Küüned

Kuidas kõige paremini oma karvapalli eest hoolitseda - puhastamine, küüned, pesemine, jalutamine jne.

Moderaator: Imbeeh

Küüned

PostitusPostitas Syrle (Teema autor) » 12. detsember 2004, 16:27

Meie tsintsu nüüd enam vähem 4 kuune. Viimasel ajal olen tähele pannud, kui ta üle käe või jala jookseb, siis on temast pisikesed kriipsud järel. Talle hakkavad vist küüned kasvama. Üldiselt on kah hakkanud rohkem asju kraapima, kui närima. :D
Seoses sellega tahtsingi küsida, kas tšintsiljadel peab ka küüsi lõikama ja mis vanusest seda aeg ajalt tuleks teha? :oops:
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küüned?

PostitusPostitas Kairi » 14. detsember 2004, 09:31

Mina pole enda omadel kunagi küüni lõiganud. Ausalt öeldes ei olegi nagu midagi lõigata. Mingid paksemad plaadid seal varvaste peal ju on, aga lõikamist need küll ei vaja. Poegadel küll on tunda, kui nad väikesed on, et natuke nagu kraabiks, aga need lähevad hiljem ise nüridaks.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küüned?

PostitusPostitas pirtsak » 20. detsember 2004, 08:46

Meie isane tsintsu vahel ennast näiteks sülest õla peale upitades veidi küünistab, aga küüned tal nii pikad nüüd küll ei ole, et neid lõikama peaks!
pirtsak
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. veebruar 2005, 14:46

Ei ole siiani küll vajadust olnud küüsi lõigata. Üldiselt pole ma kuulnudki, et chincude küüsi ka lõigatakse. Aga oota veidi ja vaata mis saab!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küüned?

PostitusPostitas morfiid » 18. veebruar 2005, 13:59

Seoses küüntega juhtus mul selline lugu, et isa oli voodis pikali ja Berta jooksis voodi peal. Ta kogemata hüppas isale näkku ja kriimustas isa nägu, niiet tal läks nina täitsa katki. Niiet need küüned on neil üpriski teravad ja ohtlikud. Proovisin neid veidike kärpida, et isa maha rahuneks. :P
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küüned?

PostitusPostitas Sille » 18. veebruar 2005, 22:07

Meie tsinnudel on küll ainult sündinud poegadel küüned.Suurtel pole mitte kui midagi.Võibolla mõni kuivanud ja kriipiv nahaotsake.Ma ei tea ,et tsinsudel küüsi lõigatakse!Aga eks ilmas juhtub igasugu asju! :?
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küüned?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. veebruar 2005, 15:40

Minu tšintšud närivad ise oma küüned ära. Aga aeg-ajalt jäävad sellised teravad "küünised" alles. Neid olen ma küll väikeste kääridega ära lõiganud, siis ei küünista nad kui inimeste peal trallitatakse.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küüned?

PostitusPostitas Sille » 23. veebruar 2005, 18:30

Ma nüüd päris uurisin oma tsinnude küüsi,mingid asjandused neil on,aga lõigata küll pole midagi,need nii naha ligidal ja õite pisikesed.Ma juba rõõmustasin,et ehk saab kellegil küüsi lõigata,aga mida pole,seda pole.Aga poegadel on küll mingid teravad asjakesed varvaste ja sõrmede otsas ja nendega kaevavad nad emasel tissikest karvade seest välja.No küll kougivad,teevad emasele lausa haiget! :(
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küüned?

PostitusPostitas morfiid » 23. veebruar 2005, 19:13

Chinnude küüsi lõigatakse küll, juhul kui need ülemäära pikaks kasavad. Küünetangidega.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küüned

PostitusPostitas clara8 » 19. juuli 2012, 21:17

pisikesel on küll natuke teravad, aga mida vanemaks ta on saand, seda vähem ma olen teravaid küüsi tundnud. :D
Muffin and Chilli= Forever love!! ♥ ♥
Kasutaja avatar
clara8
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 5
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline