Puuri kinnikatmisest ja valgusest

Kuidas suleliste eest hoolitseda - puhastamisest vaba ajani.

Moderaator: Annie

Puuri kinnikatmisest ja valgusest

PostitusPostitas Caty (Teema autor) » 27. jaanuar 2004, 11:14

Pole kunagi neid pidanud aga nüüd tuleb huvi. Küssa selline, kui neile tekk puuri peale panna kas siis on vaikus? Mul nimelt majas väike laps kes veel päeval magab. Kas nad peavad lennata ka saama?
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 27. jaanuar 2004, 11:27

Mingi katte (eelistatavalt tumedama) pealepanek aitab nende vagusiolemisele kaasa küll. Kuid seda muidugi ei maksa teha pidevalt - päeval 1-2 tunniks ja ka ööseks. Sel ajal saavad ka linnud siis puhata.
Lennata soovitatakse lindudel vabalt toas ringi iga päev. Kasvõi pool tundi. See hoiab linnud tervete ja tugevamatena. Mina lasen oma viirukad hommikul puurist välja tuppa lendama ja õhtul 20.00 paiku lendavad lõplikult puuri, misjärel puuri ukse sulgen.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. jaanuar 2004, 13:54

Ei nad kaka :) Lindudel tekib ruumis enamasti vaid 1-2 lemmikkohta, kus nad istuda armastavad (meil näiteks on üheks kohaks kardinapuu, mille nurgas nad istuvad; ja teiseks kohaks raamaturiiul, mille peal nad olla armastavad); ja aeg-ajalt lapiga nendest kohtadest üle käia ei ole raske. kui märkad juba, milliseid kohti sinu linnud toas lahtiselt olles eelistavad, siis kata vastav mööbliese lihtsalt paberiga - on lihtsam koristada.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty (Teema autor) » 27. jaanuar 2004, 14:35

Kardinapuu? Siis nad s... ju kardinad täis?
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. jaanuar 2004, 14:48

caty kirjutas:Kardinapuu? Siis nad s... ju kardinad täis?

Ei nad tee. Meie omad "lasevad" ilusti mööda, aknalauale, sinna aga oleme pannud ajalehe, nii et kõik, mis kukub, kukub sinna... Võid aga ju kindluse mõttes oma kardinapuu pealtpool paberiga kinni katta.
Aga see, et viirukas oma kõhualust sulgedest kitkub pesa vooderdamiseks, on normaalne. Igaks juhuks jälgi, on´tal ikka võimalus pesa mingi materjaliga ka vooderdada (saepuru, höövlilaastud vmt). Kui tal mingit materjali pole, siis on ta sunnitud end peaaegu paljaks kitkuma...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. veebruar 2004, 07:25

Meie nelja viirpapagoid absoluutselt ei huvitanud kui puur tumeda riidega katta. Vist olid nii nupukad ja said aru, et neid lollitada tahetakse ja muudkui kisasid edasi. :D
Muidu raamatuteooria järgi peaks enamasti see meetod vaikuse majja tooma.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 05. veebruar 2004, 10:24

Meie omad lõuna ajal jäävad päris ilusti vagusi, kui nad riidega katta - ilmselt tahavad ka ise siis puhata (tegelikult soovitataksegi viirude puur ka päeval umbes tunniks riidega katta, siis saavad ka nemad veidi rahu). Veidi aeg-ajalt seal riide all vaikselt häälitsevad, kuid see hääl ei tohiks küll kedagi segada - käratsemist ja laulmist sellal küll ei toimu.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirukatest: puuri pimendamine, lendama laskmine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. märts 2004, 22:27

Minu viirukid lendavad päevast päeva vabalt ringi ja öösel on kah puuri uks lahti kuid nad ei oska pimedas lennata.Kui ma toas tule ööseks kinni panen jääevad nad ise kohe vait ja teevad veel mingi "Head ööd" Häälituse kah (mitte sõna vaid alati kui tuli kinni panna teevad omamoodi häält)
Mu lindudel on veel ka kaks lemmik kohta mis on lae all olev juhe mis läheb lambist seina kuid see on natuke nagu löntis seal ja seal nad istuvad.Ning veel istuvad nad mul suure peegli ees ühe suurema karbi peal ja seal all on antila ajakirjad mida nad närivad miskipärast,kas neil on mingisugune VITAMIINIPUUDUS mida nad saavad PABERIST :D :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

viirukate öö

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. november 2004, 09:27

ma olen kuulnud et viirpapagoide puurile tuleb mingi kate peale panna, sest siis nad ei lõuga. aga kui mul on see kate puuripeal kaoum kui kell9.30 siis hakkavad nad ikka lõugama nii et terve maja ärkab.
kas seda saab kuidagi ära hoida?
:lol: :lol: :lol: sorry, ei oskand hästi lauseid moodustada.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 21. november 2004, 11:06

Nii kui esimene päiksekiir katte alt sise paistab hakkavad nad laulma. Vii nad siis ööseks äkki kusagile pimedasse ruumi kus pole aknaid, näiteks vannituppa, mina viin enda linnud sauna. Aga koolipäevadel on nad minutoas ikka, siis äratavadki mind hommikul.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: viirukate öö

PostitusPostitas Annie » 21. november 2004, 15:08

Tegelikult ei ole üldse hea katet kauem peal hoida kui 9.30-ni. Linnud tahavad ju valgust ja talvel on seda niigi vähe. Ma saan aru küll et nädalavahetusel tahad magada ja eks neil päevil tuleks siis ka erand teha. Proovi midagi valguskindlamat neile peale panna või aknale midagi tumedamat ette.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viirukatest: puuri pimendamine, lendama laskmine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. november 2004, 20:33

minu viirukad on näiteks nii tublid ja nunsad, et mul pole vaja neile mingit tekki ette panna. Kui ma tule ära kustutan siin natuke veel siblivad aq varsti on vaikus. Hommikul kui mul telefonil äratus lõugama hakkab hakkavad ka nemad laulma, siis tõusen kohe kindlalt ülesse ja nädalavahetustel ei laula nad enne kui ma voodis siplema hakkan ja ärkan. Nad ise ka väga pika unega ja magavad ka valgusega kusjuures. Ükskord koolist koju tulle olin ilgelt väsinud ja jäin päeval magama, aq nad harjunud et lasen nad siis lendama, kui koju jõuan. Jõudsin siis mingi nelja aeg, tunnikese lasid mul magada, siis hakkasid vidistama. Nad ikka nii targad ja arusaajad...nad koguvad tarkust ise kui nendega viisakas ja kannatlik olla. Pole vaja tekki peale panema hakata siis harjuvad ka niisma ära. Esimestel öödel oli natuke raske, aq iga asi tahab harjumist...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirukatest: puuri pimendamine, lendama laskmine

PostitusPostitas Annie » 21. november 2004, 21:06

Katmist on vaja mitte ainult selleks, et nende hääl hommikuti inimest segab, vaid ka selleks, et valgus kohe neile liiga ei teeks. Näiteks on hommikul tuba pime ja kui äkitselt valgus sisse lülitada siis see ehmatab linde. Sama on ka õhtul . Seetõttu tasuks ka talvel pimedatel aegadel neil päeval valgus sees hoida. Siis saavad nad oma valguse normi kätte ja ei ehmu ka kui inimene koju tulles äkitselt tule põlema paneb
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 23. november 2004, 22:01

Minu omadel ei käi katet peal, sest nad ei maga oma puuris vaid selle kohal okste peal. Suviti ärkavad nad koos valgusega ja lähevad samamoodi magama ka. Pimedal ajal ärkavad nad koos minuga (kell7) ja magama lähevad ka koos minuga. Tule põlema panemine neid ei häiri, sest meil on juba välja kujunenud nii, et kui ma toa tagumise nurga tule põlema panen ja nende oma kustutan, siis tuleb magama sättida ja hommikuti panen ma ka kõigepealt kaugema tule põlema.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirukatest: puuri pimendamine, lendama laskmine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. detsember 2004, 15:23

Ka meie linnukesed lähevad õhtul lastega magama ja ärkavad hommikul,kui rahvas ringi toimetama hakkab.Ei häiri neid telekas ega midagi.Kui ikka suure tule ära kustutan ja ainult laualamp põlema jääb,siis saavad kohe aru,et magamamineku aeg ja sätivad end unele :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 26. jaanuar 2005, 13:33

ka minu linnud magavad ilma katteta..öhtul kui ma tule kustu panen sidistavad natukene ja siis võistlevad seal kes saab kiigule ja kes peab öö örrel veetma :D (tavaliselt örrel ikka emane) :P ja hommikul kui ärkan siis ärkavad ka nemad..nad ei hakka kohe kisama vaid lähevad rahulikult sööma :) ka päeval nad magavad :wink: öhtul lahti lastes on nad väga arglikud..tavaliselt nad ise ei tule ja siis panen nad puuri katusele :oops: kui nad vahest välja ei tule panen ma puuri ukse uuesti kinni..kuna ei taha neid minna hirmutama ja segama :roll: aga muidu öösel nad mitte kunagi mind ei sega.. 8) [/list]
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 26. jaanuar 2005, 17:00

Kate peab olema eelkõige nende endi soojuse pärast. Öösel nad ju ei liigu ja seega hakkab neil jahedam. Toas ka hakkab öösel vaikselt temperatuur langema. Ega see kate neil muidugi kõvasti sooja ei hoia, kuid natukene ikka. Neil endil ka rahulikum, ei pea nii valvsad olema koguaeg, sets hamster mul siin toas kolistab ka. Kui hommikul viirude tuppa tulen, on siin täitsa jahe.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirukatest: puuri pimendamine, lendama laskmine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. jaanuar 2005, 19:00

Minu linnud magavad teki all. Aga õhtuti neil harjumus kriiskama hakata kui teki peale panen (katte siis). Ju nad siis ei taha magada :D Natukese aja pärast siiski vaikus. Tööpäevadel tõusevad nad koos minuga üles, aga nädalalavahetustel põõnan tavaliselt ise kauem, siis nad hakkavad laulma - teki all ja vaikselt.
Aga mõnikord päevasel ajal panen neile ka katte peale, kuid jätan ühest küljest avatuks. See on suvistel päikesepaistelistel päevadel väga hea - tekitab puuri mõnusa varju ja samas näevad linnud, mis toimub.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirukatest: puuri pimendamine, lendama laskmine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. veebruar 2005, 13:56

kui mina viiru koju tõin siis kaks ööd umbes nelja paiku hakkas puuris ringi lendama ja kisama. Aga nüüd seda pole olnud. Siis panume tule põlema ja ajasime nats juttu. :) Ükskord proovisime ka puurile katte peale panna, et ta vait jääks aga siis tehti suuremat kisa kui asi väärt oli. :D enam pole ma talle katet peale pannud ja puuri uks on kogu aeg lahti. Praegu on siis kinni kui ta üksi kodus, sest tal nüüd uus kodu ju :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoi uneaeg...

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. november 2005, 14:58

mina hoian oma viirudel katet peal kella üheteistkümnest õhtul kuni kella seitsme-kaheksani hommikul :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. november 2005, 16:16

Las kate olla peal niikaua, kui omanik ise magab. Papagoid tukuvad tihti ka päeval, seega ei ole muret, et neil öö pikaks venib, pigem jääb see lühikeseks. ;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. november 2005, 19:45

Looduses on viirukatel päevavalgust 18 tundi.Enam vajavad nii õelda pikka päeva tibudega linnud,et vanemad oleks üleval ja tibusid söödaks.Pimedas linnud ei liigu ja lapsed jäävad nõrgaks.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. detsember 2005, 17:54

margitikas kirjutas:Enam vajavad nii õelda pikka päeva tibudega linnud,et vanemad oleks üleval ja tibusid söödaks.

Ma arva, et see on ikka nii, et vanemad oleks üleval ja tibusid söödetaks :) :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. detsember 2005, 20:26

kommu kirjutas:
margitikas kirjutas:Enam vajavad nii õelda pikka päeva tibudega linnud,et vanemad oleks üleval ja tibusid söödaks.

Ma arva, et see on ikka nii, et vanemad oleks üleval ja tibusid söödetaks :) :wink:
ma ei kirjutanud ;;et vanemad oleks üleval ja tibusid SÖÖKS vaid söödaks.Tingivat kõneviisi SÖÖDETAKS ei saa lauses kasutada.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui palju vajab papagoi valgust?

PostitusPostitas kadre » 08. november 2008, 23:11

Kas neil peab olema iga öö kate peal? Ma ei ole iga öö pannud, aga midagi pole juhtunud. Aga mul magab ta ilma katteta ka, aga kattega magab vist paremini... :-)
Tahtejõuga võib saavutada kõike!
Kasutaja avatar
kadre
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 186
Teemad: 4
Asukoht: Nõo
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri kinnikatmisest ja valgusest

PostitusPostitas kapsel » 09. märts 2009, 07:27

Kui suvel sugulase papagoid minu juures olid (seni kuni ta reisil oli) siis mina katet peale ei pannud, kartsin, et ei saa õhku äkki , kuid kell 4 äratati mind üles ka :D
Kasutaja avatar
kapsel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 5
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri kinnikatmisest ja valgusest

PostitusPostitas belli9 » 19. märts 2009, 09:34

Meil on äratus kell 6 :)
Siuts:*
Kasutaja avatar
belli9
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Lääne- Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri kinnikatmisest ja valgusest

PostitusPostitas kertu0208 » 19. märts 2009, 10:46

Kuna ma sain kardinad oma tuppa tagasi siis on linnud täitsa vaikselt, kui ma magan, alles pool tundi tagasi ärkasin ja kui kardinad eest võtsin siis alles hakkasid laulma. Kui ma riide peale panen siis nad tavaliselt hakkavad ikka vara laulma, sest riie on valget värvi ja õhuke, paistab läbi.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri kinnikatmisest ja valgusest

PostitusPostitas kapsel » 19. märts 2009, 11:51

Valget värvi :D Ma ei tea, ma miskipärast ei julge katta kinni puuri, kuna arvan et siis nad ei saa nii palju õhku kui vaja :/
Kasutaja avatar
kapsel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 5
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri kinnikatmisest ja valgusest

PostitusPostitas Annie » 19. märts 2009, 11:54

Piisab, kui katta ainult ülemine osa, st pool puuri tumedama riidega. Riie ei pea oleme väga paks. Jah, kui päike hakkab tuppa paistma, võivad linnud ikkagi laulma hakata, ka läbi katte, kuid siiski ei tee nad nii suurt kisa kui päris ilma milletagi.
Suvel on katmine eriti vajalik, sest lind peab saama mingi aeg ikka magada ja rahu. Katmata puuris ta suvekuudel seda just palju ei saa.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist