Ise kokkukeeratud rotikuivtoit

Mida süüa anda, kui palju, kui tihti? Mida vältida?

Moderaatorid: E4-, Amelia

Ise kokkukeeratud rotikuivtoit

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 14. juuni 2004, 19:15

Minu kuivtoidusegu retsept on väga muutuv. Praegu näiteks on seal kahte sorti rotitoitu (Prestige ja Sluis), ühte sorti närilistetoitu (Zippy), hommikusöögi helbed (Nestle (?) Fitness), makaronid, koeratoit (RC vanadele suuretle koertele), riisileiva tükid, kuivatatud teraleiva tükid, tangud ja võib-olla veel midagi, mille rotisöögi pütti lisamist ma enam ei mäletagi.
Rotitoitude valik on täitsa juhuslik, need kaks on lihtsalt viimased, mis ma poest proovimiseks olen ostnud. Närilistetoit Zippy on peaaegu ainus püsiv koostisosa - see lihtsalt on hea odav ja mugav lähimast supermarketist kaasa haarata kui rotitoit mingil ootamatul hetkel tünnist otsa hakkab lõppema.
Müslit ma neile enam ei osta, sest minu rotid ei söö eriti kaerahelbeid ega rosinaid. Muidu ostsin ilma lisasuhkruta ja röstimata müslit. Selle asemel on praegu Fitness helbed, mis mulle ja minu rottidele hirmsasti maitsevad ja kus paki tagaküljel on kirjas, mida kõike head need sisaldavad.
Koeratoit on valitud nn kvaliteettoitude seast kõige rasvavaesem, mis loomapoes oli.
makaronid ja teraleib on teine püsikomponent.
riisileivad lihtsalt maitsevad rottidele hirmsasti, ning midagi paha (peale natukese soola) seal ei ole, nii et miks mitte seda neile iga päev anda. (Need on poes kusagil tervisetoitude osakonnas tavaliselt - kaalujälgijad pidavat neid õhtuti teleka ees krõbistama.)
Põhiliselt ma loodan, et koostisosade pidev vaheldamine tagab ka selle, et rotid kõik vajaliku toidust kätte saavad isegi kui mingil konkreetsel hetkel võib midagi menüüst vajaka jääda... Võiks ju arvutada ja kokku panna mingi dieedi, kus kõik ained tasakaalus (rottide toitainete vajaduse kohta on netis infot küllaga), aga siis ei ole ju enam ei minul ega rottidel huvitav. Mulle kohe ei meeldi asjad, mis on õiged ja kindlad, nii et katsetada ja omamoodi teha enam ei anna...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 14. juuni 2004, 22:38

Minu segu nii hea pole kui Nuul.
Enamasti saavad nad ühte suvalist roti- või näriliste kuivtoitu. Kui näen midagi uut, siis proovin.
Müslidest pakun erinevaid, aga kuna nad rosinaid ja maisihelbeid ei söö, siis on see ka kahtlane äri.
Erinevaid teravilju, mis putrude ja muu jaoks koju toodud segan kokku ja pakun neile.
Kindlasti olen katsetanud veel paljude asjadega, mis hetkel meelde ei tule. Kui näen midagi huvitavat, siis ostan neile prooviks. Ja siis muidugi see kõik mida ise söön.
Kuivtoit on kogu aeg ees, sealt söövad nad siis kui muud tõesti pole. Siis vahel teengi nii, et see päev midagi muud ei saa. Seni pole keegi paksuks läinud.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise kokkukeeratud rotitoit.

PostitusPostitas Angel » 26. juuni 2004, 13:23

Tavaliselt söövad nad mul tavalist poest ostetud rotitoitu. Vahest olen ise kah midagi kokku keeranud, kui toit on ootamatult otsa saanud ja ei ole olnud meeles uut osta. Olen pannud igasugu seemneid ja teri. Eile pakkusin neile pisut kiirmakarone(keetmata), appi, rotid läksid nii pöördesse selle peale. Toppisid põsed punni nagu hamstrid ja jooksid mööda pesa ringi, et teisest võimalikult kaugele minna ja oma saaki üksi süüa. Kui kogematta kokku põrkasid, siis läks selline kisa lahti :lol: Lõpuks sattusid ikka kõrvuti sööma :P
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 02. juuli 2004, 10:05

Ma ei tea mida ma oma suurele scratchyle süüa peaks andma ta on toiduga väga valiv tavaliselt sööb ta ainult päevalille seemneid aga mõnikord isegi natuke midagi muud... Palun öelge mida ma talle süüa peaks pakkuma andy sööb küll kõike (peaaegu)
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise kokkukeeratud rotitoit.

PostitusPostitas Andra » 04. juuli 2004, 20:48

Hoplaa! Viimasel ajal olen hakanud ka tegema rotitoitu.
Kokku segan. :
Sluis Superior Menu rat Food.
Zippy.
Peotäis rosinaid.
Peotäis päevalille seemneid.
Müsli.
Makaronid.
Riisileivad.
Mõningaid teravilju.
Talle täitsa maitseb. :)
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ise kokkukeeratud rotitoit.

PostitusPostitas Eagles » 14. august 2004, 22:03

Lisan ka valmistoidu segule omakokkukeeratud toitu. :D
Valmistoit:
Näriliste toit Papri.
Näriliste toit Tripp's.
Lisan:
Viie- puuvilja müsli Viola.
Päevalille seemned.
Kuivatatud banaanid. [ talle nii maitseb]
Koerakrõbinad. [kuna Tripp's näriliste toit nõuab juurde midagi järamiseks]
Ja praegu rohkem meelde ei tulegi. :D
Ahhjaa, ja üle päeva annan miskit värsket või juustu või sinki vms.
;)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ise kokkukeeratud rotitoit.

PostitusPostitas Kissu » 14. august 2004, 22:06

Mina söödan neile siis ka ise kokkukeeratud toitu.
Tripps
Riisileivad
Kiirnuudlid
Koerakrõbinad
Päevalille seemned
Kuiviku tükid
(ja siis paar kolm asja mis kapist pihku jäävad igakord erinevad)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 15. august 2004, 12:02

Viie puuvilja müsli sees on hästi palju asju: kaerahelbed, rosinad, kuivatatud õunad, kuivatatud maasikad, maisihelbed jne. Sellepärast ma suurt midagi ei lisagi. :P
Nuu rääkis et tema rotudele maitsevad õudselt Fitness helbed, isa oli kunagi ostnud koju. Päris head olid. Siis ütlesin isale et ta ostaks veel et anname rotule ka maitsta. Andsin läbi võre. Ei tahtnud. :D Isegi suusisse võtta, isegi kokkupressitud heina jubinad maitsevad rohkem. :D Ei tea miks talle ie maitsend, Mulle aga väga maitsevad. ;)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 03. september 2004, 23:02

Ma keeran neile kogu aeg midagi kokku, täna õhtul said tomati ja kurgi salatit + tatra putru. Merisigadele antsin ainult salati + kurgi. Mõvemad sõib 2 suu poolega ja tundus et maitses väga!Soola ega mingeid maitse ained ei pannud.
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 22. november 2004, 14:17

Katsetasin Pastovit kuivatatud puuviljade seguga. Hamsud täitsa armastavad seda, rotid väga ei hooli. Aga! see võib olla minu omade pirtsakus.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza » 22. november 2004, 20:29

Mul on zippy/tripps kokku segatud müsliga (kuna rottidele meeldivad kaerahelbed) ja siis veel sekka päevalilleseemneid. Vahel ka riisihelbeid.
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 18. detsember 2004, 14:30

Liisa kirjutas:Katsetasin Pastovit kuivatatud puuviljade seguga.

Ostsin kah seda kunagi, aga kui olin kotikese sisu säilituskarpi ümber kallanud (nii ma tavaliselt teen) leidsin sealt peale kuivatatud puuviljade veel miskid vägagi elusad ja elavad loomakesed. Kuna need satikad olid minu jaoks täiesti tundmatud, siis ei julgenud neid ka rottidele söögiks pakkuda ja nii rändas kogu kotitäis kiiremas korras õue prügikonteinerise ja teist korda pole mul tahtmist olnud sellega katsetada.
Kui endale poest pähkleid ja kuivatatud puuvilju ostan, saavad rotid loomulikult kah sealt oma jao, kusjuures hind on odavam kui tollel Pastovit puuviljasegul. Ja ühes Poola päritolu rotisöögis (Vitapol) on kuivatatud porgandit ja punapeeti, seda söövad minu rotid kah hea meelega. Kuivatatud porgandit peaks saama ka näiteksÖkosahvrist osta.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 19. detsember 2004, 00:20

Meil rändas Pastovit lõpuks hamsule, kuna toit rottidele huvi ei pakkunud.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise kokkukeeratud rotitoit.

PostitusPostitas Urrloom » 15. veebruar 2005, 19:28

Tänuväärne avastus on olnud Haljase 7-vilja helbed, kus peale kaera ja muu on ka linaseemneid ja sojaoahelbeid - rottidele läheb hästi nii toorelt kui pudruna ja ka ise söön heameelega, kuigi pole kunagi eriline pudrusõber olnud. :-)
Praegu on pütis veel turult pärit rukki- ja odraterad, Sportina Light nisu-riisihelbed, "igast-kuivainepurgist-natuke", veidi maisi, hernest (edaspidi jääb ära, sest seda ei sööda üldse), klii-näkileiba (süüakse viimases hädas, liiga tervislik vist). Katsetasin ka kuivatatud kibuvitsamarjadega, aga see vitamiinirünnak ebaõnnestus.
Urrloom
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ise kokkukeeratud rotitoit.

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 26. veebruar 2005, 18:50

noh loodetavasti ei koosne see "kõik" ainult sellest, mis sa eelpool loetlesid, sest enamik sellest kuulub pigem rubriiki "kord nädalas" kui "iga päev". Suurema osa roti toidulauast peaks siiski moodustama tera- ja köögiviljad. Liha- ja piimaollused vaid täienduseks. Ja kas su rott tõesti heina sööb? :eek:
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ise kokkukeeratud rotikuivtoit

PostitusPostitas Kissu » 05. mai 2008, 20:24

Minu plikad saavad hetkel kuivtoiduna põhiliselt väikesekasvulistele koertele mõeldud dieettoitu. Üritan seda vahel huvitavamaks muuta mõne pähkli, rosina jms. Peaks kunagi jälle ette võtma ja midagi huvitavat kokku segama. :happy:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Ise kokkukeeratud rotikuivtoit

PostitusPostitas Kissu » 06. august 2014, 21:22

Tundub, et umbes korra aastas on meil Burgessi ikaldus kallal ja kõige kasulikum oleks seda lahendada ise kokku segatud kuivtoiduga, kuna kahjuks poodidest ei leia head alternatiivi sellele. Omal ajal otsisin kokku ja tõlkisin mõnedele pisilastele veidi teooriat kuivtoidu kokku panemise kohta. Kahjuks tegin seda privades ja seega allikad on puudu, kuid mõtlesin, et kahjuks see info ikkagi ei tule. Kes tahab see usub, kes ei taha see ei usu. :D

Roti kuivtoit peaks ideaalis jagunema nii: 12-15% proteiine, 4-5% rasvu ja 80% süsivesikuid. Veel tuleks jälgida, et toit sisaldaks palju vitamiine ja kiudaineid (need aitavad kõhtu korras hoida).

Selle peaks saavutama koostades toidu järgnevast: baastoit 40-60% (selleks sobivad küülikute graanultoidud ja korralikumad rotitoidud nt. Xtra Vital Rat mix, Pets at Home Rat Muesli, Reggie Rat Premium Rat Food, Rupert Rat - ma ei tea kas mõnda neist eestis ka üldse müüakse), 5-10% koera graanuleid (midagi vähema proteiini ja mitte liigse rasvasisaldusega, kala ja riisi baasil peaks head olema), 0-10% keetmata pastat, 30-55% täistera pudru helbeid ja täistera hommikusöögi helbeid (võimalikult vähese suhkrusisaldusega). Toidu huvitavamaks muutmiseks võib lisada väikeses koguses erinevaid kuivatatud puuvilju, pähkleid, koeraküpsiseid, keetmata nuudleid jms.

Toitu kokku segades tuleb pingsalt jälgida, et see ei sisaldaks liiga palju suhkrut (eriti just hommikusöögi helvestega). Koeratoidu puhul tuleb jälgida proteiini sisaldust ja rasva sisaldust. Ning kindlasti peaks seda toitu varieerima, mitte nii, et leiad sobiva kombinatsiooni ja siis elulõpuni söövad seda.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist