Puuri asukoht

Kuidas pikasabaliste sõbrakeste eest hoolitseda? Küüntelõikusest vaba ajani.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Re: Puuri asukoht

PostitusPostitas Siretike (Teema autor) » 09. veebruar 2004, 20:56

udusulg kirjutas:Hmm..tekkis küsimus : kus te oma rotipuuri hoiate? Ma ei saa seda riiuli peale panna,sest kass, kurivaim, ajab oma käpad sinna taha ja tõukab elegantse lükkega põrandale (hamstripuuri lükkas,aga kiisu on liiga memmekas, et loomakesi nuusutama(veel vähem kallale) minna, nii magaski ta kapi otsas õndsat und ja hamsud olid vannituppa rändama läinud). Põrand on muidugi teine võimalus...aga kas see rotile stressi ei tekita kui pidevalt ülevalt alla vaadatakse (tean,et linnupuuri ei tohi sellepärast põrandale panna)...nu oki-oki, rott pole papagoi, aga endalgi on ebamugav ju maha küürutada...üle puuriserva aetud saepurust rääkimata. Võib-olla olekski mõttekam ise puur ehitada, kuhu kass ei pääseks...
Oeh oeh,kogu selle mõttetu jutu taha jäi siis küsimus : kus teie rotipuur(id) asuvad? :lol:


Mul endalgi oli probleem, kuhu puur mahutada. Tuba on mul küllaltki väike ja ruumi vaid keset tuba. Õnneks sain puuri kahe kapi vahele mahutada. Seal pisut hämaram ja rahulikum kah.
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 09. veebruar 2004, 21:09

Minu puur on küll maas. Sest siis on katusel asuv luuk normaalsel kõrgusel, lauaga peaaegu tasa, niiet tibisid on mugav välja jooksma lasta. Vahel olen mõelnud, et kas organiseerida midagi sinna alla - rohkem selle mõttega, et siis saaks kogu rotinänni nende puuri juurde kolida. Aga Jenny on puuriuste paigutuse osas nõme - siis oleks pealmine luuk liiga kõrgel, aga ülejäänud kaks on väiksed ja madalal. Oleks raske nii rotte välja lasta kui puuri igapäevaselt koristada.
Saepuruga enamasti probleemi pole, kuna serv on piisavalt kõrge.
Üldisi põhimõtteid, millest lähtuda:
* rotid võivad pissise sabaga tõmmata üle tapeedi, mis on puuri kõrval - sealt kohalt on sein veidi määrdinud [võid panna katteks-kaitseks kile, posteri, paberi, tapeedi vms]
* ei kannata tõmbetuult
* ei sobi otsene päiksevalgus kuumal suvel
* sa tahad puuri iganädalaseks puhastamiseks kätte ka saada
Rohkem ei tule hetkel meelde. Mida siin teised arvestanud on?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Carita » 09. veebruar 2004, 22:06

ma just selle suvise kuumusega arvestanud sest mul yhel sõbral sai loomake niimoodi kuuma käes sydamerabanduse:(
ja muidugi ka hoian nende puuri kardinatest kaugel:)halvad mälestused:P
Carita
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Laura188 » 26. aprill 2004, 17:55

kiisukke07 kirjutas:kas koer võib ka rotile halba mõju avaldada kui puur maas on?

Soovitaks koera ikka teises toas hoida kui see pole sõbralik koer.Kassi pole võibolla vaja kui see suur ja laisk kass.
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri asukoht

PostitusPostitas Snowblind » 28. aprill 2004, 13:43

Mul põrandal. Ei ole tuuletõmmet ega otsest päikesevalgust. Lihtsalt nii pisike tuba, et sellises mõõdus puurid ei oleks mujale mahtunud.
Alumine on jänesepuur millel kõrgem äär nii et eriti palju saepuru vaibani ei jõua ja seinaliist on nii lai, et ei ole puuri kohalolek veel tapeedile oma märki järnud.
Välja kangutamine nõuab küll suure tugitooli liigutamist aga see ei ole ka eriti suur pingutus.
Koera lemmikkoht magamiseks on puuri ees :roll: Korra alguses on ta pisikese puuri suurest erutusest käpaga kummuli tõmmanud aga nüüd saavad kõik omavahel ilusti läbi (Martini tegelikult ikka terroriseerib koera natuke :twisted: ).
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 28. aprill 2004, 15:16

Väikesed puurid või suured riiulid? Minu puur küll kapi peale või riiulile ei mahu. Ise tehtud, suurus- pikkus 60cm, sügavus 35 cm, kõrgus 70 cm. Kõrgusele lisandub veel sahtel 15 cm. Vahel tundub, et seegi väike.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri asukoht

PostitusPostitas Nukkuke » 28. aprill 2004, 15:17

Minul ka selle päikesega probleem,päev otsa paistab aknast sisse,suvel hakkan rottude kehatemperatuuri parajana hoidmisega suurt vaeva nägema :eek: muidu on minul puur sellise vanaaegse neljajalgse taburetti otsas ja samas asub ta teleka laua ja voodi jalutsi kõrval,et kui mind päeval kodus pole siis saavad plikkad ise jalutamas käija :lol: ära nad eriti midagi ei näri ja ümber ei aja ja pidevalt kojujõudes piiluvad mind padja alt kaks paari õnnelikke ja vallatult kavalaid silmi enne kui tervitama tullakse ja luuresse et kas ka midagi head toodi :lol:
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 28. aprill 2004, 16:27

minul üks puur on põrandal ustest akendest võimalikult kaugel ja teine on kummuti otsas. See, mis põrandal on, on igavene kolakas ja põhiline uks on pealmisel küljel, nii et kui ma selle kuhugi peale tõstaksin, siis ei pääseks sinna kuidagi koristama ja rottidega mässama. Jalutuskäikudeks on nende päralt kogu korter välja arvatud kirjutuslauad, kuhu oleme koondanud kõik juhtmetega asjandused oma majapidamises.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 28. aprill 2004, 20:59

Ise hoian puure põrandal.
Minul tekkis hoopis selline küsimus, et kas riiulilt pole mitte toredam saupuru alla lükata? Seal lendab ju suurema kaarega põrandale?! :roll:
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri asukoht

PostitusPostitas Nukkuke » 29. aprill 2004, 15:34

Mul selline uudis :oops: et meil on nüüd ka maa Will@ olemas,kuna liigun linna korteri ja maa kodu vahet siis otsustasin rottidki sinna kaasa võtta ja sai kohapeal maa will@ tehtud :P suurest muusikakeskuse papp kastist ja sellest vahust ja pappist ja muust säärasest :P (pliksidele meeldib see rohkem kui puur kus nad kodus on) :oops: pilti saate näha mu isiklikust kaleriist-ah ja muide ühtegi auku pole sisse näritud aa jooksmist ja tralli kui palju kõigil 3 korrusel :lol: :lol: :lol:
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri asukoht

PostitusPostitas PisiL » 30. aprill 2004, 13:37

Minul on emaste puur nii kõrge et ei kujuta ette kuhu seda tõsta, ikka põrandal on. Alla tiritud tapeet, näritud juhtmed- see on nagu loomulik kadu, sellega ma olen juba arvestanud. Viimasel ajal on saepurust küll kõrini. Pühi mis sa pühid ikka on poole tunni pärast meetri raadiuses saepuru uputus. See jääb teatavasti sokkide ja susside külge, ja kui elukad lahti on siis ka tolmutavad hullemini. Pealegi mul on puuriga samas toas paks narmaline vaip :D Nii et on tekkinud rutiin, iga päev korra kõik tolmuimejaga üle käia. Ma ei imesta kui tuttavad mind eriti räpaseks inimeseks peavad, enamuse ajast on ju ikka kõik kohad saepuru täis ...
PisiL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri asukoht

PostitusPostitas helectra » 30. aprill 2004, 17:20

selle saepuru koha pealt saan ma täitsa aru, mis sa räägid :eek: mul on sama lugu
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 15. mai 2004, 14:42

Minu roti puur on ikka põrandal ja seda pean ma ka päris tihti ümber paigutama sest puuri peale paistab tihti päike aga päikese kätte ma puuri küll kunagi ei jäta! :D
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kas rotipuur võib olla maas?

PostitusPostitas Andra » 21. juuli 2004, 21:58

Merisigalas Signe kirjutas :
Põrand ei ole kõige parem koht puuri jaoks: põranda lähedal on temperatuur madalam ja seal võib olla tõmbetuul; teiseks - pidev möödakäimine häirib loomakest. Kolmandaks - eks sul endalgi on loomakest parem jälgida ja temaga suhelda, kui puur on veidi kõrgemal.

Kas see on rottidel sama? Pildi peal onju ka Nuu ja Liisa rotipuurid põrandal. Minul ka. :roll:
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas rotipuur võib olla maas?

PostitusPostitas Andra » 22. juuli 2004, 10:00

Seda küll, et neil on kõrgemad puurid.
Minu puur on suht madal. Selline :
Pilt
Kas peaksin siis rotipuuri kõrgemale tõstma? :roll:
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas rotipuur võib olla maas?

PostitusPostitas sphinx » 22. juuli 2004, 11:23

Siis vist on parem jah kui tõstad puuri kõrgemale. Siis on rotil/rottidel ülevaade ka toas toimuvast... :)
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas rotipuur võib olla maas?

PostitusPostitas m » 22. juuli 2004, 11:31

ei ole spetsialist, aga
*rotid nagunii eriti oma vurrudest kaugemale ei näe ja mina küll ei usu, et aeg-ajalt mööduvad jalad neile mingi psühhotrauma tekitavad. Alati võib ju nendega suhtlemiseks kükitada ;)
*jooksevad nad ju nagunii põrandal
*Kui rotipuur on seina ääres või nurgas (kus ta ju tavaliselt on), ei tohiks tuuletõmbus neid ohustada
*Minu rotid elavad ruumis, mis talvehommikuti läheb ikka päris külmaks, (no napilt üle 10 kraadi). Külmetanud pole keegi, hingamisteedega pole kunagi probleeme olnud (noh, neil on soojad pesad ka, kus olla)
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 22. juuli 2004, 13:44

Kui on alust, mille peale tõsta, siis endal on ehk mugavam rotti möödaminnes silitada, kui puur kõrgemal on.
Ja muidugi, kui sa tead, et sul tuba külmaks läheb ja tuul tõmbab, siis tuleb midagi ette võtta. Samuti on sellest abi, kui rotil pesa, kuhu külma ja tule eest varju minna.
Minu rotid magavad suures puuris kus juhtub, kas päris üleval või mõnes torus või mõnes majas, mis allpool - aga enamasti kõik koos, et soojem oleks.
Seega lähtuma pead sellest, millised tingimused sul toas on. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas rotipuur võib olla maas?

PostitusPostitas Andra » 22. juuli 2004, 14:13

Hmm, tegelikult on mul puur maas ainult öösel, päeval panen puuri voodile ja lasen nad jooksma. Puuris saavad nad magada torus ja teiselkorrusel majas. Alumisel korrusel on kah suurem maja.
Aitäh vastuste eest! :)
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 22. juuli 2004, 14:18

Minul on kah puur põrandal, ei hakka vast kusagile kõrgemale tõstma kah.. nad saavad ju ise valida, kas tahavad all olla ja kui paremat ülevaadet tahavad, siis saavad ülakorrusele ronida :)
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kams » 22. juuli 2004, 15:03

Meie rottidel puur raamaturiiulis ja pean ütlema, et allkorrusel on nad väga harva, esialgu valisid vetsunurga ise alla, kuid pidime ka selle ülespoole tõstma (ei viitsinud igakord alla ronida). Alumiselt kahelt korruselt jooksevad vaid harva läbi ja sedagi sellepärast, et seal on nende kuivtoit( et terve puur ei oleks sihvakoori jms täis).Arvan, et järelikult nad eelistavad siiski kõrgemal olla.
kams
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas rotipuur võib olla maas?

PostitusPostitas Laura188 » 23. juuli 2004, 15:51

Mul ei ole puurid maas.Üks uus puur on praegu ajutiselt laua peal.Siis pks kolmekorruline puur on kapis...(mitte kinnises)Ning üks puur on riiuli peal.Ma ei tea mul niigi väike tuba ei hakka neid põrandale panema mul kass ka ju. :(
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas rotipuur võib olla maas?

PostitusPostitas Kissu » 23. juuli 2004, 15:55

Mina ei ole siiani ühtegi puuri peale jänkupuuri päris maha asetanud. Merisigade puurid on sahtlikapikese peal ning rottide oma vastavalt ruumivajadusele kas eraldi lauakesel või jänesepuuri otsas. Meil on küll põhiliseks põhjuseks koer. Nimelt kõik mis põrandal on tema oma, pealegi käiks ta lihtsalt liiga tihti loomakesi uudistamas.
Samuti räägib puuri põrandal olemise vastu külm, nimelt vajub külm õhk põrandale ju ning soe tõuseb kõrgemale, seega on puure kasulikum hoida põrandalt kõrgemal. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 09. august 2004, 20:40

Minu rotu puur on riiulis, kust ma ühe riiuli eemaldasin et ta sinna mahuks.Puuril on kolm korrust igal korrdusel uks ja rotu on tihti kõige ülemisel korrusel ja see riiuli vahe kus ta on ei ole nii kõrge, niiet ma ei saa teda ülevalt kätte. Selle pärast pean puuri tuhti lauale tõstma. :S Kas see on paha, kui ma päevas päris mitu korda puuri liigutan? Et kas oleks targem puur lauale jätta? Mul on päris suur laud, et mahun siis sinna omi assju ka tegema. ;) Mis te arvate?
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 10. august 2004, 09:19

See on sinu valida, kas jätad puuri riiulisse või lauale. Rotti puuri tõstmine ei häiri.
Kaalu sellest lähtuvalt, kas laual on rohkem tuuletõmbust ja kui jahe su tuba on - talvel on riiulis ehk varjulisem.
Ja mõtle ka sellele, et minu kogemuste kohaselt õnnestub ka emastel rottidel (isastest rääkimata) pissi puurist välja pritsida. Mul on rotipuur laual ja selle kõrval nüüd üle aasta olnud ning viimane aeg on panna sinna _pestav_ tapeet, kuna senine on üksjagu kollaseks muutunud. Seda saab muidugi ennetada kleepides seina näiteks plakatid, paberid või kilekotid - teibiga kinnitada ja vajadusel puhastada või vahetada.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas rotipuur võib olla maas?

PostitusPostitas paraboa » 27. august 2004, 17:44

Minul on rotipuur lastetoa põrandal .Seal toas nimelt käibki peaaegu kogu elu põrandal-nii ehitamine ,autodega mängimine ,kui joonistamine.Lastel pole põrandal seni külm olnud ,vaevalt ,et rotid oluliselt õrnemad on :P .Kui kõik on toa alumisel tasapinnal koos on neil ka üksteisest parem ülevaade...
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas rotipuur võib olla maas?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. detsember 2004, 13:53

Roti puur võib olla maas aga kui on puuris mingi võre ära siis ta võib sealt seest välja pugeda :D !!!!! aga muidu pole neil seal häda midagi aga ma ise küll ei hoia rotti maas noh igastas pole heidnud kaua enam neid mul küll pole mul on olnud ültse 3 rotti!!! :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas rotipuur võib olla maas?

PostitusPostitas nuu » 18. detsember 2004, 15:05

Täpu ja Renni kirjutas:rotid on kõvad pähklid ning ma ei usu ,et kui nad põrandal asetsevad siis kohe haigestuvad..ei..ei see küll ei ole nii

Kahjuks ei ole need rotid nii "kõvad pähklid" midagi... :( Hingamisteede haigused, mille üheks algpõhjuseks võib olla just tuuletõmbus, on neil ühed sagedasemad ning see, mis on esialgu kerge nohu, võib üsna kiiresti edasi areneda kopsupõletikuks ja koguni surmaga lõppeda.
Aga jah, mul kah puur põrandal tavaliselt. :oops: Praegu, peale kolimist, on kummuti otsas ja jube ebamugav on. Ausalt öeldes on mul juba kõrini sellest, et rottidele söögi andmiseks pean tooli peale ronima ning puuri koristamiseks abiväge otsima, sest ma ise lihtsalt ei jaksa puuri alla tõsta...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas rotipuur võib olla maas?

PostitusPostitas Siretike (Teema autor) » 19. detsember 2004, 18:58

Eelmist puuri hoidsin väiksel pingil, aga praegune küll kuskile kõrgemale ära ei mahu, kui mitte just kõrgele kapi otsa panna. Rottidel endalgi on mugavam, kui puur on põrandal. Aga tuuletõmbus võib küll jah põrandal olla
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri asukoht

PostitusPostitas aiku » 26. juuni 2005, 18:26

Hea , kui puur oleks sellises kohas, kus ei ole suurt tuuletõmbust ja rotu saaks sinu tegemistel silma peal hoida. Muidugi kiirgus (telekad, arvutid jne pole ka head).
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline