Sobiv temperatuur ja selle kõikumine

Kuidas suleliste eest hoolitseda - puhastamisest vaba ajani.

Moderaator: Annie

Sobiv temperatuur ja selle kõikumine

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 28. oktoober 2004, 21:24

Kas viirpapagoide puur võib olla kohas, kus suvel on väga soe ja talvel läheb jahedaks. Ruumis on klaasid lagedeks ja igal pool veel, peaaegu nagu kasvuhoone. Mis te arvate?
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Temperatuuri aastaringne kõikumine viirude toas

PostitusPostitas Annie » 29. oktoober 2004, 06:56

Kui soe ja kui külm siis? Päris kasvuhoone pole neile kindlasti hea, eriti kui on klaasid lagedeks, siis paistab ju päike kogu aeg peale, mis pole kohe üldse soovitav.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Temperatuuri aastaringne kõikumine viirude toas

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. november 2004, 15:19

Kuna tegemist on troopika lindudega, siis on soovitav jälgida kõiki neid nõuandeid, mis troopika taimede puhulgi. See tähendab, et vältida suuri temperatuuri kõikumisi ja kasutada kindlasti selle jälgimiseks termomeetrit. Olen püüdnud oma viirudega hoida pidevalt mitte suuremaid temperatuuri kõikumisi kui on 5 kraadi. Kõige paremini tunnevad viirud end 23-25 kraadi juures ja vältida nende ülekuumenemist suvel päikesekiirte ja talvel hoiduda järsust jahedast tuuletõmbusest. Kõige tähsam nende pidamise ruumi juures oleks see, et temperatuur oleks kogu aeg ühtlane ja linnud tunneksid end seal ringi lennates turvaliselt. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

minimaalne temperatuur

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. jaanuar 2005, 18:13

mis on umbes minimaalne temperatuur, mida viirpapagoid toas taluvad?
ja kui toas on liiga külm, kas linnud võivad ära ka surra külmusest?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: minimaalne temperatuur

PostitusPostitas Annie » 05. jaanuar 2005, 18:55

Sellest on olnud siin foorumis juba juttu, aga ise ka praegu ei leia seda teemat.
Üldiselt on tuuletõmme neile ohtlikum kui lihtsalt tuul või külm. Ega nad eriti külamakartlikud pole. Peaasi, et temperatuur järsult ei langeks. Kui külm Sinu toas siis on?
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. jaanuar 2005, 18:29

minu toas... nu ma ei tea täpselt, aga kui ma koolist tulen, siis pakun et umbes 15 kraadi... aga kui ise kodus olen, siis on 20 piires...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: minimaalne temperatuur

PostitusPostitas Annie » 07. jaanuar 2005, 18:40

Kui sul pidevalt 15 kraadi on, siis pole vist hullu. Siis peaksid linnud harjunud olema. Huvi pärast võid ju ära mõõta - pane enne kooli minekut termomeeter tuppa.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 07. jaanuar 2005, 19:45

Lindude minimaalne temperatuur on 22 kraadi. Minu toas on 23-25 kraadi tavaliselt. Nad on ju austraaliast pärit ja tahavad sooja.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: minimaalne temperatuur

PostitusPostitas koko » 07. jaanuar 2005, 20:11

Ütle palun, kalake, kust Sinu andmed pärit on? Kui mina olen lindudele sobiva temperatuuri kohta teavet otsinud, on küll teised numbrid silma jäänud.
Näiteks
http://www.upatsix.com/faq/budgie.htm#27 Sixty-five to eighty degrees Fahrenheit (see on umbes 18-27 kraadi celsiuse järgi)is a good temperature for Keets. They can adjust to anything from freezing (0 celsiuse järgi) to one hundred degrees (umbes 40 celsiuse järgi). Don't subject them to extremes, unless that's how you live yourself.
http://home.ca.inter.net/~dhansen/budtemp.html Budgies can stand cool temperatures as long as the temperature drops slowly over a long period of several hours. Remember these birds come from grasslands in Australia where it can get very hot in the day and very cold (almost freezing) at night since grasslands usually border desert areas.

Jne jne jne.
Seega: 18-27 on parim temperatuurivahemik, aga viirud võivad kohaneda eluks temperatuuridel 0 - 40 kraadini. Mida nad ei talu, on kiired temperatuuri kõikumised. Austraalia on suur maa ja temperatuurid on seal 40 soojakraadist kuni paari miinuseni. Ja viirud elavad üle kogu Austraalia.
Lähen homme veel raamatukokku, vaatan mõnest targast raamatust üle. Aga kindlasti juba praegu pole nõus väitega, et 22 on minimaalne! Minu papagoid elavad 15-17 kraadi juures ja on igati elus juba aastaid.
koko
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 07. jaanuar 2005, 20:17

Ühest papagoi raamatust lugesin :S
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: minimaalne temperatuur

PostitusPostitas koko » 07. jaanuar 2005, 20:45

OK, ma vaatan homme, mis papagoiraamatuid mul õnnestub raamatukogust leida. See on tavaliselt ikka nii, et mingile küsimusele vastust otsidest tuleb vaadata läbi terve hunnik raamatuid ja kõigist paljudest pakutud võimalustest kõige mõistlikum ja usutavam välja valida. Annan teada, kui midagi leian.
koko
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas Papagoid kardavad tuult?

PostitusPostitas Annie » 10. juuli 2005, 14:29

DrReps kirjutas:Tere! :)
Minul tekkis selline küsimus.:roll:Kas papagoid kardavad tuult? Tean et nad kardavad tuuletõmmet, aga kas lihtsalt tuult kah!? Küsin, sest nägin mõnda pilti kus papagoid väljas on :eek:...nii mõtlesin, et viin omakesed kah, aga täna on nagu natuke tuuline, et ma kardan nende pärast nata.:? Ma veel ei viinud aga kavatsen seda üsna pea teha. Palun vastake.


Tänase ilmaga, kus nt Tallinnas on 25 kraadi sooja, ei oleks neid juba palavuse tõttu mõtekas välja viia. Aga varjulisse kohta võid nad panna küll. Sellise ilmaga ei tohiks tuul neile midagi halba teha. Ühe väikse osa puurist võid ka kinni katta.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. juuli 2005, 14:43

tänan infi eest...mina näiteks ei teadnud et papgoid ei talu eriti palavust :oops:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 10. juuli 2005, 15:30

Ükski loom ei talu palavust. Päikest veel vähem.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi » 16. juuli 2005, 15:02

Milline on kõrgeim soovitataiv temperatuur papagoidele ja milline on madalaim? Kas umbse ilma korral võib neid üldsegi välja viia???
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 16. juuli 2005, 15:19

Võib küll viia, aga mitte tuulisel ilmal. Kindlasti peab siis puur olema varjus, või poolenisti katte all.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas Papagoid kardavad tuult?

PostitusPostitas Annie » 16. juuli 2005, 17:08

Näiteks tänase ilmaga (umbes 27 kraadi sooja ja väga lämbe) ei oska mina ka mõelda, kas oleks õigem linde toas hoida või välja viia. Toas saab teha tuuletõmmet, mida viirud aga ei talu, kuid ilma tuuletõmbeta vaid üht akent lahti hoides õhku nagu ei tulekski. Õues on aga nii meeletult kuum, et parem on pead mitte välja pistagi. Eks siis tulebki tunde järgi käituda - kus parajasti rohkem õhku on, sinna linnud viia. Peaasi, et nad poleks otsese päikese käes.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kommi » 12. august 2005, 18:45

Mul toas on tavaliselt 22-23 kraadi, aga ühel ööl oli mul aken lahti terve öö (tormiaeg oli) ja hommikul oli 20 kraadi... :? Kas mu viirusid siis ehmatas/kohutas see???
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist