Udi ja Piuksu

Kõik sabalised, kes meil kodudes on

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 29. jaanuar 2018, 13:48

Mõlemad rotid on õed ja dumbo kõrvadega. Udi on tumehall self ja Piuksu aguuti berkshiir. Sündisid 29 nov 2017a.

Udi on alfarott, kuigi Piuksu on temast natuke suurem ja raskem. Piuksu on arglikum ja annab kiiresti maadluses Udiga alla. Piuksu eelistab olla rohkem pesas peidus. Piuksu võib kergesti näpust naksata. Piuksul on suur söögiisu. Piuksu sai nime, sest piuksub tihti ja satub kergesti stressi. Näiteks koduvahetus stressi põdes ta mitu päeva. Udil polnud aga mingit probleemi.
Udi on julge, väga uudishimulik, ülisõbralik ja naudib inimeste paitusi ja tähelepanu. Udile meeldib inimeste kätega maadelda. Nime sai ta sellest, et on tüütult uudishimulik ja selleks et uudishimu rahuldada, udib ta muudkui ringi.
Pärit on mõlemad Tallinnast, eraisikult. Kahjuks olid neil täid seljas. Sain selle vastu rohtu Xeno 50 mini. Mõlemad rotid õppisid kasutama väga kiiresti pissikaste. Wc nurkasi on puuris 3. Igal korrusel üks. Neljandal korrusel ainult ei ole. Puuri põhi on võrest. Põhja katsin osaliselt riidega. Järgmisel ööl, peale rottide toomist kuulsin, kuidas keegi mööda tuba ringi krabistab. Udi oli puurivõrede vahelt välja roninud. Pidin puuri rotikindlaks tegema. Katsin selle võrguga, mida ehituspoes müüakse. Puuri nimi on DaYang ja mõõdud on 64x43,5x92,5 cm. Rotid on öösiti vaiksed. Häiris ainult joogipudeli kuulikese pidev kõrin. Vahetasin joogipudeli kausi vastu ja nüüd on öösiti vaid nende jalakeste sibamist kuulda ning Piuksu piuksumist, kui Udi ta selili keerab. Joovad nad mõlemad palju, sest toiduks on neil spets. rotitoit graanulitena, Versele Laga oma.
Olen Piuksu pärast natuke mures, sest Udi on oma aktiivsuses talle karvadesse kärbitud jutte tekitanud. Ta on ka nii hellake iga asja peale. Udi ja Piuksu on iseloomult nagu öö ja päev.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 30. jaanuar 2018, 10:42

Piuksu läks täna paanikasse, kui Udi toa avarusi avastama suundus. Ta ronis vetsunurka, mis on pealt läbipaistvast plastikust ja istus seal. Kui ma korraks ennast liigutasin, kargas ta hirmuga sealt välja ja hakkas laamendama. Selline äärmuslik käitumine tema poolt oli täna esimest korda. Lõpuks leidsin ta vetsu katuselt hirmust kössitamas. Minu käsi ta enam ei karda, suutsin ta paitamisega maha rahustada. Võtsin ühe mütsi, lasin tal sinna sisse ronida. Seal on turvaline, soe ja pime. Piuksu rahunes mu süles, mütsi sees ja puges mu hommikumantli voltide vahele.
Eile lasin Piuksu poole toa peale lahti, kuid ta varjus kardina taha ja jäigi sinna. Kui ma ta mitu päeva tagasi abipuuri tõstsin, et suurele puurile võrk peale panna, hakkas Piuksu abipuuris ahastavalt piuksuma. Isegi kui suure puuri uksed on lahti, Piuksu pole vabatahtlikult veel välja tulnud. Kui võtan ta välja, tahab ta meeleheitlikult puuri tagasi. Piuksu on väga õrna närvisüsteemiga. Mõtlen, et äkki on tal noorena mingi väga halb kogemus olnud. Ma ei tunne rottide hingeelu ja ei ole põhjalikult uurinud nende käitumist lemmikloomadena. Tean ainult, et targad, sotsiaalsed ja sõbralikud loomad. Udi on täpselt selline, millise ettekujutuse ma rottide kohta lugedes sain. Millest siis selline Piuksu käitumine? Kätega on Piuksu juba tuues harjunud ja inimese lähedusega samuti. Ta lihtsalt kardab ümbrust ja uut olukorda.
Õnneks on mul argade ja nõrga närvisüsteemiga elukatega palju kogemusi olgugi, et teisest liigist. Usun, et saan Piuksu ajapikku julgemaks.

http://tinypic.com/view.php?pic=2qn16ar ... nA1IDfLiM8
http://tinypic.com/view.php?pic=10nbal1 ... nA1TzfLiM9
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 01. veebruar 2018, 13:30

Udi ja Piuksu kasutavad küll wc nurka, kuid viimased kaks korda lasevad nad väljaheited endale külje alla. Ei viitsi lae all rippuvast pesast välja ronida. Pidin selle pesa üldse maha võtma mõneks ajaks. Eile õpetasin neile nende nimed selgeks. Enamvähem juba reageerivad kui neid nimepidi kutsuda. Piuksu muutub tasapisi julgemaks. Talle väga meeldib süüa ja eriti magusat. Ei, ma ei liialda magusa andmisega.
Piuksust paistab kasvavat suur rott.

http://tinypic.com/view.php?pic=2yw8e9y ... nL63ufLiM8
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 04. veebruar 2018, 11:01

Udil on selja pealt selgelt näha, kuidas tite karv asendub uue ja tumedama karvaga. Udi ja Piuksu võimupositsioon on vahetunud. Nüüd paistab Piuksu olevat alfarott, kes Udi pidevalt selili keerab. Udi on muutunud vaiksemaks ja alandlikumaks kuid Piuksu enesekindlamaks ning julgemaks.
http://tinypic.com/view.php?pic=25aneyh ... nbLAOfLiM8 Udi karv muudab värvi
http://tinypic.com/view.php?pic=efp6ba&s=9#.WnbLPefLiM8 Udi pissinurgas
http://tinypic.com/view.php?pic=34ye5nk ... nbLw-fLiM8 Rottide puur
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas flo » 04. veebruar 2018, 18:24

Uhh, kui äge elamine rotsikutel! Papagoipuurist sai rotipalee?
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 05. veebruar 2018, 11:14

Papagoipuur oleks olnud vägev idee, sest selle mõõdud olid praegusest rotipuurist mitu korda suuremad ja materjal kvaliteetsem. Kahjuks ei olnud mul eelmisel kevadel roti võtmise plaani, kui viimase suure papagoi koos puuriga ära andsin. Mõtlesin, et aitab küll, 10a juba papagoisi peetud. Kuna mul papagoisi enam pole keda rotid murda saaks, miks mitte võtta paar rotti. Nii nad meile tulidki.

Tellisime praeguse puuri kika.ee spetsiaalselt rottidele. https://www.kika.ee/et/vaikesed-loomad/ ... uur-2.html Siis oli see soodushinnaga veel. Puuri sodikast on plastmassist, kuid rotid seda närima ei pääse, kuna sodikasti eraldab tiheda vahega võrepõhi. Nad ulatuvad sodikasti põhja käpakestega puutuma. Kasutan sodikastis saepuru või muud imavat pudi. Vahel kui korjan laiskvorstide pabulaid plastkorruste pealt, siis viskan need koos wc paberiga sodikasti. Paber sinna kauaks ei jää, sest väikesed käpad kougivad selle puuri ja edasi toimetatakse paberitükk wc nurka. Alguses panin võrepõhjale peale riide, kuid nad pissisid selle täis. Kuna teised korrused on jalasõbralikud ja rotid rohkem aega seal veedavad siis loodan, et võrepõhi midagi halba ei tee. Ainult toidukausi all on riidetükk, see asub esimesel korrusel. Toidukausiks on suur savikauss, mille ostsin loomapoest. Rasket savikaussi ei saa nad ümber lükata.
Kaks suurt puuriust on. Võrevahed on hirmus laiad mõnest kohast 2,5cm ja kaks kohta on, kus võrevahe on 3,3cm lai. Puuri on lihtne kokku panna. Rattad on ka all, hea liigutada. Rattaid võib ka mitte puurile kinnitada. Kaasas olid plastmassist korrused, toidukauss ja joogipudel. Ostsin ehituspoest linnupuuri võrku, lõikasin igale küljele õiges mõõdus jupid, pesin need korralikult puhtaks enne puurile kinnitamist. Puur sai väga hea. Võrepõhi ei kolise, kui rotid sellel jooksevad ja plastkorrused on kõvasti kinnitatavad ja ei logise.

Rotid on meil tõelised laiskvorstid. Kui pesa on mugav, siis ei viitsi nad wc nurka külastada vaid lasevad kas otse pessa või pesa ette. Eile kasutasin veel tavalist puuvillast kaltsu, et neil selle peal magada hea oleks. Nii käisid nad rohkem wc-s. Ennelõunat panin uuesti kaks pesa samale korrusele. Üks pesa oli hommikul wc-ks muudetud. Rotid kolisid magama neljandale korrusele, kus pissikasti pole. Pean vist sinna samuti ühe wc nurga tekitama. Iga kord kui ma rottidele pai tahan teha või neid puurist välja võtta, tõstan nad wc nurka. Mõlemad istuvad seal siis üle minuti, teevad hädad rahulikult ära ja hakkavad oma kasukat ja koonu pesema. Roti kaka haiseb kui see on värske ja kui veel katki läheb on terve tuba haisu täis. Aga kui kaka mõne minutiga ära kuivab, siis ei haise. Panin tähele, et väljaheite hais on ka siis väiksem, kui on lastud saepurule. Roti tuba peab olema hästi ventileeritud, muidu on seal varsti paks õhk. Selline tunne, et rotid on toa täis tossutanud.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 07. veebruar 2018, 11:29

Täna trallisid rotid terve öö ringi. Umbes kell 4.00 läksin vaatama, kas õnnestub neid ära väsitada kuidagi, et saaks vastu hommikutki sõba silmale. Rotipuur on meil magamistoas. Puur küll ei kolise, kuid rotilaste paljaste jalgade kiire pat-pat-pat öö läbi on meile veel harjumatu. Rotid olid nagu kohvi joonud, nii erksad olid. Mängisin nendega natuke. Küll ronisid nad mulle pähe ja seljataha ja kraevahelt sisse. Nii hea oleks olnud neile trikke õpetada, kui ma ise poleks nii unine olnud. Pärast panin neile mittegraanultoitu. Arvestasin, et kui rotid kõhu head paremat täis nosivad, lähevad nad leiba luusse laskma. Nii oligi. Praegu pole Udi ja Piuksu veel isu täis maganud, kuigi juba lõuna on käes.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 09. veebruar 2018, 10:44

Kui rotid tulid 24 jaanuar, siis Piuksu kaalus 168g ja Udi 160. Kaalu vahe oli 8g. Mõne päeva möödudes 28 jaanuar, kaalus Piuksu 196g ja Udi 181g, kaalu vahe 15g. Täna 9 veebruar kaalub Piuksu 233g ja Udi 211g, kaalu vahe 22g. Täna kordame kirbutõrjet.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 12. veebruar 2018, 09:52

Udi jäi reede õhtul haigeks. Kuidagi sai külma. Ta hingeldab ja hingab raginal, nagu pugiseks omaette. Kui ta soojas pesas on, siis on vaikus aga pesast väljas on hingamisel pidev pugin või ragin. Algul mõtlesin, et Udi teeb ise sellist häält. Kui hakkasin pühapäeval infot otsima sain aru, et tegu ikkagi haigusega. Midagi on kopsus. Vbl vedelik, mis hingamisel ragiseb. Kopsupõletik? Tõstsin toa temperatuuri ja proovin täna arsti kätte saada. Praegu andsin talle hästi natukene mett ja sooja lahjat raudrohuteed. Märkasin, et tal on ka silmad veidi rähmased.

Piuksu õppis eile ära triki. Kui ütlen "spin" siis ta teeb täisringi ühe koha peal. Ingliskeelne sõna "spin" on hea kõlaga, seepärast kasutan seda. Spin tähendab pöörlema. Video https://www.youtube.com/watch?v=GojUFLz9-AA
Pildid:
http://tinypic.com/view.php?pic=2hochp3 ... oGxo-fLiM8 Piuksu
http://tinypic.com/view.php?pic=n1frfd&s=9#.WoGx5ufLiM8 Udi


Hiljem: Käisime Udiga pealelõunat loomakliinikus. Arst ütles, et rotil on korralik kopsupõletik. Kuna rott on noor ja ma ei venitanud väga kaua tulemisega, andis arst lootust, et Udi saab terveks. Ta tegi Udile kaks süsti kumbagi kannikasse ja kirjutas välja antibiootikumi Novadox ja silmatilgad Ciloxan. Mõlemat rohtu on vaja anda kaks korda päevas, kümne päeva jooksul. Antibiootikumi korraga 0,1ml ja silmatilku tuleb ka ninna tilgutada.
Arst rääkis, et kopsupõletik võib nakata ka teisele rotile. Nii kui teine rott krõbisema hakkab, tuleb ka teda kohe ravima hakata. Kokku läks loomaarsti juures 50.46 eurot.
Koju jõudes hoidis Udi tagumist jalga üleval. Ei saa varbaid kasutada. Arst ütles, et see on normaalne peale süsti saamist.
Kurjoosne on see, et linnupidamise ma lõpetasin kopsupõletikuga ja rotipidamist alustan kopsupõletikuga. Lind sai kopsupõletiku operatsioonilt tagasi tulles. Kuna papagoi kopsupõletiku sümptomid ei väljendunud hingamisega vaid hoopis ühe jala nõrkusega, sain sellele haigusele liiga hilja jaole. Loodan, et rotiga läheb paremini.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 13. veebruar 2018, 07:22

Süstid näitasid juba kella 21.00 ajal tulemusi. Udi hingamisel tekkiv ragin kadus ära, ka jalg taastus. Udi enesetunne paranes märgatavalt ning ta on muutunud küllaltki aktiivseks. Arstil käik päästis ta elu. :-)
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 14. veebruar 2018, 07:32

Ravisse tuleb suhtuda väga tõsiselt. Natuke enne uut rohu andmist hakkab Udi uuesti krõbisema. Silmarohu panen enne oma näpule ja siis tõmban üle roti silma ja nina. Teisiti pole lihtsalt võimalik. Kes on püüdnud noorele rotile silmatilku panna, teab. Pakkusin eile Udile lusika pealt natukene kefiiri. Udile maitses see nii väga, et ei tahtnud mulle lusikatki tagasi anda.
Piuksul on uus trikk "spin" hästi meeles ja ta naudib selle tegemist. Vahel ei jõua ma käsklust korratagi, kui tema juba keerutab ja ootab tasu. Tavaliselt võtab Piuksu maiuse ja tassib selle kiiresti oma panipaika ning tuleb jälle keerutama, et oma tagavara täiendada. Viimaks kui Piuksu arvab, et nüüd on maiustusi piisavalt kogutud, läheb ta oma saaki krõbistama. Maiuseks pakun lihtsalt rotitoidu graanuleid, mis on teise firma oma. Mitte see, mida põhitoiduna kasutan. Rottidele vist tõesti meeldib uusi trikke õppida. Udit ma praegu ei õpeta. Las saab enne terveks.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 19. veebruar 2018, 17:08

Eile oli esimene päev, kui Udi sai normaalselt ja ilma krõbisemata hingata. Nüüd tundub ta justkui terve, kuid rohtu on vaja anda neljapäevani. Söögiisu on tal natuke vilets, tõenäoliselt on tegu rohu mõjuga.
Arvan, et tean kuidas Udi ennast külmetas. Meil on üks välissein väga külm. Kuna seina varjab maani kardin, ronis Udi mõned korrad sinna kardina taha. Udi on kleenuke ja lahja, tal pole naha alla rasva kogutud nagu Piuksul. Nii ta külmetuski.
Udi ja Piuksu polegi võibolla õed. Kasvatajal oli erinevatest pesakondadest palju rotipoegi. Mingis vanuses tõstis ta emased ja isased erinevatest pesakondadest kokku. Emased eraldi ja isased eraldi. Nii läks sassi, kes kelle poeg on. See seletab miks Udi ja Piuksu kasvus erinevad. Arvan, et Piuksu on Udist natukene vanem.
Viimati muutis nuki8 21. veebruar 2018, 18:29, kokku muudetud 1 kord.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 20. veebruar 2018, 11:46

Rotid on nii armsaks muutunud. Iga hommik nad ootavad, et neile pai teeksin. Kui panen käe pessa, haaravad nad mu näpu oma käpakeste vahele ja hakkavad lakkuma. Kui rotid toas ringi jooksevad, olen mina neile nagu suur kaitsja, kelle hõlmade varju joostakse, kui midagi hirmutab. Öise trallimisega oleme ka ära harjunud. Eile jooksid Udi ja Piuksu kordamööda tugitooli käetoele, et minult musi saada.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas Kissu » 21. veebruar 2018, 09:40

Oi kui lahe! :D Vaatad üle tüki aja Pisisse ja millised uudised!

Palju õnne armsate rotipoiste puhul. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas Kuldhai » 22. veebruar 2018, 12:11

Palju õnne minugi poolt!
Olen isegi vahepeal mõelnud taas rotid võtta, aga kahjuks on kogu energia läinud hoiuloomade peale.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas Lind1100 » 23. veebruar 2018, 17:10

Hilised õnnesoovid minugi poolt; tore, et Udi ennast nüüd paremini tunneb. :-)

(Ei pruugi küll palju öelda olla, aga lugemas käin ikka hoolega, eks ole.)
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 23. veebruar 2018, 20:37

Aitäh heade soovide eest.
Udi tundub nüüd täiesti terve ja ravi sai läbi. Tema ja Piuksu karv läigib imeilusasti. Arvan, et toidust. Oleme jäänud pidama Burgess EXC RAT NUGGITS rotitoidule. See maitseb meie rottidele hästi ja Piuksu ei pea paljuks graanuli eest isegi "Spin-i" teha. Eriti maitsev on värskelt kotist võetud toit. Uskumatult ruttu tekitavad rotid riietesse auke. Natuke ronivad su peal ja jätavad kingituseks augu kampsuni sisse. :)

1. http://tinypic.com/view.php?pic=5luijq&s=9#.WpBesefLiM8 Piuksu.
2. http://tinypic.com/view.php?pic=29ntgr4 ... pBheOfLiM8 Udi.
3. http://tinypic.com/view.php?pic=qrx3ib&s=9#.WpBhmefLiM8 Ringutava Udi läikiv karv.
4. http://tinypic.com/view.php?pic=2vsg7pv ... pBh3ufLiM8 Auk tekis.

Piuksu karv on uhke. Pruuni karva tipp on pikalt musta värvi ja läikiv. Jääb mulje, et tema kasukal on märg efekt või nagu väikesed nõelad ehivad karvatippu. Kahju, et ma ei saa seda ilu pildile.
Siin on kuulutuse pilt, kus on Udi ja Piuksu peal http://tinypic.com/view.php?pic=2d93gnm ... pBj9-fLiM8
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 01. märts 2018, 09:31

Udi ja Piuksu muutuvad muudkui julgemaks. Ettevaatlikult avastavad nad oma tuba. Udi on hakanud paksemaks minema. Võibolla haigus tegigi ta varem nii peenikeseks. Nüüd on see raske aeg möödas. Udile on keeruline trikke õpetada, sest teda ei huvita maiuspalad kui ta elevil on. Elevil on Udi aga alati, kui temaga tegelen. Piuksu läheb igasuguse maiustuse õnge. Talle meeldib trikke õppida ja nende abil maiustusi meilt välja teenida. Põnev on see, et mõlemad rotid on võtnud endale uue hobi-topieemaldamise. Neile meeldib kampsuni küljest väikeseid villapallikesi ära kakkuda. Auku nad seejuures kampsunisse ei tee.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 06. märts 2018, 18:27

Udi ja Piuksu on saanud teismelisteks. Hormoonid möllavad. Vahel jätavad paar pissitilka kuhugi. Huvitav, et kui isane rott käib pissirada järel, siis emased jätavad ainult mõne tilga ja seda ka mitte iga päev. Veel on nad hakanud üksteise seljas toimetama nagu isased. Eriti kui on suures mänguhoos. Kasvavad nad ka kiiresti. Mõtlen juba suuremate wc nurkade ostmise peale. Kui uue roti juurde muretsemine nii keeruline ei oleks, võtaksin ühe roti lisaks. :)


9734 Siin on tehtud köitest turnimiskoht, mida usinalt kasutatakse. Köied on neile nagu lisakorrus. Valge rippuv asjandus nurgas on mütsist tehtud pesa.

9733 Roosad ninad. Rotid närisid pesa põhja lisaukse, et saaks kiiremini wc-s toimetamas käia.
9732 Udi
9731 Udi
9730 Udi
9729 Piuksu
9728 Piuksu viimaseid jogurtiriismeid lakkumas

Pildid on klikatavad.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 25. märts 2018, 09:12

Kuna Udi ja Piuksu kasvavad tohutu kiirusega, siis on wc nurk neile tõsiselt väikeseks jäänud. Kõik kraam mis on wc nurgas, vedeleb hommikuti ja õhtuti korruse peal laiali. Kaks päeva tagasi võtsin wc nurga ära. Kui eile päeval tegid nad kahel korral häda korrusele, siis õhtul ja täna hommikul olid ülemised korrused kõik puhtad. Rotid kasutavad kõige alumist võrepõhjaga korrust oma häda tegemiseks. Sealgi on neil selle tarbeks enda nurgakesed. Nii on päris mugav rottide järelt koristada.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 07. mai 2018, 15:03

Rotid elavad hästi. Nad on nii suureks kasvanud ja nagu üks külaline ütles on nende sabad nagu palgid :) Võtsin korruste vahelt redelid ära, kuna need raiskavad ruumi. Rotid lihtsalt hüppavad ühelt korruselt teisele.
Vahepeal olin hädas roti pissihaisuga. Aru ei saanud, kust see tuleb, sest kõik platvormid ja kastid on puhtad. Rotid olid lasknud oma häda puuri konstruktsiooni vahele.
Kasutan prooviks kassiliiva kristalle. Sellised läbipaistvad ja siniste tükikestega. Lugesin pakilt, et täiesti ohutu materjal ka alla neelamise korral. Annab küllaltki häid tulemusi. Rottide pidamise juures ongi väljakutseks kaka ja pissi lõhn. See pole väga hull, kuid päris lõhnatud nad pole. Näiteks külaliste eest rotipidamist varjata ei saa, juhul kui külalised rottidega samasse tuppa satuvad. Toas on kerge ja teistsugune sussu hais, korista ja tuuluta palju tahad.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 20. mai 2018, 10:19

Üks vahva asi mida Udi teeb on see, et ta pistab toidugraanuli enne sööma hakkamist vette, et seda pehmendada. Nägin seda täna oma silmaga. Võtab kõva graanuli ja kukutab selle jooginõusse. Laseb sellel natuke vett täis imada ja siis õngitseb väikeste käpakestega graanuli veest välja ning hakkab mõnuga sööma. Kusjuures ta teab, kuna on graanul parajalt pehme ja mitte liiga lödi. Tark rott.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 10. juuni 2018, 10:44

Jälle on Udil kopsupõletik. Kopsud on vist tema nõrk koht. Õnneks on mul veel rohtu alles. Arst ütles, et võin seda aasta lõpuni kasutada. Mul pole aimugi, kuidas ta külma sai. Teine rott on ju terve. Udi kaalub praegu 322g
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 19. juuni 2018, 10:30

Udi on taas terve ja rõõmus.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 29. juuni 2018, 21:20

Pikkade katsetuste järel erinevate aluspanudega tundub, et rottide haisuprobleem leidis lahenduse.
Vahepeal kasutasin kassidele mõeldud kristalle, kuid see on kallis. Rottide järelt tuleb iga päev vähemalt korra koristada, olgu nii hea aluspanu kui tahes. Roti kaka peaks jääma aluspanu alla, mitte peale. Kassiliiva kristallide puhul jäi kaka ikkagi kristallide peale ja haises edasi. Nüüd panin puuri põhja võre alla ajalehe. Puuri mõlemasse nurka suured pissikastid, kuhu sisse kõige tavalisema lehtpuu saepuru. Rotid teevad häda saepuru sisse ja kuidagi satub see saepuru alla. Saepuru on kohev. Udi pissib tihti läbi puuri võre ajalehele, kuid see pole nii suur probleem.
Vahepeal hakkasid nad plastist korruseid täis pissima. Plast läheb väga kiiresti haisema. Hais jääb plastile külge. Võtsin kõik korrused ära ja asendasin köitega. Plaanin köisi veel juurdegi riputada. Köied on pissimiseks liiga ebakindlad pinnad. Ronimiseks aga kõlbavad hästi. Magamiseks on endiselt neil puurilakke riputatud müts. Mütsi peab jälgima, et see täis pissitud poleks. Seda praegu väga tihti täis ei lasta.

Minu mõtetes mõlgub rex karvaga rott :-D Loodan, et see jääbki lihtsalt mõtteks.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas Kuldhai » 30. juuni 2018, 17:24

Oh, tore, et Udi taas terve. Rotid on tõesti õrnakesed.
Minul tekkiski vastupandamatu isu jälle rotid võtta. Loodan nad veel sel suvel saada :biglove: .
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 03. juuli 2018, 17:04

See on tore mõte Kuldhai.
Mul tekib iga päev järjest suurem soov rex karvaga roti järele. Selleks on vaja veidi ettevalmistusi. On varupuuri vaja. Uuele rotile on kindlasti tarvis parasiiditõrje teha. Hea oleks uus rott tuua enne kui ilmad külmaks lähevad.
Kui haisuprobleem on kontrolli all, siis on isu rotte pidada :)

Annan Udile ja Piuksule iga päev lusika täis kreeka maitsestamata jogurtit. Muu toidu moodustab ikka sama graanul, Burgessi rotitoit. Mõnikord haruharva olen neile pakkunud midagi oma toidulaualt. Tervisega neil probleeme olnud ei ole, välja arvatud Udi kopsupõletik.
Udi ja Piuksu puuri katab villane tekk, mille nad on ära augustanud. See on soojahoidmiseks, et vältida Udi külmetumist. Udi kasukasse on kasvanud mõni pruuni värvi karv. Praegu on nad juba 7 kuused.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 03. august 2018, 17:48

Udi karv on omandanud väga huvitava värvi. Naerame, et Udi kasvatas solidaarsusest Piuksu vastu, enda kasukasse ruuge-pruune karvu. Piuksu on ju ruuge-pruuni värvi. Udi karv on tumehall, kohati helehall ja ruuge-pruunide tupsudega. Kaugelt vaadates aru ei saagi, kuid lähedalt silmitsedes on eri värvi karvad näha.
Udi ja Piuksu on väga lähedased. Pidevalt on neil sabad koos või teise seljas. Saba on nagu käsi, millega nad teineteisele pai teevad. Saba saab panna kaaslasele selja peale, nagu meie paneme oma sõbrale käe julgustuseks õlale.
Udi ja Piuksu ikka veel kasvavad nii pikkupidi, kui laiupidi. Avastasin, et Udile maitseb värske porgand. Vahel annan talle tükikese. Piuksu nii vaimustuses porgandist ei ole. Talle meeldib parankatükike rohkem.
Uued pildid minu albumis.

Broneerisin ühe uue roti. Muidugi kui see rott leiab endale vahepeal teise peremehe, siis olgu pealegi nii. Aga kui keegi teda ei taha, siis varsti on meil uus elanik.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas Lind1100 » 03. august 2018, 18:43

Udi "roostetab"? Eriti isastel rottidel on üsna sage, et nad kohati oranžilapilisteks muutuvad.

Sabade kasutamist enda rottidel väga ei märganud, küll aga väga järjekindlalt üksteise peal magamist, nii et üks on kõhuga risti üle teise selja ("tekk ja madrats").

Tore, et rottidel hästi läheb, kuumast hoolimata. Käin siin ikka lugemas. :-)
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 03. august 2018, 20:38

Väga huvitav teada, seda nö roostetamise asja:) Udi on emane kuid tundub, et on võtnud isase rolli, sest kabistab Piuksut aeg-ajalt.
Üksteise otsas magamine on küll vist kõikidele rottidele omane.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie rotid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist