanik sees olnud, kuid ta on alles noor ja väike. Mul on vaja nende käitumist silmas pidada.
Puuri tagasein on kokku 55 cm kõrge, esimese korruse ja ka teise korruse seinad on mõlemad umbes 26-27 cm ja ma ei usu et üks merisiga viitsib nii kõrgele hüpata, nad seda reeglina ei tee. Pildi pealt otse ei näe kuid ka teisel korrusel on sein ees (plexiklaasist), et ta seal alla, või siis üle esimese korruse seina ei kargaks.
klemm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas ise notsule puuri teha?

PostitusPostitas paraboa » 26. august 2005, 21:51

Vägev sigala :lol: . Pildilt paistab , et puur seisab mingi kapi peal ja sellepärast ma eriti ei usu , et nad sooviksid sealt üle serva hüpata - nots ikka vaatab enne , kui hüppab .Tavaliselt on nad sellised ettevaatlikud loomakesed , kes pea ees tundmatusse ei visku . Mul seisavad tavaliselt kõrgemale asetatud puuride uksed lahti ( normaalsem väljavaade ju :wink: ) ja välja pole seni keegi kippunud .
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas LooM » 09. detsember 2005, 17:16

Mu meriseal on ka väike puur,aga kui nüüd selles yhes inglise keelses lingis käisin http://www.cavycages.com siis sain ikka häid mõtteid ka oma sea puuri jaoks.Ei teagi,kas ma teeksin talle suurema puuri vä või siis hoopis kahekorruselise puuri?Ma arvan,et ma mõtlen sellele veel. :)
LooM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 09. detsember 2005, 17:35

Pigem tee ikka suurem ja ühekordne. Merisigade puuri suurust arvutatakse ainult põhjapindala järgi, sest nad ei ole eriti ronijad loomad ja põhiline elu käib ikkagi puuripõhja peal. Osaline teine korrus võib olla lihtsalt "boonuseks".
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas ise notsule puuri teha?

PostitusPostitas liis-123 » 01. oktoober 2009, 18:21

kas keegi oskab öelda kust seda klaasi osta pärnust saab millega puuri tehakse?
Ma armastan oma Minnit
liis-123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re:

PostitusPostitas merisigutik » 10. juuni 2016, 07:53

Ruigaminni kirjutas:Pigem tee ikka suurem ja ühekordne. Merisigade puuri suurust arvutatakse ainult põhjapindala järgi, sest nad ei ole eriti ronijad loomad ja põhiline elu käib ikkagi puuripõhja peal. Osaline teine korrus võib olla lihtsalt "boonuseks".

Minu notsude kohta see ronimise asi ei kehti :rofl: kuna ma vahel isegi hüüan neid alpinitideks nii kui ma nad puurist välja lasen koha hakkavad kõrgustesse ronima :lol: aga puur tõesti peaks merisigadel ikka 1 kordne olema kuna nad ju tegelt selle hüpamisega koormavad oma jalgu (väiksed jalad suur(väga suur) kere)
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist