Varjupaiga idee

Igasugused loomadega tegelevad asutused

PostitusPostitas Eagles » 13. november 2004, 11:37

Jah, ega ma ei mõelnudki kuhugi kesklinna. Kristiine vms. Kuhugi äärde, kasvõi nõmmele? Siin on ju loodusmaja ka. Annetaksin ise ka kindlasti ja oleks väga nõus käima seal puure puhastamas jne, kui abi vaja! :)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas m » 13. november 2004, 12:01

mõtlen valjusti:
Hiiumaa oleks suurepärane koht varjupaigaks loomadele, kelle shansid endale uut peremeest leida väikesed (vanemad, mitte kõige moekamat värvi-tõugu, kurjad, asotsiaalsed jne.) Et siis nagu hooldekodu, kus loomaarmastajad lapsed nende eest hoolitseksid ja nad väärikalt vananeda saaksid.
Natuke kahtlane, kas keegi, kes endale pisinärilisest lemmiklooma soovib, hakkab seda Hiiumaale otsima sõitma.
Ideaalne oleks vist kuidagi nii, et suuremate linnade juures oleksid mingid väiksema mastaabiga hädaabi-ajutised varjupaigad loomapoodides/loodusmajades/kenade inimeste juures, kes siis hüljatud loomale aktiivselt uut kodu otsiksid, ja kui see ei õnnestu mingi aja jooksul, siis viiks looma tee Hiiumaale?
Ja sealt siis võimalik loomi võtta hiidlastel (kel loomapoodi pole) ja suure missioonitundega inimestel (Hiiumaal vast ikka keskmisest looduse/loomasõbralikum rahvas käib, välisturistid sealhulgas)?
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. november 2004, 16:45

ma ei usu ültse et neid loomi ni palugi tuleb et peab neile massiliselt kodu otsima!(mite paha pärast)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 13. november 2004, 20:55

Massiliselt polekski ju väga hea. Pakun, et neid ikka tuleb! Sinna loodusmajja, kus ma käin, tuuakse ka ikka vahel loomi, omanikelt, kes ikka ostustasid, et loom ei sobi või migni muu põhjus. ;)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. november 2004, 23:19

massiliselt või mitte aga on ometi loomi keda enam ei soovita ja kelle omanikud neile kodu otsima ei viitsi hakata...kui aga oleks mingi kindel koht kuhu sellised loomad saata ,siis oleks ka tõenäolisem et neid ei hukata -pole ju kellelegi surma vaja...
... minu lemmikutest on enamus just surmasuust pääsenud aga ei ole ju mõeldav et üks inimene kõik elu hammasrataste vahele jäänud loomad endale võtaks...
..varjupaiga juures võiks tõepoolest olla midagi loomahotelli laadset ,näiteks tean paljuid lapsi ja noori kes sooviksid endale lemmikut ,kasvõi pisikest looma ,aga kellel pole kohta kus teda pidada(vanemad ei luba koju võtta,või on peres kellelgi allergia jne...).Sellisel juhul võiks olla võmalus ka oma lemmikut varjupaiga ruumides pidada ja maksta selle eest siis üüri...? raha ju kuluks varjupaigale ära küll!...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. november 2004, 19:21

Ma ei tea ,kas mulle ainult tundub nii või on see teema tõepoolest ära vajunud ?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. november 2004, 19:48

kahjuks vist on jah ära vajunud väga väga kahju sellest!!:(:(
aga loodame et pole ikka ära vajunud!!:):)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 17. november 2004, 14:11

Tom tegeleb Pärnus korraliku varjupaiga loomisega ja pole ilmselt teemat näinud. Mind aga saadetakse pooleks nädalaks Eestist ära ja seega käed muud tööd täis. :( Ei ütleks, et teema huvi ei paku, aga füüsiliselt pole see nädal aega teema juures olla. :(
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg (Teema autor) » 25. november 2004, 14:23

mina olen kipsis ja netti ka hetkel pole kodus.samas kedagi see eriti ei huvitanud ja seega mina ei viitsi. oma rahaga ma seda ülalpidama ka ei hakkaks.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 25. november 2004, 17:59

Aga, kas siis midagi juba ajatakse? :P Või on veel lihtsalt mõte?
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas Kissu » 25. november 2004, 18:10

Nagu eelmisest postitusest näha ei tule midagi välja vist. ;-)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 25. november 2004, 18:17

No kui ka sellest konkreetsest midagi välja ei tule, siis millestki kindlasti tuleb. Mina seda ideed nii kergesti maha ei mataks.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. november 2004, 19:01

Seda ma kartsingi ,et alguses on nii ,et teeme teeme aga lõpuks vajub teema ikka ära .
Aga rotipoeg ,miks sa arvad et kedagi ei huvitanud ? Akki võiks asjale rohkem reklaami teha.Ma arvan et paljud ei teadnudki sellest ,sest esilehel näidatakse ju ainult 3 viimati kommenteeritud teemat ja inimesed ei oska ju ise ka niivisi sellist asja kusagilt otsima hakata ... :?
Kui keegi asja käima lükkaks ( ükskõik kas siis Hiiumaal või mitte), siis oleksin nõus näiteks mingisuguseid plakateid välja mõtlema ... Aga selleks oleks vaja et keegi asja ajama hakkaks.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 26. november 2004, 12:22

Vahetasin teema asukohta, siis leiavad idee ka need kes ainult vahel hädas loomade teemasid sirvivad.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. detsember 2004, 20:02

mulle tundub ,et kas keegi pole seda siit ikkagi ülesse leidnud , või siis tõepoolest ei huvita asi inimesi eriti ????
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas ElzZzu » 20. detsember 2004, 21:17

Hea idee iseenesest :)
Arvan, et oleks tore kui see põhiline keskus oleks Hiiumaal ja siis väiksemad punktid mandril ,sest alati pole ju võimalik loomi kohe transportida.Või näiteks leiduks mõni abivalmis inimene ,kes tegeleb niikaua nende loomakestega, kuni neile järgi tuldaks ja Hiiumaale viidaks.
Võiks teha mingi korjanduse ,või isegi et inimsesed saavad täitsa annetada kohe.Saaksin omalpooltki annetada puuri, allapanu, toitu ja raha.
Arvan ,et veterinaaride abi ei pruugigi eriti vaja minna ,sest pisikesed koduloomad on kodudest tulles enamasti ikka enamvähem terved, sest nad pole tänavatel olnud vastupidiselt kodututele kassidele või koertele.Kuigi mõnikord võib ikka nende abi vaja minna.
Suurepärane, kui midagi välja tuleb =))
ElzZzu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas -Kristin- » 01. jaanuar 2005, 21:09

Oleks väga tore kui selline asi välja tuleks. Mina oleks omaltpoolt kindlasti nõus raja annetama. Kui selline koht kuskile Tartu lähedale tuleks, oleks nõus ka puure käima puhastamas, aga Hiiumaale vast ikka ei saa tulla. See idee on väga hea, vähemalt ei pea loomad surema.
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. jaanuar 2005, 19:04

Mõned probleemid:
1. Hiiumaa on mandriliste jaoks natuke kauge koht (näiteks tallinlane ei hakka reisima Hiiumaale, et loom sinna anda või ise sealt loom võtta).
2. Tõenäoliselt ei hakka inimesed varjupaika loomi andma, sest neid võetakse ka poes vastu ja makstakse veel peale ka. Merisead maksavad näiteks alati üle 100 krooni, viirmapagoid üle 150 krooni jne.
3. Isegi kui soovitakse loom ilma rahata ära anda, siis leidub enamasti keegi, kes teda endale tahab.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas Riin » 04. jaanuar 2005, 16:48

Minu mäletamist mööda kirjutas rotipoeg, et ega ka Hiiumaal ei hoitaks neid loomi lõputult, mõne aja pärast hukataks, kui uut peremeest ei leita :( .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas mõmmik » 04. jaanuar 2005, 16:59

eagles kirjutas:Igati super mõte! :) Soovitaks siiski kuhugi suuuremasse linna :roll: . Annetuse kastid oleks ka head .
Annetuskastid võiks panna mitte ainult siis hiiumaale vaid ka nt Tallinnasse, Tartusse kus nt Liisagi võib osa võtta selle teostumisel ning "ergutada" inimesi annetama. Aga suuremasse linna võiks ka selline asi tulla :?
mõmmik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas Täpike » 05. jaanuar 2005, 01:24

Hea idee tõesti!
Hiiumaaga on jah see asi et meri on vahel. Aga samas siin on tulnud juttu et suurematesse linnadesse. Aga oletame et suuremates linnades on selline varjupaik, sul on sinna ära anda paar loomakest, mida sa teeksid, kas läheksid annaksid poodi kus sulle makstakse nende loomade eest, või viiksid kuhugi varjupaika?!
Minul jooksis igaljuhul juhe kokku, kuna see varjupaik jääks ainult hiiumaa siseseks (praegu tuleb nii välja) siis oleks see ju nagu loomapood ainult selle vahega, et nn. varjupaika tuuakse loom(ad) millalgi tuleb keegi ja võtab looma(d) endale, varjupaigale jääks siis nagu vahendaja töö.
Oehh üks keeruline värk, aga kas sellest tuleb siis midagi või ei??? Huvilisi on kindlasti palju. Nii, et rotipoeg kas midagi juba toimub? :? või lõidki käega :?
Kasutaja avatar
Täpike
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 116
Asukoht: Türi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas rotipoeg (Teema autor) » 11. jaanuar 2005, 15:12

rotipoeg läheb varsti käega uuele lõikusele ja seni kuniks ma ühekäelisena pean elama hoolitsen vaid oma loomade eest.
mõte on alles ja pea töötab pidevalt.
mis puutub loomade hukkamist, siis kui neid tekib lõputult palju ei saa neid ju kõiki igavesti hoida. selge see, et ka varjupaigal on omad võimaluste piirid ja ükski hoone pole kummist.
siiani olen ma kohanud hiiumaal suhtumist :" täitsa hull ja merekool oleks odavam, rotid kassidele..." tehke siis omad järeldused...
hiiumaa lapsed oleksid ainsad abilised aga nende vanemad (paljud) peavad lemmikloomade pidajaid üldse napakateks...eriti maakohtades. :(
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. jaanuar 2005, 22:02

heeeeeeeeeeeeeeeeeeeiiiiiiiiiiii mitte kõik vanemad ei arva nii vaid aitaksid meeleldi kaasa :D
võibolla poleks Hiiumaa nüüd parim koht aga saartel elavatele nimestele on ka peaaegu mõeldamattu minna Tartusse või Pärnusse ...
varjupaiga mõte olekski nagu minu meelest selles et siin oleks sellised loomad keda on hakvasti koheldud,ehk siis omanikelt ära võetud loomad... (Ja tulge väitma et pole loomi kes tuleks omanikelt ära võtta!)ja muidu loomad keda võibolla ei soovita erinevadel põhjustel poodidesse... (näiteks ei ole nõudlust selliste loomade vastu või paljunevad nad seal ise) jne...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 20. jaanuar 2005, 18:52

Mina ise elan Tallinnas.Varjupaiga mõte on ju ülihea.Abi vajavaid loomi saaks aidata.Proovimine ju halba ei tee.Kui mõndade vanemad vastu on,siis ega nemad ju midagi tegema ei pea.Kuigi paljud on vist järeldusel,et eriti närilised on räpased ja mustad loomad.Mina pooldan mõtet igat pidi.Kui tahtmist piisavalt palju oleks aitaks isegi kaasa.Kahjuks ainult ise Hiiumaal ei ela.Transpordi asjus saaks ju kindlasti kellegagi kokku leppida.Minu arust on rotipojal lihtsalt väga hea süda ja kõik.
Proovida võiks alati.Tahaks ise kohe väga väga kaasa aidata,sest olen isegi mõelnud nendele vaestele loomadele,aga kahju jah ,et asi toimub Hiiumaal.Puuride ja muu selliste asjus saaks ka kokku leppele jõuda poodidega.Nt. võiks poodi üles panna kastikese kuhu saab annetada raha ja selle eest osta kõike vajalikku.Saaks panna ka reklaamidega konton. jne.Kui asja tõsiselt mõeldakse,siis võiks neid asju arutada ka teistel lemmikloomade lehtedel.Libahundu nt. rääkis ka ,et koolis ta juba nö. ''reklaami'' tegi.Sealt oleks nõus juba väga paljud aitama.Hiiumaal on jah üheks plussiks see,et mõned talumehed oleks nõus annetama heina jne.See tuleks kasuks,sest kes see sulle linnas ikka seda heina nii väga annetab.Nii palju kui mina aru sain,siis Hiiumaal nagu eriti loomapoode pole või kuidas?
Kas söögi ja joogitopse saaks ainult annetustega või kuhugi kaugemale juba sõites?
Võib olla sain tõesti valesti aru.Muide,mõte on ka selles ,et need inimesed kes oma loomad tahaks ära anda ei hooli nendest eriti.Seega miks nad peaks hoolima sellest mis nendega edasi juhtub.Saavad nad kuhugi Hiiumaa varjupaika või ei.Ja oleks veel Tln.,aga need inimesed küll Hiiumaale sõita ei viitsiks kui nad seal just ei elaks.Muidugi on ka sellised inimsed ,kellel pole lihtsalt võimalik rahalisel või mõnel muul põhjusel neid pidada.Nemad jah tooksid,aga kas mõtled abi vajavaid loomi ise kuskilt otsida? :o
Ühtegi mõtet mina maha ei laidaks.Kõik mõtted on kuidagigi kasulikud.
Loodan ühesõnaga ,et sellest saab siis asja.Teatage kindlasti kui asi käima läheb!
Loodan,et kõik läheb hästi!
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas -Kristin- » 20. jaanuar 2005, 19:21

Selline varjupaiga idee on ju tegelikult super! :) Tore, et keegi viitsiks üldse sellise asjaga tegeleda. Pole ju palju selliseid hakkajaid inimesi. Väga tore oleks, kui saaksid endale ka korraliku kodu loomad, keda peremees enam ei soovi. Kasvõi eluks ajaks varjupaika jääda on ju parem, sest kui peremees lemmikust ei hooli ja ei tegele temaga, siis muutub loom kurjaks. Aga rotipoeg ju tegeleks nendega. :)
Muidugi kui teise külje alt vaadata, siis ei ole ju tegelikult ka palju selliseid inimesi, kes tahaksid võtta endale kellegi teise looma. Ma ei väida, et selliseid inimesi pole üldse, kindlasti on, aga neid pole palju.Loom on võibolla juba vana ja inimesed eelistaksid võtta endale ju noort looma.
Nagu ma aru saan pole Hiiumaal eriti palju loomapoode? Siis tuleks võibolla tõesti selline varjupaik kasuks, inimesed, kes tahavad loomakest endale läheksid ja võtaksid endale sealt lemmiku.
Igastahes oleks mina sellise ettevõtmise poolt kahe käe ja jalaga! Super, kui midagi ka välja tuleb! :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 20. jaanuar 2005, 20:08

Mina hiljuti just võtsin endale 2,5 a. merisea Rutsa.Omanikud oleks vist muidu magama pannud
:(
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas -Kristin- » 20. jaanuar 2005, 20:24

Vot sellised inimesed nagu sina on tõesti head. Aitavad ikka loomi. :) Tubli oled! :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 20. jaanuar 2005, 20:56

:)
Homme ostan talle uue puuri ka,puur oli ka mega väike,nii väikses ei tohi pidadagi!!
Ta on nagu hästi lahe ka..Rutsa on ta nimi.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- » 20. jaanuar 2005, 20:57

Hm..Kui Hiiumaale tuleks, siis oleks ka mina nõus seal vahest abistamas käima.
Aga jah ega Hiiumaal just loomapoodi kui sellist ei ole. See kolis ära juba mõned aastad tagasi. Aga Kärdlas on näiteks üks pood, kus müüakse natuke puure, näriliste toitu(kaasaarvatud maiustusi jms), lindude toitu, loomade mänguasju jne..Põhimõtteliselt nagu pisike loomapood, aga ilma loomadeta. Sealt saab ikka kõik vajaliku kätte küll+ka toidupoodides müüakse toite jms...
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. jaanuar 2005, 10:09

no tegelikult ei saa sealt kärdla poest midagi... seal on kül paljud asjad esindatud aga valik on jube väike... koerale korralikku jalutusrihma ja sonbivat kaelarihma küll eriti ei saa sealt ,väikeloomade puurid on ka üsna väikeses valikus (3-5 erinevat)..toidud on ka sellised mida mu loomad kyll väga isuga ei sõõ-on küll paar erandit...
ma usun et selliseid inimesi kes võtaksid lemmiku endale just varjupaigast ja haletsusest looma vastu on palju-pole ma ise oma lemmikutest kedagi küll (VEEL) varjupaigast võtnud aga nii mõnigi on minu juurde sattunud surmasuust.....
kahjuks pole mul ka lõpmatult ruumi ja seetõttu tean juhuseid kus hiirte ,rpttide ja hamstrite poegi on ruumipuuduse tõttu tapetud . Ärge nüüd vaga ära kohkuge- seda on üpris humanselt tehtud,AGA ikkagi...
minu meelest oleks Hiiumaal varjupaigale sobiv koht.....
...kui ainult asi käima läheks,ole ka mitte lontu kasutajatelt kuulnud et nad aitaksid sellele meeleldi kaasa....
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Muud asutused

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist