Rõngastamine

Tiivulised mõtteterad

Moderaator: Annie

rõngastatud linnud poes

PostitusPostitas hunddu (Teema autor) » 20. detsember 2004, 15:06

Nägin tallinna loomapoes, rõngastatud puuri linde, nümfid, jakod jne.
kas see on ebaseaduslik?
minu teada, puuri line ei rõngastata?
mida teha?
teatada loomakitsesse?
äkki, on need linnud salakaubana toodud eestisse? :(
hunddu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rõngastatud linnud poes

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. detsember 2004, 19:28

ma ostsin oma viirpapagoid ka poest, ja neil onrõngad ümber. aga seal öeldi et see on maaletoomis number.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rõngastatud linnud poes

PostitusPostitas koko » 29. detsember 2004, 18:43

Minu lindude hulka on sattunud kaks rõngastatut, mõlemad pärit Saksamaalt linnukasvandustest. Trükkisin ühe rõnga numbri Googlesse sisse ja sattusin põhjalikule linnukasvatajate leheküljele, kahjuks nii saksakeelsele, et ma sellest aru ei saanud.
Minu teada on puurilindude rõngaid kahte sorti, lihtsad identifitseerimisrõngad ja näituserõngad. Vabade lindude rände uurimiseks mõeldud rõngad on teistsugused. Rõngastatud papagoi poes ei ole kindlasti midagi ebaseaduslikku (pigem võib seda olla suur rõngastamata papagoi).
Kõige toredamaid rõngaid olen näinud loomaaias pingviinidel - värvilised paelakesed tiibade ümber.
koko
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rõngastatud linnud poes

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. jaanuar 2005, 14:31

Lisaksin siis veel täienduseks,et jah,rõngastatud linnu rõnga järgi saad aretaja kohta täpsemalt uurida.Minugi isane on Saksamaalt.See on vajalik just eriti näituselindude puhul,siis annab juba lisapunkte tuntuim aretaja.Ilma rõngata linnud ei tohi näitustel osaleda,sest nende sugupuud on pea võimatu tuvastada.Ütleksin,et minu puhul on küll tegu fantastiliselt ilusa noore halli isaslinnuga ja kohe kahju on,et ei ole näitusi,kus osaleda(minu teada) Eestis.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rõngastatud linnud poes

PostitusPostitas Annie » 01. jaanuar 2005, 15:24

Kas need rõngastatud linnud, kes peaksid näituselinnud olema, on siis natuke teistsugused ka (suuremad ja majesteetlikumad). Enda omad on mul Eestis sündinud ja Tallinnas pole juhtunud poes nägema rõngastatud viirusid (tegelikult pole nii väga uurinud ka).
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: rõngastatud linnud poes

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. jaanuar 2005, 21:09

Ega rõngastatud linnud just eriti suuremad ei ole,aga neil on üks hea omadus:värvipuhtus.Mina otsisin kaua halli viirukat,aga sattusin alatihti just segaverelistele,kellel ka peale halli muud tooni sees oli.Nüüd sain halli linnukese,kellel on valge mask ja dominantsust tõestavad kolm musta täppi mõlemal põsel.Linnuke on tõesti puhas hall,ilma sinaka vm. varjundita.Kallim oli ta tavaviirukatest küll,430.- EEK-i minu mälu järgi.Aga ma ei kahetse,julge ja terve linnu on. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Rõngastamine

PostitusPostitas Siki » 19. juuli 2008, 19:44

Mul on kohhe hulk küsimusi. Tahtsin teha ka CITES-e teema sellega kokku, aga sain juba sellele vastuse. Ei leidnud rõngastamise kohta midagi foorumist.

1) Kus ma saan linnu (praegusel juhul papagoi) rõngastada?

2) Milleks on rõngastamine vajalik?

3) Kas lind kantakse rõngastamisel automaatselt registrisse või on vaja see number ka kuhugi saata? Nägin ükspäev mingis uudistesaates, et leitud kodutuvid olid rõngastatud, aga nende numbrit kuskil registris ei olnud.

4) Kas Eestis saab üldse oma lindu rõngastada?

Igasugune abi on oodatud.
Kasutaja avatar
Siki
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 145
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Kuusalu vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rõngastamine

PostitusPostitas kertu0208 » 19. juuli 2008, 23:21

Ma arvan, et rõngastamine on vajalik, kui lind ära kaob siis saab ta registri järgi üles leida. Ja kui need kodutuvid polnud registrisse kantud siis arvatavasti peab nad ikka ise sinna kandma.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rõngastamine

PostitusPostitas Annie » 20. juuli 2008, 19:45

Lemmiklinde Eestis ilmselt ei rõngastata. Kui ma enda aratinga sain, siis mulle kaupluses öeldi, et põhimõteliselt saab teda numbri järgi lasta ära registreerida. Kunagi uurisin ise ka seda värki, kuid mitte väga aktiivselt, ja targemaks ei saanud. Uurin veel ja kui midagi leian, annan teada.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rõngastamine

PostitusPostitas kiwi » 23. november 2008, 18:28

Siki kirjutas:Mul on kohhe hulk küsimusi. Tahtsin teha ka CITES-e teema sellega kokku, aga sain juba sellele vastuse. Ei leidnud rõngastamise kohta midagi foorumist.

1) Kus ma saan linnu (praegusel juhul papagoi) rõngastada?

2) Milleks on rõngastamine vajalik?

3) Kas lind kantakse rõngastamisel automaatselt registrisse või on vaja see number ka kuhugi saata? Nägin ükspäev mingis uudistesaates, et leitud kodutuvid olid rõngastatud, aga nende numbrit kuskil registris ei olnud.

4) Kas Eestis saab üldse oma lindu rõngastada?

Igasugune abi on oodatud.


Ma olen ka CITES teema kohta palju uurinud kuna mul lind kes kuulub CITES II nimekirja ja ma sain oma linnu omanikult ilma mingisguse tunnistuse või paberita ja tema päritolu tegelikult teadmata - loodusest ta pole kindlasti (väidetavalt eestis ikkagi koorunud) aga kuna tal pole ametlikult regitstreeritud siis ma kirjutasin keskonnaministeeriumisse ja uurisin natuke teemat ja kas saab taganjärgi kuidagi kanda nimekirja ja mulle vastati, et kui tagantjärgi ei saa tõestada päritolu siis ei saa ka CITESI tunnistust - aga kuna ta II nimekirjas mitte I nimekirjas (kus on kakaduud, amazoni papagoid, jakod jne) siis niisama senegali pidamine ilma paberiteta ebaseaduslik pole küll aga on müümine ja üle piiri temaga ei saa ja alati kui osta papagoi(eriti suurem ja eksootiline lind) peab nüüdsest kindlasti küsima tunnistust päritolu kohta ja kui on sisse toodud lind siis peab olema CITESI ametlik luba muidu võidakse suurema papagoi puhul isend konfiskeerida hoopiski. Niiet taganjärgi rõngastamisel pole vist väga mõtet ja ega linnul ka mugav pole aga poest või omanikult peab imporditud linnu puhul olema eraldi luba muidu on ta ebaseaduslik Ja kui poest ei anta kaasa pabereid peab sellest teatama keskonnaministeeriumisse, sest siis on see müük ebaseaduslik - viirpapagoide ja nümfidega oli vast asi natuke leebem (sets nad ei olnud esimeses ega ka teises nimekirjas ja nad väga levinud) aga kõikide teistega mitte..... - eriti karm on just eksootilisemate lindudega - näiteks kakaduud, kes on linnuäri tõttu maailmas ohustatud liikide nimekirjas ja paljud suured papagoid.
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rõngastamine

PostitusPostitas nuxx » 13. jaanuar 2009, 01:30

Kui mu senegal on rõngastatud, aga ma googlest selle kohta midagi ei leia ... otsin valest kohast või puudub info tema kohta ?
nuxx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Mees
Prindi postitus

Rõngastamisest Eestis

PostitusPostitas amadiin » 23. august 2009, 23:36

Edit(Kissu): Eraldatud teemast "Viirpapagoi pojal puuduvad küüned".

Nuki
Mul on hea meel, et tallinna loomapoed enam rõngastamata linde vastu ei võta.

Küsiksin, et kuidas sa oma linde rõngastad?
Meil poodides müügil olevad rõngastatud linnud on kõik sisse toodud, enamus poolast ja tsehhist.
Ei tea kedagi, kes valmistaks meil eestis lindudele rõngaid, kus sees linnu päritolumaa, sünniaeg jne, aga kui kellegil on uuemat infot võiks ka seda teistega jagada :-)
Amadiinid on ehe loodus.
Kasutaja avatar
amadiin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 52
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoi pojal puuduvad küüned

PostitusPostitas nuki8 » 24. august 2009, 06:46

Ma ei rõngasta oma linde. Olen suhteliselt algaja linnuomanik. Hakkasin tõsisemalt sulelistega, selle aasta alguses tegelema. Esimene pesakond ka. Need pojad plaanin endale jätta. Vähemalt ühe kindlasti. Üks kanaarilind, kes mul on, on eestis rõngastatud ja samuti on see vaid punane, plastikust rõngas, mis pealegi on kõveralt välja lõigatud. Usun, et välimus pole oluline, kuid eetilises mõttes see ilus ei ole.
Rõnga saamine vist nii lihtne ei olegi.
(Nüüd läks teemast välja...vabandan.)
Teisi firmasi ei tea, kuid Tallinna Betta loomapoed ei võta enam rõngastamata linde vastu. Vähemalt nii mulle räägiti. Muidugi päris kindel ei ole, sest nagu öeldakse, "oma kõrv on kuningas" ja mina seda otse müüatelt pole küsinud.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rõngastamisest Eestis

PostitusPostitas nuki8 » 17. jaanuar 2010, 13:01

Sain nüüd rõngastamise kohta infot.
Rõngas ei karanteeri vere puhtust ja tervist. See näitab lihtsalt, kuna on lind koorunud ja kus riigis. Mõnikord on lasknud kasvataja rõngale enda tunnusmärgid graveerida.
On olemas kinniseid http://www.achughes.com/Ano.html ja lahtiseid rõngaid http://www.achughes.com/Flatband.html . Plastikust, alumiiniumist ja roostevabast terasest. Kinnised (värvitud) alumiinium rõngad on igal aastal kindlat värvi. See aasta oranzid http://www.achughes.com/2010.html. Lahtiseid rõngaid saab panna ka vanemale linnule. Neid on igat värvi.

Mina tellisin rõngad ära. Inglismaalt. Koht, kust saab tellida http://www.ringco.co.uk/prices.html (sinna peab helistama, kui on tellimise soov).
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rõngastamine

PostitusPostitas margitikas » 01. veebruar 2010, 18:05

Eestis sündinud ja Citesi nimekirjas olevad tibud tuleb müüa koos päritolutunnistusega. Seal peavad olema kirjas müüja andmed, is.kood, tel nr, aadress, kust on linnuvanemad saadud ja millal tibu koorus. Andmed kinnitab müüja oma allkirjaga.
Töötades loomapoes, kaebas keegi keskkonnakaitsele , et meil on müügil üliharuldase kaelustuvi pojad. Tegu oli mu endakasvatatud naerutuvi pojaga. Keskkonnakaitsel läks jupp aega, et mu jutus veenduda, ise nad liike ei tundnud, naerutuvi mingeid lisapabereid ei vaja. Küll kirjutati need paberid siin koorunud kakariki poegadele. Eestis on päris palju siin sündinud senegali ja teiste Citesi liikide lindude poegi. Nendega tuleb lihtsalt see kirjalik paber müüjalt saada. See teave pole lihtsalt laialt levinud.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rõngastamine

PostitusPostitas Angoora » 30. juuni 2010, 19:15

aga mul on roosa pind rohupapagoi ja tal on ühes jalas punane ja teises hõbe hall rõngas väitetavalt on ta saksamaalt toodud kas tohib ikka mõlemas jalas rõngas olla.
suur suur vabandus kui teemast kõrvale kaldun
Ferrets like Moonshine
Kasutaja avatar
Angoora
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2087
Teemad: 30
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rõngastamine

PostitusPostitas margitikas » 30. juuni 2010, 21:47

Angoorale- see bourkii on jah läbi Tsehhi Saksamaalt toodud ja jah, vahel on mõlemas jalas rõngas. Punane näitab rõngastusaastat.
Eestis ei ole veel sellist registrit, kuhu linnud kanda- rõnga nr ja omaniku andmed,mis siis linnu juhusliku äralennu ja leidmise puhul oleks abiks. Selle kallal ELÜ klubis tegutseme, kuid enne on veel pikk maa minna. ELS teatatakse pidevalt rõngastatud tuvide jt lindude leidmisest, kuid rõngast pole abi, kui seda pole kuskil registris ja omanik pole leitav. Olen oma tutvusi kasutades omanikke otsinud, kuid paljud on ikka leidmata jäänud.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rõngastamine

PostitusPostitas pepe7 » 21. jaanuar 2011, 17:00

Milleks üldse rõngastada ? On see vajalik või soovituslik?

Mina leian, et iga linnuomanik peaks rõngastama oma tibud, et vältida vanuse vassimist (tibu tuleb rõngastada 7-10 päevaselt). Samas on sellega võimalik vältida sugulussidet. Igal aastal on rõngas eri värvi. Maksab samas vähe, aga tibule juurde annab oi kui palju :-D
Või mida arvavad meie suleliste omanikud?
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rõngastamine

PostitusPostitas nuki8 » 21. jaanuar 2011, 18:23

Sugulussidemeid saab vältida, kui rõngastatud tibu sugupuu on tuvastatav. Eestis aga minu teada ei registreerita puurilinde.
Kasvataja peab ise jälgima, kuidas tema tibudel uute omanike juures läheb. Aga aastatega võib muutuda see üsna keeruliseks.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rõngastamine

PostitusPostitas pepe7 » 22. jaanuar 2011, 17:38

Kasvataja peab nagunii oma tibul silma peal hoidma, isegi siis kui ta pole rõngastatud.
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rõngastamine

PostitusPostitas Annie » 22. jaanuar 2011, 17:54

Eestis on loodud Eesti Linnuhuviliste Ühing, kus kasutaja margitikas peaks tegev olema, ehk ta oskab vastata, kas nemad ei võiks sellega tegelema hakata - et saaks puurilinde ametlikult registrerida, rõngastamisega käikisd kaasas ka nö. paberid (teada sugupuu) jms värk. See oleks siis analoogne tõukoertele paberite väljastamisega, milleni jõudmiseks on vaja eelnevalt täita teatud nõudmised. Ma tean, et see on pikk protsess ja ei sünni üleöö, aga keegi peab asja käima lükkama.

Lugesin nende põhikirja, kus p 2.2.4. ütleb: Ühingu liikmetele kuuluvate lindude kohta arvestuse sisseseadmine ja lindude registri loomine.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rõngastamine

PostitusPostitas max » 29. märts 2012, 19:56

Eesti Linnuhuviliste Ühingu rõngad (2012):
Pilt

http://www.facebook.com/loomakaitse
max
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist