Udi ja Piuksu

Kõik sabalised, kes meil kodudes on

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas Kuldhai » 04. august 2018, 16:08

Jälgin huviga teemat. Uue roti tulek on põnev ja hirmutav üheaegselt. Kuidas vanad olijad uue vastu võtavad...
Ootan juba oma rotte. Teisipäeval, kui hästi läheb, saan nelja rotiproua omanikuks :lol: .
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 04. august 2018, 16:35

Broneeritud rott kahjuks leidiski teise peremehe. Olen ju mugav ja ei viitsi rotile poolesaja km. kaugusele järele minna. Kuid just veidi aega tagasi sain ühe teise kokkuleppe. Lähipäevil vbl isegi homme, peaks meile uus elanik saabuma. Ma eriti ei karda, et uut kiusama hakatakse. Olemas on väike varupuur ja võimalus suur puur poolitada kui tõesti olukord ekstreemseks läheb. Kardan ainult täisi. Meile peaks tulema hästi noor, valgekirju preili.

Kuldhai, siis saame varsti ka sinu uutest sõpradest põnevaid lugusid kuulda. :-D
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 19. august 2018, 13:22

Kahjuks avastasime Udil kõhu alt kasvaja. Päris suur pall. Võibolla seetõttu, et ta sai kaks korda kopsupõletiku ravi. Viletsa tervisega Udi.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas Kuldhai » 20. august 2018, 08:38

:sad: . Kahju küll, et alles 8 kuusel rotil juba nii palju muresid tervisega...
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 20. august 2018, 17:30

Natuke parem uudis on see, et tegu pole ikkagi kasvajaga, vaid millegi muuga. Kõhu allosas on suur pehme paise nagu pall. Tundub, et see on mingit vedelikku täis. Täna märkasin seal väikest auku, nagu imepisike torge. Hakkasin järeldama, et tegu võib olla hoopis põletikuga, mis on mingi vigastuse tagajärg. Puur tundub ohutu olevat, kuid ehk Piuksu naksas Udit kõhu alt, kui nad omavahel arveid klaarisid?
Helistasin kohalikule loomaarstile ja rääkisin murest. Arst ütles, et seal sees võib olla koevedelik. Et võin proovida seda antibiootikumi, mida kasutasin Udi kopsupõletiku raviks. Aga kui 3 päeva jooksul olukord ei parane, tuleb minna arsti vastuvõtule. See antibiootikum on igasuguse põletiku vastu mis kehas võib tekkida.
Udi kaalub praegu 325g Rohtu tuleb anda vastavalt kaalule, 2 korda päevas. Peale rohu andmist annan Udile maitsestamata jogurdit. Loodan, et ta paraneb.
Udi on meie murelaps.

Uut rotti ootame ikka veel. Kiiret pole.

Uusi pilte näeb minu pildialbumis. Selle pildi pealkiri on "Sabakallistus".
9744

Ja hetke puurisisustus. Kõik korrused on asendatud köitega. Nurgas ripub roosa pesa, mis sai tehtud vanast särgikäisest. Külastasin ükspäev kaltsukat ja ostsin rottidele pesaks paar titemütsi juurde.
Viimati muutis nuki8 27. september 2018, 09:47, kokku muudetud 1 kord.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 22. august 2018, 16:41

Udi kõhu all olev pallike hakkab väiksemaks muutuma :) Tundub, et ravi mõjub hästi. Ma ei tea ainult, kuidas mõjub roti üldisele tervisele tulevikus see, et ta on nii palju antibiootikumi saanud. Vaevalt üle poole aasta vana ja 3 korda antibiootikumi ravi. Rott ju välja ei näita, kui tal mingi häda on.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 29. august 2018, 06:40

Piuksu on endiselt tagasihoidlikum ja ettevaatlikum rott. Kui nad rippuvas pesas magavad on Piuksu alati alumine. Esimene, kes mulle pihku jääb on Udi. Piuksu on endiselt ka kõige suurem maiasmokk ja kõige ahnem. Inimene seostub talle kohe mingi maitsva asjaga. Eile võttis laps nad puurist välja jooksma. Piuksu leidis sobiva koha lapse ees ja hakkas talle spinni keerutama. Selle eest tuleb ju ometi midagi anda :D Kui on jogurti aeg, siis Piuksu lükkab Udi kõrvale. Samal ajal ahmib ta jogurtit nii suurte ampsudega ja nii kiiresti kui võimalik. Ükskord pistis unine ja poolenisti veel und nägev Piuksu oma nina pesast välja, kui puuriukse avasin. Panin talle õuna varre nina ette, teisest varre otsast hoidsin kinni. Assaa, kus Piuksu uni kadus nagu mõttevälgatus. Hea, et mu näpud alles jäid.

Udi on hästi uudishimulik ja tahab igale poole ronida ja kõike uurida. Eriline lemmik on talle meie pere laps. Eks laps mängib rottidega ju kõige rohkem. Ühel päeval võtsin rotid enda juurde voodisse. Rottidel oli lõbu laialt. Tuhnisid tekkide all ringi ja tegid tunneleid. Siis tuli laps tuppa. Udi kargas teki alt välja ja jooksis kiiresti-kiiresti lapse juurde. Tõstsin Udi tagasi enda juurde. Nii kui ta jalad voodit puudutasid, sibas ta ruttu tagasi, endal nina püsti ja valmis uuteks seiklusteks lapse seltsis. Teisel korral istusin Udiga tugitoolis kapinurga taga. Mina ei näinud kes tuppa tuli ja tulija ei näinud mind. Laps tuli vaikselt midagi kapist võtma. Udi muutus valvsaks. Siis taipas, et seal on tema sõber inimene. Udi ronis mu põlvede otsa, jooksis rahutult edasi tagasi, nina õhku nuhutamas. Selline tunne, et nüüd tõuseb kohe lendu. Kogu tema olekust oli näha, et ta tahab üle kõige joosta selle inimese juurde, kes nurga taga kolistab.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 04. september 2018, 09:42

Meile rotiseltskonda lisandus täna hommikul kolmas liige. Ärkasin hommikul kell 6.00, et talle Tallinnasse järgi sõita. Nime uuel rotipreilil veel pole. Sündis 22 juuli. Praegu on ta siis 6 nädalat vana. (Udi ja Piuksu tulid meile 8 nädalaselt.) Tegemist on albiino rotiga, ostetud eraisikult.
Sõidu elas uus rott hästi üle. Ta on nii pisike, et lausa harjumatu. Nagu hiir. Keha pikkus ilma sabata on ainult 12 cm ja kaalub 71g Joonlaua pealt vaadates tundub 12 cm päris suur, kuid rott ei käi ringi nii, et on täies pikkuses välja sirutunud. Selle 12cm võiks kaheks voltida.

Võrdluseks on Udi ja Piuksu keha pikkus ilma sabata 20 cm. Udi kaalub 338g ja Piuksu 330g. Udi ja Piuksu olid väga erutunud, kui tundsid uue roti lõhna ja kindlasti kuulsid ka selliseid roti häälitsusi, mida inimkõrv ei kuule. Mõlemad puhkusid nina kaudu õhku välja nagu väiksed põrssad. Edasi oli Piuksul tingimata tarvis Udi selili keerata ja niimoodi oma jõudu demonstreerida. Kokku ma uut rotti teistega veel ei lase. Las sobitavad sõprust esmalt neutraalsel pinnal. Täna lasen uuel rotil rahus, uue keskkonnaga harjuda. Õnneks on ta nii pisike, et abipuuris on ruumi piisavalt. Abipuuri laes ripub fliisivoodriga villane müts, kus valge rotilaps on juba mitu kerget uinakut teinud. Ainult söönud ja joonud pole ta veel midagi. Vähemalt minu nähes mitte. Hetkel purustab uus tegelane suurima rahuloluga ajalehte, mis katab puuripõhja.

Pilt uuest rotist. (Pildid on klõpsatavad.)
9746 9747
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas Kuldhai » 04. september 2018, 15:29

Ülimalt nunnu lapsuke, palju õnne! :biglove:
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 04. september 2018, 17:51

Aitäh õnnitluste eest, ütlen rotititale edasi :P
Tegin just kõikidele rottidele parasiiditõrje ära. Sain ise kah parasiiditõrjet, kuna ma ei kasutanud kindaid.
Foorumit lugedes sain targemaks ja keetsin rottidele putru 6-viljahelvestest, munast, võid panin, veidi porgandit ja rotitoidu graanuleid. Piima ei kasutanud. Väike rott hakkas mõne aja möödudes sööma. Alguses minu näpult ja siis kausist. Suured rotid asusid otsekohe putru nosima. Väike rott naudib paisi. Laseb silmad vidukile ja mõnuleb.
Tutvustasin ettevaatlikult neutraalsel pinnal teda suurte rottidega. Udi oli kohe sõber, ei mingit agressiivsust. Lõpuks julgesin neid kokku lasta voodi peal. Udi nuuskis teise sabaalust, samuti lubas enda oma nuusutada. Siis keeras väikese selili ja väike tegi piiksu nagu kord ja kohus. Piuksu aga nii sõbralik pole. Ta ründas väikest rotti. Väikese roti asemel jäi talle hammaste vahele minu varrukas. Panime väikese puuri ja lasime Piuksul, uue roti lõhnu teki peal nuuskida. Küll harjub ka Piuksu lõpuks uuega ära.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas Kuldhai » 05. september 2018, 09:15

Oh, need tutvustamised on nii jubedad minu meelest. Loodan, et kõik läheb hästi! Lugesin eile Merily rotiteemat ja küll tema nägi ka tutvustamistega vaeva...
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 05. september 2018, 10:24

Udi oli täna hommikulgi uue rotiga sõbralik ja isegi lakkus tema kasukat. Piuksu on endiselt agressiivne ja puhiseb läbi võre. Lugesin, et mõned emased võõraid tittesi ei salli. Ega midagi, vbl peab tõesti ootama, kuni meie titt paar nädalat vanemaks saab.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 06. september 2018, 09:07

Eile sai rotitita endale nime. Kuna ta on nii pisike nagu valge tera, sai ta nimeks Manna. Manna on küll tilluke ja saba on taga nagu vihmauss, tuksub tema udukasuka all ehtne rotisüda. Kardan teda oma suurte näppudega ära lömastada või siis ribikonte ära murda, kui talle pai teen. Minu näpud on temaga võrreldes nagu palgid. Isegi minu väike sõrm on sama suur nagu kolm tema saba kokku.
Manna on väga kiire. Igale poole jõuab. Tuleb olla väga tähelepanelik, et rotititte kogemata laiaks ei litsu. Manna pissib kuhu juhtub. Ta on ju veel nii väike. Mannale meeldib minu peopesas magada. Mannale maitseb puder, seda sööb ta tänaseks juba suure isuga.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 07. september 2018, 20:54

Eile panin rotid vanni. Vanni põhja asetasin käterätiku, et neil mõnusam oleks. Ei, ma ei pesnud neid vaid tekitasin neutraalse pinna, et Piuksu tutvuks Mannaga. Tutvustamine kulges ladusalt. Piuksu lakkus Mannat natuke ja siis närveldas edasi, sest ta ei saanud aru miks ta sellises kohas peab olema. Vannitoas on ju pesupulbri ja seebi lõhnad. Hiljem panin Piuksu ja rotitite, voodi peale jooksma. Voodil on Piuksu tihti mänginud. Kõik laabus jälle kenasti. Kuid oma puuris oli Piuksu endiselt agressiivne. Näitasin talle Mannat ainult läbi võre, kui pruun rott tigedaks muutus ja püüdis väikest rotititat ära süüa.
Täna hommikul lubasin Piuksu ja Manna koos diivanile ning kõik läks hästi. Siiski ei pööratud titat selili. Ainult viisakalt nuusutati ja lakuti paar korda keelega. Õhtul võtsin asja suuremalt käsile. Keerasin keevisvõrgu puuriks kokku ja lasin rotid sinna. Alguses otsiti väljapääsu, kuid siis hakati üksteisele tähelepanu pöörama. Piuksu keeras julmalt Manna selili. Manna piuksus ehmunult ja mina olin valmis tegutsema. Siiski nägin, et siin ei tapeta kedagi vaid tehakse reegleid selgeks. Piuksu kehtestas end korduvalt ja väga konkreetselt. Titt keerles pärast Piuksu ümber ja jooksis läbi tema rinna- ning pepualt. Rotid pissisid Manna täis.
Vahepeal pesin puhtaks suure puuri ning paigutasin selle täiesti ümber. Köied võtsid esialgu ära ja panin tagasi korrused. Tõstin korraga kõik rotid puuri. Ja minu rõõmuks on Manna rotiperre vastu võetud. Piuksu lubas puuris Mannal endale selga ronida. Ta lausa kergitas oma saba tema nina ees.
Viimati muutis nuki8 08. september 2018, 08:06, kokku muudetud 1 kord.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas Kuldhai » 08. september 2018, 07:07

Seda on rõõm kuulda! Kas on plaanis veel mõni titt juurde võtta?
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 08. september 2018, 08:02

Rotte praegu juurde ei võta. Kui aeg läheb edasi ja mulle endiselt rottide pidamine meeldib, siis arvatavasti hoiangi rotikarja kolmeliikmelisena. See titt sai võetud Piuksu pärast. Udil on ikkagi kasvaja seal kõhu all. Arvestasin, et kui ta mingil ajal ära sureb, siis ei jää Piuksu üksi. Udi ise küll ei näita välja, et tal mingi haigus oleks. Praegu on vanemad rotid väga aktiivsed. Tavaliselt nad magavad hommikuti, kuid täna mitte. Manna on ülirõõmus ja hüppab puuris ringi nagu kirp. Hommikul andsin neile kõigile ühe näritud kanakondi. Küll oli maiustamist ja ragistamist. Vanemad rotid on tite kanseldamise ja hoolitsemisega suuresti ametis ja on väga mängulised. Manna on neile nagu tütar. Kui Manna neilt midagi tahab, siis lakub ta nende sabajuurt. See oli üks huvitav tähelepanek. Ka Manna "kallistab" teisi rotte sabaga. Vbl on igas rotikarjas omad välja kujunenud käitumised, mida õpetatakse ka uutele?
Hiljem pidin ikkagi plastkorrused ära võtma, sest nende peal hakkavad isegi väikesed pissitilgad häirivalt lõhnama.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 10. september 2018, 14:05

Rotipuur hakkas jälle haisema. Vastik vanaks läinud rotipissi hais on terve elamise enda alla matnud. Leidsin põhjuse. Rotid on pissinud jälle puuri konstruktsioonide vahele. See puur on üks nuhtlus. Mõned kokku keevitatud servad on seest õõnsad ja sealt on võimatu puhastada midagi. Puuri rataste laagrid on kitiks muutunud pissi täis. Kruvisin puuri lahti ja eemaldasin rattad, kuid üks puurijala plastikkaitse jäi puurijala sisse nii kõvasti kinni, et võimatu on seda kätte saada. Ainult katki puurida. Olen täna mitu tundi selle va haisupuuriga jännanud. Kui plastikkaitse kätte saan, siis on hea. Muidu saen puurijalad maha. :grr: Või viskan puuri prügimäele ja panen rotid elama enda tehtud puuri, mida juba olen kasutanud. See ei näe eriti ilus välja, kuid vähemalt ei haise.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 12. september 2018, 16:58

Nüüd sai jälle kord majja. Suure kangutamise peale sain kinni jäänud puurijalakaitsed kätte. Küll haisesid! Pesin seest õõnsad puurijalad, pudeliharjaga puhtaks. Siinid keerasin küljest ja nühkisin hambaharjaga keevitusevahesid niipalju kui sain. Eks see puur hakkas haisema siis, kui tegin ta üle pika aja märjaks. Rattad läksidki prügikasti. Et puur põrandat ära ei kribiks, meisterdasin jalgade otsa uued paberist kaitsed.
Rotid on kolmekesi suured sõbrad. Manna on oma eluga väga rahul. Ta on jupike suuremaks kasvanud.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 17. september 2018, 17:34

Manna polegi albiino. Tema koonul on hallikas värvus tekkinud. Alguses mõtlesin, et ta määris end kuskil ära, kuid värv on siiani alles ja tundub, et muutub tumedamaks. Huvitav, mis markeering see selline on?

Siin kaks pilti.
9748
9749
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas Riina1958 » 17. september 2018, 18:56

Palju õnne, sellest tuleb siiami rott!
Lisaks ninale tuleb samasugune tume koht ka taguotsa peale, kus saba algab. Mõnikord ka kõrvade välisservad ja esikäppadele.

Vaata minu postituse kõrvalt pilti - minu põues on siiamitüdruk Elisa.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 18. september 2018, 07:52

Oi kui lahe. Rotid võivad ikka üllatada :)
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas Kuldhai » 18. september 2018, 08:39

Siiam jah, väga ilus rotipreili tuleb temast!
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 20. september 2018, 10:49

Rotid ikka möllavad öösiti, kuid täna jäi öösel kõik vaikseks. Kell 4.30 umbes läksime asja uurima. Piuksu istus puurikatuse otsas ja vaatas meid üllatunult. Udi hoidis puuri taga Mannal silma peal. Olin unustanud puuriukse lahti. Kui Manna puuri sai, siis jooksis ta kiiresti wc nurka pissile. Teised olid hirmus näljased ja janused. :D
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 24. september 2018, 13:40

Pakkisin täna Udi transportkasti ja viisin loomakliinikusse. Arst vaatas kasvaja üle. Selle suurus oli juba 5cm pikkupidi ning 4cm laiuti. Arst ütles, et võib kasvaja eemaldada. Ei läinud tundigi kui turritava ja uimase Udi tagasi sain. Operatsioon läks hästi. Sain kaasa veel mingi antibiootikumi mis pannakse haavale, kui see lahti minema peaks. Peaaegu 100 euri läks+ sõidud. Varsti on Udil tõukoera hind.
Udi turritas terve kojusõidu. Kodus võtsin Udi pehme salli sees, enda sülle ja hakkasin temaga ninnu-nännutama. Õige pea vajusid roti turris karvad alla. Udi sirutas oma väikese koonukese minu poole ja vaatas mulle oma suurte punnis silmadega otsa, tahtis tuttavale häälele veel lähemal olla. Arst ütles, et homme peaks Udi kõbusam olema. Täna tuleb teda teistest rottidest eraldi hoida. Hetkel on Udi peast täiesti sassis. Muudkui kakerdab ringi ja paigal ei püsi. Vajub ühele ja teisele küljele, ei suuda lakkuda vett ega oma liigutusi korralikult kordineerida. Nagu purjus.

(Õhtu 19.37) Udi on pisut toibunud. Hakkas krõbinaid üles korjama ja sööma. Püüab enda nägu käpakesega puhastada. Aga ikka veel tuigub ja tiirutab enamus ajast segaselt puuris ringi. Ma pole märganud, et ta vahepeal maganud või joonud oleks. Ta pole üldse kakanud.
Udi tundub jahe olevat. Katsin tema pisikese puuri soojalt kinni. Loodan, et homme on tal parem ja saan ta sõprade juurde paigutada.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 25. september 2018, 08:13

Panin kella öösel 2 ajal helisema, et Udi tervist kontrollida. Udil oli mõistus juba poolenisti tagasi. Isegi lakkus vett. Hommikul oli Udi täiesti tema ise ja karv ei olnud enam üldse turris. Õmblused ja haav on ilus. Kardan teda teistega kokku panna, sest vbl kisub Piuksu Udi õmblused lahti. Need niidid ei ole ju tavapärased ja haav lõhnab teisiti. Ka Udi ise võib haava kakkuma hakata.
Tõstsin Udi puuri, vastu suurt puuri. Piuksu ajas karva turri ja trampis jalgu. Nagu ei tunneks oma vana sõpra ära. Vahepeal polnud enam üldse rottide pissihaisu tunda. Täna hommikul kui Piuksu oma võimu Udi vastu näitas, kerkis jälle õhku vängemat sorti hais. Väike skunks Piuksu.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 27. september 2018, 10:00

Udi on kenasti teiste rottidega ühes puuris. Väga ilusti on kõik sujunud. Minu hirmud olid asjatud. Ei Udi ise ega ka teised rotid pole haavaniite kakkunud. Rotid on kolmekesi sõbrad, nagu varemalt. Udi on hea tervise juures, nagu poleks midagi vahepeal juhtunud.

Manna iseloom hakkab välja paistma. Ta tõeliselt naudib paitamist. Eile õhtul kui vihma vastu akent sadas ja tuul katuseplekke kangutas, võtsin Manna sülle. Silitasin teda aeglaselt piki selga. Manna jäi vaikselt lamama, kõrvad kikkis. Siis hakkasid tal silmad vidukile vajuma, kuini varsti olid täiesti kinni. Manna sabajuurele hakkab tekkima sama värvi laik, nagu on ta koonul.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas Kuldhai » 27. september 2018, 16:47

Rõõm kuulda, et kasvaja eemaldamine nii hästi läks. Narkoosiga on ju alati hirm, et pisike loom enam üles ei ärkagi...
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas Riina1958 » 28. september 2018, 11:44

Olen kõik selle hirmu üle elanud Ukuga kui teda kastreerimas käisin. Arsti soovil jätsin ta kliinikusse ja jäin ise helistamist ootama. Nad lubasid, et helistatakse umbes tunni aja pärast ning siis pean Ukule järgi tulema. Tegelikult helistati juba 30 minuti pärast ja võite arvata, kui paanikasse ma sellest läksin. Minu arvates liiga ruttu, mis võis tähendada ainult seda, et Uku ei pidanud vastu. Hingasin mitu korda sisse-välja, enne kui vastata julgesin. Suur oli minu rõõm, kui kuulsin, et op läks kiiremini, kui nad arvasid ja Uku on ärkvel, kuigi uimane.
Hoidsin Ukut ka eraldi alguses, aga paari päeva pärast oli kindel, et haav on korras ja võime samasse puuri lasta ka vend Bruno. :biglove: Operatsioon tasus ennast ära, sest edaspidi oli Uku tõesti väga leebe ja armas.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 29. september 2018, 07:30

Aitäh kogemuse eest Riina. Tunnen samuti, et op oli hea mõte. Udi on ju noor ja muidu väga hea tervise juures. Silmad säravad ja karv läigib.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Udi ja Piuksu

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 02. oktoober 2018, 08:59

Udi kõhu küljest on niidid kadunud. Natukene immitseb haavast verd ja koevedelikku segamini. Alates eilsest panen haava peale antibiootikumi, mis Udile selle tarbeks kirjutati. Arst ütles, et kord päevas piisab ja pole midagi, kui rott seda rohtu sisse lakub.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Meie rotid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 8 külalist