Roti vannitamine

Kuidas pikasabaliste sõbrakeste eest hoolitseda? Küüntelõikusest vaba ajani.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Re: Kas rotile meeldib vannitamine

PostitusPostitas Laura188 » 11. august 2004, 12:22

Ühelegi mu rotile ei meeldinud vann.Nüüd kui ma Milli sain siis ta alati teeb omi asju seal vee sees ja paneb käpad ka sisse. :)
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 18. september 2004, 21:28

Hmm..ega jah, ta nagu sügavasse vanni väga ei kipu ma usun. Aga sa võiksid näiteks puuri panna mõne suurema madalama kausikese ja seal harjutada. Ma panin veel sinna maisi sisse ja nad püüdsid neid sealt niii armsalt. Lahtine vesi tegelikult meeldib neile rohkem kui pudel. ;)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- » 19. september 2004, 20:57

Ma ikka kaa aeg-ajalt panen Frideberti vanni, aga ta seal selline närvilisem, niiet kui käe ligidale panen siis on kohe Hopsti selle küljes ja ronib krabinal õlale...Aga tegelikult ma olen teda pesta saanud küll. Niimoodi, et ühe käega hoian õrnalt kinni ja teisega pesen :wink:
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas rotile meeldib vannitamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. september 2004, 20:25

mina vannitan kaks korda kuus :wink:
minu omad pole selle vastu, kui neid vanni pannakse :)
kui nad ära tüdinevad, siis hakkavad välja hüppama :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kaarnapreili » 30. september 2004, 16:52

mina pean vannis oma hirmsasti piiksuvat Ksuhi küll kinni hoidma et ta vannist välja ei tuleks.kohe ,kui ta vee solinat kuuleb hakkab ta piiksuma ja satub värinasse,mida tuleks teha,et ta kasvõi vee solinaga harjuks???
kaarnapreili
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Ujutame rotusid?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. november 2004, 20:13

Minu küssa on selline:Kui sügavas vees ja kui kaua võib rotti ujutada?Kas talle meeldib see?Kui kuum peab vesi olema?
Ettetänades Krissu
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. detsember 2004, 18:47

arvatavsti on igal rotil omad eelistused....kas ta tahab ujuda või mitte....ise sain alles täna roti, tuleks vaadata kas talle meeldib siis ujuda või mitte...loodetavasti meeldib :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. detsember 2004, 00:02

minu rotu vihkab vett ja vihkab pesemist.
ta vihkab seda sellest ajast peale, kui me ta loomapoest koju tõime
tal olidtingud ja ma märkasin seda alles siis, kui ta ennast kohutavalt kratsima hakkas, arst kirjutas talle mingi kindla shampooni, millega tuli iga päev pesta ja enam mu rotu veele ligi ei lähe :o
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas rotid ujuvad? Roti vannitamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. detsember 2004, 00:47

ma panin ükskord omi rotte vanni kus nad ei saanud põhjani ulatuda ja nad lõid surmani kartma ning mõne hetke pärast avastasid, et nad on elus pole ära uppunudki :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ujutame rotusid?

PostitusPostitas sphinx » 05. detsember 2004, 15:13

Ellmine rotu kartis mul õudsalt vett, aga praegustele meeldib. :)
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- » 05. detsember 2004, 21:33

Just täna sai rotut vannitatud..See juba mingi 5-s kord kolme kuu jooksul ja esimesed 3 korda kartis aga viimased 2 korda istub kohe ise vannis :D
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 06. detsember 2004, 17:27

Kui ma puuri väikse basseini panen, siis käivad suhtselt meelsasti, aga seda ma tihti ei tee, kuna nad ajavad selle ümber ja kõik ujub. :D Kui ma neid nädalavahetustel kausis pesen, siis nad kardavad jubedalt.
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas rotid ujuvad? Roti vannitamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. detsember 2004, 23:12

mina ei kavatse enam rotte vannitama hakata, sest et rotid juba vanad, nende jaoks on see suur stress. las nad istuvad rahulikult oma pesas :)
soovitus:kui te teate, et teie rottidele vannitamine ei meeldi, siis ärge pistke neid vanni see põhjustab rottidele suurt stressi :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas rotid ujuvad? Roti vannitamine

PostitusPostitas avalanche » 28. detsember 2004, 14:17

Minu arvates on Täpul & Rennil õigus. Milleks rotte ilmaasjata traumeerida! Oma praeguste rottidega proovisin korra madalas vees ujutamist; neile ei meeldinud ja sinnapaika see asi jäi. Ma arvan, et pidev pesemine hävitab naha loomuliku rasu (mis hoiab sooja) ja võib olla ka niiskustasakaalu, nii et kui rott ennast just millegagi lootusetult täis pole mökerdanud, pole vannitamist vaja.
Oma eelmisi rotte ujutasin (ei pesnud seebiga) mitmeid kordi, kuid olin siis ka palju noorem ja see tundus huvitav. Minu arvates on loomad ikkagi loomad ja milleks neid inimeste standardite järgi elama sundida (siis kui neile see ei meeldi).
P.S. Loodan, et tõsised vannigurud 8) ei solvunud, sest see polnud jutu eesmärk!
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza » 28. detsember 2004, 14:46

Proovisin ka mis minu omad veest aravad. Mutt lasi kümmekond junni suurest hirmust ja jooksis krabinal mööda käist üles :P Pisike lihtsalt põgenes kraevahele
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas rotid ujuvad? Roti vannitamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. detsember 2004, 09:22

Mul nüüd ka lähiajal plaanis venna rotu pesemiskuur ette võtta aga ei tea kuidas seda täpselt teha... rotu suutis ennast ikka koledal kombel ära määrida ja tõenäoliselt tuleks mingit seepi vms kasutada. Aga mure siis selles, et millega võib teda pesta? Mingit spets vahendit pole hetkel võimalik omale soetada. Korra oleme teda kraanikausis natuke sulistada lasknud... algul ehmatas aga pärast tundus et hakkas meeldima :)
Kas mõne tavalise inimestele mõeldud seebi või shampooniga võib teda pesta? Rotu selline valge ka ja paistab eriti hästi välja kui must ta on...pissilõhnast ma üldse ei räägi. Poiss ju... :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas rotid ujuvad? Roti vannitamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. jaanuar 2005, 11:25

avalanche kirjutas:
kui avastasin et neile vesi väga meeldib-algul sulistasid,siis pesin nad puhtaks ja sii föönitasin kuivaks(mis neile käima pannes ei meeldind aga kui sooja õhku tuli siis hakkas meeldima]

Aga kas ka föön poe mitte see kurikuulus 'tõmbetuul'? Kui rott on kuiv, siis pole midagi, aga kui ta on alles märg, siis võib kehvasti mõjuda küll. Olen lihtsalt ühe roti kopsupõletikuga kaotanud (olin siis ka üsna noor veel).
Enda rottide kuivatamiseks kasutasin froteest potikindaid- nagu suur labakinnas, aga ilma pöidlata. Märg rott vups! sinna sisse, pea välja :)

kasutan ka sama tehnikat
:wink:
topin ka nad peale pesemistigalepoole mütside ja kinnaste sisse,aga pea jätan välja..ja siis vaatan niimoodi telekat..rott käes :)
ja pärast kui ta kuiv on panen natukeseks ajaks põue,veendumaks,et ta ikka päris kuiv on...enne kui ta puuri panen :wink:
ega niimoodi teen ainult talvisel ajal..suvel saab ju nendega järvekallastel sulistamas käia...ja kui neid toas pesta on ka toad väga soojad..ja siis licalt kuivatan rätikuga üle. :)
Rotud on ülekõige :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 15. jaanuar 2005, 10:59

Pesin ükskord oma isast rotti see talle üldse ei meeldinud, aga teinekord lasin väikesesse kaussi natuke vett ja emastele rottidele päris meeldis seal sees sulistada.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas merita » 15. jaanuar 2005, 11:53

mina pesin oma Äput küll. Alguses talle ei meeldinud, aga ta harjus ja oli pärast üsna rahulik. Mina pesin näiteks šampooniga. Hästi vähe panin, umbes tilga või kaks. Kõige paremini sobis kui lasin kraanikaussi natsa vett, kui olin korgi ette pannud, ja siis sulistasime seal ja loputasime ;)
Kasutaja avatar
merita
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 2
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 09. veebruar 2005, 18:56

Nii, Bimmul oli ka eile vannipäev, ja kuigi talle meeldis suvel oma jooginõus veega solberdada, siis vann oli ükstükk šokk. Panin kaussi umbes käesooja vett ja natuke vedelseepi, ja Bimmu umbes kõhust saadik sinna sisse, kuid ta kartis nii, et ei piiksunud, ei hammustanud, plagas kohe kui sai, mulle õla peale, kuklasse patsi alla - mitu korda järjest. Arvake, kellel siis KA vannipäev oli! Noh, võtsin ta ikka tasakesi ära ja valasin natukese veega üle, siis kuivatasin rätiga ja kui ta jälle kuklasse plagas, siis tasakesi fööniga. Noh, hommikuks oli ilus sile poiss, läikis niiet! Aga ma ei usu, et ta ise sest miskit paremana ennast tunneb. Viha ka õnneks ei pea. Kõhvitseb ennast ka ikka - kuigi sai üksiti ka täirohtu. Aga võibolla need polegi täid, see on niisama?
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. veebruar 2005, 19:08

mina pesen oma rotti iga kuu üks kord ja nad on juba sellega harjunud. ma ostsin neile kausi ja käteräti ja nad on juba mitu korda vees olnud ma pesen enne ühe ja siis teisa. NAD SULISTAVAD PÄRIS HÄSTI!!!!!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. mai 2005, 18:01

kui ma oma rotti vannitasin siis ta jooksis vanni ühest otsast teise ja üritas üles saada :P kuigi ta libises iga kord uuest alla :( .JA piiksus meeletult nagu ooperi rott :eek: :eek:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid pelgavad vanni...

PostitusPostitas Siretike (Teema autor) » 05. mai 2005, 19:35

Ooperirott :lol:
Minu Naasklile oli vannis käimine eriti vastumeelne. Vannitamise ajal hüppas ta vähemalt viis korda vanniservale ja kohe minu sülle, ise üleni märg ja tilkuv :D
Eks nad aja jooksul muutuvad ükskõiksemaks ja rahulikumaks vee suhtes, aga kellele ikka ei meeldi, see rott ei hakka ka kunagi suplemisfänniks.
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. mai 2005, 11:22

Ma ei teadnutki et rotusid võib pesta ja vette panna ma proovin kohe j2rele:P
noh mitte p2ris kohe :D
niii lahe:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid pelgavad vanni...

PostitusPostitas avalanche » 11. mai 2005, 19:59

Rotid kardavad väga külma ja tõmbetuult. Kuivata nad korralikult enne puuri viimist ära.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. juuli 2005, 19:01

olen oma rotti küll vannitand kuid see pole eriti õnnestunud. ta kogu vannitamise aja hüppab üle kausi ääre või ronib mõõda kätt üles. mulle tundub, et ta vihkab vett.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 12. juuli 2005, 19:09

Minu rottidele absoluutselt vannitamine ei istu. Krabavad küüntega käevarrest kinni ja üritavad põgeneda.
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas rotid ujuvad? Roti vannitamine

PostitusPostitas Carmen » 24. august 2005, 12:10

Aga kui mina oma rotti pesin, siis hakkas tal ninast verd jooksma, enam ei julge pesta teda. Milles asi võib olla?
Kasutaja avatar
Carmen
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 202
Teemad: 10
Pildid: 1
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 24. august 2005, 17:32

Ninast verejooksu kohta loe tervise foorumist - stressis rotil tuleb ninast punast eritist, mis pole päris veri, kuigi sisaldab verd. Sellest on mitu teemat, kus see on pikalt lahti seletatud. Või otsi sõnaga profüriin.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas rotid ujuvad? Roti vannitamine

PostitusPostitas Siretike (Teema autor) » 24. august 2005, 21:15

Parandan väikest kirjaviga: porfüriin :)
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Google [Bot] ja 1 külaline